Skocz do zawartości

geekboy68k

Firma
 • Zawartość

  120
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

geekboy68k wygrał w ostatnim dniu 22 Maj 2013

geekboy68k ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

20 Normalna

1 obserwujący

O geekboy68k

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Przemysław

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 1. Misiaczki Poszukuję rozwiązania, które pozwoli mi mieć kalendarz z możliwością przypisywania do konkretnych dni nie tylko wydarzeń, ale także listy czynności (to-do). Kilka wymagań: 1. Chcę, żeby zarówno wydarzenia, jak i czynności, można było klasyfikować w kategorie. 2. Lista zadań musi być co najmniej 2-stopniowa (zadania + zadania cząstkowe). 3. Musi działać na iOS, Androidzie i co ważne - Windows Phone. Rozwiązanie indywidualne, więc żadne funkcje kooperacyjne nie są potrzebne. Ktoś coś poleci? Będę wdzięczny.
 2. Nowa jakość w branży, mamy przerąbane.
 3. Cześć, Czy ktoś z zebranych ogarnia temat telefonii komórkowej? Wygasła mi bardzo niewygodna umowa z różowym operatorem i postanowiłem rozstać się z nimi. Jeżeli chodzi o rzeczy, których poszukuję, to: - Rozmowy na komórkowe: minimum godzina miesięcznie do wszystkich operatorów, - Krajowe rozmowy na stacjonarne: minimum godzina miesięcznie, - SMSy: minimum 50 miesięcznie do wszystkich operatorów, - Internet: minimum 5 GB miesięcznie. Dodatkowe atuty: - Profity dla przenoszących numer, - Rabaty dla osób utrzymujących więcej niż jeden numer (będę miał 3), - Możliwie najtańsze rozmowy na komórkowe w Unii i na Ukrainę. Dopuszczam oferty na kartę oraz abonament pod warunkiem, że "lojalka" nie będzie na dłużej niż 12 miesięcy. Nie chcę telefonu. Będę wdzięczny za sugestie. Pomyślałem, że ktoś może stał niedawno przed podobnym dylematem i jest trochę lepiej rozeznany w temacie Pozdrawiam
 4. Są tu jacyś webdesignerzy? http://brutalistwebsites.com
 5. Podręcznik IPMA - pilnie kupię

  Cześć! Pilnie odkupię polskie tłumaczenie podręcznika Zarządzanie projektami - podręcznik (IPMA) Wyd. II pm2pm sp. z o.o. Kraków 2014 ISBN 978-83-928596-0-4 Taki jak ten: Jeżeli ktoś posiada, to proszę o kontakt na PW albo poprzez e-mail. Pozdrawiam
 6. Ok, to jeszcze jedno pytanie - czy w takiej konfiguracji Google Apps pozwoli mi jakoś sortować wiadomości zależnie od tego, na który adres (w której domenie) przyszły? Np. tak, jak w Gmailu "konsumenckim" stosowane są etykiety dla zewnętrznych skrzynek.
 7. Jeden (fizyczny) użytkownik. Wiele adresów w wielu domenach.
 8. Hi, Po pewnych perypetiach z kontem Exchange, serwowanym przez popularnego "korpohostingodawcę", poszukuję alternatywnej skrzynki e-mail. Warunki w sumie są 2: - Możliwość podpięcia oddzielnych skrzynek z różnych domen w ramach jednego konta (np. mojekonto1@domena1.pl, mojekonto2@domena2.pl, biuro@domena3.pl - i to wszystko dostępne ze wspólnego panelu), - Kalendarz, - Możliwie najwyższa dostępność (tzn. możliwie najniższy współczynnik odrzuconych wiadomości przychodzących). Miłym dodatkiem będzie możliwość przypisywania zadań do konkretnych dni. Zwróciłem uwagę na Google Apps for Work. Wiem, że mogę tam założyć kilka adresów dla jednej domeny, ale nie wiem czy na odwrót, tj. kilka pojedynczych adresów dla kilku różnych domen. Alternatywnie rozważam Xchange Email od Az.pl (mam dobre doświadczenia z tą firmą, ale e-maili nigdy u nich nie trzymałem) oraz Business Email od Home.pl (tutaj miłym dodatkiem jest program do księgowości). Będę wdzięczny za sugestie Pozdrawiam.
 9. Prywatny Exchange - OVH

  Mam problem z konfiguracją domeny - po przeniesieniu jej do OVH i ustawieniu "ichnich" serwerów DNS coś przestało działać. Zapewne autodiscover, bo konfiguracja nie odnajduje się automatycznie po wpisaniu danych do logowania w Outlooku, a dodatkowo na mobilnej wersji tego programu wywala błąd z certyfikatami. Właśnie mija 12 dni od kiedy założyłem w tej sprawie ticket. Największym problemem jest tu fakt, że support odpowiada raz na kilka dni. 3-4 dni oczekiwania na odpowiedź to norma. Na komunikację w stylu: - Proszę wykonać testy z tej strony i przesłać wyniki (szkoda tylko, że ich panel nie obsługuje załączników), - Można doprecyzować? Jest tam sporo opcji, - Na stronie jest napisane. Proszę wybrać odpowiednią opcję. też trzeba się przygotować. Teraz pojawił się kolejny problem - aplikacje "Poczta" i "Kalendarz" dla Windows 10 ni stąd, ni zowąd przestały łączyć się z serwerem. Ponowne podanie danych do logowania nie rozwiązuje sprawy. Ja dziękuję za współpracę. Szukam alternatywy.
 10. wish.com?

  Prawie rodzimy biznes: http://natemat.pl/164027,temu-polakowi-amazon-oferowal-10-miliardow-dolarow-odmowil-nie-chce-sie-tanio-sprzedac
 11. Ogarnia ktoś temat LinkedIn? Zauważyłem, że profile moich kontaktów mają przy sekcjach takie ikonki, dzięki czemu całość wygląda ładnie i klarownie. Sekcje w moim profilu wyglądają jak goły plaintext. Ma ktoś pomysł dlaczego? Ich usunięcie i ponowne dodanie nie rozwiązuje problemu.
 12. Jaka pasta termoprzewodząca?

  Krótka piłka: Arctic MX-2 (świetny stosunek ceny do jakości) albo, jeżeli masz do wydania trochę więcej, AAB Ther­mal Gre­ase 3. Link do porównania.
 13. SmartBank - opinia

  Nie wiem, czy jesteś w stałym związku ale wiedz, że nie wszyscy mają wolną rękę przy podejmowaniu decyzji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o finanse Żona mojego kolegi inkasuje na swoje konto zarówno swoją, jak i jego pensję gdyż twierdzi, że jako zawodowa księgowa tylko ona ma kwalifikacje do zarządzania majątkiem, a stabilność finansowa jest priorytetem w sytuacji, gdy ktoś ma rodzinę. Kolega dostaje "kieszonkowe". Jak jest grzeczny oczywiście.
 14. Co myślicie o Bolt CMS jako alternatywie dla WordPress-a na strony firmowe?
 15. Hi, Usługa poczty e-mail, świadczona przez mojego hostingodawcę, okazała się wyjątkowo nieskuteczna (poczta od niektórych nadawćow nie docierała) oraz zbyt często niedostępna. Wykupiłem więc usługę Exchange w OVH i przekierowałem na nią domenę przy użyciu edycji rekordów, bezpośrednio z panelu rejestratora. Chciałbym jednak założyć sobie stronę internetową. Moje pytanie brzmi - czy jeżeli przekieruję tę domenę wpierw na serwery hostingodawcy, a następnie edytuję w DirectAdminie stosowne rekordy dla instancji Exchange, to czy może to wpłynąć jakoś na współczynnik odrzuceń/dostępność mojego adresu (poza oczywistym padem DNS-ów)? Interesuje mnie po prostu czy przy oddelegowaniu rekordów MX na OVH, gdzie sama domena jest oddelegowana na serwery DNS hostingodawcy, ten hostingodawca może jakoś ingerować w treści, które spływają na skrzynkę. Alternatywnie - jesteście w stanie polecić jakieś rozwiązanie, które: a. Pozwoli na skonfigurowanie rekordów MX i SRV, b. Nie pozwoli operatorowi hostingu FTP wpłynąć na jakość skrzynki, c. Jest wysoce dostępne i możliwie najtańsze. CloudFlare? Będę wdzięczny.
×