Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

to jutro premiera? :) tak oficjalnie w końcu? kurde trochę obudziłem się z ręką w nocniku - do jutra kompa nie kupie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Powinno pójść :) Rekomendowane wymagania spełniam, nawet trochę ponad :)

W klucze się nie bawię - wolę płyty i z nich zainstalować i keya z instrukcji wklepać, aż takim maniakiem nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam miejsca na trzymanie płyt i szczerze rozważam sprzedanie tytułów, w które już nie gram i nie wrócę.

 

Co do kluczy to właśnie go otrzymałem :D Może kiedyś stykniemy się na jakiejś misji online.

 

Ale serwery przygotowali tak że szkoda gadać...

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kogoś powaliło w Rockstar z wymaganiami. Podane wymagania na stronie nie przekładają się na to co jest wymagane w grze. Jeśli ktoś ma grafikę z 2 giga ramu to za bardzo z efektami nie poszaleje, bo żeby ustawić grafikę na full trzeba mieć kartę z 8 giga ramu. Dobrze że mam karty w sli spięte więc policzyło 4 giga ramu i co nieco podkręciłem, ale dupy nie urywa. Na szczęście 60 klatek rewanżuje te zbyt wysokie wymagania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

8GB to chyba na jakość 4K potrzebne...

Mam nadzieję że na moim GTX750Ti 2GB na rozdzielczości 1680x1050 pójdzie nieco lepiej niż All In Medium :)

Zresztą za godzinę powinienem mieć gierkę, toteż za jakieś 3 czy cztery podzielę się pierwszymi wrażeniami jak to wygląda.

Kurde, nie po to wymieniałem kilka miesięcy temu grafikę z GTS450 na GTX750Ti żeby teraz wszystko wzięło w łeb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żeby włączyć wszystkie detale na full potrzebny jest gtx980 lub tytan bo te karty maja po 8 giga ramu. Ilość uruchomionych efektów zależy od ilości posiadanego ramu na karcie graficznej. Jeśli przekroczysz limit ramu gra nie zapisze ustawień zanim nie zmniejszysz ustawień tak by mieściły się w ilości amięci. Na 2 giga ramu gra się odpala na medium/high ale daleko do high/ultra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie kupię karty za 1500 zeta żeby w jedną grę na full ustawieniach pograć a karta za chwilę będzie kosztowała połowę pierwotnej ceny...

Jak będzie irytować płynność i jakość to drugi GTX750Ti i łączymy w SLI. Nie mówcie że na 4GB w grafice nie da się mocno podkręcić ustawień w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba kogoś powaliło w Rockstar z wymaganiami. Podane wymagania na stronie nie przekładają się na to co jest wymagane w grze. Jeśli ktoś ma grafikę z 2 giga ramu to za bardzo z efektami nie poszaleje, bo żeby ustawić grafikę na full trzeba mieć kartę z 8 giga ramu. Dobrze że mam karty w sli spięte więc policzyło 4 giga ramu i co nieco podkręciłem, ale dupy nie urywa. Na szczęście 60 klatek rewanżuje te zbyt wysokie wymagania :D

 

A jak ci się sprawują karty spięte w SLI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dziś nie pogram :) Poczekam aż wszyscy desperaci pościągają te dodatkowe 5GB po instalacji i wtedy na spokojnie sobie pobiorę z normalną prędkością a nie 16kb/s albo zerwane połączenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A jednak pograłem :) Gra siedzenia nie urywa, spodziewałem się czegoś nieco lepszego. Idzie wycisnąć te 60 klatek ale czasem potrafi nieco zwolnić całość. Samochody nie pływają tak jak w GTA IV co akurat cieszy ale ciężko się przepiąć na normalny tryb prowadzenia. Grafika może być chociaż wyższe ustawienia są ponad zasięgiem karty (2GB). To co jest dostępne jakoś ujdzie :)

Na plus fakt że gra jest w pełni spolonizowana jeżeli chodzi o język pisany. Pamiętam do poprzednich edycji trzeba było ściągać osobne pliki polonizacyjne z którymi to różnie bywało. Teraz wiadomo chociaż o co chodzi jak ktoś nierozumny w obcych językach.

Na pewno oczekiwałem systemu zniszczeń podobnego do tego jaki był w GTA IV, gdzie jak się solidnie w coś uderzyło to potrafiło zrobić wgniecenie na pół silnika i auto za nic nie odpalało. Tutaj mamy lekkie zadrapania, można z całej siły uderzyć w ścianę i najwyżej zderzak odpadnie. Autentycznie spodziewałem się zmiany samochodu na puszkę. Niestety aż tak dobrze nie ma.

Samo miasto jakoś nie specjalnie mi przypadło do gustu, widzę pełno znajomych motywów z GTA SA które też mi nie przypadło do gustu. Te wszystkie elo niga ziomalskie naćpane klimaty do mnie nie trafiają. GTA SA kojarzyło mi się zawsze z zachodzącym słońcem i podobnie jest z GTA V. Tutaj zdecydowanie IV do mnie lepiej przemawia pomimo tego że szare, bure, betonowe miasto jesienią.

Podsumowując to gra siedzenia nie urywa ale na plus fakt że nie było takich jaj z klatkowaniem jak w poprzedniej części gdzie były pojedyncze klatki na sekunde i komp dawał znać że jest mu ciężko wydzielając zapach pieczonego krzemu i innych takich.

Na pewno będę starał się przejść całą fabułę od początku do końca, niemniej nie planuję grania w trybie online i przechodzenie nałogowo po x500 razy trybu fabularnego. Raz przejdę, potem kiedyś może znowu. Tutaj na plus że ostatnia misja jest do przejścia vide wdrapywanie się na pokład helikoptera gdzie trzeba było napieprzać w klawiaturę i za którymś podejściem zaskakiwało.

Chyba tyle ode mnie na poczatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię karty za 1500 zeta żeby w jedną grę na full ustawieniach pograć a karta za chwilę będzie kosztowała połowę pierwotnej ceny...

 

Jedyne karty jakie posiadają więcej niż 4 giga ramu to Titany, których cena nawet dla mnie brzmi jak s-f.

 

Jak będzie irytować płynność i jakość to drugi GTX750Ti i łączymy w SLI. Nie mówcie że na 4GB w grafice nie da się mocno podkręcić ustawień w grze...

Uwierz mi że za wiele to nie poszalałem w ustawieniach, jak znajdę chwilę to wrzucę screeny z ustawień.

 

A jak ci się sprawują karty spięte w SLI?

 

Nagrałem 10 minut i wrzuciłem na YT ale chyba ich serwery nie lubią dużych plików, a surówka ważyła około 5,5 giga. Filmik przemielony został tylko 720p i wygląda że więcej nie da rady.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mg_eRCLznx8

 

Może w nocy jak serwery odpoczną to przemieli do fullhd i 60 klatek.

 

Jeśli chodzi o samo sli to wykorzystuje je w laptopie. Zmienia się metoda wykorzystywania obu kart, wcześniej wszystkie procesy były dublowane na drugiej karcie, teraz wygląda na to że procesy są rozdzielane na obie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę jak na PS3, słabe wygładzanie, tekstury też nie wyglądają świetnie. Płynność za to jest całkiem niezła.

W każdym razie zostanę przy ps4, od siebie mogę tylko polecić przejście wszystkich heist'ów w online. Jak masz znajomych z grą to naprawdę mega się gra w 4 ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda ładnie ale w full opcji, tyle tylko że wtedy to już się robi prawie 9 giga ramu dla GPU. Wyłączyłem limity ramu dla ustawień grafiki dałem wszystko na maksa i miałem aż 10 fps :lol: gdzie normalnie mam średnio 80 fps. Widać ze bez Titana ani rusz, ewentualnie karty z minimum 8 giga ramu.

 

@malu Filmik nie odzwierciedla tego co mam na ekranie bo nie został przemielony do końca. I nawet z podwójnym filtrowaniem YT jest inna jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, a tyle się nadziergałem i uj posta strzelił :/

 

Generalnie, optymalizacyjnie wypada dobrze, nawet bardzo. Większość kart ze średniej półki (ale obecnej, a nie sprzed 3-4 lat), da radę poszaleć w 1080p > 30 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OVH grozi przenosinami do innego kraju, jeśli przejdzie nowa ustawa o elektronicznej inwigilacji, która miałaby pozwolić władzom na montowanie "czarnych skrzynek" u francuskich dostawców i logowaniu wybranych połączeń (jeśli dobrze rozumiem, wszystkich przesłanych danych, nie tylko faktu połączenia). Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We Francji się ostatnio taki kulturalny burdel zrobił, że zupełnie się władzom nie dziwię, że chcą to ogarnąć. OVH za dużo $$$ wpakowało w swoją infrastrukturę, żeby ot tak sobie stwierdzić "panowie, wynosimy się". Minie kilka dobrych lat zanim powstanie sprawnie działające DC w innym kraju, o ile w ogóle gość rzeczywiście ma takie zamysły, a nie gra tylko pod zastraszenie rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że tak łatwo można wyrwać kable, rozmontować całe serwerownie zapakować na ciężarówki i wywieźć do innego kraju :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano...

Strasznie pokiełbasiłem przed chwilą i już się zaczynam gubić

Zrobiłem przez przypadek dwa zamówienia na kimsyfy ks-2 i oba opłacałem kartą (nie wiem czy mi się to udało xD mam nadzieje że nie)

Teraz w sekcji uprawnienia mam dwa serwery "status poprawny" xD co to w ogóle jest i co oznacza

 

EDIT

Ło żesz kurde opłaciłem dwa serwy

Da się tam to jakoś odprzedać bez konta?

Edytowano przez Enceladus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak można przez przypadek kupić serwery? ;)

Chociaż w sumie... Mój brat przez przypadek kiedyś kupił trabanta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mój kolega na kawalerskim niechcący w jednym klubie kupił za 1200 szampana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem połączony przez vpna ;d i nie wczytywała mi się strona z płatnościami ;d kiedy się rozłączyłem opłaciłem jedno i myślałem że popełniłem błąd i że nie poszło, to opłaciłem też drugie zamówienie. W tym samym czasie robiłem sobie papu to biegałem z pokoju do kuchni i byłem mocno rozproszony xD

 

Wyczytałem że można w ciągu 7dni od zakupu zrezygnować o ile serwer jeszcze nie miał zainstalowanego OS

 

Mam nadzieje że nie stracę kasiory ;p

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wybaczcie ale nie mogę się powstrzymać.

Dziś w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski, historyk, były minister, więzień Auschwitz oraz żołnierz AK.

Swoje przeżył ale nie będe ukrywał że nie po drodze mi było z jego poglądami, wiecie te dyplomatołki czy słynne "nie wierzcie frustratom, nie wirzcie dewiantom psychicznym którzy odreagowują swe kompleksy na narodzie". Jako człowieka który przeżył Oświęcim i walczył w AK pełen szacunek, to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Ale jego działalność w III RP oceniam jako dno dna. Typowy człowiek partii władzy który pluł na swój kraj i podsycał tak zwany konflikt polsko-polski.

Możecie mnie krytykować do woli ale... nie będę płakał po Bartoszewskim. Za dużo jadu w ostatnich latach wydał z siebie. Natomiast należy podkreślać jego dzieje wojenne, niezależnie od tego jak bardzo był człowiekiem PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×