Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Kamikadze

Jak tak przeglądam facebooka (nie wiem po co :D) czy czytam w internecie artykuły to ja nie wiem co się w tym kraju dzieje z ludźmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kojarzy ktoś temat z miniaturowymi komputerkami sprzed 2-3 miechow bo nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kori kojarze... mowa w nim byla cos o sklepie na b i o malince...moze to ci pomoze szukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć nadal niestety, chcialem porownac/zaproponować jeden komputerek z allegro...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem po co to piszę ale chyba z nudów... :D

Jakby ktoś nie zauważył to właśnie wróciłem z dwutygodniowego urlopu :)

Na pocieszenie dodam że jeszcze trochę ode mnie sobie odpoczniecie :)

 

Przy okazji - zasięg jakiegokolwiek neta od jakiegokolwiek operatora na zwykłej wsi to jest dramat. Napisu LTE nie ujrzałem ani razu ale E, H+ bardzo często. 3G na sekundę jak złapało sieć ale zaraz gubiło na rzecz którejś z liter. Niby super hiper ale jak przychodzi co do czego to człowiek jest offline albo na prędkości pamiętanej z wdzwaniania się 0202122 :)

W ramach szpanu dodam tylko że mój sprzęt jako jedyny z zabranych na urlop był w stanie łapać jakieś resztki sieci (wp czy onet jakoś dawał radę...) bez wbijania się na dach i jeszcze na drabinę - tanie gówniane modemy podpinane do laptopów wymagały właśnie takich różnych dziwnych operacji ażeby cokolwiek można było zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - zasięg jakiegokolwiek neta od jakiegokolwiek operatora na zwykłej wsi to jest dramat. Napisu LTE nie ujrzałem ani razu ale E, H+ bardzo często. 3G na sekundę jak złapało sieć ale zaraz gubiło na rzecz którejś z liter.

3G jest wolniejsze od HSPA+

 

W ramach szpanu dodam tylko że mój sprzęt jako jedyny z zabranych na urlop był w stanie łapać jakieś resztki sieci (wp czy onet jakoś dawał radę...) bez wbijania się na dach i jeszcze na drabinę - tanie gówniane modemy podpinane do laptopów wymagały właśnie takich różnych dziwnych operacji ażeby cokolwiek można było zrobić :)

Nie ma to jak pojechać na urlop i siedzieć na necie...

 

facepalm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co to piszę ale chyba z nudów... :D

Jakby ktoś nie zauważył to właśnie wróciłem z dwutygodniowego urlopu :)

Na pocieszenie dodam że jeszcze trochę ode mnie sobie odpoczniecie :)

 

Przy okazji - zasięg jakiegokolwiek neta od jakiegokolwiek operatora na zwykłej wsi to jest dramat. Napisu LTE nie ujrzałem ani razu ale E, H+ bardzo często. 3G na sekundę jak złapało sieć ale zaraz gubiło na rzecz którejś z liter. Niby super hiper ale jak przychodzi co do czego to człowiek jest offline albo na prędkości pamiętanej z wdzwaniania się 0202122 :)

W ramach szpanu dodam tylko że mój sprzęt jako jedyny z zabranych na urlop był w stanie łapać jakieś resztki sieci (wp czy onet jakoś dawał radę...) bez wbijania się na dach i jeszcze na drabinę - tanie gówniane modemy podpinane do laptopów wymagały właśnie takich różnych dziwnych operacji ażeby cokolwiek można było zrobić :)

 

To dość duże masz wymagania skoro HSPA ci nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dość duże masz wymagania skoro HSPA ci nie wystarcza.

Kolega z pracy ma działkę, gdzie w sumie zasięg ma tylko plus. Kupił sobie ostatnio starterek. Z HSPA w ciągu dnia robi "aż" 200kb/s (nie mylić z kB/s) z gigantycznymi skokami pingu przez co www chodzi jako tako. Zaczęło działać jako tako dopiero w nocy :) Wioska gdzie problem mieć jakikolwiek internet. Więc sama technologia nie daje ci dobrych osiągów. Ważne jest zagęszczenie ludzi.

 

Jakieś 2-3 lata temu jak LTE u nas raczkowało (albo to było troszkę dawniej?) to sąsiad wziął LTE w plusie (bo tylko tam wtedy było) - 40/3 mb/s z pingiem 20ms do wp.

Testowaliśmy ze 2 tyg temu i było 2mb/s down 1mb/s up...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma działkę, gdzie w sumie zasięg ma tylko plus. Kupił sobie ostatnio starterek. Z HSPA w ciągu dnia robi "aż" 200kb/s (nie mylić z kB/s) z gigantycznymi skokami pingu przez co www chodzi jako tako. Zaczęło działać jako tako dopiero w nocy :) Wioska gdzie problem mieć jakikolwiek internet. Więc sama technologia nie daje ci dobrych osiągów. Ważne jest zagęszczenie ludzi.

 

Jakieś 2-3 lata temu jak LTE u nas raczkowało (albo to było troszkę dawniej?) to sąsiad wziął LTE w plusie (bo tylko tam wtedy było) - 40/3 mb/s z pingiem 20ms do wp.

Testowaliśmy ze 2 tyg temu i było 2mb/s down 1mb/s up...

 

Tyle tylko, że HSPA wspiera do 56 megabitów down i 22 megabity up, tak więc gadanie, że technologia zła bo na mojej wsi mam HSDPA+ i 200 kilobitów ma tyle samo sensu co narzekanie, że jadę po autostradzie z 20 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że sama technologia nic nie daje, skoro jest za mała gęstość bts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja ostatnio zauważyłem, że w Plusowi coś nieco popsuło się DATA/Internet i poza większymi miastami ma mega czkawkę.

Szczególnie widoczne aktualnie nad polskim morzem, gdzie naprawdę widać skutki wszystkich promocji...

 

O LTE nie ma co pisać, bo te nie jest widoczne poza miastami, ale fajnie się, że się technologia rozwija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak niedługo będzie w play'u bo sobie wymyślili za 30 albo 40zł miesięcznie pakiet bez limitu internetu w każdej technologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że sama technologia nic nie daje, skoro jest za mała gęstość bts.

 

A dlaczego jest tak mało bts-ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak niedługo będzie w play'u bo sobie wymyślili za 30 albo 40zł miesięcznie pakiet bez limitu internetu w każdej technologi.

Widzę tylko za 70.

 

Ale dobrze, że usługi telekomunikacyjne tanieją. Ja się właśnie przenoszę do Virgin, gdzie rozmowy i sms-y bez ograniczeń oraz 2GB transferu kosztują 30zł miesięcznie. Staczy tego zdzierania. Już sobie chyba koszt budowy sieci odbili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Play? W Trójmieście wystarczy wjechać w las między dzielnicami i już nie masz zasięgu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×