Skocz do zawartości

Polecane posty

23 minuty padu, oczywiście na WHT pełno postów "nie działa!!" :P

 

Dokładnie 3 posty. Czy 3 posty == pełno ?

 

A jeszcze mi się nasunęło pytanie. Ile musi trwać awaria żeby można było o niej napisać ? 30 min., 45 min. a może 59 minut i 33 sekundy ?

 

 

PS.

 

Czy Wam też dedyk zaliczył restart przy okazji tego padu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zaliczył restartu.

 

xorg jak coś pada na minutę, dwie no to fakt - trochę nie wypada nawet o tym pisać, ale ponad 20 minut to już sprawa poważniejsza i bardziej bolesna, dlatego raczej nie można mieć do kogoś pretensji, że o tym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty padu, oczywiście na WHT pełno postów "nie działa!!" :P

 

Chyba dobrze, żeby Sebastian wiedział co się u niego dzieje? Bo wkońcu jeżeli nikt mu nic nie zgłasza to on może uznać, że wszystko jest OK.

Podsumowując uważam, że zgłaszanie takich "padów" jest jak najbardziej na miejscu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko mi, ale mysql w ogóle nie działa - zanotowałem o godzinie 8 rano, ale czy wcześniej to nie wiem, i nie działa do teraz (przeszło 6,5 godziny).

 

Do phpMyAdmina nie da się zalogować, do roundcube'a tak samo. Sprawa zgłaszana do sebaka z samego rana, ale jak na razie cisza.

 

Wydaje mi się, że może to być przyczyna jakiegoś nocnego rebootu systemu, bo w DirectAdminie w System Uptime jest:

0 Days, 9 Hours and 9 Minutes

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo mi się wydaje albo coś pierdykło. najpierw 2 razy dostałem halta z nikąd (jak łódzkie pogotowie) a teraz:

   Alert:   Could Not Start Vps, Reason: Invalid kernel, or some kernel modules are not loaded: Container start failed:

 

hmm, wtf?

 

dodam że NIC w konfiguracji swojego vpsa nie zmieniałem, akurat sobie dłubałem w django gdy to się stało :/

 

edit: już działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Forma Życia konfigurujemy i migrujemy część VPS'ów na blady w celu polepszenia jakośći oferowanych przez nas usług. Z przykrością muszę stwierdzić, że rozwiązania deskoptowe nie sprawdziły się tak jak tego oczekiwaliśmy. Stąd też postanowiliśmy o przeniesieniu naszej infrastruktury na sprawdzone rozwiązania.

 

Przenosiny nie powinny być odczuwalne, wiążą się praktycznie tylko z zrestartowaniem maszyny i max 1-2 minutową przerwą w dostępie do usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie VPS'y działają prawidłowo. Panel również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/91.205.74.126

 

niestety serwer nawet nie pinguje i do panelu też sie nie moge dostać.

pinguje i www też chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty padu, oczywiście na WHT pełno postów "nie działa!!" ;)

 

23 minuty: stracone emaile od klientów, o których dowiaduję się po dwóch tygodniach - kiedy juz nie moga się doczekac i dzwonią, nie wysłane emaile, które czekają 72 godziny na wysłanie i ... nie sa wysyłane, admin, który twierdzi, że żadnej awarii nie stwierdzono i wszystko działa...

 

I tak regularnie co jakiś czas. Dziś np to już chyba 3 godzina jak "coś nie działa".

 

Na szczęście większość rzeczy już przeniosłem gdzie indziej i to samo radze inym, którzy poważnie podchodzą do korzystania z netu. eF nadaje się do ... sam już nie wiem czego. Może dla dzieci bawiących sie i uczących sieci? Tam stabilność usług nie jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty: stracone emaile od klientów, o których dowiaduję się po dwóch tygodniach

Skąd Tobie wysyłają te maile? Z Ufgundy? Poprawnie skonfigurowany serwer pocztowy podejmuje próby ponownej wysyłki co parę godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wszystko działa jak należy.

Jedyne przerwy w tym miesiącu były wczoraj(8 Maja). Było 5 krótkich przerw łącznie około 10 minut. Były one widoczne od godziny 04:52:42 do 07:35:39.

Średnia długość tych przerw to 1m 36s.

 

Poza tym wszystko działa prawidłowo. Więc przerwy o których piszesz są bzdurami, a nie otrzymane maile to kolejna bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie wszystko działa jak należy.

Jedyne przerwy w tym miesiącu były wczoraj(8 Maja). Było 5 krótkich przerw łącznie około 10 minut. Były one widoczne od godziny 04:52:42 do 07:35:39.

Średnia długość tych przerw to 1m 36s.

 

Poza tym wszystko działa prawidłowo. Więc przerwy o których piszesz są bzdurami, a nie otrzymane maile to kolejna bzdura.

 

 

Tak masz rację. Dziś tez nic się nie działo. Brak dostępu do konta to pewnie był mój sen.

 

Nie otrzymane maile to bzdura…. Tu mnie ubawiłeś.

 

O jak to dobrze, że można już po prostu się nie wykłócać z dziećmi tylko pójść gdzie indziej.

 

Witaj normalności.

 

Serdecznie odradzam eFuturo. Obsługa zawsze wie lepiej, że nic się nie dzieje i w ogóle nie ma żadnego problemu.

 

A regularna padaczka i/lub kłopoty z serwerem to…. jak mówi pracownik eF. to bzdura.

 

Wierzę na słowo.

 

Jak dobrze że istnieją inni.

 

 

Skąd Tobie wysyłają te maile? Z Ufgundy? Poprawnie skonfigurowany serwer pocztowy podejmuje próby ponownej wysyłki co parę godzin.

 

Po chyba 72 godzinach daje spokój, nie pamiętam po ilu zacząłem dostawać że jednak nie dostarczył.

 

Ale nie wysłąne to małe piwo, możesz po prostu wysłać z innego konta, a mam kilka serwisów plus oczywiście konto darmowe na WP czy podobnym, choc wygląda to mało profesjonalnie to przynajmniej działa.

 

Problemem są emaile, które nie docierają i takie informacje powtarzały się ostatnio i od Polaków i od partnerów z zagranicy.

 

Ale jest tak, że dostajesz to za co płacisz, tu płaci się niewiele i dostaje min. problemy więc nie ma na co narzekać.

 

Po prostu przeniosłem kilka swoich serwisów gdzie indziej. Ostatni też pewnie przeniosę ale dopiero gdy go przemodeluję co mam w planie.

 

3 majcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie otrzymane maile to bzdura…. Tu mnie ubawiłeś.

 

Przecież wyraźnie napisał:

Skąd Tobie wysyłają te maile? Z Ufgundy? Poprawnie skonfigurowany serwer pocztowy podejmuje próby ponownej wysyłki co parę godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież wyraźnie napisał:

 

Nie otrzymane emaile= emaile, które do mnie nie dotarły a zostały wysłane.

 

Pierwszy post dotyczy emaili nie odebranych a drugi nie wysłanych przez serwer, który po ilus tam dniach jednak ich nie wysyłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak masz rację. Dziś tez nic się nie działo. Brak dostępu do konta to pewnie był mój sen.

A regularna padaczka i/lub kłopoty z serwerem to…. jak mówi pracownik eF. to bzdura.

Primo - Nie jestem pracownikiem "eF".

Secundo - Być może była to awaria sprzętowa. Jednak żadnych problemów z siecią, łączami w tym czasie na 100% nie było.

Tertio - Nikt nie będzie odpowiadał za nie prawidłowo skonfigurowany serwer MTA, który nie podejmuje prób ponownej wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[info n.t połaczenia z Serwerownią EFuturo] Cos padło wlasnie, 8.05.09 takze byla jakas awaria kilkunastominutowa.

 

Po tracercie widać, że coś padło za router.toredo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×