Skocz do zawartości

Polecane posty

@Adrian :) każdy stąd to wie :) My tylko obserwujemy aukcje :) niech się cieszy gamepad.pl że ma tylu obserwujących :)

 

 

A czy mi się zdaję, czy nie ma nigdzie napisane do kiedy serwer jest ważny :)

http://www.shou.pl/shou/health.png - tutaj niby jest podane aktualne zużycie HDD dysków :) Tylko coś mi się wierzyć nie chce... (możliwe ze screen z innej maszyny to jest...).

 

Co więcej na równoległej aukcji sprzedaż kont oczywiście dalej idzie :D już 41 sprzedanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnościa oferta przyciąga osoby zupełnie nie mające pojęcia o świadczeniu usług hostingowych. Komuś zapewne wydaje się że wystarczy opłacać te 560zł miesięcznie za serwer a klienci opłacać abonament i będzie świetny zysk.

 

Na początek jednak może warto byłoby zainwestować w serwery? Biorąc pod uwagę ilość klientów i wielkość sprzedanych im kont wychodzi na to że potrzeba przynajmniej 7tb + miejsce na backup'y czyli razem 14tb (aby overselling wynosił 0 a nie jak obecnie 99.99%). Przeciez takiej przestrzeni nie kupią za 9zł na Allegro...

 

Ludzie którzy chcą zainwestowac w ten hostinK to prawdziwi ekstremisci :)

 

http://www.shou.pl/shou/health.png - tutaj niby jest podane aktualne zużycie HDD dysków :) Tylko coś mi się wierzyć nie chce... (możliwe ze screen z innej maszyny to jest...).

Po ok. 50GB na każdym z 3 HDD? Więc każdy z obecnych klientów zuzywa średnio po 5.6mb (przemo?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Baernash żeby tylko 99.99%. Jak już obliczyłem wyżej overselling wynosi ponad 900 % :).

Sądzę, że z czasem z tego co jest na chwilę obecną wyjdą ze 3 maszyny, jak nic, kiedy tylko klienci zaczną nieco bardziej korzystać z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poczekamy , i tak Ci użytkownicy przyjdą do nas.

A swoja drogą shou miał regulamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy mi się zdaję, czy nie ma nigdzie napisane do kiedy serwer jest ważny :)
Gamepad gdzieś pisał, ze ma tak swoją maszynę postawioną, więc ciekawe jak to będzie wyglądać gdy kupiec będzie dalej działał na tej samej maszynie?

Pewnie za serwer płacił będzie do gamepad'a a gdy nie zapłaci za jakiś miesiąc? co wtedy? serwer down?

(przypomina mi to trochę swego czasu sytuację z "dzierżawą" dedyka od firmy hostingowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może od jak dawna shou sprzedaje swoje konta ? Obliczymy sobie wtedy ile można zarobić i w jakim czasie na takim szybkim biznesie pod tytułem "Nałapać przemo i zwiać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wie może od jak dawna shou sprzedaje swoje konta ? Obliczymy sobie wtedy ile można zarobić i w jakim czasie na takim szybkim biznesie pod tytułem "Nałapać przemo i zwiać"

Jak się nie mylę, to gdzieś około 6 mc-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh ale kombinacje, w dodatku strasznie niski limit transferu wykupiony jakies 20x za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat ten został utworzony

post 27.01.2007, 19:34

Więc śmiało można od tej daty...

 

Miałem w skrzynce PW wiadomośc od gamepad zachęcającą do testów, ale kurcze skasowałem ją ostatnio :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie poczekamy , i tak Ci użytkownicy przyjdą do nas.

A swoja drogą shou miał regulamin ?

Raczej nie - przynajmniej nie ma go nigdzie na stronie bo strona w sumie nie działa. Dlatego nowy właściciel może po prostu zrobić format i szukać nowych jeleni;)

 

Ktoś wie może od jak dawna shou sprzedaje swoje konta ? Obliczymy sobie wtedy ile można zarobić i w jakim czasie na takim szybkim biznesie pod tytułem "Nałapać przemo i zwiać"

Sądząc po:

 

domain: shou.pl

registrant's handle: sibr12011 (INDIVIDUAL)

nservers: shou1.gamepad.pl.

shou2.gamepad.pl.

created: 2006.09.21

last modified: 2006.12.11

 

myślę że ruszyli od stycznia - dlatego po 3 miesiącach testów "oficjalna" sprzedaz miała ruszyc 1 kwietnia (na prima aprilis :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum...

Shou.pl było jedynie sposobem na zarobienie ~10 000zł w krótkim czasie bez żadnego wysiłku

nie mówiąc już o bezczelnym okłamywaniu wszystkich (tylko teraz ciekawe jak postawa @gamepad będzie wyglądać w stosunku do samego gamepad.pl)

 

PS. przepraszam jeżeli napisałem to zbyt odgórnie... ale tyle się przez ten czas zbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee, nie 10k to nie będzie, licząc jeszcze koszty, chociaż zależy za ile sprzeda.

Btw. Jakbyś mi Gamepad mógł na pw przesłać kto projektował Ci layout pod shou.pl, bo co jak co, ale grafika jest naprawdę ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapak daj jeszcze phpinfo

phpinfo() a tutaj jakiś phpbenchmark

 

pozdrawiam

 

add1

na serwerze faktycznie jest w tej chwili 865 kont, średni load widzę 2.5, 660 połączeń do apache z czego połowa czeka na obsługę.

add2

nie proście, żebym instalował iptraffic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w przypadku kei myślę że wiedzą co robią i pozabezpieczali , ale co do shou mam wątpliwości czy nawet open_basedir tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na prośbę z PW załączam linka do phpsysinfo

Cóż, trzeba uczciwie przyznać, że na podstawie phpsysinfo źle to nie wygląda. Load poniżej 2, pusty swap, dużo miejsca na dyskach... No, ale nie są to pełne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo miejsca na dyskach...

Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie przy tak dużym oversellingu? Chyba że kolejny krzak chce dorzucic tam kolejne 860 kont i sprzedać dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie przy tak dużym oversellingu? Chyba że kolejny krzak chce dorzucic tam kolejne 860 kont i sprzedać dalej...

Nie ma znaczenia ile zostało nominalnie sprzedane, ważne, ile użytkownicy rzeczywiście wykorzystują. A z tego co tu wklejono wygląda, że jest całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@T to dlaczego ludzie na forach jednak narzekają (stabilność)?

No zresztą trochę nie bardzo aby load był ponad >5 (osobiste zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@T to dlaczego ludzie na forach jednak narzekają (stabilność)?

Nie wiem. Zapewne administrator jest kiepski i sobie nie radzi.

 

No zresztą trochę nie bardzo aby load był ponad >5 (osobiste zdanie)

Load to drugi, obok oversellingu fetysz tego forum. W rzeczywistości sama wartość loadu nie jest zbyt precyzyjnym wyznacznikiem rzeczywistego obciążenia serwera, nie mówiąc już o sytuacji, w której nie jestesmy pewni kwalifikacji administratora. Paroma głupimi błędami można łatwo "zepsuć" load.

 

Ogólnie wygląda to tak dobrze, że nie mam pojęcia, dlaczego wlaściciel to sprzedaje (?). Może o czymś nie wiemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×