Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Procesor Intel i5 3750 3.4Ghz

Płyta Gigabyte G1.Sniper M3

Karta graficzna Asus GeForce GTX750Ti 2048MB DDR5

Pamięć 2x4GB Kingston CL9

Dysk Samsung F3 1TB

Zasilacz Chieftec 500W

Napęd DVD Samsung (jakiś czarny najtańszy jaki był, potrzebuję żeby tylko system z niego postawić i antywira co roku wgrać)

Monitor Belinea 16:10 na rozdziałce 1680x1050

Klawiatura Logitech

Mysz Microsoft IntelliMouse 3.0

Drukarka Canon Pixma IP4800

Skaner Plustek OpticPro ST12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często, czasami ładuje jak na połączeniu modemowym.

 

Potwierdzam.

 

 

Jak by ktoś był zainteresowany to na Steamie jest Payday za free ale tylko dla tych co dopiszą do biblioteki w ciągu 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie AMMACH? Ostatnio był o tej organizacji cały materiał na BBC.

Jest to związek osób uprowadzonych bądź nachodzonych przez obcą cywilizację. Standardowo posiada telefon zaufania, organizują także grupy wsparcia i spotkania dla ofiar.

 

O ile mi dobrze wiadomo, organizacja posiada wsparcie lokalnych władz - a na pewno przynależy do niej kilka prominentnych osób, sprawujących urzędy zaufania publicznego (w programie wypowiadał się jakiś sędzia czy inny burmistrz, który padł ofiarą alien abduction).

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A nasz piękny kraj został "nachodnięty" przez Eurokanzlera Tuska, gdzie naród może oczekiwać wsparcia i pomocy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Odepnij DVD od płyty, zobacz czy to coś pomoże i system lepiej będzie startował z kartą.

Odpiąłem, dalej trzyma na tym ekranie z czaszką. Jak już zacznie się system ładować to jest OK.

 

Dwie fotki tego co mam w kompie, robione telefonem, za oknem szaro...

 

http://users.trainz.org.pl/pawel/pc/1.jpg

http://users.trainz.org.pl/pawel/pc/2.jpg

 

Udało mi się w końcu znaleźć:

 

http://www.twcarpc.com/photo/wwm/2011/GG1A/GG1AB01.jpg

 

Na tym ekranie mi się wiesza, nie reagują klawisze, jak się coś wciśnie to potem nie startuje system tylko czarny ekran i nic sie nie dzieje. Bez wciskania czegokolwiek jak się odwiesi to poprawnie ładuje system...

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nasz piękny kraj został "nachodnięty" przez Eurokanzlera Tuska, gdzie naród może oczekiwać wsparcia i pomocy? :D

My jak zwykle zdani na siebie samych. Tak było zawsze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk do wymiany?

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

General SMART Values:
Offline data collection status:  (0x82)	Offline data collection activity
					was completed without error.
					Auto Offline Data Collection: Enabled.
Self-test execution status:      (   0)	The previous self-test routine completed
					without error or no self-test has ever 
					been run.
Total time to complete Offline 
data collection: 		( 4574) seconds.
Offline data collection
capabilities: 			 (0x5b) SMART execute Offline immediate.
					Auto Offline data collection on/off support.
					Suspend Offline collection upon new
					command.
					Offline surface scan supported.
					Self-test supported.
					No Conveyance Self-test supported.
					Selective Self-test supported.
SMART capabilities:            (0x0003)	Saves SMART data before entering
					power-saving mode.
					Supports SMART auto save timer.
Error logging capability:        (0x01)	Error logging supported.
					General Purpose Logging supported.
Short self-test routine 
recommended polling time: 	 (   1) minutes.
Extended self-test routine
recommended polling time: 	 (  77) minutes.
SCT capabilities: 	       (0x003d)	SCT Status supported.
					SCT Error Recovery Control supported.
					SCT Feature Control supported.
					SCT Data Table supported.

SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE
  1 Raw_Read_Error_Rate     0x000b   100   100   016    Pre-fail  Always       -       0
  2 Throughput_Performance  0x0005   136   136   054    Pre-fail  Offline      -       91
  3 Spin_Up_Time            0x0007   126   126   024    Pre-fail  Always       -       182 (Average 181)
  4 Start_Stop_Count        0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       13
  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   005    Pre-fail  Always       -       0
  7 Seek_Error_Rate         0x000b   100   100   067    Pre-fail  Always       -       0
  8 Seek_Time_Performance   0x0005   115   115   020    Pre-fail  Offline      -       34
  9 Power_On_Hours          0x0012   099   099   000    Old_age   Always       -       10114
 10 Spin_Retry_Count        0x0013   100   100   060    Pre-fail  Always       -       0
 12 Power_Cycle_Count       0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       13
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       45
193 Load_Cycle_Count        0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       45
194 Temperature_Celsius     0x0002   187   187   000    Old_age   Always       -       32 (Min/Max 21/41)
196 Reallocated_Event_Count 0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0
197 Current_Pending_Sector  0x0022   100   100   000    Old_age   Always       -       0
198 Offline_Uncorrectable   0x0008   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
199 UDMA_CRC_Error_Count    0x000a   200   200   000    Old_age   Always       -       0

SMART Error Log Version: 1
No Errors Logged

SMART Self-test log structure revision number 1
Num  Test_Description    Status                  Remaining  LifeTime(hours)  LBA_of_first_error
# 1  Short offline       Completed without error       00%      5002         -
# 2  Short offline       Completed without error       00%         6         -
# 3  Short offline       Completed without error       00%         3         -
# 4  Short offline       Completed without error       00%         0         -

SMART Selective self-test log data structure revision number 1
 SPAN  MIN_LBA  MAX_LBA  CURRENT_TEST_STATUS
    1        0        0  Not_testing
    2        0        0  Not_testing
    3        0        0  Not_testing
    4        0        0  Not_testing
    5        0        0  Not_testing
Selective self-test flags (0x0):
  After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk.
If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


dd bs=1M count=2048 if=/dev/zero of=/root/test conv=fdatasync
2048+0 przeczytanych recordów
2048+0 zapisanych recordów
skopiowane 2147483648 bajtów (2,1 GB), 16,0812 s, 134 MB/s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lat korzystam z Linuksa, było ok. Moja uczelnia postanowiła zrobić nam psikus i zażądała posiadania pakietu Windows + Office, jednocześnie nie zapewniając nam dostępu do programu DreamSpark Premium.

Kupiłem sobie więc ten system na legitymację studencką, upewniwszy się wcześniej, że nie jest to żaden upgrade - zwykła wersja BOX, tylko po uwzględnieniu rabatu - zapewniał Pan na czacie. Na zdjęciu jak bank stoi Full version, a i nigdzie na stronie nie ma wzmianki o tym, że wymagany jest inny system Microsoftu.

 

Wszystko bangla, dostałem klucz, po zapłaceniu pobieram i na dysk zapisuje mi się kilkumegabajtowy plik *.exe. Myślę sobie - ok, downloader, jedziemy.

Ale nie... Odpalenie przez Wine = error. Wymagany jest co najmniej Windows 7.

Zakup płytki DVD? Przykro nam, ten klucz produktu nie kwalifikuje się do zakupu dodatkowego nośnika z systemem...

 

Kuźwa... Jak mam zainstalować system, skoro potrzebuję do tego... innego systemu!

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, link "Pobierz" pobiera mi 6-megabajtowy plik o długaśnej nazwie, zawierającej m. in. sformułowania Windows, 8.1, BOX, ESD (nie mogę teraz dokładnie przytoczyć). Nie wynika z niej, czy jest to program do upgrade-owania, czy jakiś downloader. W każdym bądź razie na Wine wita mnie error - ma być co najmniej Siódemka.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że dużym nadużyciem byłoby, gdybym pociągnął sobie właściwe ISO z MSDNA kolegi, po czym wrzucił go ze swoim kluczem?

Bezpośredniej możliwości "zrobienia tego" na komputerze z Windowsem nie mam, gdyż takowego nie posiadam. Jednocześnie instancji w. w. potrzebuję już na jutro...

 

UE, wydział NE. Teoretycznie nikt nie nakazał nam korzystania akurat z produktów Microsoftu, ale dostarczenie w ramach ćwiczeń zewnętrznego oprogramowania dla Windowsa/Maka, a także arkuszy kalkulacyjnych, które na Libre/OO po prostu się "rozwalają" (makra), jest oczywistym argumentem, niejako przymuszającym do skorzystania z konkretnych, standaryzowanych rozwiązań.

DreamSpark Premium dostępny jest wyłącznie dla wydziału ZIF, ale nie zawiera Office-a. O ile mi dobrze wiadomo, to tego w ogóle nie można u nas bezpłatnie dostać, niezależnie od wydziału.

 

To skandal... Edukacja jest jednym z podstawowych praw człowieka, komercjalizacja tego sektora nie powinna mieć miejsca, a jeżeli już to tak, aby końcowego użytkownika to nic nie kosztowało i było powszechnie dostępne. Nie wszyscy mają bowiem możliwości finansowe pozwalające na zakup np. komputera - dla osób żyjących poniżej granicy ubóstwa nawet te kilkaset złotych to granica nie do przeskoczenia. W tym momencie odbieramy takim osobom możliwość edukowania się, a niewyedukowane społeczeństwo jest zagrożeniem samym dla siebie.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślicie, że dużym nadużyciem byłoby, gdybym pociągnął sobie właściwe ISO z MSDNA kolegi, po czym wrzucił go ze swoim kluczem?
Bezpośredniej możliwości "zrobienia tego" na komputerze z Windowsem nie mam, gdyż takowego nie posiadam. Jednocześnie instancji w. w. potrzebuję już na jutro...

Jeśli twój klucz zostanie zaakceptowany, to dużym nadużyciem być to nie powinno.

Ale nie lepiej było by ci ściągnąć sobie (za free) Windows 10 Technical Preview?

 

 

 

Nie wszyscy mają bowiem możliwości finansowe pozwalające na zakup np. komputera - dla osób żyjących poniżej granicy ubóstwa nawet te kilkaset złotych to granica nie do przeskoczenia. W tym momencie odbieramy takim osobom możliwość edukowania się, a niewyedukowane społeczeństwo jest zagrożeniem samym dla siebie.

Większość cywilizowanych uczelni udostępnia swoim studentom pracownie komputerowe z zainstalowanym softem, na którym mogą edukować się do woli. Może wystarczy jej poszukać ;) np. w BGUE/DCINiE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zaniosę DCINiE na laboratoria :E

 

Co do 10-tki, ten system to jedna wielka ankieta - co w sumie nie dziwi zważając, że jest to Technical Preview. Zapłaciłem za pełną, komercyjną wersję stabilnego oprogramowania i z takiego chciałbym korzystać.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×