Skocz do zawartości

Sebak

WHT+
 • Zawartość

  1199
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

Sebak wygrał w ostatnim dniu 19 Wrzesień 2017

Sebak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

298 Lider

O Sebak

 • Ranga
  Weteran WHT

Informacje osobiste

 • Imię
  Sebastian

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

36097 wyświetleń profilu
 1. Ja bym uważał @Aruba, bo nawet jak nic nie piszesz, to możesz dostać bana. Takie forum, taka polityka ;-).
 2. Ja bym uważał obecnie z nazwą, parametry super, cena również. Ale jest to nowa oferta i już kilka osób skarżyło się że ich serwery VPS sypią błędami na tym forum. Jeśli coś odstaje ceną od konkurencji to albo będą chcieli docelowo mocno zwiększyć Ci cenę, albo jakość usługi będzie na bardzo kiepskim poziomie. Jeśli za rok, będzie nadal ta sama cena i będzie chodzić to dobrze, oznacza że nazwa powinna dostać nagrodę nobla za opracowanie perpetuum mobile.
 3. @MarekCPU ale dyski nvme też mają pamięć cache na swoim pokładzie, która jest analogiczna do tego co znajdziesz w kontrolerze raid. Występuje tutaj jednak zasadnicza różnica: kontrolery raid posiadają podtrzymanie bateryjne, natomiast w dyski nvme już nie ;-).
 4. @MarekCPU nie chcę rozpisywać się, na temat wydajności, skoro testy mówią jedno. Średnia wydajność zarówno dla webh jak i nazwa jest na takim samym poziomie. O czym to świadczy jeśli przyjąć Twój punkt widzenia? Nazwa ma tak zrąbaną konfiguracje, że pomimo 4 super szybkich dysków nvme nie potrafi wydajnościowo prześcignąć storage sieciowego z webh.pl, który z założenia jak mówisz, powinien być być dużo wolniejszy ;-). O kim to świadczy dobrze, a o kim źle?
 5. Nie jest prawdą, że lokalny system plików w równym stopniu korzysta z pamięci RAM jako cache, co dedykowany storage. Wszystko zależy od zastosowanego systemu plików, mechanizmów cache oraz wielkości ramu przeznaczonego pod to. Nie wierzę, że nazwa.pl na lokalnym serwerze, gdzie ilość ramu jest ograniczona przeznacza powiedzmy 200-300GB pod cache. Więc albo ktoś zepsuł konfigurację nazwa.pl, albo nie jest prawdą to co mówisz. Zauważ, że ioping zarówno dla nazwa.pl jak i webh.pl zwraca te same wartości. A porównujemy tutaj usługę, która działa od dłuższego czasu, do nowego gracza, którego serwery są jeszcze nie obciążone.
 6. @MarekCPU storage sieciowy ma to do siebie, że działa w oparciu o RAM, NVMe i SSD. RAM jest kilka razy szybszy niż przytaczane przez Ciebie dyski NVMe, następnie dane trafiają na NVMe, a następnie dopiero na klasyczne SSD. Stąd też twierdzenie, że jakiekolwiek dyski są szybsze od pamięci RAM, jest trochę nie prawdziwe. Pomijam fakt, że bardzo dziwne są Twoje wypowiedzi, sugerujące że masz coś związanego z nazwą. Jesteś na tym forum dopiero od 14 września i wypowiadasz się chwaląc tylko nazwa.pl. Czy tak ma wyglądać dobra zmiana na forum, po przejęciu przez nazwa.pl? Nazwa może robić ceny dumpingowe, ale nie oznacza to od razu, że zna się na świadczeniu tego typu usług. Takie doświadczenie zdobywa się latami, a jak widać klienci nazwy już narzekają na sypiące się serwery VPS.
 7. [dyskusje] webh.pl

  @Rafiki wskaż proszę miejsce, gdzie ktoś mówił że przerwa nie miała miejsca? Bo mówisz, że ktoś chce Ci wmówić że jej nie było... Jeśli tak, pokaż w którym poście. Bo inaczej Twoja argumentacja jest nieprawdziwa.
 8. [dyskusje] webh.pl

  @Rafiki ale nigdzie nikt nie twierdził, że przerwa nie miała miejsca przecież... Od początku webh mówiło że przerwa występowała, ale nie trwała godziny. Więc zamiast @kafi mówić by czytał ze zrozumieniem, sam to zrób ;-).
 9. @theONE smart jest oczywiście monitorowany na bierząco. Mam w swoim portfolio Samsungów 850 pro kilka sztuk których endurance dochodzi do 1 PB(wersja 1TB) i nie maja ani jednej realokowanej komórki. Oczywiście dyski SSD wymagają by o nie dbać, np. nie tworząc partycji na całej dostępnej przestrzeni dysku. Nasza macierz hostingowa opiera się na SM863 i mówiąc szczerze, gdyby nie fakt że udało mi się je zdobyć w dobrej cenie, nie widziałbym potrzeby stosowania ich. Nie widzę zadnej roznicy wydajnościowej w moim zastosowaniu względem konstrukcji opartych na 850 PRO. Osobiście uważam, ze prawie każdy SSD i tak zapewnia dużo większą wydajność niż macierze SAS. Wiec zawsze można lepiej i drożej, czasami pytanie tylko po co jeśli w danym zastosowaniu nie będzie widać różnicy? Na szybko jeszcze zweryfikowałem i potwierdzam, ze kontroler fizycznie w 850 Pro/Evo i SM863/PM863 ma ten sam part number: S4LP052X01-8030
 10. @theONE nie mam teraz dostępu do komputera(majówka), więc mam problem z dyskusja z Tobą. Niemniej nie wierz we wszystko co Ci mówi producent, gdyż on ma interes w Tym by sprzedać Ci droższy produkt. Używamy samsungow 850 pro juz 2-3 lata i przez ten okres ani jedna sztuka nam nie padła, ani jeden bajt danych nie został utracony. A mówimy tutaj o woluminie 100-200 sztuk.
 11. @mcbarlo tak, jestem pewien. Około 2 lat temu jak podejmowałem decyzje zakupowe interesowałem sie tematem dość dokładnie. Kości pamięci są dokładnie te same, kontroler jest ten sam, ale posiada zmodyfikowane oprogramowanie. Różnice w endurance biorą sie z ilości komórek przeznaczonych jako nadmiarowe bloki pamięci. Oczywiście gwarancja to jedno, realne życie to drugie. Kiedys w sieci był test samsunga 850 pro gdzie osoba testujący zapisana na niego kilka PB danych. @theONE wymądrzasz sie a nie do końca masz racje. Niektóre dyski typu desktop rownież maja kondensatory chroniące je przed zanikiem napięcia, np crucial m550 czy samsung 850 pro.
 12. Warto dodać, że hosting webh.pl dysponuje mocą obliczeniową porównywalną z serwerami VPS czy dedykami. Parametry podstawowe 1 vCPU i 2 GB ramu w razie zapotrzebowania na dodatkową moc obliczeniową dostajesz gwarantowany burst 6 vCPU i 8 GB ramu. Jest on bezpłatny i gwarantowany przez okres 72h w miesiącu. Nie musisz martwić się o administrację, zarządzanie, kopie (są robione co godzinę) i inne sprawy związane z utrzymaniem serwera VPS. A to wszystko w cenie 299 zł rocznie: https://webh.pl/hosting Polecam skorzystać z 90 dniowego okres testowego.
 13. [dedykowane/VPS] Szukam VPS pod strony demo Wordpress

  Zerknij na ofertę http://webh.pl/serwery-vps-ssd, dyski SSD PCIe w najwyższym pakiecie powinny dać Ci dużego kopa.
 14. [dyskusje] webh.pl

  @tym czepiasz się. Różnica między Intel Xeon E5 v2, a v3 jest znikoma. A i tak w większości liczy się taktowanie rdzenia. Równie dobrze mógłbym się przyczepić, że nie wiesz co mówisz, bo "teraz są już v4." ;-).
 15. [dyskusje] webh.pl

  @cdcd zaczynasz trolować... Support Cię wyraźnie poinformował o tym iż usługi są blokowane w nocy, odblokował Ci ją, więc o co Ci jeszcze chodzi? Jeśli zostawiasz płatności na ostatnią chwilę, to nie dziw się później, że masz takie konsekwencje...
×