Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Ta ustawa istnieje jeszcze z czasów kiedy to na wsi był 1 słownie jeden czarno biały telewizor u sołtysa i pół wsi schodziła się by obejrzeć dziennik telewizyjny o 19:30, z tym że jest ona co parę lat nowelizowana kiedy to trzeba podnieść opłaty. Tylko ktoś zapomniał że telewizja to już nie jest żaden luksus, a same media powoli umierają, bo młodzi wolą w necie siedzieć niż bezczynnie gapić się w telewizor. Nie dziwię się bo kiedyś w telewizorze można było znaleźć ciekawe programy, teraz już robi się tylko 100% rozrywkę, powoli serwując coraz durniejsze programy zaczerpnięte z za oceanu.

 

I w sumie jest to jedyna opłata za posiadanie urządzenia, której pobieranie jest narzucone i egzekwowane karami.

 

W Irlandii ostatnio podnieśli karę za posiadanie tv ale niepłacenie abonamentu z "do 600euro" na "do 1000euro". A każda następna może wynieść nawet 2000 tysiące. Co ciekawe koszt abonamentu to 160 euro rocznie i jest to kwota 1/4 tygodniowej pensji :D A znam wielu ludzi którzy migają się od płacenia, tłumacząc się że nie oglądają irlandzkiej telewizji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na Polsacie widziałem spot typu "ogłoszenie społeczne", które zachęcało świadków popełnienia przestępstwa do zgłaszania tego typu incydentów poprzez witrynę BSA.org. Przestępstwem tym ma być kradzież (piractwo) oprogramowania dokonywana przez przedsiębiorców. Niby wszystko OK, jednakowoż mam mieszane uczucia:
1. Dlaczego kampania społeczna, skoro BSA nie jest żadną "służbą", tylko prywatnym zrzeszeniem kilkudziesięciu producentów komercyjnego oprogramowania? Istnieje duże ryzyko, że ewentualna reakcja nastąpi w przypadku zgłoszenia piracenia produktów właśnie członków zrzeszenia, a ich konkurencji - wręcz przeciwnie.

2. BSA nie posiada w Polsce żadnej formy prawnej.
3. Moja pierwsza myśl po obejrzeniu spotu - donieść na wyrodnego pracodawcę bądź konkurencyjną firmę. Tak to zostało nagrane.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak zaopatrujecie się na nowe rozszerzenie .ovh? Cena niezbyt droga, dostępne ma być chyba od 2.10 czyli za kilka dni. Będzie na to jakiś większy popyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zastosowanie? Proszę bardzo:

 

serwery.ovh, super-serwery.ovh, hosting.ovh, domeny.ovh, cloud.ovh, chmurka.ovh, dedyki.ovh, mail.ovh, poczta.ovh, anty.ovh

 

Oczywiście wszystkie w/w usługi tylko na serwerach OVH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ma to jak sprzedać komputer i dostać zwrot przez to że system nie był zainstalowany a kupujący myślał że bez systemu to komputer jest zepsuty.

 

Czy licencja windows = zainstalowany system? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Trzeba uważać komu się sprzedaje bo mogą być z tego różne ciekawe rzeczy wyniknąć. Sprzedasz dwuleworęcznemu smartfona, będzie wyłączony, dostaniesz zwrot że zepsuty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10? a nie 9? czy mnie już jedna generacja ominęła? :D

ejj ja tam widze wersję x32 i x64 - nawet w 3 językach...

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej oczekiwałem jakiegoś devkita do samodzielnej kompilacji na ARM (jak w czasach CE.net), gdyż niezmiernie ciekawi mnie jak ten system będzie wyglądał/działał na tabletach i telefonach, niżeli 32-bitowej wersji po portugalsku :D

 

Microsoft ominął 9-tkę "bo tak", nie zapominając obrać to w odpowiednią filozofię (że rewolucja, bla bla bla).

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Technical Preview już wydany, ale póki co tylko na x86_64. Ktoś zasysa?

 

Mam jedną wolną maszynę więc z ciekawości zobaczę co tam dają teraz w tym menu.

 

Microsoft ominął 9-tkę "bo tak", nie zapominając obrać to w odpowiednią filozofię (że rewolucja, bla bla bla).

 

Bo 9 zaoferowali za darmo, wpierw wszystkim, potem już tylko użytkownikom 8 i 8.1 a teraz 10 będą mogli sprzedać wszystkim i nie wyjdą na oszustów :D

 

Zresztą jak to przy każdym nowym Windowsie dużo obiecanek jest jeśli chodzi o darmowe przejścia, a jak się później okazuje to albo jest określony czas na przejście albo trzeba symbolicznie zapłacić.

 

BTW czy komuś kto pobierał też spadła prędkość do 100 kilo po pobraniu 1,3giga?

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale szału nie było. Pobierałem z godzinę temu i zaczęło ok ~1,8 mega, pod koniec było już ~1 mega (z Debianowych mirrorów mam transfery rzędu kilkunastu). Widać serwery im nie wyrabiają :D

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakoś tak dziwnie po 1,3 giga z miejsca spadła prędkość więc po torrencie poleciałem, dupy nie urywało ale 2-2,5 mbps ściągało. W sumie to 2mbps od samego MS-a leciało.

Wrzucę jeszcze dzisiaj na patyka i zobaczę co ten MS wymyślił że aż numeracje musieli zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zrobili za darmo do 5 domen to się wszyscy rzucili. Gdyby cena wynosiła symboliczną złotówkę to by nie było tylu chętnych, taka już nasza natura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać, bo podejrzewam, że jesteście bardziej zorientowani w temacie:

Poszukuję kieszeni 3,5" SATA II do dysków twardych. Kieszeń będzie służyła do okazyjnego wpięcia dysku i zgrania backupu, ale wolałbym nie wyłączać w tym celu komputera, stąd interesują mnie rozwiązania typu hot swap.

Moje pytanie brzmi - czy wybór modelu ma jakieś konkretne znaczenie, czy w sumie wystarczy jakakolwiek? Widziałem, że zaczynają się już od ~30 złotych. Zależy mi na w miarę przyzwiotych transferach, więc jeżeli te kilkadziesiąt złotych w górę ma je poprawić, to jestem skłonny tyle dorzucić.

 

Podzielcie się wrażeniami i screenami

 

Recenzja w przygotowaniu, postaram się wrzucić do wieczora :D

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bo 9 zaoferowali za darmo, wpierw wszystkim, potem już tylko użytkownikom 8 i 8.1 a teraz 10 będą mogli sprzedać wszystkim i nie wyjdą na oszustów :D

 

Zresztą jak to przy każdym nowym Windowsie dużo obiecanek jest jeśli chodzi o darmowe przejścia, a jak się później okazuje to albo jest określony czas na przejście albo trzeba symbolicznie zapłacić.

 

Z tego co wiem to Microsoft nigdy oficjalnie nic nie powiedział na ten temat. Była to wyłącznie radosna "tfurczość" branży i innych "znafcuf". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Trochę się chyba zakombinowali z tym numerowaniem tych Windowsów. Chyba że w myśl zasady "co drugi system mamy spieprzony" postanowili nie wydawać W9 który miał być tym "dobrym" systemem zdecydowali się od razu na wydanie W10 coby im nie wyszedł jako znów ten zły. Swoją drogą liczyłem że po W9 kolejnym systemem będzie Windows X jako nawiązanie do rzymskiej dziesiątki. Tak czy inaczej, jeżeli nowy system nie będzie sprawiał problemów i nie będzie zbyt kosztowny to mogę się na niego chętnie przesiąść.

 

Pojawiły się też jakieś ploty o tym jakoby MS pracował nad Windows Cloud. Jestem zwolennikiem chmurzastych ale do pewnego stopnia. Jakaś część danych ALE prywatnych może być w chmurach, łatwiejsza dostępność etc. Ale system uważam że powinien być zainstalowany fizycznie na dysku twardym i powinien w pełni działać bez podłączenia do neta. Jeżeli zrobią kiedyś taki system to będę miał opory żeby się na niego przesiąść. Jak MS nie da innego wyboru i ubije W7, W8 czy kolejne to zawsze mogę przenieść się na jedną z dystrybucji pingwina :) Za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co wiem to Microsoft nigdy oficjalnie nic nie powiedział na ten temat. Była to wyłącznie radosna "tfurczość" branży i innych "znafcuf". ;)

 

Nie była to żadna radosna twórczość, bo wyszło to od Andreas Diantoro prezesa oddziału Microsoft w Indonezji, a dokładniej umieścił tą informację na profilu Linkedin.

 

https://www.linkedin.com/profile/view?id=27780753&authType=NAME_SEARCH&authToken=7ssc&locale=en_US&srchid=379222531411923549934&srchindex=1&srchtotal=2&trk=vsrp_people_res_name&trkInfo=VSRPsearchId%3A379222531411923549934%2CVSRPtargetId%3A27780753%2CVSRPcmpt%3Aprimary

 

Co do samego sytemu to jest to poprawiona 8 bez metro nie lubiąca programów które uruchamiają się na pełnym ekranie, przynajmniej obecnie tak się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×