Skocz do zawartości

Polecane posty

Może dlatego, że nazbierał już tyle kont, że gdy zaczną one być używane do granic możliwości to przekroczy limit transferu ( 1000 gb )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@T nie wiem jak inni ale ja mam jakąś obsesję na punkcie granicznego load'u :)

 

@Matjas raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba że kolejny krzak chce dorzucic tam kolejne 860 kont i sprzedać dalej...

Dawno dawno temu, miałem resellera w hostings.pl, na maszynie z dyskiem ATA100

było właśnie ponad 800 kont. Zrezygnowałem jak nie mogłem się doczekać aż mi się

WHM przeładuje po dokonaniu jakiejś zmiany. Więc tutaj to nie jest jakaś tragiczna liczba.

W ogóle to z obliczeń wynika, że własciciel zarobił ze sprzedaży na allegro 7000 zł

(jeśli odprowadzał od tego podatek). A sam serwer kosztuje go 700 zł miesięcznie

(jeśli odlicza VAT). Pozostaje więc kwestia kosztów administracji i obsługi klientów by przemo.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajemy shou, ponieważ jedna z działalności nie jest ogromnym źródłem dochodu. Zmieniamy trochę formę działalności, świadczymy szkolenia w zakresie cisco na terenie legnicy, wrocławia z partnerską firmą. Od wakacji w Warszawie do której w obecnej chwili się wybieram(iPus bywa zawodny, dlatego często nie otwieram forum dzisiejszej nocy, kiedy rozmowa jest "ciekawa":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świadczymy szkolenia w zakresie sisco na terenie legnicy, wrocławia z partnerską firmą.
Ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko nadmienić, że shou.pl od sporo sporo czasu nie ma już nic wspólnego z gamepad.pl .

 

Nick osoby 'gamepad' po prostu tutaj pozostał - osoba ta pomagała w rozwoju gamepad.pl .

Gamepad.pl jest jednoosobową działalnością.

 

--

UPDATE: Miałem napisać z konta 'gamepad.pl-tom' , ale niestety pomyliłem się przy logowaniu.

 

--

Z poważaniem,

Tomasz Kurek,

Gamepad.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Load to drugi, obok oversellingu fetysz tego forum.

Trzeci to czasy generowania WordPress'ów w Progreso,

to dlaczego mają wciąż PIII i nie odpowiadają na helpdesku w 2 minuty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeci to czasy generowania WordPress'ów w Progreso,

to dlaczego mają wciąż PIII i nie odpowiadają na helpdesku w 2 minuty. :)

Dokładnie, trzeci to ocenianie jakości danej firmy na podstawie mocy jej poszczególnych serwerów z całkowitym pominięciem ilości kont na każdym z nich.

 

I jeszcze czwarty: ocenianie jakości zabezpieczeń na podstawie dostępu do /etc/passwd bądź jego braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, trzeci to ocenianie jakości danej firmy na podstawie mocy jej poszczególnych serwerów z całkowitym pominięciem ilości kont na każdym z nich.

Tu należy jeszcze dodać, że do wielu osób nie trafia argument,

iż HP z dyskami SCSI 10 K RPM na RAIDie i dwoma jednostkami obliczeniowymi,

to nie to samo co szrot z Netdirekt za 30 Euro miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedajemy shou, ponieważ jedna z działalności nie jest ogromnym źródłem dochodu. Zmieniamy trochę formę działalności, świadczymy szkolenia w zakresie sisco na terenie legnicy, wrocławia z partnerską firmą. Od wakacji w Warszawie do której w obecnej chwili się wybieram(iPus bywa zawodny, dlatego często nie otwieram forum dzisiejszej nocy, kiedy rozmowa jest "ciekawa":)

@gamepad jak to się ma teraz tak na prawdę do tych wszystkich obietnic i zapewnień o shou.pl?

Tyle mówiłeś, że jest to stablina firma i w ogóle, najeżdazałeś jak "cham" na konkurencję jednocześnie zapewniając jakie to shou będzie pewne i super....

eh... normalnie... zagwarantowałeś sobie najgorszą opinię jaka tylko mogła być.

Może po prostu napisz, że chciałeś tylko zarobić parę groszy?

Nie mówiąc już oczywiście o gamepad.pl...

 

@bellerofont ale czy to teraz ma jakieś większe znaczenie?

Zrobił tak... pozostawiając sobie najgorszą opinię o własnej osobie jaka tylko może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jak dla mnie szkolenia Sisco (!) to po prostu zwykłe mydlenie oczu..

Gamepad zbiera na kolonie nad morzem, tak jak wtedy kiedy mówiliśmy mu wyraźnie, że przy takiej polityce cenowej shou padnie szybciej niż powstało, a on zapewniał nas i swoich przyszłych klientów, że shou ma niesamowite zaplecze finansowe, jest świetnie przygotowane do świadczenia swoich usług etc.

Tak i teraz... ale przyznam szczerze kombinuje nieźle, prawie bym się nabrał, gdyby nie napisał Sisco ;]

 

// Niemniej jednak oczywiście gratuluję Ci zdobycia tak dużej liczby klientów w tak krótkim czasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMHO, jak dla mnie szkolenia Sisco (!) to po prostu zwykłe mydlenie oczu..

ale przyznam szczerze kombinuje nieźle, prawie bym się nabrał, gdyby nie napisał Sisco ;]

 

skad wiesz moze Sisco sp. z o.o. tez robi szkolenia w zakresie swojego hostingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skad wiesz moze Sisco sp. z o.o. tez robi szkolenia w zakresie swojego hostingu :)

Hehe... i teraz "ekipa" shou.pl się u nich troszeczkę podszkoli i już po wakacjach powstanie szał.pl - Szałowy HostinK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupno shou.pl to nie jest zły pomysł, jednak dla osoby znającej się na rzeczy i majacej troche na inwestycje.

Sama strona shou.pl jest ładna (nietypowa, ale wygląda profesjonalnie), a opinie nie są aż takie złe.

Więc robimy tak:

Kupujemy shou za 1500-2000 zł.

Wyrzucamy użytkowników którzy bezczelnie wykorzystują np. w połowie parametry swego konta zwracając im od 4 do 9 zł. Powiedzmy, że na to przeznaczamy 1000 zł. Potem zmieniamy serwer na lepszy - 750 zł miesięcznie i kosztem ~3000 zł mamy dobrze działający hosting, który już jakoś prosperuje... potem trochę reklamy, poleceni klienci, osoby przedłużające abonament itp.

Da się, tylko trzeba mieć sporo chęci, odrobinę pieniędzy i jakiekolwiek doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bellerofont ale czy to teraz ma jakieś większe znaczenie?

hmmm, to zależy w jakim kontekście pytasz...

jeśli edukacyjnym, to napewno :)

ludzie patrzą na oferty Webtropii, Hetznera i mierzą później jedną miarką wszystkie dostępne maszyny,

skreślając z góry te co nie mają Opterona tudzież Xeona w nazwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię wyliczanki więc się podepnę :-)

Więc robimy tak:

Kupujemy shou za 1500-2000 zł.

IMO Cena końcowa będzie oscylować raczej wokół 6 tyś.

 

zwracając im od 4 do 9 zł. Powiedzmy, że na to przeznaczamy 1000 zł.

Czyli ~150 userów. Z 900. Możliwe, ciężko to przeliczyć.

 

Potem zmieniamy serwer na lepszy - 750 zł miesięcznie

O, tego nie rozumiem, obecny serwer kosztuje niecałe 1000 zł /m-c. Czyli chcesz płacić 1700?

Ja zakładam, że zysk z przedłużenia kont po kilkukrotnie wyższej cenie wyniesie ~11 tyś.

I zacznie się on pojawiać po ok. 6 miesiącach i będzie wchodził przez 6 miesięcy.

Przez nadchodzące półrocze, trzeba nadal sprzedawać konta ale mniej i drożej.

Zakładając 20 kont na miesiąc (obecnie 150) otrzymamy kwotę ~7 tyś.

Utrzymanie serwera w tym czasie zamknie sie w kwocie 10 tyś. No i cena zakupu ~6 tyś.

Chyba nie jest tak różowo?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe... i teraz "ekipa" shou.pl się u nich troszeczkę podszkoli i już po wakacjach powstanie szał.pl - Szałowy HostinK :)

A dlaczego akurat szał.pl? Jest na sprzedaz ciekawa domena SUU.pl - chyba by pasowała bo bardzo się kojarzy z poprzednią nazwą (co wiecej też jest tam firma hostinKowa) :)

 

Kupno shou.pl to nie jest zły pomysł, jednak dla osoby znającej się na rzeczy i majacej troche na inwestycje.

Sama strona shou.pl jest ładna (nietypowa, ale wygląda profesjonalnie), a opinie nie są aż takie złe.

Jor.pl może więc zainwestujesz i będziesz prowadził podwójny biznes? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam takich z tego forum co już się zdecydowali zainwestować, ale palcem nie pokaże :).

IMHO, bardziej byłbym skłonny ku wyliczeniom Drapaka, wydaje mi się, że przy zastosowaniu odpowiedniej polityki, po pół roku spokojnie można wyjść na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przewidzieliście tylko tego, że klient który zakupił konto za 9 zł w znaczącej wielkości nie zapłaci za przedłużenie 49 zł. Coś o tym może powiedzieć jor.pl, jak klienci po przejęciu netiro.pl nie mogli zrozumieć, iż ceny które oferowała ta firma były poniżej kosztów utrzymania maszyny. Kiedyś śledziłem tą dyskusję i osoby zamiast być wdzięczne jor, że nie stracili kont, nie mogli zaakcepotwać wyższych cen za przedłużenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co powiedział Sebak. Biorąc pod uwagę że klienci SHOU to głównie młodzież hostująca tam swoje przema, prawdopodobnie po roku większość z nich zrezygnuje z oferty i:

 

1) założy nowe konta w SHOU (jeżeli będa miały ponownie promocyjna cenę)

2) założy nowe konta w konkurencyjnej firmie krzak (która będzie akurat miała atrakcyjna promocję)

 

Dlatego te przeliczniki są bardzo przesadzone.

 

Dodano 2007-06-22 14:07

Uwaga!

 

Jeżeli licytacja osiągnie minimum 6 tysięcy złotych, maszynę serwerową oddajemy za 0 zł! Płacisz jedynie za jej miesięczne utrzymanie, albo przenosisz konta klientów na własne platformy, a sprzęt zabierasz dla siebie:) Wygrany otrzymuje pełne prawo do sprzętu serwerowego.

 

Intel Core 2 Duo 1.86 GHz

3 GB ram

3x 250 GB sata 2, 16 mb

 

Dodatkowo po zakończeniu aukcji pozytywnie, dokładam 1 dysk WD 250GB SATA 2, 16 MB za darmo:)

Czyli już wiemy za jaką cenę chcieliby sprzedać firmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się, bo właśnie wiem jak było z Netiro.pl - spora część klientów bardzo się bunotwała, ale mimo wszystko większość użytkowników netiro.pl przedłuża ważność kont w normalnych cenach.

Trzeba pamiętać, że spora część klientów to normalne osoby, czy nawet firmy, które zrobiły strony www i pomyślały, że kupią na Allegro konto pod nie. Jeżeli ktoś się nie zna to kupi konta za te 10 zł rocznie myśląc, że jest to tak mało znacząca rzecz, że firma u której kupuje nie jest tak naprawdę ważna. Potem ci mądrzejsi rozumieją, że za dobrze działający hosting płaci się więcej i przedłużają płacąc nawet 20 razy więcej niż na początku.

Jednak akurat przejęcie Netiro.pl nie należało to zbytnio spektakularnych, czy specjalnie dochodowych, jednak też takie nie miało być.

 

O, tego nie rozumiem, obecny serwer kosztuje niecałe 1000 zł /m-c.

Na Allegro wyczytałem, że 530 zł, więc pomyślałem, że dokładając 200 zł miesięcznie można nabyć lepszy sprzęt.

Jor.pl może więc zainwestujesz i będziesz prowadził podwójny biznes?

Może i bym zaryzykował, ale nie mam teraz na to czasu, a do przejęcia tego trzeba by podejść z głową. Poza tym napewno przenosiłbym klientów do tej samej serwerowni co Jor.pl, a to sprowadza się do nieprzyjemnej zabawy w przenoszenie klientów.

Poza tym, aby inwestycja ta zaprocentowała za powiedzmy pół roku trzeba jeszcze zrobić kilka rzeczy, o których może nie będe pisał, bo każdy jakieś tajemnice marketingowe mieć musi :-)

 

Aby, nie było: nie uważam przejęcia shou.pl za świetny interes, ale przy odpowiednich warunkach może to być dobre posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś może i się uporałeś z klientami, ale przypomnij sobie ile musiałeś się zbędnie tłumaczyć. Ile Cię to pracy i czasu kosztowało. Tym bardziej że ceny w Twoim przypadku wzrosły około 2 razy... Tutaj z 9 zł ma się zrobić 49(to jest wzrost ceny ponad 5 razy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Przy tak dużej różnicy cen z 9zł na minimum 49zł (bowiem są jeszcze droższe które też były sprzedawane po 9zł) mało kto przedłuży abonament za rok (praktyka)

 

Pomijając już fakt, iż przy kupowaniu "firmy" zdecydowaniu ważną rolę ma tu jej aktualna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli już wiemy za jaką cenę chcieliby sprzedać firmę :)

Czytają nasze posty :-)

 

Na Allegro wyczytałem, że 530 zł, więc pomyślałem, że dokładając 200 zł miesięcznie można nabyć lepszy sprzęt.

Może ja to źle zrozumiałem ale tam pisze:

Sprzęt serwerowy:

- Kolokacja maszyny Inter Core 2 Duo 1.86 GHz

- 3 GB ram

- 3x 250 GB dysk

- łącze 10 mbps

Koszt utrzymania miesięcznie wynosi 530 zł

Płatności informacyjne:

* Kolokacja - moduł 1U (79PLN)

* APC zdalny reset (29PLN)

* Zużycie energii elektrycznej przez serwer, kategoria A (49PLN)

* WHM i cPanel (119PLN)

* Fantastico (wersja PL) (14PLN)

* Limit transferu 1000GB (149PLN)

Więc myślałem, że utrzymanie serwera to osobno a licencje i transfer osobno.

Ale wychodzi na to, że 439 *1,22 to właśnie 535 zł

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×