Skocz do zawartości

blfr

WHT Pro
 • Zawartość

  1191
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  26

blfr wygrał w ostatnim dniu 16 Wrzesień 2017

blfr ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

225 Lider

4 obserwujących

O blfr

 • Ranga
  Weteran WHT
 1. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Ale paliwa od Janusza pod lasem i z Shella różnią się jakością, a czym się różnią certyfikaty (DV) od Let's Encrypt i Rapida?
 2. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Dlaczego? Co będziesz z tego miał?
 3. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Jakie znaczenie ma wielkość serwisu? Let's Encrypt sprawdzi się tak samo (świetnie) przy każdej wielkości. Nie. Każdy szeroko rozpoznawany certyfikat będzie tak samo dobry.
 4. Właśnie dlatego ludzie piszą, że to już koniec forum.
 5. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Jakiś dziwny ten cert jest. Niby OK, ale dość nietypowo ma oznaczone zastosowanie jako certyfikat kliencki(?). W każdym razie, nie widzę żadnych problemów. Generalnie na bardzo starych systemach problem pewnie wynika z braku obsługi SNI czy współczesnych szyfrów. Wymiana certyfikatu tego nie zmieni. Jeśli bardzo Ci zależy na wspieraniu starego softu, to zamiast wywalać kilkaset złotych na certyfikat, kup pakiet pro od Cloudflare, które zapewnia szerokie wsparcie dla zabytkowych klientów, ale nawet to nie będzie działać wszędzie.
 6. Czy domena .pl nadal jest atrakcyjna ?

  Nie takie całkiem obojętne. Domeny .info czy .biz na przykład słabo się kojarzą. Ale .plka dla strony polskiej firmy to jak najbardziej właściwy wybór.
 7. Cloudflare nie służy tylko do chowania się przed DDoS-ami. Oferuje również CDN-a i szybkie serwery DNS.
 8. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Zdecydowanie polecam Let's Encrypt całkowicie za darmo. Ale napisz może jaki masz teraz certyfikat, gdzie jest zainstalowany i kiedy nie działa.
 9. Zdecydowanie Google Calendar. Obsługuje zarówno zaplanowane wydarzenia jak i przypomnienia, oferuje powiadomienia mailowe, poprzez aplikacje na wiele platform i w przeglądarce. Do tego oczywiście integruje się z innymi aplikacjami z pakietu Google jak Keep. Nie widziałem nic, co by się nawet do Calendara zbliżyło.
 10. Presta jest świetna i bardzo elastyczna, ale imho zdecydowanie nie nadaje się dla kogoś, kto ma jakikolwiek problem już przy jej uruchomieniu. Mimas, wybierz rozwiązanie, gdzie masz wsparcie techniczne, gdzie możesz do kogoś zadzwonić, kiedy sklep się wysypie. Od razu, a nie dopiero jak kogoś zatrudnisz, z czym też będziesz miał problem. Jak ocenisz jego kompetencje?
 11. Wobec tego polecam raczej platformę sklepową, na przykład IAI.
 12. [dyskusje] ovh.pl

  Widzę zero zalet hostowania się na Wyspach. Może jakaś bukmacherka? Ogólnie lepiej być w centrum Europy (NL czy w przypadku OVH Strasburg) albo w Polsce.
 13. Mailpile: webmail z GPG

  Ten terminal jest interaktywny! Masz dostęp do swojej instancji Mailpile z wiersza poleceń. Ja używam Ubuntu z tmuksem i w jednej zakładce zawsze miałem klienta poczty. Wcześniej mutta, teraz mailpile'a.
 14. Mailpile: webmail z GPG

  Jest oczywiście wersja z instalatorem, ale to jest webowa appka -- i tak obsługujesz ją z poziomu przeglądarki, więc polecam zainstalować na serwerze albo sklonować repo i odpalić normalnie jak każdy inny skrypt pythona.
 15. Cztery lata temu grupka hakerów zorganizowała udaną zbiórkę pieniędzy na nowego klienta poczty. Klienta, który będzie dbał o prywatność użytkownika. Dzisiaj Mailpile jest już prawie gotowy. Release candidate jest dostępny, włącznie z pakietami dla Debiana/Ubuntu. Mailpile'a można uruchomić lokalnie i traktować jako zwykłego klienta poczty (pobiera pocztę po IMAP-ie), ale można go też zainstalować na serwerze -- obsługuje mboksa i maildira -- i traktować jako webmaila. To już RC, więc prawie wszystko działa jak należy. Jest, oczywiście kilka bugów, ale jedyne większe ograniczenie to brak wsparcia dla wielu użytkowników. Konkretnie, każdy użytkownik musi mieć uruchomioną własną instancję pod innym adresem (ale ze sprytnym proxy za pomocą nginksa na przykład wystarczy zwykły subfolder). Na własny czy rodzinny serwer w sam raz. Gorąco polecam. W przypadku problemów z konfiguracją postaram się pomóc tutaj, a ekipa bardzo przyjaźnie odnosi się do nowych użytkowników na kanale IRC projektu (#mailpile na Freenode).
×