Skocz do zawartości

Polecane posty

Mieć gdzieś opinie osób piszące na jednym z najlepszych for o hostingu w Polsce byłoby "golem samobójczym" myślę raczej, że decyzja home jest pewnym kierunkiem rozwoju usług hostingowych w naszym kraju, które jednak (i może niestety) ta firma wyznacza... jednak Ich postępowanie wg. niektórych klientów świadczy o "mocarstwowej pozycji" i na pewno (wg. mnie) im nie zaszkodzi w stopniu znacznym :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieć gdzieś opinie osób piszące na jednym z najlepszych for o hostingu w Polsce byłoby "golem samobójczym"

 

Raczej nie. Mają gdzieś te opinie, tak samo jak mają gdzieś walkę ze spamem (tu opinia środowiska tym bardziej powinna być dla nich ważna) i elastyczność usług (to też mają gdzieś bo po co się przejmować skoro są utrzymywani głównie przez firmy płacące im "bo zawsze tak było").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, dlatego właśnie dałbyś się wyruchać na kilkadziesiąt złotych, a potem z chęcią przeniósłbyś się gdzie indziej, no cóż, ja jednak nie należę do ludzi z którymi można tak postępować (sądzę, że Ty również, ale z Tobą jak z dzieckiem do póki sam nie odczujesz takiego

problemu na własnej skórze to się nie przekonasz).

Widać, że nie miałeś nigdy do czynienia z większym serwisem

 

Tak, panowie, tak wlasnie B). Tak sie sklada, ze jakos kolo 1998 roku prowadzilem serwis tematyczny, ktory mial duza jak na te czasy ogladalnosc (okolo 15 tysiecy odwiedzin dziennie) i ktory byl na tyle duzy, ze musial po prostu po pobycie na roznych dziwnych hostingach wyladowac na dedyku postawionym w jakies kawiarence internetowej z Polpakiem pod biurkiem. Wierz mi, ze przez ostatnie 9 lat jeszcze pare razy mialem rozne takie problemy (rozwiazywane przy okazji w bardziej cywylizowany sposob) i po prostu teraz przenosiny z hostingu shared na drugi hosting shared wydaje mi sie oglednie mowiac malo skomplikowanym problemem..

 

Nieoptymalne skrypty i wykorzystanie kont to rzecz powszechna (niestety). Można zrozumieć, że starano się tę sprawę zmienić, ale zrobiono to w fatalny sposób (także niestety).
Fatalne jak dla mnie byloby powszechne w swiecie hostingu rozwiazanie pt. blokada serwisu, tar z danymi na serwerze i informacja, ze zwrot pieniedzy nie przysluguje. To co zaproponowalo Home.pl w obecnych realiach jest wybitnie komfortowe.

 

LOL, tak się składa że nigdy nie trzymałem strony w home.pl i nawet nie planowałem być u nich bo nie spełniali większości moich oczekiwań Mówisz jakbyś był podstawiony przez nich.

Coz, nie jestem na tym forum od wczoraj i doskonale pamietam Twoje dyskuje ze Stevenem z Home'a. Ach, wlasnie, mialem odebrac walizke z pieniedzmi i tego skromnego Jaga X-Type'a za obrone ich marki na forum, zaraz wracam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podaj jakiś przykład skoro masz taką świetną pamięć B) Na home miałem testowo założone przez 2 albo 3 dni, ale okazało się do bani więc nawet nie zacząłem żadnych przenosin, pudło sherlocku.

 

Ale nie wiem ile by mi ktoś musiał płacić, żebym tak jak ty szedł w zaparte wbrew oczywistym faktom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I nie pisz proszę przez pryzmat tego, że nie potrafiłeś się rok temu dogadać z Home.pl odnośnie hostowania swojej strony." - czy widzisz tam jakieś zdanie o przenosinach?

 

Na to, że przytoczysz te straszliwe fakty odnośnie tego ile kosztują przeciętnego usera przenosiny, i w czym postępowanie Home.pl, które w dodatku zwraca pieniądze jest gorsze od postępowania hosterów, którzy wywalają userów za rzekome przekroczenie zasobów bez oddawania kasy już nawet nie czekam, bo widzę, że forum pomyliło Ci się z IRCem B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, chyba że masz jakieś problemy z kojarzeniem. Skoro miałem problemy z dogadaniem odnośnie hostowania mojej strony to znaczy, że chciałem tam hostować moją stronę czyli ją tam przenieść. To naprawdę niesamowite, że żeby się gdzieś hostować to trzeba się tam przenieść, no nie?

 

w czym postępowanie Home.pl, które w dodatku zwraca pieniądze jest gorsze od postępowania hosterów, którzy wywalają userów za rzekome przekroczenie zasobów bez oddawania kasy

 

ROTFL. Czyli jeśli istnieją syfy okradające swoich klientów to znaczy, że inne firmy mają prawo do naruszenia własnego regulaminu i wywalania użytkowników kiedy im się podoba jeśli tylko oddadzą kasę B) Ciekawa teoria, choć zupełnie bezsensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALe w czym problem Home odalo Kase po dziekowalo B)

Napewno nie rezygnuja z klientow ktorzy im sie oplaca i na nich zarabiaja :)///

 

Jak byscie mieli taka Firme jak byscie postapili napewno podobnie :)

.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma firmę i chce się postępować w ten sposób to nie należy robić dwóch rzeczy, które są podstawą omawianej działalności home:

 

- nie należy ukrywać ograniczeń i działać poza własnym regulaminem

- nie należy wciskać kitu jaką my to jesteśmy super firmą (tu mała gwiazdka: jesteśmy super firmą pod warunkiem, że będziesz chciał wykorzystać 5% wykupionych zasobów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tu by było w porządku gdyby firma jasno powiedziała: wywalamy serwisy o dużej popularności. Sobie by oszczędzili obciążenia, a ludziom zawodu. A tak, chcieli na siłę coś osiągnąć i nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko tu by było w porządku gdyby firma jasno powiedziała: wywalamy serwisy o dużej popularności.
W ten sposób to firma straciłaby znacznie więcej niż w obecnej sytuacji ponieważ znacznie więcej osób wręcz bałoby się postawić tam swój serwis słysząc takową "groźbę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie obchodzi ile firma straci na uczciwym postępowaniu. Jeśli chce zyskiwać na ukrywaniu informacji i zasadzie "duży może więcej" to niech sobie poszuka innej branży, gdzie nie będzie musiała oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=> patryk - Ty zajmujesz się tym zawodowo, ja - hobbystycznie - to, że Ty i Tobie podobni stawiają serwer dedykowany w 30 sekund podłączając do budki telefonicznej laptopa i potrafią na tym hostować onet nie powinno obchodzić potencjalnych klientów...

 

dla normalnego człowieka przegranie 50 tysięcy plików o objętości 10 gb i powiedzmy 700 mb bazy danych przez powiedzmy "neostradę 512" to spory problem... a jeżeli nie zajmują się tym zawodowo, nie zamierzają poświęcać na to tygodnia swojej pracy, muszą ponieść koszta z tym związane... i zgodnie z prawem (pisałem o tym kilka stron wcześniej), mają prawo dochodzić zwrotu tych kosztów...

 

bo nie każdy "hostuje się" od 1998 roku... i ma do tego prawo, żeby jak za coś płaci, wymagał funkcjonowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qnwortal, jeśli rzeczywiście w dzisiejszych czasach takim problemem jest znalezienie osoby, która pomoże Ci w tej czynności daj znać a pomogę Ci za darmo, bo naprawdę odpalenie polecenia ftp na screenie, położenie się spać i zobaczenie wyników kopiowania potem to nie jest duża filozofia.

 

ROTFL. Czyli jeśli istnieją syfy okradające swoich klientów to znaczy, że inne firmy mają prawo do naruszenia własnego regulaminu i wywalania użytkowników kiedy im się podoba jeśli tylko oddadzą kasę Ciekawa teoria, choć zupełnie bezsensowna.

 

Z racji tego, że nie trafiają do Ciebie żadne racjonalne argumenty, za to uwielbiasz trollować spuszczę z tonu i po prostu nie będę dyskutował z Tobą w tym temacie B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... a ten dalej swoje. Przyszło ci do głowy, że nie wszystkie witryny to wizytówki w HTML, które wystarczy przekopiować w nowe miejsce? Wiesz że pewnie z 70% ludzi ma serwisy, w których nie wystarczy zmienić centralnego konfigu żeby wszystko śmigało tylko trzeba siedzieć nie wiadomo ile i edytować pliki? Już nie mówię, że na moim dość standardowym połączeniu (uplink 256kbps) upload z pełną prędkością przez 100% czasu wziąłby jakieś 97 godzin. Ale to przecież taaaakie proste.

 

Pewnie, jak ktoś cię przerasta argumentacją to lepiej mu zarzucić trollem i się wycofać pod pozorem "nie chce mi się z tobą gadać" B) Jaki ty jesteś mondry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive, nie czytasz nawet moich postów i tego co w nich piszę, ale ostatni raz, specjalnie dla Ciebie, możesz sobie wydrukować w dużym formacie, jeśli masz problemy z czytaniem:

 

- nie jest problemem zakup shella za 9 zł, wykonanie dwóch skrótów klawiszowych w Midnight Commader i skopiowanie danych z prędkościa powiedzmy 10 mbps, nauczenie się obsługi tego programu nawet dla kompletnego dyletanta to 10 minut. Można też poprosić kogoś innego o pomoc. To, że masz połączenie z upem 256 kbps w domu, nie znaczy, że każdy komputer na świecie ma takie samo

 

- nie jest problemem założenie nowej bazy SQL, zmiana całych 3 linijek w configu i poproszenie administratora hostingu, żeby wrzucił bazę (z doświadczenia znajomych wiem, że robi to i365, robi to Progreso i wielu innych hosterów) - no chyba, że ktoś w każdym pliku definiuje dane połączenia do SQLa osobno - wybacz, ale nie znam Twoich nawyków programistycznych, znam te cywilizowane i pozwól, że przy analizowaniu tej sytuacji będe się ich trzymał. Nie zapominaj także, że mówimy o przeniesieniu strony, która nadaje się na shared hosting, a nie platformy hostingowej z milionem klientów z Windowsa na Unixa albo chociażby odtworzeniu 2TB danych ze streamera - bo taki co najmniej robisz z tej prostej czynności problem.

 

 

Tak więc - dla chcącego nic trudnego. Ale pomarudzić zawsze można - to taki fajny, polski zwyczaj..

 

Jeśli jeszcze chciałbyś zamieścić jakieś wysokiej klasy argumenty wypunktuj to sobie w myślach, ale nimi mnie już nie zarzucaj, bo męczy mnie ta dyskusja B). Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, i ja mam się pieprzyć i kombinować naokoło bo jakieś home.pl nie chce się wywiązać z umowy?

 

Co do moich nawyków, polecam czytanie ze zrozumieniem bo nie było ani słowa o moich serwisach jeśli chodzi o trudność przenosin. Ale rozumiem, nie masz co powiedzieć to włazisz ad personam - to zupełnie typowe zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=> Patryk - gdzie znajdziesz shella z limitem powiedzmy 40 gb transferu i z powierzchnią 20 gb w celu przegrania serwisu, który zajmuje 20 gb (tyle, co konto w home) na inny serwer za 9 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie na priva to udostępnie Ci go za darmo.. A jak ktoś ma mniejszy serwis może sobie użyć chociażby Inasane.pl do tego celu. Trzecim rozwiązaniem i najprostszym jest po prostu zakup drugiego konta u providera, który ma w cenie shella (chociażby Progreso).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie kazdy kto kupuje SH potrafi biegle obslugiwac shella...

 

ale fakt faktem kilka dni temu przenosilem serwis tak jak opisales i bylo szybko i sprawnie - tylko nie kazdy ma dostep do shell i nie kazdy wie co z nim zrobic - dlatego trzeba placic ludziom ktorzy sie na tym znaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fatalne jak dla mnie byloby powszechne w swiecie hostingu rozwiazanie pt. blokada serwisu, tar z danymi na serwerze i informacja, ze zwrot pieniedzy nie przysluguje.

 

No cóż, Kodeks Karny i Kodek Cywilny dość jednoznacznie tę kwestię reguluje, tak więc tych rozwiązań w ogóle nie biorę pod uwagę.

 

 

To co zaproponowalo Home.pl w obecnych realiach jest wybitnie komfortowe.

 

Myślę, że należałoby to powiedzieć wprost - rozwiązanie wprowadzone przez Home.pl było tylko o tyle dobre, że nie oparło się wprost na wyłudzeniu nienależnego abonamentu. Więc nie nazwałbym tego wybitnie komfortowym rozwiązaniem. Komfortowe to miało być wyświadczenie usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Troszkę martwi mnie home.pl gdyż jednak potwierdzają się słowa bellerofont'a:

mi się skolei wydaje, że home.pl to już na tyle duża firma,

mająca zabezpieczoną rynkową pozycję i klientów,

że mają serdecznie gdzieś kilka niezadowolonych osób z tego forum

i to co one piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę martwi mnie home.pl gdyż jednak potwierdzają się słowa bellerofont'a:

 

A ja myślę, że po części trzeba być wdzięcznym spółce home.pl. Dała czytelny sygnał, że w razie swoich problemów nie powstrzyma się przed niewywiązaniem z umów, choć ma możliwości techniczne i ekonomiczne. Osobiście wiele dało mi to do myślenia, bo rozglądałem się za dedykowanymi z najwyższej półki.

 

edit: To taka siła samoregulującego się rynku. Tak jak dzieci z Allegro przez swoje dość specyficzne oferty określają dla kogo są ich usługi, tak home.pl właśnie określiło jak traktuje swoich klientów i kogo by chciało obsługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne po przeczytaniu tego wątku

 

Home.pl podniósł świadomość informatyczną społeczeństwa. Do niedawna żaden z dużych użytkowników shared hostingu nie wiedział co to jest UNIX dziś shell, IPtables, putty, jądro dystrybucji, apt-get, slow log i inne fachowe informacje, Kowalski musi mieć w palcu bo nie wiadomo kiedy przyjdzie list z "diabelskiej" firmy w której dział promocji pracuje sprawniej niż cokolwiek innego. Do zobaczenia - na ostatniej stronie chip.pl - czego i sobie i wam nie życzę. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×