Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość mpm1122

Dzięki za odpowiedź, muszę się pochwalić, że według klucza odpowiedzi napisałem na 92.5% ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bezpieczniej w tych bankach. Właśnie mi zniknęły pieniądze z konta.. ba! nawet jestem 60zł na minusie.

Konsultant nie jest wstanie wytłumaczyć tej anomalii i odsyła do banku.. ciekawie się robi...

 

To znak że czas się przenieść jak tylko zwrócą Ci kasę.

 

 

Eurobank, plus bank, teraz pekao SA, czy jeszcze jakieś inne banki miały już takie ciekawe historie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ostatnio dwa razy odrzuciło mi transakcje za browary (jakiś znak..?) w sklepie, próba wypłacenia w bankomacie skończyła się odrzuceniem transakcji ale kasiorę potrąciło z konta. Po dwóch dniach jak już byłem solidnie zły (50 zeta piechotą nie chodzi) kasa samoistnie wróciła :)

Seniorzy mieli kilka lat temu akcję ze skimmingiem jak jakieś pedofile wypłaciły sobie kasę w Złotych Piaskach. W niedziele się zaczaili i skanowali karty jak wychodziły tłumy z jednej mszy. Ilość reklamacji spowodowała że zwrot kasy był po tygodniu.

Sam rozważam aby jednak trzymać te psie grosze znane jako wypłata w domowym kuferku - na koncie tyle co być musi. Coraz mniej ufam bankom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To znak że czas się przenieść jak tylko zwrócą Ci kasę.

 

 

Eurobank, plus bank, teraz pekao SA, czy jeszcze jakieś inne banki miały już takie ciekawe historie?

 

Od kilku lat korzystam z banku i nie miałem żadnych problemów, wręcz przeciwnie cały czas ktoś kontrolował moje konto, dzwoni weryfikowali czy nie ma żadnych problemów. Na razie podeszli do sprawy poważnie, czekam na informację co jest wynikiem powyżej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym mniejszy, mniej popularny bank, tym więcej problemów.

 

Dużo osób leci na najniższe opłaty, darmowe konta bez limitów, wypłaty z pierdyliardia bankomatów na Malediwach, a zapominają że to wszystko przekłada się bezpośrednio na gorszą jakość usług. Jeśli nie te bezpośrednie widoczne z zewnątrz, to te widoczne jedynie od wewnątrz jak bezpieczeństwo czy sam system teleinformatyczny.

 

Osobiście jestem klientem PKO, nigdy nie miałem żadnych większych zgrzytów, wszystko działa jak należy i nie mam podstaw aby na coś narzekać. Fakt, opłaty mogłyby być niższe, ale dopóki mnie czymś poważnie nie zdenerwują to w porównaniu z innymi bankami i ostatnimi dramami (Plusbank) mogę odetchnąć z ulgą, że "o, znowu mnie to nie dotyczy".

 

Kasa ulokowana w takich bankach jest tylko nieco bardziej bezpieczna niż kasa ulokowana w skarpecie pod łóżkiem, a miejscami to myślę, że ta skarpeta nawet mogłaby być bezpieczniejsza... ;)

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym mniejszy, mniej popularny bank, tym więcej problemów.

 

Dużo osób leci na najniższe opłaty, darmowe konta bez limitów, wypłaty z pierdyliardia bankomatów na Malediwach, a zapominają że to wszystko przekłada się bezpośrednio na gorszą jakość usług. Jeśli nie te bezpośrednie widoczne z zewnątrz, to te widoczne jedynie od wewnątrz jak bezpieczeństwo czy sam system teleinformatyczny.

 

Osobiście jestem klientem PKO, nigdy nie miałem żadnych większych zgrzytów, wszystko działa jak należy i nie mam podstaw aby na coś narzekać. Fakt, opłaty mogłyby być niższe, ale dopóki mnie czymś poważnie nie zdenerwują to w porównaniu z innymi bankami i ostatnimi dramami (Plusbank) mogę odetchnąć z ulgą, że "o, znowu mnie to nie dotyczy".

 

Kasa ulokowana w takich bankach jest tylko nieco bardziej bezpieczna niż kasa ulokowana w skarpecie pod łóżkiem, a miejscami to myślę, że ta skarpeta nawet mogłaby być bezpieczniejsza... ;)

Pekao S.A nie jest ani tanim, ani małym bankiem.

 

(Na chwilę obecną zostałem poinformowany, ze właściwie merytoryczna jednostka w banku zajmuje się weryfikacją mojej reklamacji).

Edytowano przez MicroVPS.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pekao S.A nie jest ani tanim, ani małym bankiem.

 

(Na chwilę obecną zostałem poinformowany, ze właściwie merytoryczna jednostka w banku zajmuje się weryfikacją mojej reklamacji).

 

Nigdzie nie napisałem, że jest tanim czy małym bankiem. Raczej odniosłem się do ogółu.

 

Inna sprawa, że z Pekao raczej z dnia na dzień nie wylatują dane wszystkich klientów i ich rachunków ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej od 6 dni wiszę na liście windykacyjnej w banku (o czym dowiedziałem się przed chwilą od Pani, która do mnie zadzwoniła i pyta kiedy mam zamiar spłacić zadłużenie). Od kilku dni nie mogę się doprosić aby ktoś mi to wytłumaczył. Po prostu żenada, żeby nikt nie wiedział za co naliczają jakieś opłaty.

 

Rozmowa skończyła się na tym, że mają do mnie oddzwonić po wyjaśnieniu sytuacji, dobrze że to tylko konto prywatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Poleci ktoś dobrego klienta FTP na Windows XP?

 

Z tym totalcommanderem mnie szlag trafi zaraz.

 

Wrzucam backup dysku na ftp i po paru minutach komunikat: "wysyłanie przerwane" (przez normalny timeout serwera jakby w idle był) i kolejka się usuwa. Nie wiem czy wysłałem 1 plik czy 15000 plików. Najlepsze jest to że mam katalogi wszystko pięknie, ale puste :D

 

I teraz albo usuwanie wszystkiego i wrzucanie jeszcze raz albo sprawdzanie katalogów...

Wbudowany w windowsa klient ftp też odpada bo komputer ma z 15 lat i windows troszkę zasyfiony co zawiesza cały explorer.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

filezilla nie lubi się już z xp. A przy próbie pobrania starszych wersji wyskakuje zagrożenie :)

 

A ze strony producenta chyba już nie pobiore starszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubi? eeeeeee tam używałem bardzo długo i byłem zadowolony :) Tylko tam jest coś mało bezpiecznego z zapamiętywaniem hasła... Że plain textem w pliku trzyma czy coś... nie pamiętam, czy to w ogóle aktualne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filezilla nie lubi się już z xp.

 

 

 

Nie lubi? eeeeeee tam używałem bardzo długo i byłem zadowolony

Pogrubienia moje. A one chyba oddają esencję sprawy.

 

A odpowiadając na pytanie - może SmartFTP?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej od 6 dni wiszę na liście windykacyjnej w banku (o czym dowiedziałem się przed chwilą od Pani, która do mnie zadzwoniła i pyta kiedy mam zamiar spłacić zadłużenie). Od kilku dni nie mogę się doprosić aby ktoś mi to wytłumaczył. Po prostu żenada, żeby nikt nie wiedział za co naliczają jakieś opłaty.

 

Rozmowa skończyła się na tym, że mają do mnie oddzwonić po wyjaśnieniu sytuacji, dobrze że to tylko konto prywatne...

 

Pilnuj tego bo na wyjaśnienie sprawy możesz czekać nawet kilka miesięcy jak nie dłużej, a jak już zwrócą kasę to mogą sobie odsetki potrącić, bo takie są chore przepisy. I będziesz przechodził gehennę drugi raz, żeby Ci oddali kasę którą naliczyli jako odsetki, których być nie powinno.

 

Od siebie radzę dzwonić co kilka dni do banku z zapytaniem o sytuację, naciskać ich, pytać o sytuacje z windykacją. Nie czekaj na ruch banku bo możesz się nie doczekać, a jak się doczekasz to możesz się zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie lubi? eeeeeee tam używałem bardzo długo i byłem zadowolony :) Tylko tam jest coś mało bezpiecznego z zapamiętywaniem hasła... Że plain textem w pliku trzyma czy coś... nie pamiętam, czy to w ogóle aktualne :P

 

Normalnie korzystam z filezilli na drugim kompie.

 

Sprawdzę SmartFTP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś na szybko jakiś framework CSS do szybkiego prototypowania? Przystępny grid system i buttony, nic więcej nie potrzebuję.

Zależy mi, aby był lekki i mobile first. LESS/SASS mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chciałbym kupić domenę .uk i być może .co.uk. Czy mogę to zrobić gdzieś tanio i bez zbędnej papierkowej roboty? Zamówić, zapłacić i móc korzystać - tak jak z domen .pl

 

P.S - Wiem że mają wymóg przy którejś końcówce rejestracji na dwa lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dzisiaj mamy kolejną rocznicę krwawej niedzieli na Wołyniu. Oczywiście POlskie media z dojczland kapitałem nie wspominają o tym ani słowem, zajmują się na siłę jakimiś pierdołami w stylu Srebrenicy czy sierotami z KRLD w latach 50. Wołyń Pamiętamy! Lwów jest Polski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dzisiaj byłem w Krakowie to na rynku starsi (bo wiek na oko minimum 80+) z młodzieżą "uświadamiali" ludzi co się tam działo i co to za dzień w ogóle jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×