Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Uwazam jednak, ze komfort korzystania z tych samych loginow na kilku domenach nie jest warty upowania resellera :) to doby dowcip p. Wojtka ... nie sadzicie chyba, ze nagle ludzie zaczna sprdzedawac czy rozdawiac konta mailowe i beda uzywali 10x tyle transferu ... wydaje mi sie ze jednak powinliscie wziac to pod uwage przy rozbudowei extranetu. Jesli chodzi oreszte to pewnie administracja subdomenami itd. ogolnie wg. mojej subiektywnej opinii progreso jest znacznie lepsze niz zlodzieje trafficu ... konkretne rozwiazania i odpowiedzi, a nie jakies odsylanie od Annasza do Kajfasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Przeniosłem się do Progreso z nazwa.pl po zapoznaniu się z opiniami na tym forum. Jednak trochę jestem rozczarowany. Postanowiłem dokonać transferu domen do Progreso, na początku wszystko szło gładko, tzn. już następnego dnia rozpoczął się transfer domeny .pl, natomiast jeśli chodzi o domenę .com zostałem powiadomiony iż muszę dokonać przed transferem opłaty. Następnego dnia dostałem wiadomość z działu technicznego iż transfer został dokonany dla domeny .pl i pytanie czy podpiąć ją pod mój serwer i zmienić DNSy. Oczywiście odpisałem że tak oraz napisałem maila z załączonym potwierdzeniem przelewu za transfer domeny .com. Jednak od 3 dni cisza. Nic się nie wydarzyło w sprawie podpięcia i transferu. Postanowiłem zadzwonić do działu technicznego, gdzie powiedziano mi, że za pół godziny wszystko zostanie załatwione. Minęły 3 i cały czas nic.

Mam nadzieję, że to tylko takie moje pierwsze koty za płoty z Progreso i że nie jest to standard jeśli chodzi o Helpdesk.

Jeszcze jedno, nie chcę aby ktokolwiek myślał iż się użalam nad sobą;) Po prostu piszę jakie są moje pierwsze doświadczenia jeśli chodzi o Progreso.

 

Jak sprawy potoczą się dalej dam znać.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, nie chcę aby ktokolwiek myślał iż się użalam nad sobą;) Po prostu piszę jakie są moje pierwsze doświadczenia jeśli chodzi o Progreso.

 

pociesze cie :P

ja czekalem 3 tygodnie na transfer domeny com do partnera progreso :/

 

wniosek jest prosty:

hosting ok

a domeny nalezy sobie "obsluzyc" we wlasnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to ja musze powiedziec po pol roku uzywania hostingu progreso (s7), ze nie mamy zadnych problemow.

Strona ktora u innego hostera kulala i wymagano od nas ciagle optymalizacji skryptow, tu smiga bez problemow mimo ze dzienna ilosc odwiedzin sie prawie podwoila.

 

Takze, jesli kto potrzebuje dobrego hostingu - moge szczeze polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż czekam na bardziej funkcjonalnego webmaila, który miał być do końca zeszłego roku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Po miesiacu hostowania sie na progreso mysle, ze moge napisac juz w miare subiektywna opinie.

1) Serwer chodzi swietnie - moze nie jest to F1 jednak nie ma momentow zeby zamulal albo mial zadyszke (na moim p12 juz wiecej klientow nie beda wpuszczac). Zreszta krotkie pingi robia swoje :)

Uptime od ponad 40dni - nareszcie skonczyly sie skargi, ze forum sie nie laduje ^__^

2) Obsluga - Wlasciwie czekalem raz dluzej troche niz chcialem (moze za duzo wymagam czasami), ale jedno PW na tym forum rozwiazalo calkowicie problem, pozatym tym reakcje sa trafne i satysfakcjonujaco szybko.

Support pomogl mi rowniez z baza danych, bo nie wiedizalem co to sa indexy, itp. czyli to czego wcale by nie musieli robic.

3) Extranet jest swietny - jak sobie popsulem cos w bazie albo w jakims pliku moglem 2 kliknieciami wybrany fragment przywrocic sprzed zniszczenia.

 

Nawiazujac do tytulu tematu nie wiem jak jest na home.pl i nie chcem wiedziec ;) poporstu nie czuje takiej potrzeby - za 305zl brutto w progreso.pl mam konto do ktorego nie mam zadnych zastrzezen. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z wordpressem na progreso?

kiedyś ktos tu się skarżył, że mu wolno chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS

z tego co wiem to p12

 

@suchar - ja mam phpBB by Przemo i chodzi bez problemu, a WP jest znacznie lzejszy wiec mysle, ze bedzie smigac okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSOBIŚCIE nie miałem konta w żadnej z tych firm, chodź miałem styczność z kontem na home nie będę się wypowiadał na temat żadnego z tych 2 hostingów z strony szybkości jakości itp... Home to monopol :) Raczej hosting dla firm, spróbójcie tam postawić większe forum przemusia, hehe...

 

Osobiście jak bym miał wybierać wybrał bym Progeso, ale nie wybieram bo mam własnego dedyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa phpbb by przemo ;) dam Wam małe porównanie. Bazy danych forum na phpbb by przemo (czyste, czyli tylko ten syf co jest standardowo :)) i ipb (ipb + pelno modulow mkportalu) miały równo po około 70MB jak przekonwertowalem to na fajny skrypt SMF z duza iloscia dodatkow to ta sama baza danych ma ... 24MB ! Robi roznice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazy danych forum na phpbb by przemo (czyste, czyli tylko ten syf co jest standardowo ;)) i ipb (ipb + pelno modulow mkportalu) miały równo po około 70MB jak przekonwertowalem to na fajny skrypt SMF z duza iloscia dodatkow to ta sama baza danych ma ... 24MB ! Robi roznice :)
Albo znaczy tyle, ze w tej bazie nie sa zawarte wszystkie informacje, ktore byly zawarte w oryginalnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar bazy nie świadczy o jej wydajności, czy obciążeniu jakie generuje.

O tym decyduje ilość i jakość zapytań generowanych przy danej operacji ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty to wiesz, ja to wiem ;) ale pierwsze o co pytaja podczas przenosin do nowego hostingodawcy to wielkosc bazy danych, a baza 2/3 mniejsza od powiedzmy takiej 1GB mniej przeraza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmiar bazy nie świadczy o jej wydajności, czy obciążeniu jakie generuje.

O tym decyduje ilość i jakość zapytań generowanych przy danej operacji ; )

Tia, wsztko fajnie i w ogóle super....

Tylko proszę weź pod uwagę:

- zwykły szary klient nie ma o tym zielonego pojęcia

- większość użytkowników którzy przenoszą swoje "by przemo" na nowe serwer, nie wiedzą o tym, że skrypt ogólnie może zostać uszkodzony... (indeksy tabel)

- [...]

 

Osobiście mam kilku takich użytkowników którzy posiadają bazy ~100MB i w ogóle praktycznie ich nie widać, choć skrypty i bazy są używane non-stop....a takich którzy posiadają bazy ~10MB i dosłownie zarzynają cały serwer.

 

Na wielkość bazy danych vs. wydajność serwera nie ma żandego porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS, wiem. Sam konwertowałem z syfo przema na smfa :) Pare krzaków (latwo poprawić ) ale tak wszystko śmigało.

Ale offtop ;)

 

Jak ktoś by z moich znajomych potrzebował hostingu to polecę progesso :) to tak żeby nie było offtopicku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się nie podoba polityka firmy

 

Zamówiłem konto do testów tak jak to oferują w swojej ofercie 14 dniowy okres testowy.

Napisałem im z 3 maile żeby skasowali konto, że nie jestem nim zainteresowany.

Zero reakcji !

 

Na upartego chcą żebym kupił konto. Do domu mi przysyłają rachunki, że nie zapłaciłem blablabla...

Trochę jest to denerwujące, bo jeszcze za 2 miesiące pewnie dadzą moje dane jakiejś firmie windykującej.

 

Zerowy kontakt.

Pzdr. może tutaj Panowie z progreso.pl przeczytają i zareagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tramp uruchamiając usługę nawet na okres testowy godzisz się z regulaminem w którym na pewno zawarte są informacje o usuwaniu usług.

 

Odkąd to faktura pro-forma wzywa do uregulowania płatności? bo pewnie taką dostałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Bardzo mi się nie podoba polityka firmy

 

Zamowiles serwer, wiec zaakceptowales regulamin ktory wyraznie mowi m.in.:

 

Okres Testowy - okres 14 dni kalendarzowych liczony od dnia Rejestracji Usługi Hostingu, podczas

którego Abonent ma możliwość wypróbowania wszystkich Usług Składowych z wyłączeniem dostępu do

linii poleceń serwera SHELL. W trakcie jego trwania Abonent nie jest zobowiązany do uiszczenia Opłaty

Abonamentowej;

 

2. Rejestracja usług świadczonych przez Operatora jest jednoznaczna z zawarciem Umowy na Okres

Testowy. W trakcie trwania Okresu Testowego Abonenta obowiązują wszystkie postanowienia Umowy;

 

Zamówiłem konto do testów tak jak to oferują w swojej ofercie 14 dniowy okres testowy.

Napisałem im z 3 maile żeby skasowali konto, że nie jestem nim zainteresowany.

Zero reakcji !

 

Nie mozemy usunac konta bo byloby to zlamaniem postanowien Umowy jaka nas laczy na okres testowy (a ktorej warunki reguluje Regulamin, ktory zaakceptowales Ty i my).

 

Na upartego chcą żebym kupił konto. Do domu mi przysyłają rachunki, że nie zapłaciłem blablabla...

Trochę jest to denerwujące, bo jeszcze za 2 miesiące pewnie dadzą moje dane jakiejś firmie windykującej.

 

W momencie rejestracji musiales otrzymac wyrazna informacje, ze otrzymasz normalna poczta fakture pro forme + druk przelewu / wplaty, ktory nalezy uiscic *jezeli* bedziesz zainteresowany dalsza wspolpraca. Jezeli nie - wyrzuc do kosza, to jest tylko pro forma - dokument ktory nie ma zadnej wartosci ksiegowej i sluzy tylko przypomnieniu o kwocie, abonamencie, nr konta etc.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamowiles serwer, wiec zaakceptowales regulamin ktory wyraznie mowi m.in.:

Nie mozemy usunac konta bo byloby to zlamaniem postanowien Umowy jaka nas laczy na okres testowy (a ktorej warunki reguluje Regulamin, ktory zaakceptowales Ty i my).

W momencie rejestracji musiales otrzymac wyrazna informacje, ze otrzymasz normalna poczta fakture pro forme + druk przelewu / wplaty, ktory nalezy uiscic *jezeli* bedziesz zainteresowany dalsza wspolpraca. Jezeli nie - wyrzuc do kosza, to jest tylko pro forma - dokument ktory nie ma zadnej wartosci ksiegowej i sluzy tylko przypomnieniu o kwocie, abonamencie, nr konta etc.

pozdr.

 

W takim razie wszystko wyjaśnione.

Jednak oczekiwałem takiej odpowiedzi na maila.

 

Pzdr i przepraszam za zamieszanie w takim razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak oczekiwałem takiej odpowiedzi na maila.

BOK Progreso niestety ostatnio kuleje w tym temacie.

Mam tam konto od stycznia bieżącego roku i jak do tej pory wszystko przebiegało szybko i gładko. Niestety moje ostanie zgłoszenie:

Czas od momentu zgłoszenia
13 dni 4 godziny
Czas od ostatniej akcji
3 dni 5 godzin

i nie chodzi tu o jakąś pierdołę, ale o rzecz uniemożliwiającą prawidłowe działanie serwisu.

Na moje kolejne e-maile jak do tej pory nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.

W chwili obecnej muszę zrewidować moją dotychczasową opinię o tej firmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOK Progreso

[...]

i nie chodzi tu o jakąś pierdołę, ale o rzecz uniemożliwiającą prawidłowe działanie serwisu.

Na moje kolejne e-maile jak do tej pory nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.

W chwili obecnej muszę zrewidować moją dotychczasową opinię o tej firmie...

 

nie gledz, nie moga ci odpisac bo ciagle mysla nad tym co odpowiedziec (zgodnie z obietnica) na forum odnosnie wydajnosci ;)

 

mieli odpowiedziec po ubieglym weekendzie wiec zapewne jak _w koncu odpisza_ to wszyscy zostaniemy zaszokowani krynica elokwencji :)

 

nmsp :)

 

 

 

a tak na serio, zastosuj to co radzi BOSS, telefon naprawdę nie gryzie a wiele moze ulatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×