Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Jesli serwer moze byc w UK lub USA, to zaprasza na pw
 3. Ostatni tydzień
 4. Odstapię serwer dedykowany SYS-1-SAT-32 Intel Xeon D1520 - 32GB DDR3 ECC 2133MHz - 4x 2To HDD Soft RAID Opłacony do 3 luty 2022 Koszt przedłużenia 98,99 zł netto cena 60 zł netto Wystawiam fakturę VAT
 5. Vps Oracle

  Musisz sobie odblokować porty na VCN, bo domyślnie jest blokowane wszystko poza portem dla SSH. Oni mają dość rygorystyczne podejście do bezpieczeństwa, stąd logowanie tylko za pomocą kluczy. Wchodzisz sobie w swojego Virtual Cloud Network -> Security List, wybierasz jedyną domyślną pozycję i dodajesz właściwy port. Powinno działać od razu.
 6. [opinia]host247.pl

  update 2022: zalety: ultra-tanie małe pakiety: dla małych serwisów absolutnie bezkonkurencyjne (w kwestii ceny przynajmniej) SLA zapisany w warunkach umowy: większość firm hostingowych w ogóle nie podaje SLA, albo wymienia go na stronie, ale w warunkach formalnej umowy to już nie... wady: SLA tylko 97% w skali miesiąca: to oznacza że serwis może być niedostępny przez prawie dobę każdego miesiąca: dla większości zastosowań to nie jest akceptowalne. kiepski BOK i niekompletne informacje konfiguracyjne: założyłem konto testowe, dostałem IP hosta + link do DA, próbuje się SSH-ować ale 22 jest closed. Przeglądam powtórnie całe otrzymane info ale nic o porcie SSH nie ma. Wchodzę w link "baza wiedzy" a tam TOTALNA pustka: 0 artykułów. Uderzam do BOK, ale jako że był to w PL środek nocy, to dostaję odp po 6iu godzinach: "standardowe porty są otwarte". Lekko poirytowany już, dołączam zrzut ekranu, że jednak nie. W miarę szybko dostaję kolejną odp: "proszę skorzystać z portu nr 21". Mocno już wku***ony wysyłam zrzut pokazujący, że na 21 to FTP się zgłasza a nie SSH... Po 30-u minutach ciszy nie wytrzymałem zapuściłem nmap-a 1-65535, ale że byłem daleko poza PL, to zajęło mi to 5 godzin... (20022 gdyby ktoś potrzebował). Podsumowując: jeśli masz mały serwis i jesteś w stanie przełknąć dobę niedostępności co miesiąc, to niczego tańszego chyba nie znajdziesz. Ale już przy serwisach 5GB+ znajdziesz hostingi z SLA 99.9% za niemal identyczną cenę.
 7. [dyskusje] Linuxpl.com

  Byłem klientem linuxpl przez 14 lat, ale to co ten cały cyberfolks z tym zrobił, to o pomstę bogów woła. Czarę goryczy przepełniło gdy zepsuli DNS-a około rok temu: zmiany w panelu aplikowane są z opóźnieniem około 30 minut (przy bezpośrednim odpytywaniu ich dns-a `host -t A somename.mydomain.pl ns1.cyberfolks.pl.` ) i gdy zgłosiłem problem do obsługi to arogancko próbowali mi wciskać, że tak system DNS działa i nic na to poradzić się nie da... żal.pl... (za czasów sprzed cybefolks zajmowało to kilka sekund max). Zasadniczo prawie co każde "prace serwisowe" coś jest psute: kilka miesięcy temu zmienili port SSH i nie raczyli o tym poinformować: pół dnia stracone, zanim odpowiedź od supportu łaskawie wyjawiła nowy port. Ostatnio jakiś fikuśny admin stwierdził, że to będzie super pomysł jak w ogóle wyłączy mi dostęp SSH... Szkoda gadać...
 8. hostido.pl to w miarę nowa firma na rynku hostingowym stworzone przez oryginalnego założyciela hekko. Oferta wygląda ciekawie - ktoś może podzielić się wrażeniami z jakości usług? Dzięki!
 9. Wcześniej
 10. jak tak grają, że nikt nie odpowiada na maile czy telefony, to raczej wpłaciłeś pieniądze i je straciłeś.... chcialbym się mylić, ale nawet na stronie nie działa im ssl co albo jest wynikiem niedbalstwa
 11. Hosting SSD + serwer pocztowy

  Hej, napisz mi priv Z chęcią coś polecę.
 12. Cześć Mam założony hosting na dyskach SSD (50gb) i trzymam tam głównie jakieś strony wizytówkowe, raczej proste strony. Niektóre nawet nie wymagają adresu e-mail lub jedna sztuka wystarczy do 5gb. Mam natomiast klienta, który chciałby tych adresów 10 szt i żeby każdy miał ok 10gb-15gb pojemności. Czy możecie mi polecić jakieś rozwiązanie zewnętrzne? Jakiś typowy serwer pod pocztę z roundcubem o pojemności 200-300gb? Przekierowania poczty jeszcze nie robiłem, z tego co czytałem to na rekordach MX wystarczy wprowadzić zmiany?
 13. Zapraszam do skorzystania z usług nazwa.pl, które wymieniłeś na swojej liście. W przypadku serwera CloudHosting Start 100 GB (cena roczna bez promocji 250 zł netto, ale przy zamówieniu w pierwszym roku cena promocyjna za rok to 100 zł netto) do dyspozycji masz 50 GB na stronę WWW i FTP, oraz 50 GB na pocztę e-mail i bazy danych. Minimalny rozmiar konta e-mail, jakie można założyć to 5 GB. Co jest warte podkreślenia, CloudHosting to usługa zintegrowana z CDN nazwa.pl, czyli siecią dystrybucji treści, która posiada m.in. aż 6 węzłów w Polsce (w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Gdańsku). Dzięki CDN nazwa.pl Twoja strona WWW w każdym miejscu w Polsce będzie wczytywać się z maksymalną szybkością! Oferujemy całodobowe wsparcie techniczne dla naszych usług. Nasi konsultanci czekają na Twój telefon 24h/7, a czas połączenia z infolinią nie przekracza kilku sekund (bardzo tego pilnujemy). Dostęp przez SSH jest w standardzie, a nasze DNSy korzystają z technologii Anycast, dzięki czemu możemy zapewnić ich bardzo szybkie działanie w każdym miejscu na świecie (więcej o DNS Anycast na stronie https://www.nazwa.pl/dns-anycast/). Nasz CloudHosting możesz bezpłatnie testować przez 30 dni. Zamów serwer i sprawdź, jakie możliwości oferuje!
 14. Witam! Przez 14 lat miałem hosting w linuxpl, ale to co z nim cyberfolks zrobiło to o pomstę bogów woła. Czarę goryczy przepełniło gdy zepsuli DNS-a: zmiany w panelu aplikowane są z opóźnieniem około 15 minut i gdy zgłosiłem problem do obsługi to arogancko próbowali mi wciskać, że tak system DNS działa i nic na to poradzić się nie da... żal.pl... (za czasów sprzed cybefolks zajmowało to kilka sekund max) W związku z tym poszukuję nowego hostingu z dostępem SSH, sensownie działającym DNS-em i bez żadnych bzdurnych ograniczeń (np na ilość domen które sobie na tym hostingu postawię, na ilość kont i aliasów email itp) z nienaganną dostępnością (99%) w sensownej cenie (cybefolks aktualnie śpiewa mi 183 pe-el-eny brutto / rok za przedłużenie ich rozklekotanego DNS-a i aroganckich techników: wolałbym tego nie przekraczać). Pojemność nie ma wielkiego znaczenia: 2GB dysku zupełnie mi wystarczą (nawet w 1GB pewnie się jakoś wcisnę). Transfer też mam mały. Przejrzałem kilka ofert, ale nie wygląda to dobrze: aftermarket śpiewa 589.17pln (konto "biznes" bo "start" nie ma SSH) https://www.aftermarket.pl/cennik/#hosting nazwa.pl konto "start" 250*1.23=307.5pln https://www.nazwa.pl/hosting/ home.pl konto "hosting biznes": 639,60pln https://home.pl/hosting/ jakieś inne sugestie? Znalazłem też coś takiego, ale wygląda podejrzanie tanio: 32pln za "brąz" (1GB) lub 45 za "srebro" (2GB) : https://panel.host247.pl/index.php?rp=/store/hosting . był o nich temat na tym forum ale już ładne pare lat temu ( https://www.webhostingtalk.pl/topic/4564-opiniahost247pl/ ) - ktoś ma jakieś świeższe doświadczenia? Dzięki!
 15. Vps Oracle

  Dzięki za podpowiedź. Tak więc sprawdziłem i poniżej wrzucam screeny wyniku dwóch komend iptables -L oraz -S. Nie widzę tam żeby port 8086 był blokowany, a ogólna reguła input ma status ACCEPT. Chyba że źle to rozumuję, to proszę wskażcie błąd. Komenda: sudo iptables -L Chain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination f2b-sshd tcp -- anywhere anywhere multiport dports s sh ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTA BLISHED ACCEPT icmp -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere ACCEPT udp -- anywhere anywhere udp spt:ntp ACCEPT tcp -- anywhere anywhere state NEW tcp dpt: ssh REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-h ost-prohibited Chain FORWARD (policy ACCEPT) target prot opt source destination REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-h ost-prohibited Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination InstanceServices all -- anywhere link-local/16 Chain InstanceServices (1 references) target prot opt source destination ACCEPT tcp -- anywhere X.X.0.2 owner UID match ro ot tcp dpt:iscsi-target /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.2.0/24 owner UID match ro ot tcp dpt:iscsi-target /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.4.0/24 owner UID match ro ot tcp dpt:iscsi-target /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.5.0/24 owner UID match ro ot tcp dpt:iscsi-target /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.0.2 tcp dpt:http /* Se e the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure document ation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT udp -- anywhere X.X.169.254 udp dpt:domain /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure docume ntation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.169.254 tcp dpt:domain /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure docume ntation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.0.3 owner UID match ro ot tcp dpt:http /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud In frastructure documentation for security impact of modifying or removing this rul e */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.0.4 tcp dpt:http /* Se e the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure document ation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT tcp -- anywhere X.X.169.254 tcp dpt:http /* Se e the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure document ation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT udp -- anywhere X.X.169.254 udp dpt:bootps /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure docume ntation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT udp -- anywhere X.X.169.254 udp dpt:tftp /* Se e the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure document ation for security impact of modifying or removing this rule */ ACCEPT udp -- anywhere X.X.169.254 udp dpt:ntp /* See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documenta tion for security impact of modifying or removing this rule */ REJECT tcp -- anywhere link-local/16 tcp /* See the Ora cle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule */ reject-with tcp-reset REJECT udp -- anywhere link-local/16 udp /* See the Ora cle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule */ reject-with icmp-port-unr eachable Chain f2b-sshd (1 references) target prot opt source destination RETURN all -- anywhere anywhere oraz komenda: sudo iptables -S -P INPUT ACCEPT -P FORWARD ACCEPT -P OUTPUT ACCEPT -N InstanceServices -N f2b-sshd -A INPUT -p tcp -m multiport --dports 22 -j f2b-sshd -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT -A INPUT -p icmp -j ACCEPT -A INPUT -i lo -j ACCEPT -A INPUT -p udp -m udp --sport 123 -j ACCEPT -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 22 -j ACCEPT -A INPUT -j REJECT --reject-with icmp-host-prohibited -A FORWARD -j REJECT --reject-with icmp-host-prohibited -A OUTPUT -d X.X.0.0/16 -j InstanceServices -A InstanceServices -d X.X.0.2/32 -p tcp -m owner --uid-owner 0 -m tcp --dport 3260 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.2.0/24 -p tcp -m owner --uid-owner 0 -m tcp --dport 3260 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.4.0/24 -p tcp -m owner --uid-owner 0 -m tcp --dport 3260 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.5.0/24 -p tcp -m owner --uid-owner 0 -m tcp --dport 3260 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.0.2/32 -p tcp -m tcp --dport 80 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.169.254/32 -p udp -m udp --dport 53 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.169.254/32 -p tcp -m tcp --dport 53 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.0.3/32 -p tcp -m owner --uid-owner 0 -m tcp --dport 80 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.0.4/32 -p tcp -m tcp --dport 80 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.169.254/32 -p tcp -m tcp --dport 80 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.169.254/32 -p udp -m udp --dport 67 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.169.254/32 -p udp -m udp --dport 69 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.169.254/32 -p udp -m udp --dport 123 -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j ACCEPT -A InstanceServices -d X.X.0.0/16 -p tcp -m tcp -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j REJECT --reject-with tcp-reset -A InstanceServices -d X.X.0.0/16 -p udp -m udp -m comment --comment "See the Oracle-Provided Images section in the Oracle Cloud Infrastructure documentation for security impact of modifying or removing this rule" -j REJECT --reject-with icmp-port-unreachable -A f2b-sshd -j RETURN
 16. Vps Oracle

  jak masz dostęp przez SSH to sprawdź iptables czy nie ma blokad na niestandardowych portach. Niestety, jak coś jest za darmo, to może mieć duże ograniczenia.
 17. Czy ktoś ma też problemy z wykupionymi usługami u firmy firehost.pl ? Otrzymałem od nich do opłacenia proformy za dwie domeny i serwer, opłaciłem, ale moje usługi dalej są widoczne jako nieopłacone, a nikt z firmy firehost.pl nie odpowiada ne emaile, telefon w milczy.... Ktoś cos wie?
 18. Vps Oracle

  Cześć Udało mi się uruchomić darmowy serwer VPS w serwisie Oracle Cloud Free Tier (procesor AMD). Na tym serwerze poprzez dostęp SSH udało mi sie zainstalować bazę InfluxDB i mam w planie jeszcze Grafanę. W domu mam urządzenie - konkretnie Smogomierz - który ma wysyłać pomiary do bazy Influx. Po stronie urządzenia mam wszystko skonfigurowane (adres IP, port 8086, baza danych, user bazy, hasło). Coś musi być nie tak na serwerze. Wcześniej korzystałem chwilę z VPS od OVH i tam mi wszystko działało, rekordy pojawiały się w bazie danych. Co waszym zdaniem może blokować wysyłanie danych do bazy? Co powinienem skonfigurować jeszcze i w jaki sposób? Czytałem coś o iptables, ale czy to może mieć wpływ? Szukałem informacji w google, ale trochę błądzę po omacku. Jedyne co znalazłem to konfiguracja zapory poprzez dodanie reguł w panelu, zakładka Primary VNIC -> Subnet -> List - i tutaj dla "Ingress rules" oraz "Egress rules" dodanie rekordu: 0.0.0.0/0 dla wszystkich protokołów. Zaznaczam, że jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość i porady lub podpowiedzi w najprostszy możliwy sposób
 19. Cześć, wysłaliśmy wiadomość prywatną
 20. Niestety musze emigrować z hostingu od cyberfolks gdyż mają limity ilości plików 1 000 000 a moje projektu wymagają dużej ilości miejsca i ilości plików Szukam VPN zarządzanego z dostępem do directadmin, moje wymagania to możliwość zwiększania ilości miejsca, brak limitów ilości plików na dzień dzisiejszy zapotrzebowanie mam na 100-150 GB , brałbym od nich vman_G0! 100GB z 4x vCore 8GB ramu ale niestety musze się z nimi pożegnać z powodu braku możliwości dopłaty np. po roku do kolejnych 50GB - żenada. Zależy mi na elastycznym pakiecie #cyberfolsk #cyber_folks #vps Co polecacie ? myślę o hitme, ich oferta mi odpowiada pytanie jak z jakością ? pozdrawiam M.
 21. System HR dla firmy

  Jira spięta z M365(?) albo jakiś kanban
 22. Czy możecie polecić jakiś system do zarządzania zasobami ludzkimi tzw HR aby posiadał w sobie m.in. Planowanie urlopów integracja z kalendarzami TODO list czyli rzeczy do zrobienia i przypisywanie do poszczególnych pracowników Aplikacja mobilna Grafik Pracy Najlepiej aby obsługiwał język Polski i niemiecki
 23. System HR

  Czy możecie polecić jakiś system do zarządzania zasobami ludzkimi tzw HR aby posiadał w sobie m.in. Planowanie urlopów integracja z kalendarzami TODO list czyli rzeczy do zrobienia i przypisywanie do poszczególnych pracowników Aplikacja mobilna Grafik Pracy Najlepiej aby obsługiwał język Polski i niemiecki
 24. Albo chcesz jeździc maluchem albo mercedesem. Proste. Im taniej tym gorzej. Najtaniej jest zrobić SEO samodzielnie. Tylko najpierw trzeba przez 2 lata tego się nauczyć
 25. The entire look of your website is excellent, let alone the content! Also visit my web page - top seo companies
 26. Kupię konta parkingcrew

  Witam, kupię konta na parkingcrew, płacę 100zł za jedno konto.
 1. Załaduj więcej aktywności
×