Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

A dlaczego jest tak mało bts-ów?

Nie wiem. Mi się wydawało, że powinni ich stawiać dużo tam gdzie ludzie dużo korzystają, ale chyba lepiej stawiać 5 na każdym rogu w Warszawie gdzie zasięg jest bdb.

 

Widzę tylko za 70.

http://www.play.pl/uslugi/pok-miesiac-bez-limitu/

 

Ale dobrze, że usługi telekomunikacyjne tanieją. Ja się właśnie przenoszę do Virgin, gdzie rozmowy i sms-y bez ograniczeń oraz 2GB transferu kosztują 30zł miesięcznie. Staczy tego zdzierania. Już sobie chyba koszt budowy sieci odbili.

Znajomy ostatnio sobie wziął. Zasięg internetu był kiepski z tego co mówił.

 

W orange na kartę jest teraz pakiet 35zł za nielimitowane smsy i rozmowy i 2GB internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasięg podobno jak w Tmobile+Play. Będę testował.

 

Inni operatorzy mają podobne oferty z nielimitowanymi rozmowami, ale z tego co widzę tylko Virgin oferuje w tym pakiecie rozmowy na numery stacjonarne, pozostali tylko do innych sieci komórkowych. Czyli za czekanie na infoliniach płacisz dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z pluszem? Zaczynam powoli zastanawiać się nad zmianą operatora, bo u mnie w domu plus to jedyny operator który ma zasięg (postawili bts'y praktycznie na obu końcach mojej ulicy czyli 500m, gdzie do tmobile i orange mam ze 2km wg btsearch), w orange jestem "na granicy" tak, że nieraz smsy nie chcą nawet przychodzić.

 

Czy plusz ma taki sam zasięg jak plus? Internet chodzi tak jak w plusie, czy ma jakieś gorsze priorytety?

 

Oferta SMS + internet wydaje się dla mnie korzystna bo raczej nie dzwonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja poczekam kilka miesięcy bo już słyszałem że jakaś aktualizacja im nie poszła poprawnie.

 

Jak to się przemieli wszystko i będzie w miarę stabilnie to dopiero wrzucę sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię kopie obecnego systemu i zapuszczę aktualizację, mam nadzieję że wszystkie programy będą działać po.

 

Co do nowinek to doszły mnie słuchy że 10 napchana jest reklamami w różnych użytkowych aplikacjach, to by wyjaśniało "hojny" gest MS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak tak dalej pójdzie z MSem to chyba zainstaluje wszędzie XPki albo Linuxy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

 

Co do nowinek to doszły mnie słuchy że 10 napchana jest reklamami w różnych użytkowych aplikacjach, to by wyjaśniało "hojny" gest MS-a.

Pasjans na pewno, ale to już było w W8 wprowadzone. Oczywiście za dolara miesięcznie można było zlikwidować te reklamy.

Jeżeli inne aplikacje są najeżone reklamami tak jak polskie strony internetowe to po jaką cholerę ściągam ISO i przygotowuję się do stawiania nowego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli inne aplikacje są najeżone reklamami tak jak polskie strony internetowe to po jaką cholerę ściągam ISO i przygotowuję się do stawiania nowego systemu?

 

A na co ty iso ściągasz? Przecież aktualizacje możesz zrobić z poziomu starego systemu dzięki czemu zostają wszystkie ustawienia jakie masz w starym systemie. Nic nie trzeba instalować ponownie, ani też ustawiać wszystkiego, jest jak było poza tym, że zmienia się tylko kolorystyka, która nie przypadła mi do gustu, więc trzeba będzie posiedzieć i pozmieniać. Zauważyłem też spadek jakości ekranu, może to przez tą kolorystykę wszystko wygląda jak kupa. Do tego dwa panele sterowania.... jak by nie dało się zrobić jednego. Na plus to to, że sprzęt nie grzeje się, zapotrzebowanie na energie spadło o jakieś 10 watów względem 7 i tych samych ustawień. Ram jest zjadany w takiej samej ilości jak w 7.

 

Minus do starego systemu można wrócić tylko miesiąc po uaktualnieniu do 10...

 

Puki co system weryfikacji kluczy nie działa, a przynajmniej u mnie nie chce się aktywować klucz.

 

Podsumowując poza wywaleniem zbędnych "uszczęśliwiających" aplikacji wszystko jest praktycznie podobnie jak na 7.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakoś nie przekonuje mnie instalowanie nakładek i aktualizacji nowego systemu na stary. Nie pamiętam już z którym systemem to było, czy z XP czy z Vistą ale któryś z nich można było zainstalować poprzez nakładkę aktualizacyjną i nie przypadło mi to szczególnie do gustu. Co nowy system to jednak nowy system, czysty etc.

W10 schematem i kolorystyką wraca do W95 tyle że jest obsługa większej ilości kolorów, wszystko ma być płaskie i stonowane. Pozostaje raczej kwestią gustu czy takie rozwiązanie jest dobre czy też nie. Jeżeli ma to mieć jakiś wpływ na generowane obciążenie karty graficznej to jest to raczej na plus.

Poczekam kilka dni na opinie użytkowników ale coś mi się widzi że niepotrzebnie przeskoczyli o dwa numerki z numeracją systemu. [pieprzenie mode]

Sami zobaczcie:

W95 lipa, W98 był dobry, WMe a co to w ogóle było?, W2000 był niby dedykowany dla firm, WXP rewelka (pierwsze kilka lat), WV porażka, W7 następca genialnego XP, W8 i 8.1 to raczej kupa, W9 gdyby powstał pewnie byłby dobry, W10 kupa. Co drugi system wychodzi im do bani, no ale że liczba 10 jako kupa źle by wyglądało to przeskoczyli.

[/pieprzenie mode]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymyślasz z tą nakładką :P dla mnie ta opcja rewelacja bo nie muszę instalować ponownie X programów ani wszystkiego ustawiać pod siebie ale jeśli zostanę z tym systemem to prędzej czy później zrobię czystą instalację. Teraz nie mam czasu na to, i nie wiem czy nie wrócę do 7 bo nie podoba mi się fakt ze onedrive jest wplecione w jądro i nie da się tego wywalić. Do tego ta chujowa kolorystyka pod żadnym względem nie umywa się do aero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czepiam się bo mam kongo a nie system. Muli, wiesza się, nie wszystkie programy odpalają się za pierwszym razem, szwankuje grafika. Na dzień dobry nie mogłem zmienić rozdziałki z 1024x768 na 1680x1050 bo coś tam coś tam ze sterownikami było nie halo. Po resecie działam na swojej rozdziałce. Zestaw ikon faktycznie jest do dupy ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. Edge wygląda sensownie ale bez AdBlocka nie ma sensu z niego korzystać. Przy okazji Norton mi drze ryja że Edge nie wspiera jeszcze rozszerzeń, jest be i zasugerował zmianę domyślnej przeglądarki co uczyniłem i mianowałem FireFoxa.

Lubię chmurki i synchro ale pakowanie w core systemu OneDrivera bez opcji out jest nieco upierdliwe i po raz kolejny do czegoś jestem zmuszany wbrew mojej woli. OK, mogę nie korzystać, mogę wyłączyć ale dalej będę świadomy faktu że te pliki (apka) są na dysku i nie mam opcji podziękowania im.

Sprawdziłem kilka ważnych aplikacji które muszą działać i działają bez zarzutu.

Ogólnie jestem średnio zadowolony. Czas zapoznać się z nowym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 24h użytkowania 10 mogę stwierdzić że nic nowego co by mnie interesowało nie dali, nie wliczając przydatnych pulpitów znanych z Linuksa, oraz tego że system nie obciąża maszyny tak jak 7. Stare sprawdzone usługi są, aktywacje robi się poprzez katowanie systemu klikając co chwilę aktywacja :) kilka programów nie działa, co za tym idzie po uruchomieniu systemu pojawia się kilka ostrzeżeń o braku bibliotek dll. Za miesiąc trzeba będzie znaleźć czas i postawić system od początku jak już się wszystko unormuje.

 

 

BTW. ktoś wie co się dzieje ze Steamem bo od jakiegoś czasu nie można się zalogować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Te dodatkowe pulpity to trochę inaczej sobie wyobrażałem - osobny układ okien i ikon. To co dali finalnie to trochę lipa dla mnie, ale niech im będzie...

 

Ogólnie zaczynam być coraz bardziej zadowolony z działania nowego systemu. Dostałem go za free, dużo nie popsuli a w zamian dodali trochę nowych opcji. Płaski wygląd również zaczyna mnie przekonywać - poprzednie były coraz bardziej rozbudowane, trójwymiarowe, animowane, przezroczyste i pożerały spore zasoby karty graficznej (ale animowana tapeta z wodospadem na WV robiła wrażenie - szpan, lansik, zimny łokieć i te klimaty). Teraz jest płasko i bez szaleństw (co w wypadku dziewczyn raczej nie jest dobre).

Jeżeli nowa przeglądarka zostanie wyposażona w rozszerzenia i powstaną do niej takie jak AdBlock, FlagFox, Norton i całość nie będzie dziurawa jak IE 6.1 i będzie działało stabilnie i szybko to jest szansa że podziękuję Chrome za współpracę.

 

Dostałem w końcu coś za free co dobrze działa to co będę narzekał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Całkiem możliwe że musieli wyłączyć system lub odłączyć konta by wprowadzić aktualizacje. Obecnie jest już ok.

 

Te dodatkowe pulpity to trochę inaczej sobie wyobrażałem - osobny układ okien i ikon. To co dali finalnie to trochę lipa dla mnie, ale niech im będzie...

 

Okna można otworzyć w różnych pulpitach, ikony faktycznie powielają się, więc trzeba zacząć spamować poprzez ten ich system komunikacji, żeby wprowadzili poprawkę

 

Jeżeli nowa przeglądarka zostanie wyposażona w rozszerzenia i powstaną do niej takie jak AdBlock, FlagFox, Norton i całość nie będzie dziurawa jak IE 6.1 i będzie działało stabilnie i szybko to jest szansa że podziękuję Chrome za współpracę.

 

Jednego czego jestem pewien to tego że ta ich przeglądarka nigdy nie będzie spełniać żadnych wymogów ;) tak było od zawsze i będzie. Zastanawia mnie kiedy i co się takiego w prawie zmieniło że przeglądarka wróciła jako zintegrowana cześć systemu bez możliwości wyłączenia. Z tego co pamiętam to parę lat temu była batalia o to żeby przeglądarkę można było wyłączyć.

 

Najciekawsze jest to że jak ktoś sobie wywalił Onedrive z 8 to po aktualizacji do 10 funkcja ta nadal nie działa :)

 

Steam ma problemy od wczoraj

 

Mi zdechło dzisiaj dopiero. W nocy męczyłem Batmana i wszystko było ok.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 jest tym czym Windows 8 powinien być od początku. Bardzo ładnie się to przedstawia i jeśli mam już korzystać z Windowsa (chociażby z powodu gier), to dziesiątka jest jedynym słusznym wyborem.

 

Polecam.

post-16767-0-93976200-1438553824_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chciałbym kupić Microsoft Office 2013 dla użytkowników domowych w skład którego wchodzą Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote.

Wersję pudełkową u mnie na miejscu ciężko znaleźć, oferowane są głównie klucze. Ceny są dość zróżnicowane - od podejrzanych 50 PLN do ponad 500 co jest trochę za drogo jak dla mnie. Znalazłem w necie taką ofertę

 

https://absoft.pl/index.php?id_product=438&controller=product&from=ceneo&id_lang=1

 

Interesuje mnie pakiet na jedno stanowisko, licencja na użytkowanie wieczyste oraz brak problemów jak wymienię jakiś podzespół w komputerze. Powyższe rozwiązanie jest bezpieczne?

 

Nie interesuje mnie Office 365 - chcę pełny "stacjonarny" pakiet Office 2013. Co możecie mi doradzić a co odradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z grami steam W7 vs W10?

 

Bez zmian nie ma żadnej dopałki w szybkości działaniu gier, a przynajmniej ja takiej nie uświadczyłem.

 

W10 świetnie nadaje się na urządzenia przenośne. Na 7 były słyszalne wiatraczki w laptopie, po przejściu na 10 laptop jest chłodny i cichy.

 

Na minus jeśli ktoś korzysta z programów do dużych obliczeń czy też do renderowania to 10 się nie nadaje. Jest bardzo duża różnica w czasie pracy tych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

 

Office 365 daje normalnie instalowalnego Office'a. Chociaż nie wiem, czy do każdego pakietu.

Z tego co się orientuję (czyli raczej szału nie ma) to Office 365 bazuje głównie na rozwiązaniach chmurowych. Poza tym płacić co roku 300 PLN za odnowienie subskrypcji też mi specjalnie się nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×