Skocz do zawartości

Polecane posty

Co do serwera to faktycznie - zerknąłem na aukcje i źle przeczytałem - mają kolokacje, a nie serwer dedykowany. Co do klientów Netiro.pl, do których już porównujemy klientów Shou.pl to może Was zdziwię, ale spora część płaciła od 6 (!) do niespełna 10 zł, a potem Ci klienci płacili od ponad 30 zł do 150, więc jednak czasem zdarza się i tak :).

 

Jakoś może i się uporałeś z klientami, ale przypomnij sobie ile musiałeś się zbędnie tłumaczyć. Ile Cię to pracy i czasu kosztowało.

Tak, było z tym sporo pracy i nerwów, było też sporo efektów ubocznych, jednak cała operacja generalnie wyszła na dobre i po czasie stwierdzam, że była warta zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jor.pl, powiedz robiłeś jakieś statystyki, procentowe, czy ilościowe, ile osób zdecydowało się zostać a ile odpadło ? Pytam bo na chwilę obecną jestem właściwie w tej samej sytuacji. Więc jeżeli tylko masz jakieś rady, jak namawiać klientów aby zostali, i zapłacili nieco więcej, to będę zobowiązany :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyk nie mam, ale naprawdę spora część została. Generalnie ważne jest to aby uzmysłowić klientowi, czemu wcześniej miał tak tanio, czemu teraz ma zapłacić więcej i jakie będzie miał z tego korzyści. Jednak przedewszystkim ważne aby odczuł poprawę jakości usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga!

 

Jeżeli licytacja osiągnie minimum 6 tysięcy złotych, maszynę serwerową oddajemy za 0 zł! Płacisz jedynie za jej miesięczne utrzymanie, albo przenosisz konta klientów na własne platformy, a sprzęt zabierasz dla siebie:) Wygrany otrzymuje pełne prawo do sprzętu serwerowego.

 

Intel Core 2 Duo 1.86 GHz

3 GB ram

3x 250 GB sata 2, 16 mb

 

Dodatkowo po zakończeniu aukcji pozytywnie, dokładam 1 dysk WD 250GB SATA 2, 16 MB za darmo:)

Opis aukcji został uzupełniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, Panowie i Panie, czy zwróciliście uwagę, iż na allegro oprócz samej "firmy" shou.pl sprzedawane są nadal konta po niskich cenach. Śmiem wątpić, że jak najszybciej chcą upchać ludzi na serwerze i po prostu oddać to komuś, niech się martwi, a i jeszcze pod koniec sobie coś dorobią :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shou pewnie nie lezy przez padniety serwer, a przez to że transferu im zabrakło <hahaha>

 

 

pewnie tak też jest ;) Ale mogę założyć się że to było zamierzone i dobrze przemyślane z strony shou :> Napchać jak najszybciej i najwięcej osób z allegro i zarobić potem na tym troszkę :) A potem sprzedać problem na allegro ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie maja całkiem dużo miejsca na dysku - widocznie wszyscy co kupili tam hosting wgrali sobie phpbb by przemo czy inny cms ;)

 

Łatwo można policzyć że nawet gdyby każde konto miało 2 gb to by potrzebowali na dzisiaj 1700 GB

 

A tyle nie mają :)

 

A pomyśleć że większość kont miała takie parametry

http://allegro.pl/item204744598_hosting_ph...mocja_shou.html

 

No to faktycznie mogą mieć z tym problemy :)

 

Zawsze można pchać na dysk z X procent wiecej ale tutaj pchają z 1000 % procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bizon11 - nie koniecznie większość kont. Wcześniej sprzedawali z gorszymi parametrami. Z tego co sobie przypominam z 2GB dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć, dla zwykłego użytkownika przesłanie 2GB czy 8GB stanowi dość duży problem. Tym bardziej, iż usługi dostępowe do internetu mają dużo mniejszy upload niż download. I przykładowo na neostradze 6 Mbitów, w ciągu godziny wrzucimy jakieś 225 MB danych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bizon11 - nie koniecznie większość kont. Wcześniej sprzedawali z gorszymi parametrami. Z tego co sobie przypominam z 2GB dysku.

 

A potem zwiększyli do 5GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika ze klienci rosną systematycznie, (chyba ze mają galerie zdjęć) a głównym powodem wzrostu przestrzeni jest poczta zalegająca na serwerze. Także przyszły właściciel musi mieć świadomość ze problem może narastać i to szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak by nie patrzeć, dla zwykłego użytkownika przesłanie 2GB czy 8GB stanowi dość duży problem. Tym bardziej, iż usługi dostępowe do internetu mają dużo mniejszy upload niż download. I przykładowo na neostradze 6 Mbitów, w ciągu godziny wrzucimy jakieś 225 MB danych...

 

Racja ale jeśli ktoś systematycznie coś wysyła to żaden problem...

 

A jak ktoś chce koniecznie zapchać całe miejsce na serwerze to nie problem ;) Wystarczy ściągnąć za pomocą skryptu php jakiś wielki plik :)

 

A potem zwiększyli do 5GB

 

Dobra nie obserwowałem dokładnie aukcji tej firmy ;]

 

Ale i tak ilość sprzedanego miejsca jest znacznie większa niż dostępnego...

 

A swoją drogą no cóż chyba nikt się nie spodziewał że firma wytrzyma dłuższy okres czasu ;]

Ale generalnie opłacało się kupić serwer o takich parametrach za 9 zł na 3-4 miesiące :)

Tyle że nie dla stronek tylko testów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś chce koniecznie zapchać całe miejsce na serwerze to nie problem tongue.gif Wystarczy ściągnąć za pomocą skryptu php jakiś wielki plik biggrin.gif

 

Ale jak napisałem, dla zwykłego użytkownika... ;)

 

8 GB legalnych materiałów, to dla zwykłego użytkownika pomijając wysyłanie, może stanowić problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1325zł i 9 dni do końca. Być może sie mylę ale wydaje mi się że ostateczna cena nie przekroczy 2500-3000zł. Prawie na pewno nie uda się im sprzedać "firmy" za >6000zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1325zł i 9 dni do końca. Być może sie mylę ale wydaje mi się że ostateczna cena nie przekroczy 2500-3000zł. Prawie na pewno nie uda się im sprzedać "firmy" za >6000zł ;)

 

 

 

Znając życie ktoś kto będzie chciał zainwestowac i ma wobec tego poważne plany, specjalnie da te 6000 bo serwer się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1325zł i 9 dni do końca. Być może sie mylę ale wydaje mi się że ostateczna cena nie przekroczy 2500-3000zł. Prawie na pewno nie uda się im sprzedać "firmy" za >6000zł ;)

Jaka inna "firma hostingowa" została sprzedana na allegro za więcej niż 2000-3000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka inna "firma hostingowa" została sprzedana na allegro za więcej niż 2000-3000zł

Były pojedyńcze przypadki, choć shou.pl paradoksalnie i tak wygląda lepiej niż większość tego typu hostingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem wygląda lepiej?

Może dlatego, że @gamepad non-stop wprowadzał wszystkich w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest profesjonalna, serwer kolokowany, a to oznacza, że jednak właścicielowi choc trochę zależało. Konto są oczywiście absurdalnie tanie. Jednak patrząc na statystyki z zainstalowanych skryptów, obciążenie serwera i zurzycie dysków nie jest takie złe, jak na konta o takich parametrach za 9 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×