Skocz do zawartości
Bartosz Z

Tanie Banana Pi (164), Raspberry Pi (146) i akcesoria

Polecane posty

Hej,

Gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem Banana Pi, Raspberry Pi i akcesoriów do nich, to polecam sprawdzone i tanie (najtańsze?) źródło:
Banana Pi ~164 PLN + akcesoria

Raspberry Pi B+ 512 MB ~146 PLN + akcesoria

 

Nawet nie byłem świadom tak niskich kosztów i szerokiego wyboru akcesoriów :rolleyes:

Wysyłka u nich zajmuje ~2-3 tygodnie, uznają problemy z działaniem sprzętu po odbiorze (zwrot pieniędzy lub wysyłka sprawnego sprzętu).

Obsługują płatności PayPal, więc można podpiąć kartę i płacić bezproblemowo w złotówkach - mają bardzo korzystny przelicznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługują płatności PayPal, więc można podpiąć kartę i płacić bezproblemowo w złotówkach - mają bardzo korzystny przelicznik.

 

Kto? Paypal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rzeczy wolę kupować od chinczykow na aliexpress. Fakt, trzeba czekać trochę dłużej na towar ale jest znacznie taniej :)) teraz czekam na banana pro, które kupiłem w cenie właśnie około 160zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robson, miałem na myśli różnicę w cenie rynkowej dolara (w Polsce), a cenę tego samego dolara w sklepie. Nie wiem jakie PayPal stosuje przeliczniki, interesuje mnie "efekt końcowy".

Ali jest spoko, jak się ma konto walutowe itd. Tutaj nie musisz sprawdzać opinii, towar jest w pełni sprawny, szybko obsługują zgłoszenia - wszystko na + :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w temacie kupna, RPI to ja zachęcam do kupna obecnie RPI 2.

Cena prawie ta sama a wydajność podobno 6x.

A na pewno ma już 1gb ramu i 4cory a to już dużo w porównaniu do RPI B+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, ale z tego co czytałem to jest 6 razy szybszy na operacjach wielowatkowych A 1.5x szybszy na jednym watku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do płatności w USD używam karty VISA prepaid. Można zasilić ją w banku peelnami albo kupić $ w kantorze i wpłacić na rachunek techniczny. Albo oczywiście można przelać polskie złotówki ze swojego osobistego konta na konto techniczne rozliczane w $.

 

No właśnie...chcę zapłacić na banggood.com za pomocą karty prepaid VISA i nie widzę w opcjach takiej możlwości... :(

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, ale z tego co czytałem to jest 6 razy szybszy na operacjach wielowatkowych A 1.5x szybszy na jednym watku

 

napewno przekłada się na pobór prądu, najistotniejszą zaletę drobiazgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po wypłacie pewnie się zainteresuje takim sprzętem tylko nie mam monitora pod hdmi jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę Bartosz Z. Pogięte troche :P

 

A jak wygląda sprawa "przwalutowania"? Jeśli dobrze rozumiem, pod konto na PP podpinam konto złotówkowe w mBanku i...? np. chcę zapłacić 9$ za towar... jak wygląda procedura? Kiedyś czytałem co i jak na PP ale ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są konwertery za parę zł, zachęcam do zabawy są fajne projekty w necie, można zrobić coś samemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze: zerknij na takie coś... KONWERTER ADAPTER z HDMI na VGA D-Sub FULL HD. Są tez na all... jakieś odmiany z audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pekus, nie pogięte - idealne :P

 

1. Zakładasz konto PayPal
2. Logujesz się, na konto PP podpinasz swoją najzwyklejszą kartę do bankomatu
3. Wpisujesz tytuł transakcji, jaką obciążyli Twoje konto (w celu weryfikacji)
4. Po spięciu tradycyjnego rachunku z PP możesz w BangGood zapłacić normalnie złotówkami - wystarczy, że zmienisz sobie walutę w interfejsie.

 

Według mnie, to bardzo wygodne rozwiązanie.


EDIT: Przy okazji.. Niedawno rzucili promo na powerbanki Xiaomi 10400 mAh za niecałe 68 PLN - w Polsce zaczynają się od stówki, a naprawdę robią robotę ;)

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartosz Z.

Ja po prostu nie lubie kombinować ;) fajnie się kupuje na aliexpress ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinacje masz tylko przy podpięciu karty (rachunku) do konta PP, później tylko klikasz "Kup" i reszta dzieje się automagicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Przy okazji.. Niedawno rzucili promo na powerbanki Xiaomi 10400 mAh za niecałe 68 PLN - w Polsce zaczynają się od stówki, a naprawdę robią robotę ;)

 

Za te same pieniądze kupię na ebayu bez promocji, po tym samym złodziejskim przeliczniku ;) ewentualnie od Chińczyka za połowę ceny ale będę musiał z 2 tygodnie za przesyłką czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystawili Raspberry Pi B+ za 128 PLN :o

Do jutra do 17:00 jest aktywna promocja.

W polskim oddziale RS (oficjalny dystrybutor na świat) dostaniesz za 105 PLN netto, więc słaba ta promocja :P

http://pl.rs-online.com/web/p/processor-microcontroller-development-kits/8111284/

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geekboy, w takim razie nie wiem skąd ponad 460 wyświetleń tematu, jak każdy przecież wiedział o cenie Malinki w polskim oddziale oficjalnego dystrybutora :P

 

Nie siedzę jakoś specjalnie w świecie tych mikrokomputerków, a chciałem dać dobre info ewentualnym zainteresowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ej no ale zaraz. Promocja dotyczy przecież ceny (przeceny) w danym sklepie a nie najniższej na świecie / w danym kraju.

 

 

Nie rozumiem po co dyskusja że gdzieś taniej jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×