Skocz do zawartości

bybunny

Firma
 • Zawartość

  2354
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  77

bybunny wygrał w ostatnim dniu 11 Sierpień 2017

bybunny ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

540 Lider

O bybunny

 • Ranga
  Freedom Forever

Informacje profilowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnio na profilu byli

33520 wyświetleń profilu
 1. pytanie o wrzucenie na serwer

  Wszystko zależy jaki ruch ma obsłużyć taki VPS ale idąc w kierunku możliwości takiej wirtualnej maszyny warto oddzielić ważny element jakim jest wiedza w zakresie konfiguracji takiego serwera pod konkretne zapotrzebowanie. Posiadając odpowiedni zakres wiedzy można naprawdę sporo wycisnąć mimo że ten najtańszy ma zaledwie 1 vCPU i 1GB pamięci RAM. Problem jednak jest inny bardziej niepokojący ponieważ zadałeś pytanie dotyczące przeniesienia danych a tak naprawdę w przypadku usługi typu VPS czeka ciebie nie tylko przeniesienie i wspomniana wcześniej ingerencja w ustawienia bazy danych. Kolejnym ważnym krokiem jest ustawienie DNS, odpowiednie zabezpieczenie takiego serwera, konfiguracja poczty - czyli SMTP dla forum itd. Może to że porywasz się na VPS nie jest koniecznością biorąc pod uwagę pytania z twojej strony ,które jasno określają stan twoich informacji dotyczących zagadnień związanych z samodzielnym utrzymywaniem stron internetowych. Czy nie lepiej poszukać zwykłej usługi współdzielonej a następnie po roku czy dwóch jak forum faktycznie będzie miało tz sens istnienia poszukać czegoś własnego w stylu VPS a może i jakiś mały serwer dedykowany? To jedynie moja dobra rada zanim w poście za jakiś czas dodatkowo przeczytam że masz zamiar utrzymywać jeszcze serwer TS3 dlatego VPS. W takim przypadku ręce opadają a limit słów na dalsze rozważania w tym temacie wynosi zero.
 2. Wymiana dysku na SSD HP 15-b143cl

  https://www.ifixit.com/Guide/HP+Pavilion+Sleekbook+15-b142dx+Hard+Drive+Replacement/37449 Cos takiego znalazłem
 3. pytanie o wrzucenie na serwer

  Nie trzeba być programistą, jedynie co należy wiedzieć to gdzie zmienić ustawienia dotyczące bazy danych wspomnianego forum. W zależności od usługodawcy nazwa bazy danych, nazwa użytkownika może zawierać dodatkowy człon który jest generowany automatycznie podczas tworzenia. Często te dane się różnią między usługodawcami, kolejna sprawa to nazwa hosta bazy danych, może to być tz localhost + port lub konkretny adres IP + port. Nie jest to trudne lecz wymagana jest podstawowa wiedza w tym zakresie. Dodatkowo od rodzaju skryptu forum jego wersji należy wybrać w panelu hostingowym odpowiednią wersję PHP. Skoro masz zamiar zmienić usługodawcę szukaj takiego który pomoże tobie z migracją i zadba o odpowiednia konfigurację. Będziesz miał zdecydowanie mniej stresu.
 4. Wymiana dysku na SSD HP 15-b143cl

  Po odkręceniu dolnej części obudowy powinna być możliwość podniesienia klawiatury i odpięcia taśmy a następnie odkręcenia śrubek z góry. Wiele modeli HP tak właśnie ma.
 5. Wymiana dysku na SSD HP 15-b143cl

  O ile pamietam to musisz odkręcić śrubki pod klawiaturą bo HP lubi ten typ konstrukcji. Pozdrawiam Sławek
 6. Duzy peak w Woocommerce a hosting

  Usługa współdzielona to słabe rozwiązanie bez względu czy jest skalowana czy nie ,proponuję przyjrzeć się ofercie Home bo to nawet dobrze działa jak chcesz mieć usługę długoterminowo. Home nie jest może idealne ale daje radę ponieważ mają jasno określone zasady odnośnie oferowanych usług. Oczywiście kropką nad "i" jest twoja konfiguracja witryny, skoro to sprzedaż konkretnego produktu wywal wszystkie elementy które mogą powodować opóźnienie. Jeżeli nie home to może coś z OVH. Bez względu na wybór nikt nie zaoferuje gotowego środowiska w cenie zawsze będziesz musiał sam pogrzebać co wymaga wiedzy lub poprosić kogoś o przygotowanie usługi.
 7. Migracja IMAP

  Jest coś takiego jak propagacja DNS, to że ty widzisz zmianę rekordów nie znaczy że inne serwery widzą tak samo a tym samym dalej starają się dostarczyć pocztę na stary adres IP serwera. Weryfikacja danych w imapsync działa jedynie podczas migracji w stosunku do konkretnej skrzynki. wystarczy że gdy proces zostanie ukończony a propagacja adresów dalej trwa na stary serwer mogły przyjść kolejne wiadomości których już nie zweryfikujesz. Temat rzeka ale twój plan posiada dużo błędów które negatywnie wpływają na proces przenosin.
 8. Migracja IMAP

  Hej, nie jesteś wstanie wykonać tego tak by korzystać ze starego serwera poczty i jednocześnie przenosić zawartość ponieważ jak chcesz zweryfikować te dane przy 100 skrzynkach o powierzchni 70GB? Możliwe jest wykonanie synchronizacji w oparciu o rsync ale oba środowiska muszą być podobne jeżeli chodzi o konfigurację. Jeszcze łatwiej do tego podejść jeżeli oba serwery zarządzane są przez ten sam panel hostingowy. Kolejna możliwość to wykorzystać tymczasowo utworzoną bramę poczty ale takie działanie wymaga wiedzy i oparcia procesu migracji o konkretny plan. Jak dobrze do tego podejdziesz to migracje można wykonać do 72 godzin. To tak w wielkim skrócie
 9. Strona wolno sie ładuje czy to hosting

  Za takie zachowanie testu strony odpowiadają dwa element, pierwszy to optymalizacja witryny a druga równie istotna to właściwy usługodawca który zapewni odpowiednie zasoby. Zanim zaczniesz szukać nowej usługi hostingowej w pierwszej kolejności zobacz co możesz zrobić we własnym "ogródku". Poniżej masz wynik witryny opartej na wordpress ,która jest że tak powiem dopracowana do granic możliwości jeżeli chodzi o wydajność + odpowiednia usługa hostingowa jako kropka nad "i". Zaznaczam ,że warto poświęcić czas i w pierwszej kolejności przeanalizować wszystkie błędy testu wydajności a następnie je oczywiście poprawić.
 10. Dodaj subdomenę jako domenę i przekieruj bezposrednio w panelu plesk.
 11. Jedynie mogę podejrzewać że jesteś na panelu Plesk ale mogę się mylić. Dodaj do pliku .htaccess w folderze głównym <IfModule mod_headers.c> Header always set Strict-Transport-Security "max-age=15768000; includeSubDomains; preload" </IfModule> A tu masz na temat opcache (EN): https://help.nextcloud.com/t/php-opcache-not-correctly/12925/10
 12. Najwygodniej jest użyć urządzenie ze stajni Synology. Łatwe w użytkowaniu bez względu na system operacyjny komputerów podrzędnych, doskonale rozwiązana platforma którą często stosujemy dla klientów zamiast prądożernych standardowych serwerów czy komputerów spełniających funkcje serwera. Nawet posiadając ograniczona wiedzę bez problemu sobie poradzisz z konfiguracją. Miłej zabawy
 13. Zmień revDNS bo obecnie masz taki 46.218.166.192.in-addr.arpa.teredo.pl to po pierwsze, a pod drugie masz bałagan w samym DNS dotyczącym glassini.eu ponieważ wskazuje 4 serwery DNS zamiast dwóch jak podejrzewam. Jeżeli zmianę tych rekordów przeprowadziłeś niedawno odczekaj przynajmniej 48 godzin by zniknęły z cache zanim zbombardujesz o2 i pozostałe serwisy kolejny raz.
 14. Domeny.pl wymusza opłatę za podanie authinfo

  Tak na marginesie: "If you cannot create your own Auth-Code through your control panel, you should contact the registrar to obtain an Auth-Code. If your registrar fails to provide you with an Auth-Code within five calendar days of your request, please submit a Transfer Complaint." Aczkolwiek jestem na 100% pewien ,że korzystając z promocji musiała być stosowna informacja na stronie lub odnośnik do niej. Bez względu na formę tej adnotacji rejestrator ma obowiązek wydania kodu i ewentualne dochodzenie zaległych płatności drogą prawną ponieważ blokowanie kodu jest nielegalne w odniesieniu do praw i obowiązków jakich wymaga "icann" od firm sprzedających tz domeny "top-level". Tak na przyszłość informacyjnie ,cena domeny com nie powinna przekraczać 45 złoty razem z podatkiem. Niestety prawa rynku są jakie są więc każdy ma prawo oferować własną cenę i wszelkiego rodzaju promocje.
×