Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Co by jednak nie mówić to dobrze to rozegrał - nie wywieszał szyldów TRupa, nie zapraszał Januscha Mariana Palikota i najważniejsze, nie podkreślał na każdym kroku w co drugim zdaniu że lubi w taki a nie normalny sposób i że jest biedny i poszkodowany etc. Widać to co zaprezentował, jaką wizję miasta przedstawił trafiło do ludzi i go wybrali. Jeżeli ma jakąkolwiek pozytywną wizje miasta poza organizowaniem tęczowych parad to niech zarządza tym miastem dobrze. Jednak jeżeli zrobi z tego twierdzę LGBTQwerty to nie będzie już tak miło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Poseł G. nie będzie posłem tylko prezydentem G. Był tylko w klubie poselskim więc z automatu po wyborze na prezydenta przestał być posłem. Poza tym prezydent brzmi nieco lepiej niż poseł, nawet jeśli mamy do czynienia z taką dziurą jak Słupsk. Tak wiem, duże miasto ale nadal dziura z długami. A, no i w CV będzie można sobie dopisać - prezydent. Zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestał być posłem, mandatu musi się zrzec osobiście. Art. 103 Konstytucji wymienia stanowiska, z którymi nie można łączyć mandatu poselskiego - administracji gminnej tam nie ma.

Dopiero tekst Ustawy z 1990 roku o samorządzie gminnym zakazuje łączenia urzędu burmistrza bądź prezydenta z mandatem poselskim. Jeżeli więc Pan Biedroń mandatu się nie zrzeknie, to funkcji prezydenta nie obejmie i już. Nikt go przymuszał nie będzie - ani do jednego, ani do drugiego.

 

Jego uczestnictwo w klubie jest tu bez znaczenia. Oczywiście składając mandat, automatycznie zostaje wykluczony z takowego.

 

To tak gwoli sprostowania :)

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakie serwerownie w kraju będą w stanie podjąć się ich utrzymania na swojej infrastrukturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3SF może spokojnie ich przyjąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Znowu muszę bazy odchudzić :)

 

Największa ma 12 GB i jakieś 186 mln rekordów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ktoś zapuścił plotkę odnośnie wybuchu reaktora jądrowego na ukrainie i mamy objawy paniki. Niestety świadomość na temat działania EJ i ogólnie radiologii jest w Polsce na dramatycznie niskim poziomie. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czy plotka to nie wiem, ale szpitale zostały powiadomione o możliwym zagrożeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z Czarnobylem, Fukoshimą też tak twierdzili, okazało się co innego. W kraju gdzie panuje wojna wszystkiego można się spodziewać. Dlatego takich informacji nie należy bagatelizować ale też nie popadać w paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czarnobyl to była jakaś pomyłka a nie elektrownia. Lista błędów, zaniedbań i olanych spraw pokrywa się mniej więcej z listą afer tego rządu. Fukushima to tak naprawdę pierwsza poważna awaria w cywilizowanej elektrowni jądrowej.

 

Już widzę jak po tym ataku paniki wzrasta ilość przeciwników budowania EJ w Żarnowcu. Zdaje się że inne lokacje w wyniku protestów odpadły - nawet lepiej, to my będziemy mieli pracę przy budowie elektrowni i przy jej późniejszej eksploatacji, to my doczekamy się kilku dodatkowych kilometrów nowych dróg. I najważniejsze - to do nas będą przyjeżdżali turyści żeby zobaczyć EJ i to do nas będą jeździć pielgrzymki zielonych małp żeby protestować. Spać gdzieś muszą, jeść też coś muszą. Lokalne kwatery i warzywniaki zarobią. U nas, nie gdzieś indziej :) Same korzyści z takiej EJ :)

 

W kraju gdzie panuje wojna wszystkiego można się spodziewać

U nas, na Ukrainie i w całej Europie są amatorzy radiologii którzy mają swoje liczniki i codziennie sprawdzają jaki jest poziom promieniowania. Jestem pewien że gdyby coś było na rzeczy to natychmiast by o tym poinformowali z ominięciem rządowych kanałów typu TVN czy publicznej. Tymczasem nic takiego nie ma miejsca.

 

Nie jestem żadnym specem od radiacji, to że przeczytałem milion opracowań na temat Czarnobyla w żaden sposób nie czyni mnie fachowcem. Ale na litość - skoro temat pośrednio nad dotyczy (EJ w całej EU) to czy tak ciężko jest poszukać informacji na ten temat w necie? Gdyby ludzie zamiast siedzieć na durnowatym fejsie wykazywali minimum inwencji twórczej i dowiadywali się - albo chociaż próbowali - informacji na takie tematy to telefony w CLOR i w innych podobnych instytucjach nie urywałyby się z powodu głupiej plotki.

 

Na lokalnym portalu czytałem że mieli sporo maili i telefonów jak się przyrządza płyn Lugola bo podobno kolega sąsiadki kuzyna brata stryjka siostry od strony kuzynki prababki słyszał o jakimś wybuchu a kuzyn kolegi sąsiada stryja teść ze strony księdza widział rzekomą radioaktywną chmurę w lokalnym monopolowym. Najlepszy sposób na taki płyn - kupić mocne zimne piwo, przełączyć w tv na inny kanał i relaksować się zimnym browarkiem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z Czarnobylem, Fukoshimą też tak twierdzili, okazało się co innego. W kraju gdzie panuje wojna wszystkiego można się spodziewać. Dlatego takich informacji nie należy bagatelizować ale też nie popadać w paranoję.

 

Ale jakiej informacji? Bo ktoś rzucił plotkę i poszło dalej. I robi się kula. I nagle dzieci nie mogą wyjść na dwór w szkole lub przedszkolu. I awantury w przychodniach dziecięcych, że lekarze nie chcą przepisywać recept na jod bo rodzice wiedza lepiej bo ktoś tam zadzwonił i coś powiedział.

 

To co napisałem to nie jakiś wymysł tylko historia z dzisiaj z Poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

To co napisałem to nie jakiś wymysł tylko historia z dzisiaj z Poznania.

Zgadza się, było o tym przypadku dosyć głośno w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl to była jakaś pomyłka a nie elektrownia. Lista błędów, zaniedbań i olanych spraw pokrywa się mniej więcej z listą afer tego rządu. Fukushima to tak naprawdę pierwsza poważna awaria w cywilizowanej elektrowni jądrowej.

Nie tylko Czarnobyl był taką pomyłką, tylko tam ta pomyłka skończyła się tragicznie. Gdybyś pogrzebał głębiej dowiedziałbyś się że co 2 elektrownia atomowa miała błędy przy projektowaniu i tworzeniu. Wiele tych "bezpiecznych" elektrowni atomowych zamykano w pośpiechu po obydwóch wypadkach, kiedy na świat zaczęły wychodzić niedociągnięcia w konstrukcji. I nie wiem czy nadal byś był takim zwolennikiem atomu gdybyś wiedział o tych wszystkich "pomyłkach".

 

Już widzę jak po tym ataku paniki wzrasta ilość przeciwników budowania EJ w Żarnowcu. Zdaje się że inne lokacje w wyniku protestów odpadły - nawet lepiej, to my będziemy mieli pracę przy budowie elektrowni i przy jej późniejszej eksploatacji, to my doczekamy się kilku dodatkowych kilometrów nowych dróg. I najważniejsze - to do nas będą przyjeżdżali turyści żeby zobaczyć EJ i to do nas będą jeździć pielgrzymki zielonych małp żeby protestować. Spać gdzieś muszą, jeść też coś muszą. Lokalne kwatery i warzywniaki zarobią. U nas, nie gdzieś indziej :) Same korzyści z takiej EJ :)

 

Kraje zachodnie odchodzą od atomu jaki obecnie znany bo..... mają duży problem ze składowaniem i utylizacją radioaktywnych odpadów. Bo kosztuje to krocie, a i miejsca w szybach głęboko pod ziemią się kończą. Dlatego potrzebny jest kraj gdzie będzie można takie materiały wywieźć,a historia pokazuje że Polska to idealny kraj do zaśmiecania.

 

Gdyby ludzie zamiast siedzieć na durnowatym fejsie wykazywali minimum inwencji twórczej i dowiadywali się - albo chociaż próbowali - informacji na takie tematy to telefony w CLOR i w innych podobnych instytucjach nie urywałyby się z powodu głupiej plotki.

 

Ludzie mają w nosie to co się dzieje na świecie dopóki ich to nie dotknie samych, poza tym jakim prawem im chcesz mówić jak mają żyć :P

 

Ale jakiej informacji?

No właśnie brak informacji, bo jedyne co podano to to że była awaria, elektrownie uziemiono, radioaktywne opary nie wydostały się na zewnątrz. Tyle widziałem gdzieś w tv.

 

Bo ktoś rzucił plotkę i poszło dalej. I robi się kula. I nagle dzieci nie mogą wyjść na dwór w szkole lub przedszkolu. I awantury w przychodniach dziecięcych, że lekarze nie chcą przepisywać recept na jod bo rodzice wiedza lepiej bo ktoś tam zadzwonił i coś powiedział.

 

To co napisałem to nie jakiś wymysł tylko historia z dzisiaj z Poznania.

 

Ja się wcale nie dziwię że ludzie tak reagują co nie oznacza że to popieram. Ale przecież takie zdawkowe informacje były podawane światu w przypadku Czarnobyla i Fukoshimy, dopiero potem wychodziło na jaw co tak na prawdę się wydarzyło i jakie są zniszczenia. A skoro ludzie reagują tak a nie inaczej, to znaczy że nie mają zaufania ani do mediów ani do rządu i nie ma co im się dziwić.

 

Nawet jak by się tam coś na prawdę wydarzyło to i tak by nie poszło to od razu do opinii publicznej, po to by nie wywołać paniki. Swoją drogą chodzą też plotki w internetach że informacje o awarii podano z dużym opóźnieniem, ktoś może to potwierdzić,zdementować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Przecież podałem gdzie należy szukać informacji http://www.bip.paa.gov.pl/paa/ogloszeniaaktualnosci/6505,Aktualizacja-Komunikat-PAA-ws-sytuacji-na-Ukrainie-brak-jakiegokolwiek-zagrozeni.html

 

Ludzie usłyszą plotkę, dostaną SMS-a, że znajomy znajomego coś tam i już nawet komunikat PAA nie pomaga bo wiedzą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

I nie wiem czy nadal byś był takim zwolennikiem atomu gdybyś wiedział o tych wszystkich "pomyłkach".

Nadal jestem za budową EJ Żarnowiec, mogę nawet zamieszkać na jej terenie jak wybudują mi tam mieszkanie :)

 

Kraje zachodnie odchodzą od atomu jaki obecnie znany bo..... mają duży problem ze składowaniem i utylizacją radioaktywnych odpadów. Bo kosztuje to krocie, a i miejsca w szybach głęboko pod ziemią się kończą. Dlatego potrzebny jest kraj gdzie będzie można takie materiały wywieźć,a historia pokazuje że Polska to idealny kraj do zaśmiecania.

Jak dla mnie to jest to poniekąd wymówka. Zgodzić mogę się z tym składowaniem u nas - ktoś jak zwykle na tym zarobi. Ta cała histeria zamykania tych elektrowni atomowych w europie... zamykają je nie z powodu Fukushimy tylko z powodu że kończy się czas ich eksploatacji i muszą je zamknąć. Żadne odchodzenie od atomu tylko dziki wrzask zielonych małp.

 

Ludzie mają w nosie to co się dzieje na świecie dopóki ich to nie dotknie samych, poza tym jakim prawem im chcesz mówić jak mają żyć :P

Niech mają nadal. Tylko nie chcę słyszeć potem żadnego "ups, a co się stało się i jak się stało się". Nie każę nikomu osobiście pomagać całej ludzkości czy rozwiązywać ich problemy, nawet siłowo. Ale minimum zainteresowania, a nie manie wszystkiego w dupie. Bo taka postawa niestety powoduje bolesnego kopniaka. No ale łatwiej jest mieć wszystko gdzieś i zajmować się tym czy rolnik szuka żony czy też kozy :)

 

Ale przecież takie zdawkowe informacje były podawane światu w przypadku Czarnobyla i Fukoshimy

W przypadku Czarnobyla nikt nic nie wiedział. Nikt z dołów, o tym co nastąpiło wiedział tylko Gorbi, część KPZR i KGB. Nie wiem tylko czy zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji. Sojuz dogorywał i niestety ale panował w kraju niezły burdel. Gdyby ludzie wiedzieli co się stało to nie byłoby tylu ofiar wśród strażaków i innych osób które jako pierwsze dotarły na miejsce. Gaszenie grafitu wodą? Panie towarzyszu, to nie diałajet.

 

Ludzie usłyszą plotkę, dostaną SMS-a, że znajomy znajomego coś tam i już nawet komunikat PAA nie pomaga bo wiedzą lepiej.

Dokładnie. Finish takiego myślenia powoduje że mamy w kraju taki a nie inny burdel. 36 milionów ekspertów od wszystkiego którzy wiedzą wszystko najlepiej. Tacy eksperci jak z koziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem za budową EJ Żarnowiec, mogę nawet zamieszkać na jej terenie jak wybudują mi tam mieszkanie :)

 

Poproś jeszcze żeby Ci wodę z reaktora do kranu bezpośrednio podłączyli, tak żebyś nie musiał czekać na awaryjne spuszczanie wody do zbiornika z którego będzie czerpana woda do twojego kranu.

 

Tak swoją drogą to ciekawe czemu po obydwóch wypadkach utworzono strefę 20km w której zabrania się żyć. Pewnie to premiowanie jest takie lecznicze że aż zabójcze.

 

Ta cała histeria zamykania tych elektrowni atomowych w europie... zamykają je nie z powodu Fukushimy tylko z powodu że kończy się czas ich eksploatacji i muszą je zamknąć. Żadne odchodzenie od atomu tylko dziki wrzask zielonych małp.

Warto by było wpierw poczytać dlaczego zamknięto elektrownie które jeszcze miały 20 lat pracy przed sobą, zanim się cokolwiek napisze na publicznym forum o wrzasku małp. A zamknięto je przez błędy konstrukcyjne które zignorowano, dopiero kolejna poważna awaria dała co niektórym do myślenia w innym przypadku nadal by pracowały.

 

Niech mają nadal. Tylko nie chcę słyszeć potem żadnego "ups, a co się stało się i jak się stało się". Nie każę nikomu osobiście pomagać całej ludzkości czy rozwiązywać ich problemy, nawet siłowo. Ale minimum zainteresowania, a nie manie wszystkiego w dupie. Bo taka postawa niestety powoduje bolesnego kopniaka. No ale łatwiej jest mieć wszystko gdzieś i zajmować się tym czy rolnik szuka żony czy też kozy :)

 

Jeszcze musisz trochę pożyć by zrozumieć na jakim świecie na prawdę żyjesz. Wiedz że ludzi bardziej interesuje twoje życie prywatne i to z kim sypiasz czy pijesz wódę niż to co się dzieje w ich własnym życiu.

 

W przypadku Czarnobyla nikt nic nie wiedział. Nikt z dołów, o tym co nastąpiło wiedział tylko Gorbi, część KPZR i KGB. Nie wiem tylko czy zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji. Sojuz dogorywał i niestety ale panował w kraju niezły burdel. Gdyby ludzie wiedzieli co się stało to nie byłoby tylu ofiar wśród strażaków i innych osób które jako pierwsze dotarły na miejsce. Gaszenie grafitu wodą? Panie towarzyszu, to nie diałajet.

W przypadku Czarnobyla owszem po wybuchu nawet miasta Prypeć nie ewakuowali od razu tylko czekali z tym do następnego dnia. A w momencie jak Szweckie mierniki zaczęły szaleć przyznali się że coś się stało, ale prawda co tak na prawdę się stało wypłynęło dużo później, po nacisku zachodu, kiedy już nie dało się dalej kłamać.

 

Dokładnie. Finish takiego myślenia powoduje że mamy w kraju taki a nie inny burdel. 36 milionów ekspertów od wszystkiego którzy wiedzą wszystko najlepiej. Tacy eksperci jak z koziej...

Zgadnij kto jest temu winien? Chyba nie myślisz że jak by władza była bardziej wiarygodna to miały by takie sytuacje jak opisał regdos. Skądś się musi brać taki tok myślenia i brak zaufania do władzy jak i mediów. To samo nie przychodzi tak się dzieje kiedy władza i media kręcą na każdym kroku, i nie ma znaczenia czy to komuniści czy kapitaliści, prawicowcy czy lewicowcy, jak kłamiesz tracisz na wiarygodności i autorytecie, a w obecnych czasach to chyba już norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×