Skocz do zawartości

Polecane posty

Do Kuby Strzyczkowskiego lepiej (Za a nawet przeciw), mądrzejsi i bardziej wpływowi ludzie słuchają i wypowiadają się dla takiego radia.

Przede wszystkim do kogoś, kto będzie miał choć odrobinę pojęcia o hostingu. Audycja Strzyczkowskiego jest dobra, ale mówienie na ten temat nie ma tam sensu - wygra ta osoba, która ma "lepszą bajerę", bez względu na fakty. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że audycja jest na żywo i ma tylko godzinę (czytaj: jakieś 50 minut, czytaj jakieś 30 minut gadania), to efekty można przewidzieć - nikt niczego nie zrozumie i nic z tego nie wyjdzie ani w jedną, ani w drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... btw. nie dostałem ani poleconego ani korekty.... ;/

 

Radio Eska to rzeczywiście opiniotwórcze źródło informacji..

 

ale eska ma ładniejsze dziewczyny ;) (jak komuś się chce, to zapraszam do oglądnięcia galerii z Derby Wrocław 2006, tam będzie kilka fajnych fotek "pań z mikrofonami"

 

=> Patryk - a tak na poważniej - pomijając fakt, iż zapewne jesteś zawodowo związany ze świadczeniem usług hostingowych, nie rozumiem, czemu nadal uważasz, że home ma racje, skoro zostało podanych tyle dobrych przykładów, na to, że home dało ciała z regulaminem i całym wypowiedzeniem umów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedys pisalem akcja homa nie jest niczym rewolucyjnym. Tak sobie dzisiaj laze po forach i co widze:?

 

http://forum.optymalizacja.com/index.php?s...29109&st=30

 

http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=30030

 

i kei.pl i nazwa.pl wyzywaja sie na duzych serwisach ;)

 

mail od nazwa pl

Szanowni Państwo.

 

 

W związku z zauważeniem, iż wykupiona przez Państwa usługa serwera

Active w domenie copper.nazwa.pl w ciągu ostatnich dni przekracza

dopuszczalne parametry transferu, informuję iż został nałożony limit

przepustowości pasma dla Państwa usługi. Powyższe działanie ma na celu

zapewnienie sprawnego funkcjonowania usługi zarówno Państwa jak i

pozostałych Klientów NetArt.

 

Jednocześnie zaznaczam, iż limit ten nałożony jest czasowo i w przypadku

zmniejszenia się transferu zostanie on zniesiony, o czym zostaną Państwo

poinformowani.

 

Podstawa:

"Regulamin świadczenia usługi serwera w NetArt", Art. VII, pkt. 6

 

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

 

Pozdrawiam,

Sebastian Pacanek

 

Z-ca Kierownika Biura Obsługi Klienta NetArt

--

e-mail: sebastian.pacanek@netart.pl - tel. (12)424 40 32

http://nazwa.pl - Internet dla Ciebie

Infolinia Handlowa - 0801 33 22 33

 

Widac jakie realia nam sie szykuja, bo skoro "Duzi" zaczeli taka akcje to dali przyzwolenie mniejszym, ktorzy beda sie tlumaczyc "Przeciez home i nazwa tez tak robia" :):huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna bajka niż w home. Tu masz jasno powiedziane, że przekraczasz limit RUCHU więc tymczasowo cię obetną. Tego się raczej nie da porównać do home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy 22 stycznia, jak na razie serwer działa jak działał, zobaczymy co dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy się tak trzęsą nad tym co robi home czy nazwa.

U nas w regulaminie jest zapis, że nadmiene (czytaj takie nie na shared hosting) wykorzystywanie cpu i ramu nie jest mile widziane.

Nie mając w regulaminie odpowiednich zapisów home nie powinno robić takich rzeczy jak "wypraszanie" (chyba, że ma tam coś o tym, że może zerwać umowę bez podawania przyczyny w regulaminie). Jest to nieuczciwe w stosunku do klienta który nie został powiadomiony o ograniczeniach przy "podpisywaniu" umowy.

 

Oczywiście patrząc od strony home to pewnie muszą mieć jakiś poważny problem z tym jeśli tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Prohost... a co u Was w regulaminie znaczy "nadmierne" ? (mało precyzyjne jest okreslenie "nie na shared hosting)... więc i Was mozna by było pozwać. W tym sporze chodzi po prostu o precyzję postanowień regulaminu, której jak na razie wszystkim firmom brakuje ;) Ale o tym dyskusja prowadzona jest w innym wątku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mając w regulaminie odpowiednich zapisów home nie powinno robić takich rzeczy jak "wypraszanie" (chyba, że ma tam coś o tym, że może zerwać umowę bez podawania przyczyny w regulaminie). Jest to nieuczciwe w stosunku do klienta który nie został powiadomiony o ograniczeniach przy "podpisywaniu" umowy.

 

I sam odpowiedziałeś sobie na pytanie "dlaczego wszyscy się tak trzęsą" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u nas też działa... może home.pl zdało sobie sprawę, że takie rozwiązanie sprawy jest beznadziejne, będzie miało okropny wpływ na wizerunek firmy i wycofało się ze "zrywania umów"? jeśli tak - zrobili mały, na razie maleńki kroczek, aby poprawić swój wizerunek w oczach moich i zapewne wielu innych klientów, których chcieli w taki sposób potraktować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to home nie wypraszało, tylko nie przedłużało umowy - działanie to samo, lecz brzmienie inne. Więc mowa o regulaminie i o brakujących wpisach jest tu nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to home nie wypraszało, tylko nie przedłużało umowy - działanie to samo, lecz brzmienie inne. Więc mowa o regulaminie i o brakujących wpisach jest tu nie na miejscu.

O ile wiem to były stosowane oba warianty, więc niestety chyba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszyscy się chwalili mailami o tym, że home nie przedłuży z nimi umowy i tyle, no chyba, że są jednak odosobnione przypadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dostaliśmy termin wypowiedzenia przed końcem umowy było to zerwanie umowy a nie brak zgody na jej prelongate...

 

btw. odnośnie postu "Prohost" - "nadmierne", "niemile widziane", etc... to są określenia, które nic nie znaczą... bo niby skąd klient ma wiedzieć, ile ramu ma maszyna, ile jest na niej kont, etc?

 

jak zakładałem konto na home nie przyszłoby mi do głowy, że jest 200 klientów na jeden serwer... może 20-30-50 tak, ale nie 200... Załóżmy, że taki serwer ma 4 Gb ramu - na jednego użytkownika to jest 20 mb...

 

I jakby taka informacja była w ofercie: Gwarantowana ilość pamięci RAM: 20Mb, to mógłbym sobie wyliczyć: acha... mam ch...wy skrypt, który zżera 5 mb pamięci na jedno wygenerowanie strony, która generuje się aż 1 s... to wiem, że mogę mieć 4 odsłony na sekundę... (schemat myślenia znacznie uproszczony)...

 

a jeżeli ktoś czyta "Super hosting EXTRA Biznesowy" o parametrach 900 Gb transferu i 20 Gb HDD i nie pisze tego "Zenek klasa 1 Gimnazjum nr 15" tylko "nr 1 na polskim rynku hostingowym", ma prawo on przepuszczać, że jego "php by przemo" będzie działać na tym nawet przy 10 mln. odsłon tygodniowo, jeżeli tylko nie zużyje całego transferu...

 

W tym miejscu bardzo podoba mi się oferta firmy eHost odnośnie VPS'ów - prawie jak shared hosting - ale ładnie pisze:

 

Zarezerwowany RAM : 128MB

Max dostępny RAM : 512MB

 

bo "dużo", "znacznie", etc... to równie dobrze może być 50 km/h maluchem jak i 300 km/h bmw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
btw. odnośnie postu "Prohost" - "nadmierne", "niemile widziane", etc... to są określenia, które nic nie znaczą... bo niby skąd klient ma wiedzieć, ile ramu ma maszyna, ile jest na niej kont, etc?

 

Ja tu napisałem na forum ogólnie. W regulaminie jest dokładniej.

 

W tym miejscu bardzo podoba mi się oferta firmy eHost odnośnie VPS'ów - prawie jak shared hosting - ale ładnie pisze:

 

Zarezerwowany RAM : 128MB

Max dostępny RAM : 512MB

 

Na vpsy bym uważał bo wiekszość ma limity na np. ilość procesów i inne takie.

O tym się zwykle nie pisze i użytkownik sie dowiaduje jak na taki limit wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

tak strasznie biadolicie ...

a nie prosciej zebrac sie powiedzmy 10 userow

i kupic dedyka/kolokacje i sie na nia wprowadzic ?

zrobicie sobie VPS'a na 10 maszyn i macie spokoj

 

10 uslug zamiast tych 200 w home.pl

cena tez 10% uslugi

 

wtedy sami bedziecie katem i ofiara ;)

 

kupicie jakiegos dual xeona z 10mbit laczem za 2000/miesiac

i macie po 200 zl dosyc sensowna usluge i nikt Was nie wyrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=> mateo - to też jest rozwiązanie, ale tutaj raczej chodzi o zasadę, pewien tok myślowy - "ale nr 1 tak robi, więc my też możemy" - jeśli zaistnieje publiczne przyzwolenie na tego typu praktyki, staną się one codziennością (jeżeli już nie są)...

 

niektórzy bronią zaciekle stanowiska home - głównie dlatego, że sami są zawodowo związani z hostingiem i jakikolwiek precedens w postaci np. wygranej w sądzie sprawy, odszkodowania, zbytniego nagłośnienia takiego postępowania, etc. sprawiłby, że znaleźliby się oni w dość trudnej sytuacji, gdyż role by się obróciły i zamiast sytuacji j/w byłoby "a oni już wygrali z home/nazwa/kei/avx/czymkolwiek - my też możemy"...

 

prawda jest taka, że Polska i polskie prawo zaczynają powoli wychodzić z czasów "ciemności i ignorancji", gdyż hosting i usługi świadczone drogą elektroniczną stają się dla nas coraz powszechniejsze, zwłaszcza że dostęp do Internetu posiada 70 % gospodarstw domowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie... ale chętnie bym porozmawiał z miłym panem, który uważa, że rozwiązanie umowy jest jak najbardziej uzasadnione (korespondencje cytowałem bodajże na 4 stronie tego wątku)...

 

btw... ten pan sugerował pod koniec, że jeżeli umowa nie zostanie rozwiązana, to celowo przeniesie nasz serwis na obciążony serwer (również jest to w cytowanych przeze mnie wiadomościach), żebyśmy musieli sami się wynieść... doszedłem do wniosku, że za taką "uprzejmość" ze strony home musielibyśmy się jakoś odwdzięczyć... np. duży banner home z napisem "Prawidłowe funkcjonowanie serwisu gwarantuje HOME.pl" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=> mateo - to też jest rozwiązanie, ale tutaj raczej chodzi o zasadę, pewien tok myślowy - "ale nr 1 tak robi, więc my też możemy" - jeśli zaistnieje publiczne przyzwolenie na tego typu praktyki, staną się one codziennością (jeżeli już nie są)...

 

nie sadze

rynek zawsze najlepiej reguluje sie sam

 

niemniej zauwaz ze duzy hosterzy z "drobnica" naprawde nie sa dobrze przygotowani na przyjecie wymagajacej klienteli

 

IMO lepiej od razu z klientem porozmawiac i ustalic

sa klienci ktorzy z gory mowia (uczciwie) jakie sa ich potrzeby i wtedy dobiera sie rozwiazanie dla nich najlepsze

tyle ze klient tez czasem musi zrozumiec ze pewne rozwiazania sa drogie

 

niemniej rynek sie zmienia i coraz wiecej klientow decyduje sie na kolokacje tudziez high-endowy hosting wspoldzielony

(do 10 klientow na maszyne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMO lepiej od razu z klientem porozmawiac i ustalicsa klienci ktorzy z gory mowia (uczciwie) jakie sa ich potrzeby i wtedy dobiera sie rozwiazanie dla nich najlepsze

 

zgadzam się z Tobą... dlatego uważam, że "okres testowy" nie powinien być wyłącznie dla klienta, żeby sprawdzić, czy ma ładny i kolorowy panel administracyjny, ale też dla operatora - żeby zmierzył sobie obciążenie, "utylizację zasobów", etc...

 

przecież nie wymieniliśmy oprogramowania na bardziej zasobożerne czy nie wzrosła nam 20-krotnie oglądalność w ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia świadczenia usług...

 

dodam, że kiedy decydowałem się na hosting w home, bardzo wyraźnie zaznaczałem w rozmowie z ichnim konsultantem, do czego to konto będzie używane i szczegółowo wypytywałem o to, jakie są ograniczenia, łącznie z ilością wysyłanych maili / h, etc...

 

warto zauważyć, że przeniesienie dużego serwisu są to koszta, które nie mogą być przerzucane na klienta za każdym razem, gdy operator dochodzi do wniosku, że klient mu się już zbytnio nie opłaca...

 

- niech ktoś ma na home 15 gb serwisu - ot. galerie zdjęć - 200 tys plików + 1 gb bazę danych - zgrać do przez ftp x 2 + przenieść bazę danych, przedelegować domeny, skonfigurować wszystko, zrobić jeszcze raz pewne rozwiązania robione "pod serwer" jak np. pod "dziwnego crona" home, sprawdzić czy to wszystko działa - 2 dni pracy informatyka (a może się mylę?) x 10 godzin x 50 zł / h = 1000 zł kosztów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy jednym z wyrzuconych serwisów. Mam dużo żalu do Home.pl. Narobili nam kłopotów, z nieprzewidzianymi przenosinami, zmianą budżetu na serwer itp, itd.

Studiowałem ten wątek wielokrotnie i nie zauważyłem zbyt wielu opinii dotyczących "promocji serwerów dedykowanych". Moim zdaniem cała akcja była przygotowana pod migrację części serwisów na ekstraordynaryjnie drogie serwery dedykowane.

 

Nasz serwis przedłużał umowę w październiku. Tak się złożyło, że w sierpniu i wrześniu wygenerowaliśmy pik ruchu (we wrześniu 75 GB danych). Skoro serwer zniósł dwudniowy najazd ludzi ze wszystkich stron świata (bez uwag od providera), nie spodziewałem się że miesiąc po opłaceniu faktury zacznę dostawać maile stręczące 13 krotnie (nomen omen) droższe rozwiązanie. Tak się jednak stało. Oczywiście, administracja przejęła się narzekaniami Home. Kto nie chce by jego serwer działał miodnie 24/7 i obsługiwał gości na najwyższym (Profesjonalnym) poziomie. Wyłączyliśmy "zbędne" zasobożerne statystyki (nie bez żalu), wyłączyliśmy część wodotrysków, rzezając sesje niezalogowane do minimum, przestawiliśmy kilka indeksów (tam gdzie się dało). Podjęliśmy działania zmierzające do zastąpienia phpBB innym skryptem forum (SMF).

 

Fakt, że położyliśmy żur na optymalizacji kodu pod część zapytań (nie chcieliśmy zbyt zmutować w stosunku do orginalnego phpBB - by tego potem na palcach nie łatać). Trudno zgadywać o ile zmniejszyło się obciążenie serwera Home z naszej strony, ale na bank znacząco.

 

Na usprawiedliwienie naszego braku rozpędu muszę dodać, że w połowie roku na pytanie #219199 dostałem duuużą odpowiedź specjalisty, który między innymi napisał:

 

[... Zauwazylismy rowniez bardzo silna utylizacje zasobow baz danych mysql. Obciazenie to generowane bylo przez system rotacji bannerow phpAdsNew, ktory poza wieloma bledami bezpieczenstwa napisany jest rowniez w bardzo nieoptymalny ...]

Szkoda, że nie używaliśmy systemu rotacji banerów phpAdsNew. Pewną przesłanką dla administratora Home przy pisaniu ekspertyzy mogło być to, że istniała struktura katalogów tego skryptu. Nie była jednak używana, bo po przejęciu serwisu z rąk prywatnych wyciąłem wszystkie reklamy. phpAdsNew nie funkcjonowało w dniu pisania odpowiedzi od najmniej 4 miesięcy (wcześniej też chyba było nieaktywne, ale nie dam za poprzedniego admina ręki sobie uciąć). Któż by więc do końca ufał w kolejne ekspertyzy i porady?

 

3 stycznia jak wielu innych otrzymaliśmy mail zrywający jednostronnie umowę bez podania przyczyny.

 

[... Chcąc zapewnić wysoką jakość świadczonych usług oraz komfortu korzystania z nich, nie zaproponujemy Państwu dalszego utrzymywania serwisu w ramach obecnie użytkowanego typu konta. Wiąże się to z zakończeniem świadczenia usługi z dniem 22.01.2007, z rozliczeniem niewykorzystanego okresu abonamentowego i zwrotem nadpłaty na Państwa rachunek bankowy. ...]

Nie chcę się upierać, zostawać w firmie na siłę. Nie rozumiem jednak, dlaczego tę umowę zerwano? Nie można było załatwić wszystkiego porządnie w październiku (przy okazji odnawiania umowy)? Mam w związku z wyrzuceniem masę kłopotów. Musiałem znaleźć nowe miejsce dla Klubu, przenieść tam kilkaset megabajtów danych, upewnić się, czy wszystko działa, przerobić niektóre specyficzne dla Homenetu rozwiązania. Wiecie zresztą lepiej ode mnie ile to babraniny. Nie wszędzie budżety pisze się w grudniu, a ja musiałem na utrzymanie strony nagle wykombinować dodatkową kasę.

 

Powiązanie porad webmasterskich dla konta za 75 złotych miesięcznie z ofertą serwera za 1000 złotych miesięcznie wyglądało na akcję pazernego marketingowca. Dałem się nabrać. Tak samo jak dałem się nabrać na 900 GB ruchu rocznie. Nasz serwis miesięcznie generował w czasie trwania nowej umowy 45-50 GB na miesiąc - 60-70% wielkości zakontraktowanej. Miałem dużo zapasu, tak dużo, że nie sądziłem iż druga strona będzie miała powody do narzekań. Jak „wydać” 900 giga rocznie, skoro Homenet zabrania na serwerach wirtualnych hostowania zbyt wielkich plików (grożą zerwaniem umowy)?

 

Zastanawia mnie, na co liczyli panowie, którzy wyrzucili mnie z serwera witrualnego, zapraszając do wykupienia serwera dedykowanego? Skoro przy 60% wykorzystaniu sprzedanej usługi się poddali, dlaczego nie mieli by wycofać się ze świadczenia usługi wynajmu serwera dedykowanego po osiągnięciu 60% sprzedanej przepustowości?

 

Ale to przeszłość. Ciekaw byłem ile tej wydajności zeżarliśmy naszym nieoptymalnym serwisem Homenetowi. Musiałem kupić serwer dedykowany. Nie mam budżetu, bulę z własnej kieszeni, wybrałem chyba najtańszy serwer na rynku. PIV 3GHz 500 MB RAM, 5 mbit bez ograniczeń za 168 zł miesięcznie. Nie za szczęśliwie, bo brak RAID i backupu FTP, ale gdzieś trzeba się było zaczepić, choćby na chwilę.

 

No to zerknijmy do dzisiejszych statystyk (namówiłem klubowiczów by mi trochę obciążyli maszynę – z 30% wizyt więcej jak średnio w ostatnich tygodniach), jak radzi sobie naprawdę kulawa maszynka, stojąca w Paryżu?

 

Obciążenie systemu 0,4. Moc obliczeniowa 20%. Pamięć 150 MB. Jeden pik o 10:50 kiedy obciążenie systemu skoczyło do 1,5. O transferze nie będę nic mówił, bo łatwo policzyć ile rurki 5mbit zjada 50GB miesięcznie.

Obrazki z wątku (wymaga zalogowania)

http://forum.olympusclub.pl/topics13/akcja...r-vt9275,24.htm

 

Kawałek statystyki Analityki Googla (3/4 ruchu na serwerze)

statsy2201.png

i statystyka serwera

statsy22012.png

 

Serwer odpukać śmiga. To mój pierwszy zakup za naszą granicą. Zapewne jeszcze się wiele nauczymy. Szkoda, że nie u największego polskiego ISP, bo jest 6 razy droższy, a usługa jak widać ze 4 razy dla mnie na tę chwilę "za duża".

Tak więc szukam innego forum/serwisu z ruchem 50GB/miesiąc ze średnią 1500-3000 IPków/dzień, wyrzuconego z Home. Chętnie zupgraduję PIV do Core2Duo, łacze z 5 na 10 mbit z backupem po FTP i RAID0. Koszty (300PLN miesięcznie) podzielimy po połowie. Wszyscy będą mieli wygodę pod sufit, a cena 150 złotych będzie już tylko dwa razy wyższa od prawdziwie wirtualnego serwera "gdzieś indziej".

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na vpsy bym uważał bo wiekszość ma limity na np. ilość procesów i inne takie.

O tym się zwykle nie pisze i użytkownik sie dowiaduje jak na taki limit wpadnie.

Jak "się nie pisze", to użytkownika ów zapis nie obowiązuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak "się nie pisze", to użytkownika ów zapis nie obowiązuje

 

Trochę OT, ale niestety na VPSie jak najbardziej obowiązuje, bo dowolnej liczby procesów dobra wirtualizacja i kernel nie pozwoli Ci otworzyć i dostaniesz ładny komunikat typu "fork failed: Cannot allocate memory" czy pochodny o skillowaniu procesu.

 

I to wszystko też w takim prozaicznym celu jak zapewnienie stabilności platformy na której stoi dany VPS. I dzieje się to zupełnie automatycznie i "odgórnie" co sprawia, że nawet Radio ESKA z Pawelcem na śniadanie nie pomogą (szkoda tak btw. że niektórzy z home'owych obciążaczy nie zdają sobie sprawy, że np. dowalajac do pieca serwerowi MySQL działali na szkodę np. 2 tysięcy innych userów, którzy mieli na nim bazy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda tak btw. że niektórzy z home'owych obciążaczy nie zdają sobie sprawy, że np. dowalajac do pieca serwerowi MySQL działali na szkodę np. 2 tysięcy innych userów, którzy mieli na nim bazy.

 

To zbyt daleka interpretacja. Home.pl dość skrupulatnie w marketingu i PR wykorzytuje autorskie rozwiązania i bogate zaplecze, za to w ogóle nie informuje o ograniczeniach. I to zarówno pod względem czysto prawnym jak i technicznym. A więc to strzał we własną stopę - chcieliby stworzyć wrażenie Biznes Serwerów PRO CoToWszystkoUdźwigną i nie informować o ograniczeniach. Wzróć uwagę, że wiele w materiałach Home.pl jest o wysokich parametrach a w ogóle nie ma o rzeczywistych możliwościach.

 

Myślę, że po prostu spółka sama doprowadziła do wrażenia, że jej serwery są z gumy. Wyhodowała sobie klientów, którzy nawet jeśli by chcieli zadbać o optymalne wykorzystanie konta, to po prostu nie mogą - nie ma materiałów, nie było wcześniej informacji indywidualnych, nie ma narzędzi. Dobitnie świadczy o tym choćby wypowiedź Stevena, który ujawnił, że przenoszono trudnych klientów na osobne serwery. A to tylko pogarszało sytuację, bo klienci wciąż nie wiedzieli o sytuacji i swobodnie wykorzystywali serwery, bo jedyne wiążące parametry na to pozwalały.

 

Edit: Wybrana taktyka niestety nie prowadzi do żadnego konstruktywnego rozwiązania. Ani oferta ani regulamin nie zostały urealnione, nie wprowadzono żadnych narzędzi by klienci mogli zaradzić podobnym problemom w przyszłości, nie wprowadzono w bogatych materiałach informacyjnych żadnej (sic!) informacji dla obecnych i przyszłych klientów. Zastosowano amputację kończyny, która sprawiała ból bez wnikania w przyczyny. No cóż, chwilowa ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×