Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Jakaś awaria w ovh?

 

Kimsufi ze starej oferty i 2 vps nie odpowiadają na ping

 

 

 

Yup, jakaś rura poszła. Trasa Polska - Francja do GRA1 nieprzejezdna. Z innych końców świata działa.

 

 

Dzięki, sprawdzę. Na razie jadę na gnome-classic-mode w Debianie Wheezy. O wiele lepsze niż to od RHEL.

 

 

 

Windows to się nadaje na desktopa, a nie na deva ;)

 

 

 

Yyyy, podziękuję :)

 

LXDE od siebie bardzo gorąco polecam jeśli nie masz niewiadomo jakich wymagań i preferujesz "klasyczny" desktop. Każdy ma oczywiście swój gust, ale jak dla mnie to najszybsze i jednocześnie najładniejsze GUI jakie do tej pory znalazłem. Błyskotek nie ma, ale jest wszystko co potrzebne, a responsywność, zużycie prądu i pamięci jest najlepsze chyba ze wszystkich dziś dostępnych GUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z UPC działa.

 

Tracing route to archi.justarchi.net [37.187.21.115]
over a maximum of 30 hops:


  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.0.1
  2    30 ms    23 ms    21 ms  89-72-128-1.dynamic.chello.pl [89.72.128.1]
  3    12 ms    10 ms    10 ms  89-75-2-161.infra.chello.pl [89.75.2.161]
  4    13 ms    13 ms    10 ms  84.116.253.229
  5     8 ms     9 ms    12 ms  pl-waw04a-rd1-ae13-2163.aorta.net [84.116.252.25]
  6    11 ms    12 ms    13 ms  84.116.135.225
  7    11 ms     *        8 ms  var-1-6k.pl.eu [213.251.130.69]
  8     *        *        *     Request timed out.
  9   100 ms     *       35 ms  fra-1-6k.de.eu [213.251.128.113]
 10    34 ms    35 ms    37 ms  sbg-g1-a9.fr.eu [91.121.128.127]
 11     *        *        *     Request timed out.
 12  1280 ms  1261 ms     *     vac1-0-a9.fr.eu [178.33.100.154]
 13     *        *        *     Request timed out.
 14  1246 ms     *        *     vac1-0-a9.fr.eu [178.33.100.154]
 15     *        *        *     Request timed out.
 16  1251 ms     *        *     vac1-0-a9.fr.eu [178.33.100.154]
 17     *        *        *     Request timed out.
 18     *        *        *     Request timed out.
 19     *        *        *     Request timed out.
 20     *        *        *     Request timed out.

U mnie całkowicie nieprzejezdna :). Też z UPC.

 

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie też mi nie pinga. W pechowej części GRA jesteś.

 

OVH nic nie wie, ale widzę na IRC-u, że ludzie narzekają. VAC tam masz w trasie, więc pewnie z jakimś dosem walczą, bo raczej w niedzielę wieczorem nic nowego nie wdrażają.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LXDE od siebie bardzo gorąco polecam jeśli nie masz niewiadomo jakich wymagań i preferujesz "klasyczny" desktop. Każdy ma oczywiście swój gust, ale jak dla mnie to najszybsze i jednocześnie najładniejsze GUI jakie do tej pory znalazłem. Błyskotek nie ma, ale jest wszystko co potrzebne, a responsywność, zużycie prądu i pamięci jest najlepsze chyba ze wszystkich dziś dostępnych GUI.

 

Pooglądałem screeny - to jest desktop na Linuxie. Jak chcę ładnych okienek, to mam Win. Od Linuxa oczekuję wygodnej pracy, a nie wodotrysków. Pobawię się w tygodni. Dzięki!

 

 

Ja moją przygodę zacząłem z kubuntu (ubuntu z KDE) - bardzo miłe i wygodne.

 

A jak z szybkością działania? Bo parę lat temu (za 4-5) strasznie mnie męczyła "ślamazarność" KDE jk się chciałem pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo parę lat temu (za 4-5) strasznie mnie męczyła "ślamazarność" KDE jk się chciałem pobawić.

 

To było tak jak piszesz 4-5 lat temu, teraz to już inne KDE.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada i mógłby podesłać jakieś statystyki dostępności chmurek?

Chodzi mi tu zarówno o digitalocean, e24, okta i inne oferujące w teorii 100% uptime.

Najlepiej instancje kliencie - dostępnośc samych stron firmowych niezbyt mnie interesuje bo takowe sam sprawdzam.

Może być nawet słownie sam % i z jakiego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO śmiało 100% , sprawdzane od zeszłego roku ale nie na wszystkich lokalizacjach. (nie liczone restarty wykonywane przez użytkowników) Najdłużej , ponieważ restart był wymuszony przez aktualizację pewnego oprogramowania system działał 394 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najgłośniejsza gra ostatniego czasu czyli GTA V (premiera na PS4 za miesiąc i kilka dni, na PC po nowym roku) będzie potrzebować.. 50 GB wolnej przestrzeni na dysku! Wersja na PS3 dostępna już jakiś czas potrzebuje "tylko" 18 GB wolnej przestrzeni. Sporo. Pamiętam jak w 2008 roku kupowałem GTA IV i wydawało mi się że 16 GB to sporo.

 

Nowa karta graficzna (między innymi pod tę właśnie grę), być może TV 42 cale w okresie świątecznym (seniorzy chcą sobie kupić) i jeżeli faktycznie wersja na PC będzie taka jak się odgrażają to seniorzy będą musieli się zadowolić jednak drugim, mniejszym bo 32 calowym TV :D

 

Gra może i przereklamowana, fabuła może jest jaka jest, ale nie ma to jak sobie pojeździć bez celu za free po całej mapie czy też urządzić małe hmm... małą rozróbę :)

 

Do dzisiejszego dnia ogarnia mnie takie fajne uczucie jak sobie na YT włączę filmiki z GTA VC wydanego chyba w 2003 roku. Niby samochodów mało, ruch pieszych też nijaki, miejscami mocno paintowe i zbyt jasne tex budynków, raczej kiepska fizyka pojazdów... ale ta gra miała chyba najlepszy klimat ze wszystkich wydanych GTA w 3D. Ulepszacze tex czy budynków, pakowanie świata gry na silnik RAGE (GTA IV) daje raczej kiepskie efekty, Vice City miało w sobie to niepowtarzalne coś :) Ale mnie wzięło na wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam pytanie

 

Zamierzam sobie kupić nową myszkę pewnie w przyszłym miesiącu i zastanawiam się nad optykiem i laserem. Ktoś ma jakieś doświadczenia / różnice / plusy i minusy?

 

http://procpu.pl/p/1544/15266/steelseries-kana-cs-go-myszki-gaming-strefa-gracza.html

lub

http://procpu.pl/p/1544/5753/steelseries-sensei-raw-frost-blue-myszki-gaming-strefa-gracza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezdyskusyjnie laser ze względu na swoją precyzję, szybkość działania itd. Odnośnie przedstawionych przez Ciebie produktów nie wypowiem się bo z nich nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No akurat myszka będzie typowo pod gry :)

 

W cenie nie ma dużej różnicy i chyba wezmę droższą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokuć - gta VC Miało serio jeden z lepszych klimatów... niech zrobią nową część w tych klimatach.... Obstawiam, że tak będzie. Wrócili do Liberty City w 4 (dobrze kojarzę?), w gta V jest chyba coś na wzór SA (nie grałem), więc może teraz Vice City? :)

 

 

Ciekawostka: dawno dawno temu, zaraz po premierze GTA VC przewidziałem, że następna część będzie nazywać się San Andreas.. Wywnioskowałem to po miastach dostępnych w GTA II :) jedno to było Liberty City, drugie Vice City a trzecie to San Andreas... a jako że w GTA 3 zasuwało się po Liberty City, w VC po Vice City....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze

Jakość sensora, ergonomia, czułość, rozdzielczość, czas reakcji (szczególnie w FPS-ach), programowalne przyciski - zarówno ich ilość, jak i rozmieszczenie (szczególnie w RPG-ach), współczynnik tarcia o powierzchnię - to taka podstawa do gier. Fajnym patentem są także ciężarki, które pomagają dopasować masę myszki do naszej "krzepy", system znany z serii R.A.T., pozwalający dopasować kształt urządzenia do dłoni [KLIK], oprogramowanie do tworzenia makr, wewnętrzna pamięć na ustawienia (zwłaszcza, gdy gramy na kilku komputerach, w rożne gry, bądź udostępniamy urządzenie innej osobie), czy też korektor predykcji.

 

Oczywiście standardem jest kabelek - myszki tego typu są lżejsze od tych bezprzewodowych i lepiej wyważone, w większości przypadków posiadają także niższy czas reakcji. Odpadają problemy z akumulatorem - mowa nie tylko o jego żywotności, ale również ryzyku nieprzewidzianego rozładowania się w trakcie niezwykle ważnej rozgrywki, co jest wielce prawdopodobne, gdy skupimy całą naszą uwagę na tejże :D

No i są po prostu tańsze.

 

Zamierzam sobie kupić nową myszkę pewnie w przyszłym miesiącu [...]

 

1. W co grasz?

2. Jak trzymasz myszkę + rozmiar dłoni? [instrukcja]

 

Tylko to pozwoli nam dobrać coś spełniającego Twoje wymagania.

 

[...] zastanawiam się nad optykiem i laserem.

 

Oho, wyczuwam flamewar.

Tu jest objaśnienie teoretycznych różnic technologicznych pomiędzy oboma urządzeniami. Czy na chwilę obecną ma to jakieś przełożenie na praktyczne odczucia płynące z rozgrywki? Myślę, że dobrze zobrazowała to pewna osoba, którą ongiś prosiłem o poradę w tej kwestii (zawodowy gracz) - it depends of underwear I'm wearing :D

Nie ulega jednak wątpliwości, że sensory optyczne są wciąż wrażliwe na kształt i fakturę powierzchni, stąd zaleca się używanie ich na podkładkach - tego problemu nie udało się wyeliminować programowo.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@geekboy68k - od lat fraguję na A4 Opto510D, czyli myszce za jakieś 40-50 złotych. Na drugim PC mam jakiegoś Logitecha. I nikt mnie nie przekona, że ten cały sprzęt gamingowy to wyciąganie kasy od graczy, a że większość jest na to podatna to mamy, co mamy :)

 

Skill się liczy, a nie sprzęt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, profesjonalistom nie przeszkadzają takie błahostki jak niedoskonałość sprzętu. Ma to znaczenie w wielu dziedzinach, nie tylko grach komputerowych - potem dowiadujemy się, że taki Boeing rozbił się przed lotniskiem, bo nawalił jakiś system... Phi... Doświadczony pilot z tzw. "przedwojennej szkoły" (co jest równoznaczne z koślawym sprzętem, klepanym na masową skalę, czy też ołówkiem i kartką w zastępstwie komputera pokładowego), w życiu nie dopuściłby do takiej sytuacji.

 

Stosujemy szereg ułatwień, które pozwalają naszej technologii się rozwijać - nie trzeba bowiem przykładać większej wagi do podstawowych rzeczy, można skupić się na tych bardziej zaawansowanych. Wszystko gra do czasu, gdy te podstawy odmówią posłuszeństwa... :D

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@geekboy68k - od lat fraguję na A4 Opto510D, czyli myszce za jakieś 40-50 złotych. Na drugim PC mam jakiegoś Logitecha. I nikt mnie nie przekona, że ten cały sprzęt gamingowy to wyciąganie kasy od graczy, a że większość jest na to podatna to mamy, co mamy :)

 

Skill się liczy, a nie sprzęt :P

 

Obecnie mam a4tech też za jakieś 50zł, ale już niedomaga (klawisze się połamały, lakier się zdarł i czasem ma jakieś dziwne fazy jak bym jeździł po brudnej powierzchni (mimo podkładki - nowej). :)

 

@Kamikadze

Jakość sensora, ergonomia, czułość, rozdzielczość, czas reakcji (szczególnie w FPS-ach), programowalne przyciski - zarówno ich ilość, jak i rozmieszczenie (szczególnie w RPG-ach), współczynnik tarcia o powierzchnię - to taka podstawa do gier. Fajnym patentem są także ciężarki, które pomagają dopasować masę myszki do naszej "krzepy", system znany z serii R.A.T., pozwalający dopasować kształt urządzenia do dłoni [KLIK], oprogramowanie do tworzenia makr, wewnętrzna pamięć na ustawienia (zwłaszcza, gdy gramy na kilku komputerach, w rożne gry, bądź udostępniamy urządzenie innej osobie), czy też korektor predykcji.

 

Oczywiście standardem jest kabelek - myszki tego typu są lżejsze od tych bezprzewodowych i lepiej wyważone, w większości przypadków posiadają także niższy czas reakcji. Odpadają problemy z akumulatorem - mowa nie tylko o jego żywotności, ale również ryzyku nieprzewidzianego rozładowania się w trakcie niezwykle ważnej rozgrywki, co jest wielce prawdopodobne, gdy skupimy całą naszą uwagę na tejże :D

No i są po prostu tańsze.

 

 

1. W co grasz?

2. Jak trzymasz myszkę + rozmiar dłoni? [instrukcja]

 

Tylko to pozwoli nam dobrać coś spełniającego Twoje wymagania.

 

 

Oho, wyczuwam flamewar.

Tu jest objaśnienie teoretycznych różnic technologicznych pomiędzy oboma urządzeniami. Czy na chwilę obecną ma to jakieś przełożenie na praktyczne odczucia płynące z rozgrywki? Myślę, że dobrze zobrazowała to pewna osoba, którą ongiś prosiłem o poradę w tej kwestii (zawodowy gracz) - it depends of underwear I'm wearing :D

Nie ulega jednak wątpliwości, że sensory optyczne są wciąż wrażliwe na kształt i fakturę powierzchni, stąd zaleca się używanie ich na podkładkach - tego problemu nie udało się wyeliminować programowo.

 

 

Myszka prócz do zwykłej pracy będzie do CSGO. Na przyciskach mi nie zależy aby był tylko lewy, prawy i rolka ;) W obecnej mam dodatkowe przyciski, których nie używam.

 

Raczej PALM GRIP - z tego co po obrazku i obecnej myszce wywnioskowałem :)

 

No i oczywiście przewodowa - innej nie chcę. I raczej wezmę coś od SteelSeries - będzie pasować do reszty sprzętu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ktoś wie ile wynosi czas zwrotu przedmiotu w przypadku rezygnacji z kupna na allegro?

 

Obie strony to osoby prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to prawo do zwrotu działa tylko przy zakupie od sklepu - jest to 7 albo 10 dni - od osoby prywatnej nic takiego chyba nie obowiązuje... chyba, że przedmiot niezgodny z opisem to można się bić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×