Skocz do zawartości

Polecane posty

by Gamepad:

 

"Sebak, jesteśmy na tyle zabezpieczeni, że nasza awaria sprzętowa trwała by maksymalnie kilka godzin, a nie kilka dni wink.gif"

 

"Zaplecze finansowe shou.pl jest zapewne kilka razy większe niż efuturo."

 

A jeszcze taka szybka kalkulacja 8GB... 850 kont.. Zakładamy, że nie ma żadnego raidu, po prostu maxymalne użycie maszyny, to poziom overselingu wynosi jedyne.. >900% :P.

 

Pozostaje tylko mieć nadzieje, że takie firmy jak shou, skłonią przyszłych młodych sprzedawców za 9.99zł rocznie na allegro, do refleksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest interes dobry interes? Najpierw zarobić na sprzedaży tanich konta, a w momencie kiedy maszyna już ewidentnie nie wytrzymuje sprzedać interes?

 

W ten sposób zarabiamy podwójnie:

1. Sprzedaż kont

2. Pozbycie się problemu, tzn. "firmy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak właśnie o tym wyżej pisałem

Ciekawe tylko jak to ma się wszystko do tych zapewnień @gamepad'a i najeżdżanie przez niego na inne firmy

eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tutaj dla odmiany firmę sprzedaje się na wakacje :P Zawsze było to troszkę inaczej, sprzedawano interes jak się wrzesień zbliżał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeżyjemy pewno jeszcze wiele takich hostinków , mam nadzieje tylko że ludzie przestaną wierzyć w super oferty za 5zł/rok ... znam takich co firmy tak trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie przestaną wierzyć w takie konta za 5 zł... Jak już ktoś się na własnej skórze przejedzie, to dopiero zakupi coś droższego i to nie zawsze... Cały czas będą nowi ludzie, który będą szukać oszczędności(i problemów...)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a za 5zł/rok ile byś sprzedał bo ja może 20mb powierzchni i to bez bazy danych konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, "testy" się zakończyły, "firma" zarobiła więc można ja upchnąć komuś innemu aby też "zarabiał" (na naiwności czy też niewiedzy innych ludzi).

 

Hmm a za 5zł/rok ile byś sprzedał bo ja może 20mb powierzchni i to bez bazy danych konto.

Ja 5-10mb - na bloga by wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprzedawali i 100MB bez limitu transferu, oraz innych limitów(no-limit.pl). Tak samo dość dużo osób na to leciało, a później "firma" znikła :P

 

Shou chwali się posiadaniem 850 kont... Przyjmijmy, iż każde kosztowało 9 zł(wcześniej były po 12, o ile mnie pamięć nie myli). Daje to nam prosty rachunek: 9 * 850 = 7 650 zł.... Do tego teraz będzie jeszcze jakaś kasa za sprzedaż "firmy" :) Brak działalności gospodarczej, więc zarobek jest większy. Po prostu dobry biznes, wszak ważne by być do przodu...

 

 

Hmm a za 5zł/rok ile byś sprzedał bo ja może 20mb powierzchni i to bez bazy danych konto.

Kont za 5 zł nie opłaca się w ogóle sprzedawać, zawsze jest to klient którego będzie trzeba obsłużyć. Więc raczej było by z nim więcej problemów, niż zysku. Poza tym, aby zarobić przykładowe 1000 zł na takich kontach musiałbyś sprzedać 200 sztuk, o ile robisz to na lewo i około 300-400, aby opłacić podatek, zus itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak wiem że są ZUSy itp ale chodzi mi o wyliczenie tylko 5zł netto = xMB liczac koszt serwera roczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się tak przeliczyć, bo wiadomo iż stosunek ceny w kontach zależy od ich ceny. Im droższy pakiet tym za 5 zł wychodzi więcej MB :P Ale z drugiej strony, koszt MB dysku jest naprawdę pomijalny, przy obecnych cenach dysków SATA(bo nikt w tanim hostingu nie użyje dysków SCSI...). Bardziej liczy się transfer generowany przez to konto, ponieważ to on generuje obciążenie.

 

Jak masz jakieś pytania, czy jeszcze wątpliwości napisz PW, z chęcią odpowiem, a nie będziemy zaśmiecać tego topicu. (już dostałem ostrzeżenie od Gamepada, a odpisać tutaj już nie mógł...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz jakieś pytania, czy jeszcze wątpliwości napisz PW, z chęcią odpowiem, a nie będziemy zaśmiecać tego topicu. (już dostałem ostrzeżenie od Gamepada, a odpisać tutaj już nie mógł...).

Proponuję wydzielić i przenieść ten wątek do Luźnych rozmów o hostingu.

 

Dziwi mnie że nikt z przedstawicieli firmy - czy tez osób z nią związanych które wcześniej żywo wypowiadały się na jej temat (Gamepad) - nie udzieli publicznie nawet najmniejszych wyjaśnień. Rozumiem że nie ma co tłumaczyc bo wszystko jest jasne ale byłoby chyba lepiej udzielić jakiejkolwiek oficjalnej informacji (klienci powinni wiedzieć że za 100zł moga kupić własną firmę, może jakiś ekstremista by sie znalazł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(klienci powinni wiedzieć że za 100zł moga kupić własną firmę, może jakiś ekstremista by sie znalazł).

za 100 zł? kupuję "od ręki"... lubię wyzwania :P

 

ciekaw jestem swoją drogą, za ile ten hostinK zostanie sprzedany,

niech ktoś miły odświeży temat jak przyjdzie na to czas bo ja pewnie zapomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma jeszcze co przenosić, może się bowiem okazać, że nie znajdzie się nikt odważny, kto nawet za dopłatą kupi ten hosting. Wtedy cały temat zapewne poleci do luźnych rozmów o hostinKu. :)

// Beliq wyślę Ci polecony :P

Patrycjo, Gamepad chyba właśnie przyjął "postawę strusia" :)

Nie no ale poczekamy, może się tu pojawi i powie, że cała działalność shou była testowa, i taki był plan od początku, napchać przemosów i sprzedać, takie tam.. badania rynku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawie zamaskowane koszty i ciekawie wyliczone zyski na tej aukcji.

Zakładając, że maszyna w tej chwili ledwo zipie (mam tam konto, a jak!), i nie będzie

rozbudowywana, to te 24500 zł zysku za rok z odnowienia 500 kont daje 49 zl za konto.

"Zysk" nie uwzględnia podatku. Dodajmy na razie podatek i wyjdzie, że prolongata kont

będzie musiała kosztować ~58 zł. Klienci kupowali po 9-12 zł więc raczej z tych 850

zrezygnuje 750 a nie 300. A teraz koszt utrzymania umierającej maszyny - prawie 1k /mc.

Czyli 12000 za rok. Oczywiście bez administracji, ktoś kto chce obsługiwać 850 klientów

i być jednocześnie administratorem serwera musi mieć chyba godmode włączone :-).

Więc jeśli po roku konta odnowi np. 200 klientów to nie pokryje to nawet kosztów maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 100 zł? kupuję "od ręki"... lubię wyzwania :)

Taka jest aktualna cena więc jeszcze masz sznasę kupic tą dochodowa firmę za bezcen :) Jak na razie brak ofert kupna, ale pozostało 13 dni więc na pewno ktoś chętny sie znajdzie (skoro nawet tamta "STACJA ROZRYWKI" została sprzedana to już chyba nic mnie nie zdziwi).

 

Patrycjo, Gamepad chyba właśnie przyjął "postawę strusia" :)

Nie no ale poczekamy, może się tu pojawi i powie, że cała działalność shou była testowa, i taki był plan od początku, napchać przemosów i sprzedać, takie tam.. badania rynku :) .

Cała działalność była testowa a sądząc po całokształcie interesu była to działalność "nieoficjalna". W sumie firma nigdy nie rozpoczęła "oficjalnej" działalności więc nie wiem co właściwie oni sprzedają - bo chyba nie krzaka? :P Powinni napisać w ofercie: "Lider polskiego podziemia hostinKowego po licznych testach edukacyjnych na 850 włascicielach przemasów podjął smutna decyzję o zakończeniu eksperymentu ponieważ serwer ledwo zipie i padnie lada dzień. Wszystkim chetnym którzy nie załapią się na kupno tej genialnej maszynki do robienia wielkich pieniedzy uprzejmie informujemy że po wakacjach rozpoczynamy działalność nowej firmy CHOU, dzieki czemu jeszcze pod koniec tego roku będa mogli Państwo odkupić od nas nową wspaniała firme hostinKową, po wszelkich pomyslnych testach".

 

Myślę że gamepad raczej powstrzyma sie od komentarzy ze wzgledu na to iż zapewne nie jesteśmy obiektywni w swoich opiniach na temat tej "poważnej profesjonalnej firmy" którą reprezentuje/reprezentował(?) :)

PS> ciekawe kiedy zostanie wystawiony na sprzedaż gamepad.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS> ciekawe kiedy zostanie wystawiony na sprzedaż gamepad.pl?[/b]

 

 

Daje 6 - 12 miesięcy max ... :P

 

tak tak... tak będzie i możecie mi wierzyć.... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego na takowych aukcjach nigdy nie jest podane aktualne zużycie zasobów całego serwera?

Żeby dla kupującego nie okazało się tylko, że na serwer nie wejdzie więcej kont (za duże obciążenie) i wtedy ciekawe co zrobi nowy właściciel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe dlaczego na takowych aukcjach nigdy nie jest podane aktualne zużycie zasobów całego serwera?

Żeby dla kupującego nie okazało się tylko, że na serwer nie wejdzie więcej kont (za duże obciążenie) i wtedy ciekawe co zrobi nowy właściciel...

 

 

 

Zapłaci za firmę, i będzie opłacał serwer, na którym i tak już nie może nic zrobic, ani niczego odsprzedac. Poczeka aż te 90% klientów zrezygnuje (bo tego pewnie można się spowiedzac po tej super jakości) i dalej straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie z shou.pl :P Tak to się kończy sprzedasz hostingu na allegro :> I masą przemasów ;f (sam mam jednego ale małego dla mojego serwera gier ;p ale nie długo konwersja do smf ;f )

 

 

A tak nasz "Pan" z gamepadu że firma nie padnie.. wszystko będzie cacy... Jak trzeba to dołożą ramu, dyski nowe, procki, nowe serwery... i co się stało.... eh... zycie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nie opłaca sie kupować, nie dość że za kupno wyda sie przypuszczam kilkanaście stówek to jeszcze trzeba będzie dokładać do tego przez dłuższy czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZNajdzie się 'naiwniak' co to kupie sam powstrzymałem jednego co chciał kupić ahh jak dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×