Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Masz tam jakiś skydrive i ubogą wersję Google Docs, ale (przynajmniej w niektórych pakietach) możesz normalnie zainstalować MSO na swoim komputerze. Więcej, możesz używać tych chmurowych rozwiązań do łatwego udostępniania dokumentów, które piszesz w stacjonarnym MSO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pomijając już te rozwiązania :) Jak wygląda sprawa z tymi kluczami? Chciałbym pobrać .ISO/ Instalkę MS Office 2013, zainstalować, kupić tanio kod aktywacyjny i mieć pewność że jest to legal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już te rozwiązania :) Jak wygląda sprawa z tymi kluczami? Chciałbym pobrać .ISO/ Instalkę MS Office 2013, zainstalować, kupić tanio kod aktywacyjny i mieć pewność że jest to legal :)

 

Najtańszy "pewniak" jaki znalazłem jest tutaj - Office 2013 dla użytkowników domowych i małych firm.

 

Zakup kluczy ESD po 100-200 złotych jest bardzo ryzykowny, gdyż sporo z nich pochodzi z podejrzanego obiegu - często są nabywane hurtem na chińskich i rosyjskich portalach od pana "N.N.", są efektem nie do końca legalnego podziału licencji wielostanowiskowych, a ostatnio też trafiłem na klucze "używane" (cokolwiek miałoby to znaczyć).

Posiadanie FVAT od firmy nie zwalnia Cię z odpowiedzialności w sytuacji, gdy taki klucz okaże się lewy.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ponad 700 PLN?!! Zdecydowanie za drogo. Szukam czegoś naprawdę taniego i bezpiecznego.

 

P.s @kori rzuca w opiniach minusami każdemu kto mu się nawinie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ja kupiłem na allegro licencję na 2010, z fakturą, sprawdziłem przed zakupem nip itd i niestety, po 3 miesiącach Office się zdezaktywował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu office. W co najmniej 80% przypadków wystarczy LibreOffice, który jest darmowy i ma o wiele większy arsenał funkcji jeśli chodzi o dokumenty tekstowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mi od biedy wystarczy PSPad i aplikacje Google (Doc, Sheets). Po prostu musi być MS Office i musi być i tani i bezpieczny*.

 

* - Przy czym tani nie znaczy za 33 PLN czy 150 PLN bo w takie bajki nie uwierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testując bezpieczeństwo w różnych panelach, właśnie doszedłem do wniosku, że paypal ma kardynalny błąd umożliwiający opłacanie produktów za darmo. To samo tyczy się dotpay.

 

Niestety, na chwilę obecną nie widzę rozwiązania problemu dlatego wyślę ticket do paypala, ciekawe co powiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wyślij ticket z informacją, jeżeli cię oleją to podziel się publicznie jak opłacać sobie usługi za free - PP będzie musiał się z tego nieźle tłumaczyć :) Ale wpierw poinformuj zainteresowanych.

 

Potrzebuję dwie linie kodu PHP które będą podawały daty w sposób {rok_obecny}(to wiem jak zrobić)\{rok_przyszły/rok_obecny_+1}. Jakiej funkcji należy użyć aby wyświetlany był rok następny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To jeszcze w jaki sposób zmusić stronę html aby poprawnie wyświetlała kod napisany w PHP. Znaczniki początkowe i końcowe znam, sprawa rozbija się o parsowanie na serwerze, w jaki sposób należy to wymusić? Oczywiście mogę zapisać stronę jako .php i nie robić sobie pod górkę ale wolałbym wpierw spróbować z parsowaniem.

To ma być mała strona na którą nikt nie ma zaglądać, także parsowanie nie powinno wykorzystywać zasobów serwera w znacznym stopniu. Serwer to VPS+DA z oferty Biznes-Host.pl.

 

 

Możesz tak: date('Y') + 1;

Siedzę od kilku lat w Excelu i pierwszym skojarzeniem jakie mi się nasunęło po logice to było użycie funkcji plus wymuszenie zwiększenia wartości. Czyli dobrze kombinowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w jaki sposób zmusić stronę html aby poprawnie wyświetlała kod napisany w PHP. Znaczniki początkowe i końcowe znam, sprawa rozbija się o parsowanie na serwerze, w jaki sposób należy to wymusić? Oczywiście mogę zapisać stronę jako .php i nie robić sobie pod górkę ale wolałbym wpierw spróbować z parsowaniem.

To ma być mała strona na którą nikt nie ma zaglądać, także parsowanie nie powinno wykorzystywać zasobów serwera w znacznym stopniu. Serwer to VPS+DA z oferty Biznes-Host.pl.

Siedzę od kilku lat w Excelu i pierwszym skojarzeniem jakie mi się nasunęło po logice to było użycie funkcji plus wymuszenie zwiększenia wartości. Czyli dobrze kombinowałem :)

 

Doprecyzuj, nie wiadomo o co Ci chodzi :D

Jeśli chcesz jakiś system do szablonów to np smarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Cała strona w HTML+CSS, rozszerzenie .html i tylko jedna podstrona ma wyświetlać tę funkcję która będzie/ ma być osadzona w <?php ale strona nadal ma być jako .html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mod_rewrite ;)
Po prostu przepisz adres tak, aby z costam.html kierował na np. costam.php

 

Kierował to może złe słowo, po prostu przepisywał :)

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mod_rewrite ;)

Po prostu przepisz adres tak, aby z costam.html kierował na np. costam.php

 

Kierował to może złe słowo, po prostu przepisywał :)

 

Czyli będzie musiał i tak tworzyć pliki php, a tego chciał uniknąć.

Choć jest to tak na prawdę najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Za dużo kombinacji z tym wszystkim. Przeboleję fakt że jedna z podstron będzie miała końcówkę .php chociaż praktycznie cała jej zawartość to będzie HTML. Niemniej dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

Czyli będzie musiał i tak tworzyć pliki php, a tego chciał uniknąć.

Choć jest to tak na prawdę najlepsze rozwiązanie.

Wait, what?

Tworzyć pliki .php? :)

Bzdura. Tak samo łatwo możesz przerobić pliki .php na .html dzięki mod_rewrite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wait, what?

Tworzyć pliki .php? :)

Bzdura. Tak samo łatwo możesz przerobić pliki .php na .html dzięki mod_rewrite.

 

Przeczytaj posty wyżej.... :mellow:

 

Za dużo kombinacji z tym wszystkim. Przeboleję fakt że jedna z podstron będzie miała końcówkę .php chociaż praktycznie cała jej zawartość to będzie HTML. Niemniej dziękuję wszystkim za pomoc :)

W htaccess ustaw odnośnik do tej zakładki w php żeby wyglądała jako html.
RewriteRule ^page.html$ page.php [L]

 

Edytowano przez MicroVPS.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinacji z tym wszystkim. Przeboleję fakt że jedna z podstron będzie miała końcówkę .php chociaż praktycznie cała jej zawartość to będzie HTML. Niemniej dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Takie robienie sobie pod górkę może Ci tylko i wyłącznie zaszkodzić, np. wtedy gdy masz hasła do MySQLa w tym php, a apache z jakiegoś powodu (np. popsutego mod_rewrite) wykona go jako plik html i zwróci piękny kod userowi.

 

Nie warto, pożałujesz w najmniej oczekiwanym momencie. Po to są różne rozszerzenia, żeby odróżnić jedno od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnią się właśnie możliwościami panelu - dla kimsufi z OVH masz możliwość dokupienia dysków/penów USB, jakiś NASów, instalacji Windowsa, często też dodania IP failover itd. Z nowego panelu kimsufi jest to wszystko wycięte. No i za stare kimsufi dostajesz FV w złotówkach od polskiego oddziału OVH, za nowe w euro od oddziału w Irlandii ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×