Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Gość adamszendzielorz
Wojtek mam pytanie , powiedzmy że pracuje w interia.pl/home.pl (wybierz co chcesz), mamy nawał pracy , albo mnie boli głowa lub mam taki kaprys i dostajesz zlecenie zrobienia słownie jednego formularza , czy umieścisz interię/home jako klienta ?

 

Ale dla Sony akurat robimy hosting prawie tak identyczny jak 99% innych uslug jakie swiadczymy (no, sa to tylko "troche" wyzsze parametry i cena ale hosting *ten sam*). Wiec nie wmawiajcie nam, ze zarejestrowalismy dla Sony domene, a chwalimy sie jakbysmy hostowali ich glowna strone :)

 

BTW. Patryk jezeli dla Ciebie SONY to tylko sony.pl to wspolczuje. Sony to gigantyczna korporacja ktora ma setki roznych stron. I dla kazdego hostingodawcy z ktorego uslug korzysta - *jest klientem*.

Z mojej strony tyle.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek mam pytanie , powiedzmy że pracuje w interia.pl/home.pl (wybierz co chcesz), mamy nawał pracy , albo mnie boli głowa lub mam taki kaprys i dostajesz zlecenie zrobienia słownie jednego formularza , czy umieścisz interię/home jako klienta ?

Osobiscie - nie, to za mala rzecz. Teraz mi powiedz jak to sie ma do tego watku, bo nie widze zwiazku, chociaz mocno sie staram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Progreso - ja już napisze tylko jedno .. strasznie się jakoś niezdrowo irytujecie, jak na taką małą sprawę. Czy to tak zdrowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, długa rozmowa widze wyszła. Z mojego punktu widzenia zgadzam się patrykiem - podstawową usługą Progreso z tego co się nie mylę jest hosting, inne to raczej dodatek do całej oferty albo mogę o czymś niewiedzieć :) A wstawianie w spis klientów, firmy których stron się nie utrzymuje na serwerach

No tak, to co mam zrobic z firma, ktorej utrzymujemy FTP, poczte i aplikacje webowe. Nikt jeszcze nie udzielil odpowiedzi na to pytanie, chce wiedziec na przyszlosc :) To raz, a dwa czy logicznym jest na prostej stronie z lista klientow umieszczac szczegolowe informacje. Jak chcesz nazwac usluge utrzymywania w/w rzeczy? Podaj mi jakas alternatywe slowa hosting.

 

Zapominacie, ze hosting != serwer wirtualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Heh, długa rozmowa widze wyszła. Z mojego punktu widzenia zgadzam się patrykiem - podstawową usługą Progreso z tego co się nie mylę jest hosting, inne to raczej dodatek do całej oferty albo mogę o czymś niewiedzieć :) A wstawianie w spis klientów, firmy których stron się nie utrzymuje na serwerach, a jest się firmą oferującą serwery nie jest fair w stosunku do klientów.

 

Ale my *hostujemy* rozne rzeczy / strony dla tych klientow na naszych serwerach. dr1051 dlugi czas hostowali sie u nas odkad nie postawili wlasnych maszyn i przeniesli obsluge stron na ich maszyny. Ale w dalszym ciagu korzystaja u nas z DNSow i jego dosyc zaawansowanych opcji zwiazanych z VoIPem. Takze absolutnie nie czujemy sie niefair - dla wszystkich tych klientow robimy hosting - w wiekszosci dla stron, a dla niektorych troche bardziej zaawansowane aplikacje / serwery etc - ale to wszystko jest hosting na tym samym sprzecie i w tym samym miejscu co dla kazdego nowo zarejestrowanego klienta :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie z Progreso - ja już napisze tylko jedno .. strasznie się jakoś niezdrowo irytujecie, jak na taką małą sprawę. Czy to tak zdrowo?

Dbamy o wizerunek. Pozatym licze, ze ktos poda nam zloty srodek. Nie pozjadalismy wszystkich rozumow przeciez - pytam wiec grzecznie: jak nazwac usluge o ktorej pisze powyzej. Tego dr1051 to ja bardzo chetnie uscisle przy okazji zmiany strony, ze chodzi o VOIPa, ale nadal nie wiem jak sprecyzowac hosting aplikacji inaczej i czy logicznym jest tworzenie osobnej strony czy akapitu poswieconej kazdemu rodzajowi hostingu, a na upartego bedzie ich kolo 10 rodzajow :)

 

To raz. Druga sprawa to to, ze nie lubie niewyjasnionych spraw.

 

@Adam - dublujemy sie, idz sobie zbuduj cos z lego albo zobacz taniec z gwiazdami czy cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rshmn: odpowiem trochę na okrągło - jeśli sprzedaję na stronie kapustakiszonaodpatryka.pl kapustę kiszoną i dam sobie tam listę klientów, to fair zarówno w stosunku do nich, jak i do moich przyszłych klientów będzie wymienienie tych, którzy kupili ode mnie worek kapusty, a nie beczułki i łopatki do ich nakładnia, prawda? :) Analogicznie - jeśli na Progreso.pl sprzedajecie serwery wirtualne w dwóch pakietach to odpowiednie wydawałoby się wymienienie klientów, którzy korzystają właśnie z tych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rshmn: odpowiem trochę na okrągło - jeśli sprzedaję na stronie kapustakiszonaodpatryka.pl kapustę kiszoną i dam sobie tam listę klientów, to fair zarówno w stosunku do nich, jak i do moich przyszłych klientów będzie wymienienie tych, którzy kupili ode mnie worek kapusty, a nie beczułki i łopatki do ich nakładnia, prawda? :)

Sprzedajemy serwery wirtualne / hosting. Czy to co robimy dla DR / Soniacza to nie hosting? Niech mi ktos wreszcie napisze, bo wszystko to bicie piany bez konkretow. Jak nazywa sie usluga, o ktorej pisalem pare razy? Jak? My nie sprzedajemy STRON WWW, my sprzedajemy hosting / serwery wirtualne.

 

Obie te firmy korzystaja z tych dwoch pakietow. Nie maja nic niestandardowego w sumie (no.. VOIPa ma u nas moze 5 firm), anyway -> obie firmy korzystaja z pakietow, ktore sa na stronie. Obie hostuja rozne rzeczy. Jak nazwac ta usluge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ma się to tyle że są różne usługi , jeżeli byś zachorował będąc jedynym adminem i poprosił abym tydzień popilnował Ci interesu nawet za uzgodnioną kwotę nie umieściłbym informacji że moim Klientem jest Progreso obok stron hostingowych utrzymywanych na serwerach współdzielonych.

 

Ja osobiście uważam że przy takiej liście mógłbyś np Klientów podzielić na dwie grupy

- pierwszych wybranych wyróżnić miniaturką i jednozdaniowym opisem

(grafika , dedykowane rozwiązania dla jednego z serwisów itp)

- tych których faktycznie hostujecie na serwerach współdzielonych wymienić ciurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście uważam że przy takiej liście mógłbyś np Klientów podzielić na dwie grupy

- pierwszych wybranych wyróżnić miniaturką i jednozdaniowym opisem

(grafika , dedykowane rozwiązania dla jednego z serwisów itp)

- tych których faktycznie hostujecie na serwerach współdzielonych wymienić ciurkiem.

Michal - nie czytasz uwaznie. Obie firmy maja u nas serwer wirtualny plan biznes albo biznes+. Wymieniam je wiec ciurkiem. Co jeszcze moge zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
@Adam - dublujemy sie, idz sobie zbuduj cos z lego albo zobacz taniec z gwiazdami czy cos :)

 

Dobra, ide na piwo :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic niewiem :) Hehe, skoro hostujecie no to wporządku. Ja tam w poprzednich postać niebardzo wyczytałem, że jednak hostujecie, a staram się zwracać uwagę na to co czytam. Jak dla mnie sprawa zamknięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to ta sama usługa którą serwujesz innym bez żadnych modyfikacji , niech i tak będzie choć niektórzy chętnie widzieli by link obok nazwy do strony do której wydane jest polecenie ping znajduje się na Waszych serwerach.

 

Znowu przykład z mojej stajni , jest sobie pewna znana firma która kupiła hosting u jednego z gigantów rynku, ale wybrali sobie taki pakiet że mają ograniczoną liczbę domen do podpięcia. U mnie kupili zwykłe standardowe konto , ale wykorzystują je tylko do domena.com.pl iframe domena.pl u giganta.

 

Czy mogę powiedzieć że są moim Klientem hostingowym ?

 

Ba nawet na hostingu swojego czasu mieli serwer img5.domena.pl .

 

ALE

 

Klienta mojego obchodzi konkretny link np www.sony.pl który jest pełnoprawną działającą stroną i jest z innymi Klientami na konkretnej wspólnej maszynie o konkretnym ip.

 

Nie odważyłem sie podawania wyżej wspomnianej firmy bo tak naprawdę nie mają u mnie hostingu jak to rozumie Klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jest to ta sama usługa którą serwujesz innym bez żadnych modyfikacji , niech i tak będzie choć niektórzy chętnie widzieli by link obok nazwy do strony do której wydane jest polecenie ping znajduje się na Waszych serwerach.

 

To rozwiałoby jakiekolwiek wątpliowość, a inni mogliby zobaczyć jak faktycznie działają serwery i jakiego typu strony pośmigają na typowych kontach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rozwiałoby jakiekolwiek wątpliowość, a inni mogliby zobaczyć jak faktycznie działają serwery i jakiego typu strony pośmigają na typowych kontach. :)

Nope - odpada. Nie czuje, ze musimy udowadniac cokolwiek i komukolwiek. Niech sobie poziom uslug swiadczy o nas, a lista referencyjna zostanie lista referencyjna. Linki do pinga? Bardzo, bardzo nielogiczny marketingowo pomysl. Chcesz z firmy zrobic ratlerka - rob to w ten sposob :) Mnie bardziej widzi sie strona przeznaczona do testow, gdzie beda pliki do pobrania, trace, ping na zyczenie + wycieczka z fotkami sprzetu, kazdy bedzie mogl sobie zobaczyc i bedzie mniej tzw. bitchfestu, czyli jeczenia o sprawy nieistotne i kilkustronicowej debaty czy hosting aplikacji to tez hosting. Bedzie jedno-dwa ciekawe casestudy, niekoniecznie duzej firmy, bo one zwykle i tak robia po swojemu. Na chwile obecna to chce CS dobre dla wiekszosci, czyli jak zrobic z WP / PHPBB zeby bylo dobrze.

 

Dla mnie eot.

 

Albo nie: tak wogole najczesciej chwalimy sie webesteemem, bo to dziecko jednego z pracownikow (dolozyl sie co prawda w stopniu mikroskopijnym, ale niech sie serwis rozwija - wiec go promujemy) czy pocztowek na wp. Sony to raczej kwestia tego, ze nam zaufali, spodobal sie nasz pomysl i extranet jako demon i po sprawie.

 

Teraz koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę inaczej...

Podawanie w liście referencyjnej samych "większych i bardziej popularnych firm" czy jakieś tam urzędy jest to nic innego jak dobry marketing który ma wywrzeć na potencjalnym kliencie odpowiednie wrażenie i nie waże czy firma hostingowa udostępnia serwer wirtualny "pod cos tam niewidocznego" a miałaby zapewniać hosting całego serwisu :)

(każdy ma po prostu swoje taktyki marketingowe, a jeśli komuś coś się nie podoba w firmie "X" to po prostu o niej zapomina)

 

PS. nie miałem zamiaru wywował kolejnej dyskusji składającej sie z 50-ciu postów.

Zresztą nie wiem co inni sądzą, ale ten temat robi się już za długi i jest męczący do czytania dla "nowego gościa", a nawet jeżeli skończy go czytać to i tak będzie miał jeszcze większą sieczkę w głowie jak wcześniej :)

 

PS 2. Trochę dziwnie czyta się odpowiedź składająca się z dwóch postów napisanych przez dwie osoby z tej samej firmy jako odpowiedź do jego posta (prawie jak wywieranie większego wpływu na rację odpowiadającego :) )

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Podawanie w liście referencyjnej samych "większych i bardziej popularnych firm" czy jakieś tam urzędy jest to nic innego jak dobry marketing

 

Oczywiscie, ze tak. Wiadomo, ze tutaj chodzi o liste najwiekszych firm / instytucji ktore nam zaufaly. Przeciez nie wpiszemy tam pana Jozka co kupil hosting dla strony o kiszeniu kapusty.

 

PS 2. Trochę dziwnie czyta się odpowiedź składająca się z dwóch postów napisanych przez dwie osoby z tej samej firmy jako odpowiedź do jego posta (prawie jak wywieranie większego wpływu na rację odpowiadającego ;) )

 

No coz.. Tak wyszlo, ze nasza praca to jednoczesnie nasze hobby - po godzinach aktywnie czytamy WHT, jak trzeba to reagujemy. A ze robimy to kazdy w swoim domu (to ze mamy wspolne dziecko nie znaczy ze mieszkamy razem!... mowa o Progreso oczywiscie;-), to czesto zdarzaja sie takie duble ;) Nie bylo to w kazdym razie zamierzone.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórzy chętnie widzieli by link obok nazwy do strony do której wydane jest polecenie ping znajduje się na Waszych serwerach.

Jak znam życie, to niektórym i ping by nie wystarczył, żądaliby upublicznienia skanów FAV wystawionej dla określonego klienta i na dodatek podpisanej przez niego (niewtajemniczonym wyjaśniam - to ostatnie nie jest obowiązkowe), a być może jeszcze poświadczony notarialnie wydruk z listy otrzymanych przelewów. Ludzie, nie popadajcie w paranoję...

 

Mój kumpel grafik zrobił kiedyś jakąś grafikę dla Poczty Polskiej. Nie wiem nawet, czy ta grafika jeszcze gdzieś wisi, czy była tylko przez jakiś czas. Wystawił fakturę, dostał kasę. Czy w portfolio może pisać, że jednym z jego klientów była Poczta Polska, czy nie? A jeśli nie, to dlaczego, skoro ma FAV przez Pocztę opłaconą?

Ba, w 2005 sam zrobiłem dla Poczty Polskiej wyszukiwarki kodów pocztowych do Firefoksa, które potem parę razy aktualizowałem. Mogę sobie wpisać PP jako firmę, dla której coś robiłem, czy będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy przerobię dla nich całego Firefoksa i nazwę go PolishPostFox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrze uważam że w odpowiednich proporcjach trzeba dobrać marketing i spojrzenie od strony pewnej jasności sytuacji.

 

Masz prawo umieścić w Portfolio Pocztę Polską ale jak przeglądam takowe u innych pisze tam zdanie - dwa co wykonałeś bo może to być grafika , może oskryptowanie , a może co innego jeszcze, ale nie powinieneś ich umieszczać pod jednym tytułem "zrobiłem strony firmom: ", "utrzymuje strony firm:" jest to zbyt ogólnikowe czasami choć rozumiem oba podejścia.

 

Ja np wyznaje zasadę że nie chwalę się projektami które nie są dostępne publicznie , a zwłaszcza jeżeli projekt nie wszedł lub już spadł.

 

Dlaczego ? Bo jeżeli przyszły pracodawca zapyta "Czy ktoś może to potwierdzić że to zrobiłeś ?" wyglądam mniej poważnie gdy nie jest to serwis a jedynie część kodu która już nie istnieje tam, kierownik z którym współpracowałem pięć razy się zmienił.

 

Wtedy najczęściej piszę pod projektami gdzie sytuacja jest jasna "Współpracowałem przy projektach także w". Tak, to w tej drugiej mam kilka Urzędów , Fundacji , posłów itd. Z jednym UG stale współpracuje przy korekcie strony po ich "informatykach", ale nie napisze że to ja im robię, ja tylko sprzątam ;).

 

Faktur nie należy pokazywać osobom postronnym w żadnym wypadku.

 

Tak jak powiedziałem wyżej w tej dyskusji na BOK w mojej firmie spotykam się z pytaniami czy moja strona będzie na tym samem serwerze, w tej samej serwerowni, czy moja strona będzie tak szybko działać. Nie mogę skłamać Klientowi , a nie chce widzieć sytuacji kiedy odpowiadam że to tylko marketing tak naprawdę to utrzymuje serwer download153 , dodatku nie jest on w Polsce a w Chinach bo firmie zależało aby było taniej niż tanio, pisałem też o iframe, czy ja ich serwis hostuje , wole tego nie pisać wcale.

 

Dlatego zawsze opisuje te kilka którymi się chwale w taki sposób abym mógł się pochwalić, mógł ktoś potwierdzić , mógł tak odpowiedzieć żeby Klient nie czuł się oszukany, bo często tak czuje się człowiek który nie załapie marketingowego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrze uważam że w odpowiednich proporcjach trzeba dobrać marketing i spojrzenie od strony pewnej jasności sytuacji.

OK, to teoria. Ta, jak wiadomo, jest z praktyką na styk.

 

Masz prawo umieścić w Portfolio Pocztę Polską ale jak przeglądam takowe u innych pisze tam zdanie - dwa co wykonałeś bo może to być grafika , może oskryptowanie , a może co innego jeszcze, ale nie powinieneś ich umieszczać pod jednym tytułem "zrobiłem strony firmom: ", "utrzymuje strony firm:" jest to zbyt ogólnikowe czasami choć rozumiem oba podejścia.

Temu zrobiłem serwis, temu audyt dostępności / użyteczności, temu opracowałem założenia serwisu, temu wtyczkę, a jeszcze innemu jakieś logo czy ikonkę. Nie będę tego dzielił na kategorie, bo piszę o klientach, nie wgłębiając się w szczegóły. To jak, mam prawo umieścić każdego klienta, czy tylko tych od stron WWW? ;)

 

Ja np wyznaje zasadę że nie chwalę się projektami które nie są dostępne publicznie , a zwłaszcza jeżeli projekt nie wszedł lub już spadł.

Przy takim podejściu sporo osób zmarłoby z głodu, bo np. robią 1-2 duże projekty rocznie i po ich zakończeniu nie są związani z firmą - właściwie nie mieliby czego pokazać.

Ba, takie podejście wyklucza np. informowanie o klientach, którym robiło się audyty. Nie każdy chce się chwalić tym, że właśnie dał jakiejś agencji interaktywnej 30-40 tysięcy na serwis, który jest g... warty i jego dostępność oraz użyteczność leży absolutnie. A może to być klient, którym warto się pochwalić ze względów marketingowych i pochwalić się można, byle nie mówić, w czym rzecz.

Byłych klientów też zaliczam do tej samej grupy. Można było przecież robić coś dla wielkich firm, ale kiedyś, np. jako grafik czy koder w agencji. Są to prace agencji, ale również grafika/kodera. Po odejściu z agencji on nadal ma prawo mówić, że to jego dzieła, ale te firmy nie są jego obecnymi klientami.

 

Dlaczego ? Bo jeżeli przyszły pracodawca zapyta "Czy ktoś może to potwierdzić że to zrobiłeś ?" wyglądam mniej poważnie gdy nie jest to serwis a jedynie część kodu która już nie istnieje tam, kierownik z którym współpracowałem pięć razy się zmienił.

To już problem przyszłego pracodawcy. Jako prowadzący firmę mam takie pytania gdzieś. Współpracowałem, zrobiłem swoje i mi zapłacili. Jak ktoś mi nie wierzy, to jego sprawa, przecież się nie potnę, ani nie będę stawał na rzęsach, żeby coś komuś udowodnić.

 

Faktur nie należy pokazywać osobom postronnym w żadnym wypadku.

A od chłopaków niektórzy tutaj domagają się czegoś, co jest odpowiednikiem faktur. I co? ;)

 

Dlatego zawsze opisuje te kilka którymi się chwale w taki sposób abym mógł się pochwalić, mógł ktoś potwierdzić , mógł tak odpowiedzieć żeby Klient nie czuł się oszukany, bo często tak czuje się człowiek który nie załapie marketingowego podejścia.

Jeżeli ktoś pracował dla 50 firm, a wymienia 5 - OK, to jego wybór i jego decyzja. Nie można jednak z tego robić obowiązku. Ktoś inny może chcieć się pochwalić każdym klientem. Tak naprawdę to potępiam jedynie wrzucanie informacji o firmach, którym się nic nigdy nie robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Pozatym pare osob z tego forum buczalo nt. wordpressow - zrobilismy takie male fikumiku dla nich.

to świnie, jak oni mogli tak buczeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdury za przeproszeniem pleciesz ;)

Byc moze, ide poczytac dokumentacje ;)

Gdyby tak bylo napisalbys to na privie

Mylisz sie.

 

Z mojej strony EOT.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i po roku :) od zalozenia tego postu :) .... podpisuje sie rekami i nogami pod firma :) nie zawiodla mnie na zadnej plaszczyznie lecz bardzo pozytywnie zaskoczyla :)......

 

Moje pytania nigdy nie zostaly pozostawione bez odpowiedzi.

Tutaj chcial bym podziekowac Panom Adminom za wlozony czas i pomoc..

No I Oczywiscie zostaje z wami na nastepny ROK :)

 

Polecam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×