Skocz do zawartości

Polecane posty

No to zapoznaj się wreszcie ze stroną prawną, a nie politologiczno-filozoficzną i zejdź na ziemię.

Pomyślmy... przedstawiasz jakieś argumenty? Nope, jedynie jakieś wtręty ad personam oraz absurdalne analogie motoryzacyjne. Zamiast tego może obal najpierw Kodeks Cywilny?

 

Tytuł III. OGÓLNE PRZEPISY O ZOBOWIĄZANIACH UMOWNYCH

Art. 385 2. Oceny zgodności postanowienia umowy z dobrymi obyczajami dokonuje się według stanu z chwili zawarcia umowy, biorąc pod uwagę jej treść, okoliczności zawarcia oraz uwzględniając umowy pozostające w związku z umową obejmującą postanowienie będące przedmiotem oceny.

 

Art. 385 3. (dodany przez art. 18 pkt 5 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U.00.22.271) z dniem 1 lipca 2000 r.)

 

W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:

 

4) przewidują postanowienia, z którymi konsument nie miał możliwości zapoznać się przed zawarciem umowy,

8) uzależniają spełnienie świadczenia od okoliczności zależnych tylko od woli kontrahenta konsumenta,

9) przyznają kontrahentowi konsumenta uprawnienia do dokonywania wiążącej interpretacji umowy,

11) przyznają tylko kontrahentowi konsumenta uprawnienie do stwierdzania zgodności świadczenia z umową,

Naprawdę nie chce mi się kolejny raz pisać, że Home nie ma w swojej umowie i w regulaminie informacji o wysokości limitów obciążenia serwerów w poszczególnych usługach. Nie chce mi się też jeszcze raz pisać, czemu powoływanie się na punkt 7c ich Regulaminu nie ma większego sensu. Nie chce mi się też omawiać zasadności każdego z zacytowanych punktów KC, wystarczy przeczytać je ze zrozumieniem i pomyśleć.

 

Kolejne wypowiedzi mówiące o bzdurności moich postów proszę podeprzeć argumentami o niezasadności w/w przepisów KC w przypadku wspomnianej umowy z Home.pl.

 

 

Mając 1000 różnych innych hostingów i rozwiązań do wyboru, na siłę chcecie zostać w Home.pl, mimo, że traktują Was jak piąte koło u wozu. Co kto lubi.

My, Piotr Mikołajski, nie chcemy zostać w Home.pl, albowiem nigdy nie trzymaliśmy tam żadnego ze swoich serwisów. Nigdy nie uważaliśmy tego hostingu za wygodny w obsłudze i nigdy nie stawialiśmy tam serwisów klientów. Klientom trzymającym tam swoje serwisu zawsze sugerowaliśmy przejście do innej firmy, dla wygody naszej i ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym zadzwonił do mnie miły Pan z Home.pl i zapytał czy cały serwis został już przerzucony, bo chciałby zablokować konto, odpowiedziałem, że tak. Zapytał też o fakturke, czy dostałem/ podpisałem / odesłałem. Odpowiedziałem więc, że dostałem/ nie podpisałem/ i nie odesłałem.

Po czym zaczęła się konwersacja, zapytałem czy zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma podstaw prawnych itd. itp. on na to oczywiście zaczął biadolić o obciążeniu serwera itd. itp. no wiec znowu referat z mojej strony o tym, że mieściłem się w przydzielonych limitach etc. On znowu swoje a kiedy już zaczął podawać przykład z luxusowym samochodem i maluchem, zacząłem mieć wątpliwości, czy przypadkiem z Patrykiem nie rozmawiam :(. No ale zapytałem konkretnie na podstawie jakiego punktu w regulaminie, rozwiązują ze mną umowę.. cisza, wiec go naprowadzam, że taki punkt nie istnieje bo nie ma nawet zapisu o możliwości rozwiązania umowy bez podania przyczyny, kazał chwilę poczekać, po czym: 'no faktycznie taki zapis nie istnieje, jeżeli uważa Pan, że powinien tak owy się znajdować to proszę do nas napisać, a jeżeli nie zgadza się Pan z decyzją to polecam napisać odwołanie...'

Nie tłumaczyłem mu już więc niczego, bo szkoda było i mojego i jego czasu, generalnie moje osobiste

 

WNIOSKI:

 

Jeżeli hosting to na pewno już nigdy u takich gigantów jak home.pl z prostego względu, zostałem wywalony i nawet personalnie nie mam o to kogo zbesztać, ani z kim dojść do porozumienia, bo cóż może pracownik który do mnie dzwoni - zaproponować mi napisanie odwołania, poczułem się jakbym coś załatwiał w zusie...

Hosting - tylko i wyłącznie na platformach gdzie mogę spokojnie dostosować go do swoich potrzeb a w razie czego rozmawiać z osobą decydującą, a nie pionkami, i nie otrzymam maila z automatu..

 

W takim razie do czego nadaje się home.pl ?

 

- Proste strony, będzie szybko chodzić i niezawodnie, zapewniam.

- Do rejestracji domen.

 

I generalnie to jest moja rada dla tych którzy dopiero rozglądają się za hostingiem, może w momencie gdy home określi jakoś swoje wymagania, wtedy owszem będziecie mogli sprawdzić czy was wywalą czy nie, ale w chwili obecnej to gra w ciemno, przeniesiesz się tam, będzie wszystko ok, a po 2 miesiącach, dowidzenia - gra nie warta świeczki. Polecam uczyć się na cudzych błędach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'no faktycznie taki zapis nie istnieje, jeżeli uważa Pan, że powinien tak owy się znajdować to proszę do nas napisać, a jeżeli nie zgadza się Pan z decyzją to polecam napisać odwołanie...'

oplulem monitor xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli nie zgadza się Pan z decyzją to polecam napisać odwołanie...'

 

Koniecznie w 3 egzemplarzach, z życiorysem świadczącym o nieposzlakowanym użytkowaniu serwerów i opinią Kółka Informatycznego. Czy home.pl ma swoich klientów za idiotów? Nie wiem jak można inaczej wytłumaczyć te pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sonin ...ale oni zablokowali konto w czasie trwania abonamentu? czy nie dali Ci go tylko przedłużyć? bo skoro przeniosłeś serwis, to to konto jednak jest Twoje, bo za nie zapłaciłeś.. to nie mają prawa Ci nic zabierać... to byłby tupet dopiero..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, dostal fakture korygujaca wiec chyba jasne ze go wywalili :(

a tupet to ten text

'no faktycznie taki zapis nie istnieje, jeżeli uważa Pan, że powinien tak owy się znajdować to proszę do nas napisać, a jeżeli nie zgadza się Pan z decyzją to polecam napisać odwołanie...'

ja bym ich pozwal tylko dlatego ze sa bezczelni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonin ...ale oni zablokowali konto w czasie trwania abonamentu? czy nie dali Ci go tylko przedłużyć? bo skoro przeniosłeś serwis, to to konto jednak jest Twoje, bo za nie zapłaciłeś.. to nie mają prawa Ci nic zabierać... to byłby tupet dopiero..

 

Konto zostało zablokowane, tzn. nie mam już do niego żadnego dostępu, ale oczywiście za resztę abonamentu otrzymałem zwrot pieniążków, dokładnie czy suma jest adekwatna do czasu jaki jeszcze mi pozostał, sprawdzę przy okazji przeglądania papierów przez weekend.

 

 

Dajcie już spokój, jak was nie chcą i wywalają drzwiami to nie właźcie oknem :(

 

Ależ nikt nie włazi , powyżej napisałem wyraźnie do czego nadaje się Home.pl i sam nie zamierzam się już u nich stołować, kwestia którą tu cały czas poruszamy dotyczy podstaw prawnych/ sposobu etc. Natomiast nie wydaje mi się aby ktokolwiek z wyrzuconych chciał jeszcze kiedykolwiek wrócić do Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast nie wydaje mi się aby ktokolwiek z wyrzuconych chciał jeszcze kiedykolwiek wrócić do Home.

Podobnie jak wielu czytających o całej sprawie - i mówię to bez żadnej złośliwości wobec Home czy Stevena.

 

Tak przy okazji, to mamy kolejną ciekawą zagadkę dla prawników. Jeśli ktoś nie podpisał faktury korygującej i jej nie odesłał, to:

1. Czy nadal może korzystać z konta do końca okresu rozliczeniowego?

2. Czy w takiej sytuacji można blokować mu konto?

 

Przyznam, że to zaczyna być coraz bardziej interesujące, a wielu hostingodawców powinno chyba jednak pomyśleć nad przejrzeniem swojego regulaminu i wydaniu paru setek na prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji, to mamy kolejną ciekawą zagadkę dla prawników. Jeśli ktoś nie podpisał faktury korygującej i jej nie odesłał, to:

1. Czy nadal może korzystać z konta do końca okresu rozliczeniowego?

2. Czy w takiej sytuacji można blokować mu konto?

Pewne jest, że podpisując fakturę korygującą podpisujesz "Rezygnację z usługi". Taka sytuacja nie miała miejsca - przynajmniej w omawianych tu przypadkach, czyli nikt nie chciał rezygnować wcześniej, ludzie robili to pod wpływem Home.

 

Trudno to rozstrzygać w kwestiach może czy nie może - wydaje się, że nie może, wie o tym, ale bardzo by chciało móc. Gdyby wyłączyli konto to byłaby IMO podstawa do pójścia do sądu i duża szansa wygranej - nie jestem prawnikiem, natomiast wiem, że idiotyzmy prawne wychwytywane przez gazety etc. to tylko drobna część rzeczywistości, w której jednak większość wyroków opiera się na zdrowym rozsądku.

 

Natomiast na razie nie wyłączyli - chyba nikomu z tego wątku, a na pewno nie mnie. Trwa tylko uprzejma wymiana korespondencji - już chyba tylko półautomatycznej, czyli ktoś na to rzuca okiem w kontekście konkretnej sprawy, co znacznie wpływa na czas oczekiwania na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trwa tylko uprzejma wymiana korespondencji - już chyba tylko półautomatycznej, czyli ktoś na to rzuca okiem w kontekście konkretnej sprawy, co znacznie wpływa na czas oczekiwania na odpowiedź.

Czyli wychodzi na to, że Home z braku innych argumentów gra na zamęczenie swoich klientów. Cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem powyżej, u mnie to "męczenie" nie trwało długo, moje konto jest już od jakiegoś tygodnia zablokowane, pomimo, iż nie odesłałem faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak napisałem powyżej, u mnie to "męczenie" nie trwało długo, moje konto jest już od jakiegoś tygodnia zablokowane, pomimo, iż nie odesłałem faktury.
Ale zauważ, że zadzwonił konsultant z pytaniem, czy przeniosłeś konto, co potwierdziłeś. Poza tym oni wiedzieli po logach, że sobie poszedłeś - nawet jeśli nie wykasowałeś plików. Teoretycznie - jak tu się zgadzamy - nie mieli prawa tego zrobić, ale zrobili, przy Twoim sprzeciwie wyłącznie werbalnym, ale w praktyce bez sprzeciwu.

 

Do mnie konsultant nie zadzwoni z takim pytaniem, bo serwer wciąż pracuje, generowane jest obciążenie, transfery etc.

 

A czy Ty nie korzystałeś może z promocji pierwsze pół roku za 1zł? ;> Bo to jest dla mnie najzabawniejsze, jak liczą wtedy czas używania serwera proporcjonalnie do całej wpłaconej sumy... :)

 

Pisałem tu niedawno o tym, jak rozpęta się tu burza w sprawie pod koniec stycznia - i myliłem się. Home rzeczywiście (jak napisał Piotr Mikołajski) przeciąga sprawę, ale jeden list w miesiącu to nie takie obciążenie, aby tego nie przeżyć - nie wysyłają listów nawet priorytetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- nie wysyłają listów nawet priorytetem :)

 

Widocznie w trakcie trwania umowy zmienili priorytety. :-) Szczerze mówiąc idea poprawiania regulaminu przez klientów jest ciekawa można zaoszczędzić na prawnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz, rozumiem, ze Twoje stwierdzenie jest poparte wyksztalceniem prawniczym albo chociaz doswiadczeniem? Tematyka dotycząca obciązenia naprawdę jest zbyt płynna żeby można było sprzecyzować w regulaminie co wolno a co nie bez szkody dla klienta (oczywiście, można wprowadzić jak servage np. limit iluśtam odwiedzin dziennie - czy jednak będzie to sprawiedliwie wobec klienta który ma htmlowa stronę ze 3 zdjęciami swoich modeli do składania, ale akurat ma cholernie dużo odwiedzin? - nie wydaje mi się).

 

Tak a'propos - okazuje się, że można rozwiązać problem definicji obciążenia serwerów - zainteresowanych odsyłam do aktualnej oferty Kei (sorry za reklamę, ale musiałem, MSPANC, jak mówią na newsach).

 

Ja właśnie sobie siedzę nad fakturą korygującą od home.pl... i im dłużej się zastanawiam tym bardziej dochodzę do wniosku, że sprawa nadaje się do zgłoszenia do UOKiK'u. Pod tytułem wymuszania rezygnacji z opłaconej usługi.

 

Robert Szczygieł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gwoli scislosci do UOKiK-u raczje nie ewentualnie do Federacji Konsumentow. UOKiK zajmuje sie czyms innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gwoli scislosci do UOKiK-u raczje nie ewentualnie do Federacji Konsumentow. UOKiK zajmuje sie czyms innym.

Temu tematowi przyjrzę się jeszcze bliżej. :blink: Może się mylę, ale tym momencie myślę, że sprawy regulaminów usług podejdą, vide: http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsume...sy_konsumentow/

 

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie ze konsument to wg ustawy osoba kupujaca rzecz niezwiazana przez nia dzialalnoscia (czy jakos tak)

wiec jak ktos ma firme internetowa to chyba nie jest konsumentem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mijają 4 miesiące jak się wyprowadziłem z "zasobożernym" serwisem do EasyISP. Konto (dziś) za niecałe 100zł rocznie(EasyHOST). Forum przemo średnio 60-120 userów online, w poniedziałki nawet 150 (rekord 190). 70 000 postów, prawie 2000 userów, jazda na maksa można by powiedzieć. Z home wyleciałem z najdroższego hostingu, tymczasowo wstawiłem na easyisp i zacząłem szukać innego. Prowizorka działa do dziś, bez zająknięcia. Ruch wzrósł o jakieś 20% do tego, co było na home.

 

Od wczoraj na innym moim koncie na home zaczęły się pokazywać masowo 503, ruch minimalny, kilka qlwebów i inne paści. Pewnie skojarzyli to konto z moim wcześniejszym. Oczekuję więc listu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

montee nie chcę nic mówić, ale chyba dzięki tym przemasom easyisp.pl zaczęło się sypać :-(((

 

w sumie nie wiem.. próbowałem Simplemachines i Punbb.. w szczególności ten drugi jest super.. a wszyscy pchają się w Przemo (lub gołe BB), na które wszyscy narzekają.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy pchają się w Przemo (lub gołe BB), na które wszyscy narzekają.. heh

zakazany owoc smakuje najlepiej;)

 

Ja ostatnio zainteresowałem się XMB: http://www.xmbforum.com/

Dziala szybciutko (porównywalnie do punbb), ma troche wiecej ficzerów, (no moze nie tyle co przemo;-) ).

Fajny skrypcik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sponsi przestan sie czepiac przemo - wystarczy wykrecic kilka zarowek z tej choinki i dziala super - a funkcjonalnosc w porownaniu do czystego phpbb jest o wiele wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

coś musi być na rzeczy, skoro w ogóle się dowiedziałem o tym przemo, że takie jest, jakie jest.. no nie? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest takie jak sie wlaczy wszystkie lampki na pelna moc

ale czesc z nich (czytaj te co najwiecej zasobow ciagna) mozna wylaczyc

forum malo traci na funkcjonalnosci a bazy wcale az tak nie obciaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ przemo ma tyle fajncyh i pożytecznych opcji że musi obciążać serwer, takie punBB to ma tylko pisanie postów to się nie dziw, że działa.

 

Ale dlaczego do wczoraj działało ok, a wczoraj się wysrało? Ani nie zanotowałem większej aktywności botów (bo userzy to tam raczej nie włazili), ani nic podobnego. Dziś doszło do kolekcji drugie konto "Biznes", z dwoma maleńskimi formami. Też nagle zaczęło się 503 pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×