Skocz do zawartości

Polecane posty

OT: Ale nie protestujemy Baernash , ważne kto co sobą reprezentuje. Choć chyba wolałbym nie mieć dziewczyny w zawodzie bo brak mogło by być oderwania od pracy jak jeszcze w domu byśmy programowali, wysadzali serwery, pozycjonowali itp :lol:

 

 

Tylko czy jeżeli przynosi straty ceny dumpingowe nie są przestępstwem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy jeżeli przynosi straty ceny dumpingowe nie są przestępstwem ?

W wypadku Shou trudno mówić o cenach i dumpingu. W końcu jest to strategia mająca na celu wykończyc konkurencję sprzedawaniem produku po niższej cenie niż koszty produkcji. Tylko kogo mogą wykończyć tym jednym pakietem i to w dodatu sprzedawanym tylko na Allegro? Po prostu nie rozumiem tu zupełnie obranej strategii marketingowej i jej celu: nie chcą zarobić, nie chcą się promować i nie chcą wykończyć konkurencji.

 

Ale nie protestujemy Baernash , ważne kto co sobą reprezentuje. Choć chyba wolałbym nie mieć dziewczyny w zawodzie bo brak mogło by być oderwania od pracy jak jeszcze w domu byśmy programowali, wysadzali serwery, pozycjonowali itp :lol:

Ale jeżeli praca to także pasja to chyba nie byłoby poblemu? Ja czasem żałuję że mój chłopak nie jest "z branży" bo wtedy moglibyśmy wspólnie pracować nad różnymi projektami, dzielić się wiedzą, doświadczeniem... A tak, gdy czasem zaczynam jakiś czysto techniczny wywód dla niego jest to wyłącznie niezrozumiały bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT: @Baernash tylko że pasja w przypadku informatyka może oznaczać np 16h w sieci i się wykańczanie. Wiem jak się ze znajomą z branży spotykałem , nie ma mowy aby pogadać nawet chwilę o czymś innym , jest to bardziej licytacja zapaleńców. Oczywiście masz racje że jest większe zrozumienie i możliwość wymiany wiedzy , ale takie kółko można założyć i po koleżeńsku np co 2gi , 3ci weekend mały maraton u kogoś przygotowując sobie wzajemnie zadania i pomagać w dojściu do rozwiązania, starczy zgrana paczka. Istnieje też poważne ryzyko że gdy okaże sie druga strona lepsza , pierwsza może tego nie znieść i skończy się związek. Ważne by Partner akceptował prace i tryb pracy. Ale czy nie lepiej gdy po tych 8-10h możesz porozmawiać o pasji "dodatkowej" którą Cie zaraził Partner np żaglach podczas wieczornego spaceru, zamiast rozmawiać między pokojami przez skype czy gg ? Myślę że jeszcze raz spróbowałbym , ale trzeba by znaleźć zainteresowanie dodatkowe nieinformatyczne oprócz informatycznego. Kurcze zaraz nas moderatorzy wygonią że robimy z poważnego forum sympatie :lol:

 

dumping łupieżczy: celem takiej polityki jest zdobycie jakiegoś rynku i wyeliminowanie konkurencji, poprzez zaproponowanie cen niższych od kosztów wytworzenia. Konkurencyjne przedsiębiorstwa, mając mniejsze zasoby, nie mogą sprostać takiej praktyce i zostają wyeliminowane z rynku. W przypadku, gdy przedsiębiorstwo stosujące dumping łupieżczy stanie się na danym rynku monopolistą podwyższa ceny, aby realizować zysk monopolistyczny. Ten rodzaj dumpingu uznaje się za praktykę nieuczciwej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT: A ja ujmę to tak: faceci boją się takich dziewczyn ponieważ męska duma nie pozwala im aby "baba" wiedziała tyle co oni lub więcej w tej jakże "męskiej" dziedzinie. Lepiej jest mieć dziewczynę która boi się myszki i nie umie sama wymienić tonera w drukarce. Dzięki temu ciągle potrzebuje pomocy swojego "macho", a facet sie dowartosciowuje bo wzbudza u niej podziw nawet wykonaniem takiego drobiazgu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj przesadzasz, jak poszedłem na informatykę to na na 160 osób były 2 dziewczyny. Natomiast moja znajoma jest na położnictwie i jest odwrotnie, na 80 osób było tylko 6 chłopaków. Są po prostu zawodu które są interesują bardziej konkretną płeć i nie chodzi tutaj o żadną męską dumę czy też robienie z siebie macho. Po ludzie są różni i mają inne potrzeby i w tym właśnie całe piękno.

 

Dziewczyna np. boi się myszki, ale facet też różnych rzeczy się boi. Nie sposób znać się na wszystkim :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@peace-b trochę przesadziłaś. Bardzo dobrze jak sama wymieni toner nawet nie informatyczka. Zajmowałem się np indywidualnymi szkoleniami , nie ma problemu jak sama toner zmieni, a nawet komputer zmodernizuje. Spotkałem też mężczyzn którzy nie mogli zrozumieć dlaczego alt+x to jest ź. Raczej chodziło mi o relacje w parze gdy oboje są z zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 160 osób były 2 dziewczyny

Teraz to ja chyba się dowartościuję tym że należę do żadkiego gatunku kobiet albo i wpadnę w kompleksy że jestem jakimś odmieńcem. Może nie jest jeszcze za późno na obranie innej drogi życiowej: zostanę projektantką mody, nauczę się gotować i wogóle zrobię z siebie "kurę domową" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo dobrze, że wybrałaś taki a nie inny kierunek. Przecież będziesz robić to co lubić i to jest najważniejsze. Chodziło mi tylko o to, że statystycznie są kierunki które cieszą się większym zainteresowaniem wśród mężczyzn i kobiet. Przecież nic złego w tym że kobieta będzie informatykiem, czy mężczyzna położną... :lol: Po prostu to jest rzadkość i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakaś dziwna shiza kobiet, że jak facet w takim przypadku jest zaskoczony (2 kobiety na 160 osób, że kobieta na tym forum, że wie o hostingu itd.), to taka kobieta się dziwi i marudzi, że faceci się dziwią.. a czemu się nie dziwić? w końcu taki fakt - 2 / 160.. i koniec, kropka.. czemu i po co ta shiza i gadanie o męskiej dumie itd.. czy to duma sprawia, że tam są 2 kobiety na 160 osób, czy może jednak coś innego? nie wiem.. za dużo kobiet od razu się pluje i oburza, że się je poniża, że facet dumny, że to, tamto..

 

Na forum dla położnych miałbym to w d.. czy kobiety są zdziwione, że jestem położnym.. pracuję w szkole, w której jestem jednym z dwóch mężczyzn i tak naprawdę to czasem czuję się dyskryminowany ("cześć dziewczyny" w pokoju nauczycielskim itp.).. ale mam to w d.. nie marudzę, nie shizuję, wbijam.. od tego nie zależy mój humor, stosunek do współpracownic i setki innych spraw... i to jest ta różnica między kobietami i mężczyznami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech jakis moderator wydzieli watek o kobietach informatyczkach, bo sie maly OT zrobil...

 

...i odrazu mi sie stary kawal przypomnial (mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi :lol:):

Świnka morska jest jak kobieta informatyk. Ani świnka, ani morska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam może czas spotkania wht.pl przerobić na dział towarzyski wht.pl :lol:

 

@p za ten dowcip to uważaj, ja bym postawił dodatkową zaporę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p za ten dowcip to uważaj, ja bym postawił dodatkową zaporę :lol:
Daj spokoj, ten kawal wiecej razy slyszalem od kobiet niz od facetow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno co jest uciążliwe dla kobiety informatyka to stereotypy. Niestety wielu ludzi w nich tkwi i uważa że np. kobieta nie może sprawdzić sie dobrze w zawodach uważanych za męskie (i odwrotnie). Wiem z doświadczenia że kobieta informatyk wzbudza lekki uśmieszek na męskich ustach i w zasadzie nie wiadomo co on oznacza: kpinę?

 

Prawda jest taka że gdyby pracodawca miał do wyboru mężczyznę informatyka a kobietę informatyka, na 99% wybrałby mężczyznę (bez względu na kompetencje obojga). Powodem jest przede wszystkim prestiż dla firmy oraz stereotyp że mężczyzna lepiej się sprawdzi w tym zawodzie, a kobieta może co najwyżej dostać pracę jako telemarketer w BOA :lol:

 

Jeżeli ktoś miałby ochote kontynuować temat założyłam wątek o kobietach informatyczkach w piaskownicy: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=8477

EOT

 

Lepiej już wróćmy do tematu SHOU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to chyba ostatnie podrygi shou.pl, od kilku dni coraz czesciej widze napis "trwa łączenie" i zonk :P nie wiem co się dzieje mam sklepik i...ech...Shou.pl na Allegro sprzedaje "darmo" hosting w ilościach hurtowych, ja pamiętam taką samą sytuację z no-limit.pl na Allegro który to hosting po jakimś czasie zwinął manatki i tyle go widziano...

Warto dać te parę złotych więcej za hosting u "markowej" firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kosmo.. "welcome... to the real world" : ) następny oświecony i nawrócony...heheh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmo.. "welcome... to the real world" : ) następny oświecony i nawrócony...heheh..

 

:P główny mocny szybki i bezawaryjny hosting mam wykupiony na host247.pl a ten był wykupiony za 9 zł na test i niestety oblał go...Szkoda bo shou.pl miało dużą szansę na powodzenie...

 

Niestety dziś nie działa mi o wielu godzin hosting na shou.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pracujemy nad awarią, więcej informacji prześlę za kilka godzin.

 

 

//Edit

Prace potrwają niestety do rana. Uszkodzony został typ plików dysków systemowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
//Edit

Prace potrwają niestety do rana. Uszkodzony został typ plików dysków systemowych.

To w nocy też pracujecie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pseudohosting. Zupełny brak profesjonalizmu. Awaria trwa nadal, żadnych informacji, a to co wczoraj napisał gamepad to ta trzecia prawda, czyli g... prawda. To prawda, że ustawienia serwera są zmieniane bez ostrzeżenia i powiadomienia użytkowników. Jeśli nie chcecie sprawdzać codziennie czy serwer jeszcze działa, czy Wasze skrypty działają poprawnie i liczycie na jakąś pomoc administratorów, to kupcie serwer u kogoś innego. Ten serwer to jest po prostu dno.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był złośliwy, ale kilka dni temu gamepad napisał:

 

Sebak, jesteśmy na tyle zabezpieczeni, że nasza awaria sprzętowa trwała by maksymalnie kilka godzin, a nie kilka dni wink.gif

 

Dołączam uptime: http://host-tracker.com/uptime-statistics/277356

 

Na pytanie czy nie widzi nic złego w testowaniu kont na klientach...:

 

Nie uważam, ponieważ meile są z dopiskiem, że konta są sprzedawane w okresie testowym:)

Wolę testować maszynę na 500 osobach niż 10 kontach sponsorowanych;) Heh

 

Nie będę komentował usług shou.pl, ponieważ to konkurencja i nie wypada. Przytoczyłem tylko dwa cytaty które były w wątku o mojej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To możliwe aby awaria była aż tak poważna że przerwa trwałaby tak długo?

Na Allegro shou.pl zakończyło wczoraj sprzedaż - dziś pokazał się pierwszy komentarz neutralny.

Ciekaw jestem na jakich serwerach hostowany jest gamepad.pl i czemu nie jest to shou.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To możliwe aby awaria była aż tak poważna że przerwa trwałaby tak długo?

 

Niestety musze powiedziec ze firma shou.pl bardzo mnie zawiodla... Awarie i przerwy sa zbyt czesto, a ta awaria co trwa osiagnie niedlugo wynik 24h. Odpowiedzi na maile tez przychodza kiedy chca zazwyczaj po 48h. 

 

(Zobaczymy ile jeszcze to jeszcze bedzie trwalo) moze administrator gamepad by napisal cos wiecej, kiedy np mozemy sie spodziewadz naprawy, za miesiac, dwa... Szkoda slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uszkodzeniu uległy dyski systemowe, po podłączeniu dysku dodatkowego. Trwa w dalszym czasie tworzenie lustra dysków. Jedna próba była, natomiast nie powiodła się. Teraz ta sama czynność jest powtarzana, natomiast innym sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

uszkodzeniu uległy dyski systemowe, po podłączeniu dysku dodatkowego. Trwa w dalszym czasie tworzenie lustra dysków. Jedna próba była, natomiast nie powiodła się. Teraz ta sama czynność jest powtarzana, natomiast innym sposobem.

 

Mamy nadzieje ze nasze dane ocaleja? I ile moze jeszcze potrwac caly proces?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×