Skocz do zawartości

kafi

WHT Pro
 • Zawartość

  3270
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  111

kafi wygrał w ostatnim dniu 11 Maj 2017

kafi ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

2425 Lider

7 obserwujących

O kafi

 • Ranga
  Weteran WHT

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

46514 wyświetleń profilu
 1. Certyfikat SSL letsencrypt problem

  player points to 136.243.156.120 Automatic Więc Let's Encrypt musisz generować na tym właśnie serwerze, a ty zdaje się próbujesz na innym...
 2. Bug w open_basedir?

  Czy coś ze ścieżki /home/drony/web/domain.com/public_html/wp-content/ nie jest przypadkiem symlinkiem?
 3. Myślę, że ustawienie SPF w takiej postaci powinno załatwić sprawę v=spf1 include:onet.pl -all Inna sprawa, to czy zapewniają podpisywanie wiadomości DKIM, a z tym może być krucho.
 4. Jest na miejscu. Ale ty odwracasz kota ogonem, żeby ci było wygodnie. Żeby było bardziej zrozumialem, zmieńmy zatem lekko przykład na infolinię 800, za którą płaci odbierający. Biorąc taką usługę musi się liczyć z tym, że jak nagle milion osób zadzwoni, to trzeba będzie więcej zapłacić, bo taka to jest usługa po prostu. Obawiam się, że jednak nie masz racji. Art. 5 KPK się kłania. A fakty są takie: Paweł P. zawarł dawno temu umowę z firmą hostingową. Strona sobie działała, aż tu raz przekroczony został limit transferu, za co firma hostingowa wystawiła zgodnie z warunkami umowy fakturę. Paweł P. się zaczął fochać i obsmarowywać firmę hostingową na forach, bo jakże ona śmiała wystawić taką fakturę. Kropka.
 5. Bo tak skalkulowana jest oferta z której korzystasz? Jak w komórkowym abonamencie masz 100 minut, to też biadolisz, że 9 miesięcy zużywałeś po 10, a za 101 musisz dopłacić? Proponuję pozwać wszystkich operatorów komórkowych, że darmowe minuty / gigabajty nie przechodzą wieczyście na kolejne okresy rozliczeniowe . Bo ma. Do zawartości twojej poczty i plików na serwerze www też ma bezpośredni dostęp i też w każdej chwili może je modyfikować Problem tylko taki, że przed sądem to Ty będziesz musiał udowodnić, że dane dot. transferu zostały zmodyfikowane - obawiam się, że przesłanka że ktoś tam mógł je technicznie zmodyfikować będzie niewystarczająca. I decyduje... wybierając usługodawcę. Jak się idzie do rybiarni, to nie można mieć pretensji, że nie ma tam kurczaka (co wcale nie oznacza, że w żadnej rybiarni kurczaka znaleźć nie można). W hostingach jest na tym polu duża różnorodność - niektórzy transferu nie limitują wcale, inni limitują ale nie blokują stron, jeszcze inni stosują hardlimity i każda z nich ma swój target. Rozmawiałem już z kilkoma "decydującymi" w Państwie osobami i mi powiedzieliNa koniec - skoro tak, to po co biadolisz i pytasz o rady na jakimś podrzędnym forum dyskusyjnym ?
 6. Nie ma takich regulacji. Najlepiej po prostu... wybrać firmę, która jawnie deklaruje, że blokuje usługi w momencie przekroczenia transferu. Z drugiej strony jednak, to zaślepka mówiąca w zasadzie, że "strona zablokowana bo właściciel skąpi na hostingu" w dzisiejszych czasach spowoduje tyle, że potencjalny klient pójdzie gdzieś indziej, więc nie wiem, czy to dobra droga...
 7. [dyskusje] webh.pl

  Po stronie serwera nie widać SSL, bo... połączenie w warstwie SSL jest tylko między użytkownikiem końcowym a CloudFlare - do serwera backendowego połączenie nie jest nawiązywane przez SSL, tylko przez zwykłe HTTP. Urok trybu flexible w CloudFlare i pretensje o to można mieć tak właściwie to do CloudFlare .
 8. Transfer dużych plików do chmury przez modem

  Spróbuj podłączyć modem przez aktywny hub usb.
 9. Na routerze w opcjach WiFi wyłącz "Izolacja punktu dostępu"
 10. [dyskusje] webh.pl

  Ale sam przecież udowodniłeś, że ci się wydawało. Spójrz na twój własny cytat:
 11. Lepiej to chyba zrobić stawiając transparentne webproxy i tam odpowiednio ustawiać ACL.
 12. Tłumacząc jak krowie na rowie - nieuczciwy klient poda pierwszy wygooglowany adres znajdujący się w Luksemburgu, pomimo tego, że znajduje się w Polsce. I zgadnij, kto od polskiego US dostanie w takim przypadku po łapach... Owy nieuczciwy klient, czy usługodawca dokonujący "fałszywego" eksportu? Tylko że temat naliczania różnych stawek VAT dotyczy konsumentów, a nie firmy
 13. Bo trasy śledzi się do ping.ovh.net
 14. Cron - odpalenie zadania jako www-data

  Yyy... Ale w zadaniach cron są ścieżki bezwzględne, a phpowy skrypt tylko poleceniem "crontab" aktualizuje tablicę cron użytkownika www-data i robi to raczej skutecznie, skoro crontab -l -u wyświetla wpisy poprawnie. Przyczyna nieuruchamiania tych zadań jest prozaiczna - w Debianie i pochodnych (bo użytkownik www-data to wymysł debianowy) użytkownik www-data ma ustawiony shell nologin - który blokuje m.in. wykonywanie zadań via crontab. Rozwiązania problemu są trzy: - pierwsze, z piekła rodem, to zmiana shella na /bin/bash - ale hmm... to zło - drugie - nadanie jakiemuś "zwykłemu" użytkownikowi uprawnień SUDO jako www-data i wykonywanie w crontabie polecenia sudo -u www-data polecenie - trzecie - najbardziej zalecane to zrezygnować z wykonywania zadań z uprawnieniami www-data. Yyy... Ale w zadaniach cron są ścieżki bezwzględne, a phpowy skrypt tylko poleceniem "crontab" aktualizuje tablicę cron użytkownika www-data i robi to raczej skutecznie, skoro crontab -l -u wyświetla wpisy poprawnie. Przyczyna nieuruchamiania tych zadań jest prozaiczna - w Debianie i pochodnych (bo użytkownik www-data to wymysł debianowy) użytkownik www-data ma ustawiony shell nologin - który blokuje m.in. wykonywanie zadań via crontab. Rozwiązania problemu są trzy: - pierwsze, z piekła rodem, to zmiana shella na /bin/bash - ale hmm... to zło - drugie - nadanie jakiemuś "zwykłemu" użytkownikowi uprawnień SUDO jako www-data i wykonywanie w crontabie polecenia sudo -u www-data polecenie - trzecie - najbardziej zalecane to zrezygnować z wykonywania zadań z uprawnieniami www-data.
 15. Czytając taką notkę między wierszami można stwierdzić, że przerwa + usunięcie starych wniosków może wynikać z aktualizacji platformy CEIDG do nowej wersji i crawler (jeżeli faktycznie zasysa jakimś sposobem z CEIDG, a nie REGON) może przestać działać i wymagać jakichś poprawek. Których to osoba kupująca raczej sama nie zrobi (bo gdyby umiała, to cóż, nie potrzebne jej kupowanie takiego czegoś). A tak poza tematem - nie jest niczym złym biznesowy model osoby czy firmy wykluwającej jakieś nietypowe jajko, trochę je rozwijające i następnie sprzedające tzw. inwestorowi. Tylko po co wtedy walić ściemę, że sprzedaje się tylko dlatego, że potrzebuje nagle gotówki itp itd. ?
×