Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Kamikadze

Nie ma to jak dostać laptopa do naprawy.

 

Objawy: "Strasznie muli".

 

Procesor Intel celeron M 900MHz i Windows 7 :D

 

 

Potne się tępym nożem zaraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Urwał i to duży urwał. Druga tura nas czeka, Kukiz czarnym koniem 20,3 procent. Ogórek nie pokazała cycków (była jakaś akcja na fejsie czy na innym szambie) i wynik słabiutki. Podejrzewam że Miller dostanie za ten wynik mocno po uszach. W sztabie ustępu... obecnego prezydenta euforii nie było widać czego nie można powiedzieć o sztabach Dudy Andrzeja i Kukiza Pawła. Będzie się działo :)

Już widzę jak różni eksperci od spraw wszelakich i nijakich i zwykli zwolennicy partii rządzącej będą umniejszali wynik Dudy że to dopiero pierwsza tura, że to nic wielkiego etc, że liczy się druga tura. Wszystko przed nami ale PiS w końcu góruje nad PO, niewiele ale zawsze coś.

Pozostaje tylko kwestia tego kto będzie liczył głosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze się cholernie cieszę, że mieszkam w normalnym kraju... Nie życzę nikomu powtórki rządów który wprowadził religię do szkół i pukał do zwykłych ludzi o 6 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę nikomu powtórki rządów który wprowadził religię do szkół i pukał do zwykłych ludzi o 6 rano.

 

Nie rozumiem tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba, że expresja. :D

Nawiązując jednak do wątku to trochę już lat przeżyłem i pamiętam ten "zły" ustrój i powiem Wam, że teraz to dopiero jest w naszym kraju "dobry" ustrój. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zwykle Irka rozumiem i się z nim zgadzam ale tym razem nie rozumiem, sorki...

Religia w PL w szkołach była zanim PiS doszedł do władzy w 2005 roku. Odkąd pamiętam a edukację zacząłem w 1996 to taki przedmiot był zawsze. Fakt, w 85% wiało nań niezłą nudą, odrabiało się lekcje z innych przedmiotów czy też grało się w karty (przy biurku gdzie siedział czarny) :D

Komu ten niedobry PiS wlazł na chatę o 6 rano? Blidzie wobec której były solidne zarzuty złamania prawa. Zarzut != wyrok. To że nasze krajowe media (co Kukiz dzisiaj pięknie powiedział) przedstawiają to w taki a nie inny sposób.... to już nieco inna bajka.

Nie słyszałem żeby ktoś zatrzymany przez służby za czasów rządów tego niedobrego PiSu był potem przepraszany na kolanach przy światłach kamer. Wszystkie głośne zatrzymania miały pełne podstawy ale po zmianie władzy ukręcano aferom głowy i przy okazji rozpętano setki innych nowych, zdecydowanie lepszych.

Przekaz ma znaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Religia chyba była wprowadzona za rządów PiS i koalicji z Ligą Polskich Rodzin, no ale nie chce wchodzić w dalszą dyskusję na ten temat pisze z firmowego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szczerze to nie rozumiem dlaczego przypierdzielają się do religii zamiast do poważniejszych problemów. W technikum jak byłem to rodzic mógł zrezygnować z uczęszczania na religię jego pociechy. Zamiast tego uczeń szedł na zajęcia z etyki. Mi się taki układ podobał i nie widzę jakichś problemów.

 

Polska jako kraj katolicki powinien mieć możliwość edukacji religii.

 

 

No ale dobra, może się nie znam.

 

 

Co do tych wyborów - byłem, zagłosowałem. Ale jak się cieszę że nie mam telewizora już i nie muszę słuchać tego pierdzielenia przed/powyborczego.

 

Ale powiem wam jedno na koniec.

Wybory prezydenta są do dupy bo obiecują może dużo, ale w rzeczywistości gówno mają do powiedzenia. Mogą się tylko putinkowi i merkel uśmiechać lub pluć do talerzy. PO wygra - będzie większy pier--lnik w kraju niż był. Wygra PiS - nic się nie zmieni bo jedni będą drugich blokować. Wygra niezrzeszony lub mniejszy kandydat? Media go zjedzą i obrzucą błotem przez całą elekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A skądże znowu :) Koalicja PiS, Samoobrona i Koń Wszechpolski to przełom roku 2005 i 2006. Religia już wtedy dawno była w szkołach. Tutaj PiS nic nowego nie wprowadził. Chyba że chodzi ci o to że "rela" liczyła się do średniej na świadectwie. Tego to nawet nie wiem kto wprowadził, może PiS może POPiS - zawsze miałem ocenę bardzo dobrą z tego przedmiotu więc niejako ta sprawa mi - że się brzydko wyrażę - koło nosa latała :)

 

Wybory prezydenta są do dupy bo obiecują może dużo, ale w rzeczywistości gówno mają do powiedzenia. Mogą się tylko putinkowi i merkel uśmiechać lub pluć do talerzy

I tak i nie. Wiadomo że wybory prezydenckie to obiecywanie kto co więcej da choć nie ma takich uprawnień. Ale tez jednak jest opcja weta, prowadzenia polityki zagranicznej (obecny chyba nie prowadzi żadnej) czy własne inicjatywy ustawodawcze. Nie trzeba pilnować żyrandola.

 

PO wygra - będzie większy pier--lnik w kraju niż był. Wygra PiS - nic się nie zmieni bo jedni będą drugich blokować. Wygra niezrzeszony lub mniejszy kandydat? Media go zjedzą i obrzucą błotem przez całą elekcję.

Nie do końca. Mając 51% poparcia własnego bez koalicji z takimi tworami jak Samoobrona czy Koń Wszechpolski które były bardzo niestabilne mają samodzielne rządy i nie zmienią konstytucji gdzie potrzebne jest 75%. Cała reszta jest w ich zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Religia chyba była wprowadzona za rządów PiS i koalicji z Ligą Polskich Rodzin, no ale nie chce wchodzić w dalszą dyskusję na ten temat pisze z firmowego konta.

 

Precyzując - religia została wprowadzona na mocy instrukcji MEN 30 sierpnia 1990 roku (rząd Tadeusza Mazowieckiego). Było troszkę z nią sporów. Ale ostatecznie została "zatwierdzona" rozporządzeniem MEN z 14 kwietnia 1992 (rząd Jana Olszewskiego).

 

Więc yyy... wtedy to ani PiS ani PO, ani LPR to jeszcze nie istniały.

Oczywiście, patrząc na następstwa, to sukcesorem Porozumienia Centrum jest obecnie PiS.

No ale to tak jak z obozami zagłady - czy dlatego, że w chwili obecnej są na terenie Polski, to są to "polskie obozy zagłady"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi, Nie wypada mi się wypowiadać z konta firmowego. Mam już swoje lata i z pewnością inaczej patrzę na Polskę, szczególnie że mieszkam za granicą i na to co się dzieje w Polsce nie mam najmniejszego wpływu. Każdy wiele rzeczy które mi się nie podobają w Polsce, nie widzę jednak nikogo w Polsce który by mógł cokolwiek zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak się zapytam to już podali oficjalne wyniki, że taka dyskusja powstała? Czy może to już teraz sondaże są wiarygodnym źródłem? Jak pamiętam zdarzały się niespodzianki i różnice między sondażami a końcowymi wynikami.

 

Odnośnie religii, bo widzę, że jakiś temat się tu kręci to jako osoba niewierząca nie mam problemu z tym że jest ona w szkołach. Każdy ma prawo wierzyć w co chce, i nikt nie ma prawa tego zmienić ani narzucić, dzisiaj Polska jest krajem katolickim, jak wymrze stare pokolenie może się sytuacja diametralnie zmienić.

 

Jeśli chodzi o wybory to kiedyś rozmawiałem ze znajomym (60 lat) zapytałem się dlaczego głosuje na tą partię czy kandydata, to powiedział, że on już stary i chce na spokojnie dożyć starości, dlatego nie głosuje na kandydatów którzy chcą coś zmienić tylko na tych samych, bo on jest za stary na zmiany. Podejrzewam że takie podejście jest dość powszechne pośród ludzi starszych i nie ma co się takiemu podejściu dziwić.

 

Jest jeszcze jedna rzecz o której wspomniał Irek, że ludzie mieszkający poza Polską widzą inaczej to co się dzieje z państwem, czego nie widać jak się mieszka całe życie w danym kraju. Osobiście to dziwię się czemu Polska jest jeszcze na mapie świata, a tym bardziej dziwie się w jaki sposób ona funkcjonuje. Bo o ile starzy ludzie godzą się na dokładanie podatków tak młode pokolenie tego nie wytrzyma i prędzej czy później wyjdzie na ulice, tak samo jak robiło to pokolenie Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze się cholernie cieszę, że mieszkam w normalnym kraju... Nie życzę nikomu powtórki rządów który wprowadził religię do szkół i pukał do zwykłych ludzi o 6 rano.

Ta, zwykłym, przypadkowym ludziom do domów wchodzili o szóśtej rano.

 

Zresztą, brytyjska policja kazała Guardianowi niszczyć dyski twarde z materiałami ze śledztwa dziennikarskiego. Nawet nasi się tak daleko we Wprost nie posnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz założę prywatne konto wtedy będziemy mogli swobodnie rozmawiać. ;)

Nie ma raju na ziemi zawsze są dobre i złe strony, więcej jest jednak tych dobrych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

naTemat.pl to przypadkiem nie jest twór pokroju newsweeka który ciągle straszy PiSem i IV RP?

Zwykłemu Kowalskiemu nie robili nalotów, nie zakładali podsłuchów etc. Obecna władza się z tym nawet nie kryje :)

A skoro ich sprawdzali to mieli podejrzenia - nasze elity tkwią po szyję w szambie, stąd też byli sprawdzani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

FunBox - urządzenie które częściej wiesza się w ciągu 24h niż Windows w ciągu roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@Kamikadze - częściej niż Windows 98 w ciągu 2 dni*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×