Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Gość normanos

Usunięte czy nie nadal nie dostaje poczty z serwerów progreso, trudno aby wina leżała po innej stronie -> idę z tym na priv.

 

przy okazji: coś macie problem z wysyłką papierowych FV: kiedyś raz dostałem proformę, potem zwykłej nie dostałem, jedną dostałem 1,5 miesiąca po czasie, a teraz kiedy dostawałem mailem przypomnienie, że konto wygasa było tam info, że pocztą przyjdzie proforma. nie przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Witam,

 

przy okazji: coś macie problem z wysyłką papierowych FV: kiedyś raz dostałem proformę, potem zwykłej nie dostałem,

 

Osobom prywatnym Faktur VAT nie wysylamy (bo ich wogole nie wystawiamy).

 

jedną dostałem 1,5 miesiąca po czasie, a teraz kiedy dostawałem mailem przypomnienie, że konto wygasa było tam info, że pocztą przyjdzie proforma. nie przyszła.

 

Bo zrezygnowales z serwera ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Osobom prywatnym Faktur VAT nie wysylamy (bo ich wogole nie wystawiamy).

To co wystawiacie? zwykłe paragony?

Co jeżeli Klient zażyczy sobie fakturę?

Ale i tak to trochę dziwne...

Proformy wystawiacie a oryginalnych już nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Osobom prywatnym Faktur VAT nie wysylamy (bo ich wogole nie wystawiamy).

Mnie to nie dotyczy, mi musicie, dobrze, że FV były jako PDF w panelu do wydrukowania w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
To co wystawiacie? zwykłe paragony?

 

Tak, sprzedaz dla osob fizycznych przechodzi tylko przez kase fiskalna.

 

Co jeżeli Klient zażyczy sobie fakturę?

 

To ja dostanie ;)

 

Ale i tak to trochę dziwne...

Proformy wystawiacie a oryginalnych już nie...

 

Pro forma to zaden dokument ksiegowy - tylko i wylacznie przypomnienie o zblizajacej sie platnosci, dodatkowo drukowany jest druczek wplaty z wypelnionymi danymi dla wygody klienta i tyle. Z ksiegowowscia nie ma to nic wspolnego.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pro forma to zaden dokument ksiegowy - tylko i wylacznie przypomnienie o zblizajacej sie platnosci, dodatkowo drukowany jest druczek wplaty z wypelnionymi danymi dla wygody klienta i tyle. Z ksiegowowscia nie ma to nic wspolnego.
Tak jakbym nie wiedział...

Tylko trochę dziwnie jest mówić, zwłaszcza publicznie, że w ogóle nie wystawiamy faktur osobom prywatnym, a jak ktoś będzie chciał to ją dostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Tylko trochę dziwnie jest mówić, zwłaszcza publicznie, że w ogóle nie wystawiamy faktur osobom prywatnym, a jak ktoś będzie chciał to ją dostanie ;)

 

Bo ? Po co osobie prywatnej faktura vat ? :)

Mnie by tylko zdenerwowala kolejna bezsensowna korespondencja :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio strasznie laguje prawda ?

 

Odnośnie FV czy zbędna korespondencja zawsze do pro iFV można dorzucić gadżet ;)

JAk nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Coś ostatnio strasznie laguje prawda ?

 

Co laguje ? Cytuj, jezeli to odpowiedz na czyjs post ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że wątek jest Progreso vs Home.pl to wypowiem sie o Home.pl. Ich super-hiper panel do obsługi domen jest dostępny tylko dla zarejestrowanych u nich domen co uważam za głębokie nieporozumienie. Przy obsłudze dns. jaką ma np. blink.pl to home powinien się jeszcze dużo nauczyć. Mniej marketingu a więcej pracy przy panelu firmie home.pl życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roznice w przedkosci serwera Progreso a innymi hostingami jest minimalna. Natomiast takiego BOKu jak ma progreso wedlug mnie nigdzie nie znajdziesz. Tam admini ida daleka poza "zwykla" pomoca, ktora mozna uzyskac w innych BOKach... i to 24h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roznice w przedkosci serwera Progreso a innymi hostingami jest minimalna. Natomiast takiego BOKu jak ma progreso wedlug mnie nigdzie nie znajdziesz. Tam admini ida daleka poza "zwykla" pomoca, ktora mozna uzyskac w innych BOKach... i to 24h...

 

 

co do BOK to zgadzam sie w 99% - interwencja Adama z Progresso jest natychmiastowa i skuteczna , a ten -1% odnosi sie nie do Progreso tylko do tego ze "nigdzie nie znajdziesz" :) , mialem/mam do czynienia z wieloma firmami hostingowymi i rownie dobrze wychodzi na tym tle Prohost :)

 

 

co do serwerow to od jakiegos miesiaca/dwoch mam wrazenie ze serwer czesto potrzebuje jakby "pobudki" - po dluzszym czasie "nieodwiedzania" strona laduje sie dosc dlugo , czasami caly "proces" potrafi sie zwiesic o mozna obserwowac tylko licznik sekund na pasku postepu... - potem zaczyna juz szybciej , a jesli odsiwezyc taka strone to juz w ogole szybko sie laduje...

.... zaawsze przy takiej okazji testuje inne serwisy, i tam ten problem nie wystepuje, testowane na neo 512kbit oraz sjakims innym 2mbit ...wiec smiem skromnie twierdzic ze to jednak wina po stronie serwera/lacza :)

 

 

ogolnie firma wg mnie godna polecenia, zaczynam ostanio zastanawiac sie nad jakims dedykiem pod moje niecne pomysly :) , ale zdaje sie ze nie maja nic takiego w swojej ofercie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do serwerow to od jakiegos miesiaca/dwoch mam wrazenie ze serwer czesto potrzebuje jakby "pobudki" - po dluzszym czasie "nieodwiedzania" strona laduje sie dosc dlugo , czasami caly "proces" potrafi sie zwiesic o mozna obserwowac tylko licznik sekund na pasku postepu... - potem zaczyna juz szybciej , a jesli odsiwezyc taka strone to juz w ogole szybko sie laduje...

Czyżby cgi? ;) Może poproś żeby Cię na fastcgi przełączyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby cgi? ;) Może poproś żeby Cię na fastcgi przełączyli.

 

 

zapomnialem dodac, "moj serwer" to P6 , a na fastcgi niby jestem, tak przynajmniej "uslyszalem" przy okazji korespondencji w innej sprawie.

 

najdziwniejsze jest wg mnie ze glowna strona ktora sie laduje nie ma nawet specjalnie jakis zapytan do bazy , jest co prawda obslugiwana przez PHP , ale wszystko staralem sie wrzucac do cache aktualizowanego raz na dobe ...wiec stad moje "watpliwosci..."

 

moze ma to zwiazek z jakim obciazeniem lacza/serwerow - w tym momencie laduje sie "jak burza" , ale w dzien potrafi powaznie zirytowac, ja osobiscie wylaczam takie strony i rzadko tam wracam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby cgi? ;) Może poproś żeby Cię na fastcgi przełączyli.

CGI? Jakoś nie widzę powodów dla których na CGI tak miałoby być. Wtedy raczej przy każdym wygenerowaniu strony czas byłby taki sam. Ja raczej stawiam na to, że albo przy tworzeniu procesu CGI coś długo zajmuje albo procesy są po prostu wyswapowane (ale wtedy odpalenie strony nie powinno zając więcej niż sekundę-dwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CGI? Jakoś nie widzę powodów dla których na CGI tak miałoby być. Wtedy raczej przy każdym wygenerowaniu strony czas byłby taki sam. Ja raczej stawiam na to, że albo przy tworzeniu procesu CGI coś długo zajmuje albo procesy są po prostu wyswapowane (ale wtedy odpalenie strony nie powinno zając więcej niż sekundę-dwie).

O tym właśnie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry.. miało być "przy tworzeniu procesów FastCGI..". Taki proces tworzony jest raz na wiele wywołań strony. Inaczej jest z CGI kiedy to proces tworzony jest za każdym razem więc nie rozumiem czemu pierwszy miałby trwać tak długo a następne już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. skoro temat jest P vs H: jak poczta chodzi na "hołmie" to jest po prostu bajka. Nie ma po prostu porównania.

 

 

Fakt, dziala jak marzenie jezeli chodzi o predkosc... tylko, ze jako wieloletni ich klient pocztowy zasugerowalbym im zmiane z nazw kont email Personal, Business i Business Pro na email spam, duzo spam i duzo spam pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

michaeln hehe dobre ;) ale trzeba mimo wszystko przyznać, że od pół roku jakoś się ciut poprawiło, tzn. jest iluzja poprawy, bo można kasować jako spam pocztę (przez panel).. i ja wróciłem do konta na home.. bo pocztę to oni mają najlepszą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo pocztę to oni mają najlepszą..

W pakiecie Personal email niestety nie można przyłączyć domeny do konta, co za tym idzie trzeba używać ich "fajnych" domen typu (at)data.pl. Wybrałem pocztę na IQ.pl gdzie bez problemu otrzymałem możliwość przypięcia domen do konta.

 

Nawiązując do Progreso, nie mogłem znieść opóźnień w dostarczaniu wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Woofer no cośty? pierwsze słyszę.. ja nie podpinałem, ale generalnie myślałem i słyszałem, że spoko można.. hę?

IQ rulz też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woofer no cośty? pierwsze słyszę.. ja nie podpinałem, ale generalnie myślałem i słyszałem, że spoko można.. hę?

No można podpiąć, ale co z tego jak nie można wybrać nazwy członu przed małpą. (co dla mnie już jest zerową funkcjonalnością) Ja mam 2 domeny z nazwiskiem (pl oraz eu) no i chciałbym aby adres wyglądał mniej więcej tak: imie@nazwisko.(pl,eu) a tak się nie da na home. Po podpięciu domeny, człon przed małpą pozostaje ten sam, taki na jaki rejestrowaliśmy konto. Porażka... Druga porażka to brak folderu na spam ;).

 

Chyba można te kilka tematów przenieść do odpowiedniego tematu dotyczącego poczty. (było kilka takich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×