Skocz do zawartości

Polecane posty

Żadna sztuka postawić gdzieś serwer, pchać ile tylko wlezie kont a potem wszystko wystawić na sprzedaż...

Co do obciążenia to wcale nie jestem zaskoczony loadem na poziomie ~3-4 (jak dla mnie to jest norma nawet przy tej ilości kont)

Nawet z własnego doświadczenia wiem, że mało kto konta z allegro wykorzystuje tak na prawdę całe (mowa o tych za grosze).

No i tak jak już wspomniał @Sebak są to konta "nówki"

 

W sumie sam kiedyś o tym myślałem ale stwierdziłem, że nie ma sobie co psuć opini kosztem zarobienia kasy na wakacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie racje, ale po prostu porównuje to do innych hostingów z Allegro.. zawsze są to "nówki", ale z reguły sam hosting jest znacznie gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - shou.pl to Mercedes wśród hostinKów :). Jaka jest pewność, że tej firmy nie kupi ośmiolatek który skosił kasę z komunii? Żadna :).

 

Zawsze uważałem, że sprzedaż hostingu na allegro to żenada - i zdania nie zmieniłem. Według mnie jak ktoś się w to właduje - to jest zwyczajnie głupi. Przy tak paradoksalnej cenie, gdy wzrośnie użycie kont, będzie trzeba bez przerwy w to inwestować. Mówiąc wprost - użytkownicy, którzy kupili konta na jednej aukcji byli by w stanie wykorzystać cały limit transferu dla serwera. Podsumowując - ciągłe koszta, katastrofa. Taniej by wyszło zaczynać od zera i włożyć trochę z reklamę.

 

 

A co do zapchania konta - co za problem zrobić mirror z debianem? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam tak - shou.pl to Mercedes wśród hostinKów :) . Jaka jest pewność, że tej firmy nie kupi ośmiolatek który skosił kasę z komunii? Żadna :) .

 

Zawsze uważałem, że sprzedaż hostingu na allegro to żenada - i zdania nie zmieniłem. Według mnie jak ktoś się w to właduje - to jest zwyczajnie głupi. Przy tak paradoksalnej cenie, gdy wzrośnie użycie kont, będzie trzeba bez przerwy w to inwestować. Mówiąc wprost - użytkownicy, którzy kupili konta na jednej aukcji byli by w stanie wykorzystać cały limit transferu dla serwera. Podsumowując - ciągłe koszta, katastrofa. Taniej by wyszło zaczynać od zera i włożyć trochę z reklamę.

 

 

A co do zapchania konta - co za problem zrobić mirror z debianem? :rolleyes:

 

Wątek troche długi, więc może nie doczytałeś, ale ktoś już pisał jak na tym zarobić, oddać ludziom te kilka złotych i zacząć od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze uważałem, że sprzedaż hostingu na allegro to żenada - i zdania nie zmieniłem.

Więc albo masz małe doświadczenie albo nie przemyślaleś tego do końca.

Nikt nie zmusza nikogo na allegro do wystawiania kont po 10-cio krotnie niższych cenach niż "normalnie".

Ponadto w przypadku aukcji serwisów i usług internetowych allegro jest bardziej tolerancyjne regulaminowo,

więc większość firm umieszcza w aukcjach odnośniki do swoich stron internetowych. Nie muszę chyba

tłumaczyć jak zwiększa to oglądalność tychże stron, zwiększa liczbę backlinków oraz ściąga klientów,

którzy często kupują ze strony a nie z aukcji, bo jak już weszli to im się bardziej spodobało a często

nie mają czasu ani ochoty na rejestrowanie się dodatkowo w allegro. Więc 14 zł za 2 tygodnie reklamy jest ok.

A co do shou to równie dobrze może to być sprawa przemyślana od początku do końca, w zasadzie na tej

aukcji, o której mowa, sprzedawani są potencjalni klienci a nie hosting / "profesjonalna strona" / czy serwer.

 

Statystyki pokazują, że wykorzystanie dysków i obciążenie serwera jest niewielkie a jednak uptime

jest fatalny (od 15 stycznia - 94%) i cały dzień występują przerwy w działaniu stron - więc albo w grę

wchodzi migracja kont na własny serwer albo gruntowna rekonfiguracja serwera shou.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grafika jest profesjonalna, (...)

Wielu już to podkreślało, choć zastanawiam się skąd dokładnie takie stwierdzenie? Czy prostota oznacza profesjonalizm czy może (wg. niektórych) amatorszczyznę...?

 

Powiem Wam tak - shou.pl to Mercedes wśród hostinKów :) . Jaka jest pewność, że tej firmy nie kupi ośmiolatek który skosił kasę z komunii? Żadna :) .

Z tego co widziałam to kupnem "firmy" żywo jest (był?) zainteresowany facet znany ze sprzedaży niedziałajacych zasileń do komórek... ktoś taki na pewno rozkręciłby firme na plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowali ze sprzedaży? Ciekawe dlaczego chcieli sprzedać. A już szukałem innego hostingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś zapewne po prostu wyłożył satysfakcjonująca ich kwotę poza aukcją..

 

 

albo im sie nie opłacało... i na razie zrezygnowali z tego :) Bo pewnie myśleli że dostaną za tą "firmę" dostaną "koksy" :> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo im sie nie opłacało... i na razie zrezygnowali z tego :) Bo pewnie myśleli że dostaną za tą "firmę" dostaną "koksy" :> :)

Nic dziwnego... to z całą pewnością było warte więcej niż 1500 zł.

 

Tyle, że wystawianie aukcji bez ceny minimalnej, a potem usuwanie jej świadczy niestety o "uczciwości" (nie mylić z uczciwością).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic dziwnego... to z całą pewnością było warte więcej niż 1500 zł.

 

Tyle, że wystawianie aukcji bez ceny minimalnej, a potem usuwanie jej świadczy niestety o "uczciwości" (nie mylić z uczciwością).

 

 

No własnie nie wiem czy to nie jest złamanie regulaminu allegro... Bo było np jakieś dwa miechy temu że gościu wygrał w aukcji bez ceny minimalniej Jakąś tam hondę za 20 tys wylicytował :> a normalnie by poszła 100tys luzem :> I wiem ze to poszło do sądu :) i gosciu cieszy sie nową hondą za 20 tys :)

 

Nie wiem czy tutaj by nie było tak samo w tym przypadku :>

Są oczywiście wyjątki typu: kradzież przedmiotu, uleg uszkodzeniu itd. Ale firma raczej nie uległa zniszczeniu :>

 

"autor" aukcji myślał ze jego "firma" pewnie pójdzie minimum 20 tys :> i ostro się przeliczył :)

 

taka moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta aukcja zakończyła się kilka dni przed końcem, więc jest to teoretycznie zgodne z regulaminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo zakończenie przed czasem jest oczywiście zgodne z regulaminem ale odwołanie wszystkich ofert przy takim uzasadnieniu może spowodować otrzymanie "punktu karnego" od allegro

(3 punkty=zawieszenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, też dostałem ten choler* punkt i od teraz będę pisać, że przedmiot został skradziony, albo serwer uległ awarii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak ściemniajcie wszyscy a na pewno będzie się nam wszystkim dobrze żyło ....

sorry za off ale jak czytam takie bzdury jak 2 posty wyżej to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera ...

 

edit: tak tak groźba .. lol nie bądź śmieszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie juz lepiej cos takiego napisac.... niz robić z siebie pośmiewisko tak jak shou.... ja osobiście nie zrobiłem takiej rzeczy i nie zrobie... A z tym scyzorykiem to uważaj, bo mi się zdaje że to już groźba w moją stronę... A za takie groźby można dostać 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety minusem sporej ilości firm jest to że brak im podstaw wiedzy np o relacjach publicznych z Klientami , a liczą że sie nie wyda , mało kto zauważył itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem, jak można sprzedać firmę 30 czerwca, a drugą aukcję prowadzić dalej przez 2 dni. Już pomijając ten fakt, kupiła to osoba z kopertą, więc to nie wróży nic dobrego. I drobny off-topic od kiedy koperty mogą brać udział w kup teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze, o ile taką opcję zaznaczy sprzedawca w ustawieniach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam netempire.pl, nie wydaje mi się, aby ktoś z forum kojarzył, niemniej jednak na starcie wydaje się lepsze od shou.pl chociażby pod tym kątem, że na stronie głównej ma adres firmy ; ).

Co do limitów które zaproponował admin (jak sądzę GamePad).. cóż tu wiele mówić, nie życzę nikomu aby ten człowiek miał być jego adminem, bądź właścicielem hostingu. Skoro nie odróżnia 'zawalaczy' od osób aktywnie wykorzystujących swoje konta. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×