Skocz do zawartości

beliq

WHT Pro
 • Zawartość

  2007
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  17

beliq wygrał w ostatnim dniu 13 Luty 2017

beliq ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

442 Lider

O beliq

 • Ranga
  Weteran WHT

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. [Opinie] Zenbox.pl

  Muszę przyznać, że jestem zdziwiony tym artykułem. Nie pałam zbytnią sympatią do Bartka, nie ułożyła nam się współpraca, ale takiego poziomu wypowiedzi nie spodziewałbym się nawet po nim. W racji tego, że od mojego odejścia minęły już 2,5 roku, a przez frimę przewinęło się multum adminów i CTO, prosiłbym o nie łączenie mnie w jakikolwiek sposób z tym co tam się teraz dzieje. To tyle jeśli chodzi o oświadczenia. Nie mam czasu ostatnio zaglądać na forum, więc pozdrawiam wszystkich serdecznie! Oj, myślę, że jeszcze zdecydowanie zbyt mało tych problemów w toku resync'u przeżyłeś, jeśli w taki sposób się o tym wypowiadasz z taką łatwością. Nie ma dobrego czy złego RAID'u. Każdy RAID jest dobry. Rolą projektanta systemu jest dobrać odpowiedni do konkretych zastosowań, dostępnego sprzętu, jego charakterystyki i warunków pracy.
 2. Graty na wyposażenie malutkiego biura

  Dla tych drukarek co mamy kupujemy zamienniki z Allegro po parę złotych i nigdy z tym problemu nie było. Tusze są ta tanie, że zabawa w napełnianie nie ma sensu. Nie wiem jak w tych nowszych modelach - być może są już jakieś zabezpieczenia. Padł nam tylko jeden Brother przez wiele lat, więc generalnie wymieniamy je dla bajeru, a nie z konieczności. Wiecie - co by z duchem czasu iść, ja jeszcze dwa lata temu nie miałem drukarki sieciowej
 3. Graty na wyposażenie malutkiego biura

  Popieram. Innowiercy się nie znają ! Nie wiem jak to jest z tymi Brotherami, ale są nie do zajechania. Od lat je wszystkim kupujemy.
 4. Czy VPS skróci czas serwera

  Nie musisz zamawiać usługi z ISPManagerem.
 5. Direct Admin NAT 1:1

  W przyziemny sposób tego nie zrobisz. DirectAdmin nie wyda Ci licencji do działania na IP 192.168/10. etc. Kup sobie gdzieś taniego VPSa z DA i się pobaw.
 6. Czy VPS skróci czas serwera

  Żadnych VPSów w home.pl. Korzystałem trzy razy. Wydajnościowo dno. Chłopaki z ultimahost.pl/webh.pl dają wręcz abstrakcyjną wydajność jak na te ceny. Wszystko na SSDkach i Xeonach E5 siedzi. Będziesz zadowolony.
 7. Masz generalnie niedostosowany hosting do współczesnych realiów. Smutna prawda jest taka, że źle skonfigurowany WordPress może zajechać pół serwera za kilkadziesiąt tysięcy złotych. *** Bez użycia narzędzi do ograniczania zasobów per konto i odpowiedniej konfiguracji nie da się prowadzić tego biznesu spokojnie. Nikt Ci nie napisze co i jak masz zrobić, bo to zależy od infrastruktury jaką posiadasz, usług jakie i komu świadczysz etc. Nikt Ci też nie napisze wprost, że Twój admin się obija albo brak mu kompetencji, bo być może warunki w tej firmie nie pozwalają na wykonanie jakiegokolwiek ruchu vide: admin z jakiegoś powodu ma związane ręce w kwestii zmian na serwerach. Poszukaj kogoś do audytu. *** w 2008 roku pisaliśmy podobnie, coś się Ci dostawcy sprzętu nie starają, bo wciąż mamy ten sam problem
 8. Hosting z php 5.3 czy warto

  To zależy od targetu docelowej oferty. Jeśli to ma być hosting dla mas, to PHP 5.3 jest absolutnie niezbędne. Jeśli to ma być oferta dla power userów, można zacząć od 5.4/5.5.
 9. Oferta na storage x00TB & transfer x0TB/m-c

  Tu już wchodzimy w do's don'ts prowadzenia przedsiębiorstwa... Trochę nie ma sensu o tym rozmawiać. Zwrócę natomiast uwagę na pewien fakt - skoro mowa o wiązaniu się z partnerem stabilnym finansowo. To działa w obie strony. Dla wielu firm Ty również będziesz niewiarygodny płatniczo w ujęciu długoterminowym i finalnie otrzymasz projekt amortyzowany na maks rok. Osobiście wolałbym całemu temu forum uruchomić po dedyku i mieć z każdego 50 zł zysku miesięcznie, niż jednej firmie stawiać projekt za duże pieniądze, bo całe forum nie przestanie nagle płacić, a Ty nie dajesz żadnej gwarancji na to, iż doczekasz choćby pierwszej rocznicy. Statystyka działa tu dobitnie na Twoją niekorzyść. Generalnie sugeruję dostosować aplikację do: S3, e24files, Oktawave CS i pochodnych, bo albo zapłacisz za to kosmos albo dostaniesz bubel - innej opcji nie ma, a sensowny midleware zapewni Ci wystarczające dobre HA biorąc jeszcze pod uwagę, iż zdaje się wszyscy jak jeden mąż robią te projekty na OpenStacku w reżimie N+2.
 10. Oferta na storage x00TB & transfer x0TB/m-c

  Wszystkie Twoje oczekiwania razem tworzą bardzo niestandardową i niewygodną/kosztowną na wielu poziomach konstrukcje. Tylko firma przyzwyczajona do obciążania zdolności kredytowej w sposób znaczny podejdzie do zlecenia. Takie firmy są 3 na moim listingu. 4-tą słusznie dorzucił Patrys. Nikt inny trzeźwo myślący nie będzie chciał angażować tak dużych środków w *jednego* Klienta. Jest to zbyt niebezpieczne operacyjnie. Po prostu.
 11. Oferta na storage x00TB & transfer x0TB/m-c

  SLA 99,9% przy takich założeniach pojemność/transfer wymusza użycia pewnych bardzo określonych rozwiązań. Niewiele firm byłoby w stanie zrobić ten projekt. Z tych, które są w stanie w ogóle poważnie rozważyć leasing sprzętu dla *jednego* Klienta na kwotę X, mają udokumentowane podobne wdrożenia, zostają Ci: ATMAN, GTS, Beyond a Ty masz zdaje się bardzo pojemny budżet
 12. Ciche serwery RACK

  Nic prostszego w RACKu chyba już nie znajdziesz.
 13. Podejrzewam, że mój głos nie zostanie odebrany jako w pełni obiektywny, ale z całą pewnością mogę Ci polecić zenbox. Jeśli tylko wykażesz się odrobiną dobrej woli i chęci współpracy z ekipą IT zenbox w zakresie konfiguracji Twojego bloga na WP, będzie on działał jak złoto nie tylko przy 10, ale i 50K UU czy więcej. Cholernie pakowne/skalowalne są te konta. Sugeruję tylko skonsultować z nimi aktualne fair usage policy w zakresie hostingu zdjęć. Nie wypowiadam się o innych firmach jakie tu padły, bo ich po prostu nie znam.
 14. Ah te banki..

  DOMAIN NAME: plusdank24.pl registrant type: individual nameservers: ns1.nazwa.pl. [85.128.128.10] ns2.nazwa.pl. [85.128.129.10] ns3.nazwa.pl. [185.36.168.115] created: 2015.02.17 19:53:10 last modified: 2015.02.17 19:53:11 renewal date: 2016.02.17 19:53:10 Żenada na najwyższym możliwym w świecie IT poziomie. Mało brakowało, a gościu napisałby do redaktorów portalu Z3S, że on i cała jego rodzina korzystała z pracowniczych kuponów Sodexo w stołówce siedziby firmy. Osobiście mam nadzieję, że żyjemy w przyzwoitym kraju i stanie się to co stać się powinno - tj. KNF zabierze im licencję.
 15. Nie musisz mieć armii jeśli dysponujesz odpowiednimi podstawami prawnymi. Inna sprawa, że mały zespół dobrze wyszkolonych ludzi zdziała więcej niż nie jedna duża organizacja, a co dobrze widać chociażby w naszej branży notabene. Czy się w tej kwestii mylę. Trudno powiedzieć. Opieram się na publikacjach, które mogły być siłą rzeczy niedopracowane. Możliwe, że żyje w nieświadomości. Jeśli masz czas, to możesz to zweryfikować. Nieważne od kiedy i jak. Liczy się ostateczny bilans zysków i strat. Wszystko co unia dała, odbierze z nawiązką - tu jest problem. Pomijając fakt kosztów operacyjnych samego członkostwa, pierdyliarda idiotycznych wytycznych kosztujących zapewne drugie tyle, fakt iż z dotacji korzystają sprytni, nie zdolni, jest jak wiele osób zauważyło failem samym w sobie. Przykładowo: osobiście ATMANa sobie poniekąd bardzo cenię, ale w życiu bym im nie dał kasy na te 3 serwerownie, które współfinansują z kasy UE. Pomijam już te mniejsze dotacje po kilkaset K PLN tytułem "rozwoju kapitału ludzkiego", którego notabene nie czuję dzwoniąć 2x na rok do "nocnika". Wręcz przeciwnie będąc u nich od 4 lat widzę duży regres w tej kwestii.
×