Skocz do zawartości
tom_net

[opinie] Hekko.pl

Polecane posty

@DamianM A-H nie ma w tym raczej nic dziwnego, w mojej firmie ma wiele konkrencyjnych oraz podobnych firm otwarte konta Klienta z usługami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja bym nie kupił konta www pod stronę firmy przy oferowaniu usług www / dedykowane bo jak to wygląda ?

Niektórzy robią tracert, ping etc na domenę a nie na ip testowe hosta i myślą sobie o ładny AS ładny ping biorę... a tymczasem konto www ląduje na Ukrainie.. (bez obrazy to przykład)

 

Drogi Abajt ma chyba własną mini serwerownię z tego co wiem lub kolokuje się w CPU Zeto J.G (kolokacja w CPU ZETO J.G jest kosmicznie droga i jeżeli tak jest to już rozumiem dlaczego konto www było u innej firmy)

 

 

Szanowny Panie kupiłem konto na potrzeby zaplecza do pozycjonowania nie na konto dla klientów lub jakiejś ściemy ;)

 

Natomiast serwerownie mam w piwnicy na Zabobrzu gdzie są niskie koszty utrzymania ponieważ biorę prąd ogólnodostępny i jestem wpięty na dziko do łącza (tutaj nie podam firmy bo nie będę reklamować) więc nie muszę mieć serwerów na Ukrainie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się pozbyć reloadów i restartów po każdorazowym dodaniu domeny, ale tak czy siak kiedyś się ten reload/restart będzie musiał wykonać, żeby nowa domena była obsługiwana przez serwer www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma oferująca serwery dedykowane etc ma hosting www w innej firmie ? jest Pan z www.aBajt.pl tak ? jeżeli tak to bardzo dziwne.

 

Nie wiem co w tym dziwnego ze mam hosting w innej firmie, przecież każdemu wolno mieć konto gdzie mu się żywnie podoba:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- jeśli ktoś dodaje domenę następuje restart apache, który trwa jakieś 2-3 minuty i nie ma dostępu do strony (to śmieszne żeby nie można było tego zniwelować) - odpowiedź z BOK to to że tak jest na DA (ciekawy jestem dlaczego w innych firmach, które używają DA nie ma przerw w działaniu stron przy dodawaniu domen przez innych użytkowników serwera)

Tego efektu już ponad pół roku nie ma u nas.. ;)

 

- powiadomienia o końcu ważności konta hostingowego - nie otrzymałem ich wcale mimo że powinno być ich kilka, natomiast otrzymałem (o dziwo ;)) informacje że skończył mi się okres abonamentowy, że mam nieopłaconą fakturę i że za 5 dni nastąpi blokada jeśli to jest serwer (i całe szczęście bo zdążyłem przegrać dzisiaj wszystko i przenieść na inny serwer), ciekawy jestem komu chce się przenosić wszystko w tak krótkim czasie, a przecież nie wszyscy siedzą na necie codziennie i nie sprawdzają poczty. (W poprzednim roku tez wystąpiła taka sama u mnie sytuacja ale nie chciało mi się przenosić myśląc że będzie lepiej).

Powiadomienia zostały dostarczone serwera odbiorcy prawidłowo zgodnie z logami - przypomnienia są wysyłane automatycznie a więc nie ma możliwości ominięcia wysyłki poczty.

 

 

Jeszcze jedno - wskaźnik uptime na stronie Hekko nie jest miarodajny bo jest ustawiony na 10 min (Panie Damianie proszę ustawić na 1 minutę i metodą wget a nie head - i zostawić tak na 2 tygodnie) Przy testach w 2008 roku jak testowałem co 1 min metodą wget to miałem jakieś 77% uptime (może już się poprawiło) ale to zostawiam dla przyszłych użytkowników celem sprawdzenia.

Trafiłeś na zły okres jednakże tak nisko nigdy nie upadliśmy jak 77%.

W bieżącym roku (2010, 2008 był 2 lata temu) uptime jest bliski 100% a w bieżącym miesiącu równy 100% dla wszystkich serwerów, jakąkolwiek metodą byś tego nie sprawdził.

 

Sami posiadamy konta w wielu firmach - nic w tym dziwnego (w Abajt również ale ze względu na to, że prowadzimy konkurencyjny biznes nie wypada mi komentować publicznie "jakości" Twoich usług).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego efektu już ponad pół roku nie ma u nas.. ;)

 

 

Powiadomienia zostały dostarczone serwera odbiorcy prawidłowo zgodnie z logami - przypomnienia są wysyłane automatycznie a więc nie ma możliwości ominięcia wysyłki poczty.

 

 

 

Trafiłeś na zły okres. W bieżącym roku (2010, 2008 był 2 lata temu) uptime jest bliski 100% a w bieżącym miesiącu równy 100% dla wszystkich serwerów, jakąkolwiek metodą byś tego nie sprawdził.

 

Sami posiadamy konta w wielu firmach - nic w tym dziwnego (w Abajt również ale ze względu na to, że prowadzimy konkurencyjny biznes nie wypada mi komentować publicznie "jakości" Twoich usług).

 

Efekt jest i dzisiaj zdarzylo mi sie że strona nie byla wyswietlana przez krotki okres

 

powiadomienia powiadomieniami, prosze o przeslanie logow w takim razie :-)

 

Uptime jest mi niepotrzebne bo nie zamierzam korzystać już więcej z Waszych usług.

 

Co do usług świadczonych przez nas to nie oferujemy hostingu na abajt.pl - jakaś pomyłka w tym temacie bo nie macie u nas konta.

 

Pozatym nie pamietam żebyśmy znali się tak dobrze żeby Pan zwracał się do mnie per "ty" brudzia nie piliśmy ;)

 

A co Pan powie na forum na krzaki w bazie? Sam przekodowałem stronę i krzaczyło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest i dzisiaj zdarzylo mi sie że strona nie byla wyswietlana przez krotki okres

Nie oczerniaj mi firmy, takiego efektu nie ma.

 

Pozatym nie pamietam żebyśmy znali się tak dobrze żeby Pan zwracał się do mnie per "ty" brudzia nie piliśmy ;)

Widać, że nie znasz klimatu forum. Tutaj na forum wszyscy tak się zwracamy do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oczerniaj mi firmy, takiego efektu nie ma.

 

 

Widać, że nie znasz klimatu forum. Tutaj na forum wszyscy tak się zwracamy do siebie ;)

 

Nie wypowiadam się już na ten temat, kto chce to sobie sprawdzi, ja podziękowałem za naszą współpracę i jeszcze raz dziękuję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym nie pamietam żebyśmy znali się tak dobrze żeby Pan zwracał się do mnie per "ty" brudzia nie piliśmy tongue.gif

 

Na żadnym forum nie pisze się w postach, PER PAN. Nie jest to żadna niegrzeczność ze strony Twojego rozmówcy, ma poprostu ułatwić komunikację.

 

A co Pan powie na forum na krzaki w bazie? Sam przekodowałem stronę i krzaczyło? tongue.gif

 

Administrator nie ma co robić, z 1000 kont w bazie klientów, wybiera losowo to na którym zmieni kodowanie bazy. ;)

Ja już widziałem różne cuda, którzy robili nasi klienci na swoich kontach.

Najlepiej wszystko zwalić na hosting, lub też na admina który działa na serwerze.

 

Poza tym chyba powinieneś spróbować rozwiązać problem z BOK, a nie publicznie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym forum nie pisze się w postach, PER PAN. Nie jest to żadna niegrzeczność ze strony Twojego rozmówcy, ma poprostu ułatwić komunikację.

 

 

 

Administrator nie ma co robić, z 1000 kont w bazie klientów, wybiera losowo to na którym zmieni kodowanie bazy. :lol:

Ja już widziałem różne cuda, którzy robili nasi klienci na swoich kontach.

Najlepiej wszystko zwalić na hosting, lub też na admina który działa na serwerze.

 

Poza tym chyba powinieneś spróbować rozwiązać problem z BOK, a nie publicznie na forum.

 

Właśnie z bazą nic nie robiłem - pozatym jeśli chodzi o BOK to właśnie do tej pory nie został on rozwiązany - po prostu opisałem to co było problemem - porzecież to forum właśnie do tego jest.

 

I to nie tylko moja uwaga - przeczytaj sobie wcześniejsze opinie to zauważysz że nie tylko jak miałem problemy z kodowaniem bazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda kontakt z BOK w Hekko, jednak znam wiele dobrych opinii na ich temat. Opinie te także były na tym forum, więc nie jest to nic nowego.

Nowością jest właśnie Twój post, gdzie oczerniasz firmę (oczerniać, może to zbyt dosadne słowo).

Nie mogę się wypowiedziec na temat zmiany kodowania, nie znam za dobrze tej sprawy. Zapewniam Ciebie jednak, że nikt umyślnie nie bawi sie kontem klienta.

Nie dotyczy to tylko firmy Hekko, ale także każdej innej firmy hostingowej.

Taką sytuacje mógłbyś mieć może np. kupując hosting na allegro, gdzie ktoś eksperymentuje z klientami. Ale nie w powaznej firmie, co dba o swój wizerunek przez kilka lat.

Nie zawsze to wszystko wygląda w sposób jak Ty to widzisz, skontaktuj się z BOK i poproś o pomoc w rozwiązaniu problemu. Napewno znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wdawał tutaj w żadne dalsze sprzeczki jednak wszelkie problemy zostały na bieżąco rozwiązane. Pozostałe kwestie opisane przez Abajt są nieaktualne (np restarty apache od ponad pół roku).

 

Miłego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem (i wg umowy wciąż mam) hosting na Hekko.

 

Gdy zacząłem mieć problemy z CRONem (nie widział ścieżki, która ręcznie dała się bez problemu odpalić), napisałem do obsługi technicznej. W odpowiedzi usłyszałem: „proszę zwrócić się do twórcy aplikacji”.

 

Twórca, gdy usłyszał o Hekko, polecił zmianę hostingu – doskonale znane mu były problemy z ich CRONem i nie miał siły z nimi więcej rozmawiać. Nie muszę dodawać, że u konkurencji skrypt zadziałał bez jakichkolwiek zmian w kodzie, i CRON bez problemu aktualizował stronę.

 

Teraz Hekko ma stronę na Facebooku:

http://www.facebook.com/topic.php?uid=131245853590020&topic=73

Zadałem na niej pytanie: „czy CRON już działa, czy nadal działa tylko wg admina?” – rozgorzała dyskusja. W odpowiedzi na moje posty, w obliczu braku argumentów, Hekko je skasowało, ponieważ „pomawiam firmę pisząc nieprawdę” :P

 

W sieci jest masa innych krytycznych opinii o Hekko – wystarczy wygooglować frazę "Hekko jakość". Hekko w mailach do mnie obstaje przy swojej racji, więc zamierzam upublicznić naszą wymianę maili – której upublicznienia p. Damian Gałązka próbuje mi zakazać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to zacznij od upublicznienia owego pechowego skryptu, który nie chce się odpalać.

Bo może próbuje grzebać tam, gdzie nie trzeba, ewentualnie przekracza jakieś dostępne zasoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to zacznij od upublicznienia owego pechowego skryptu, który nie chce się odpalać.

Bo może próbuje grzebać tam, gdzie nie trzeba, ewentualnie przekracza jakieś dostępne zasoby?

 

Dokładnie wiele popularnych skryptów łapie się np. na open basedir ... stały temat "bo gdzie indziej działa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zacząłem mieć problemy z CRONem (nie widział ścieżki, która ręcznie dała się bez problemu odpalić), napisałem do obsługi technicznej. W odpowiedzi usłyszałem: „proszę zwrócić się do twórcy aplikacji”.

To bardzo dziwne gdyż dokładnie ten skrypt działa u nas wyśmienicie a Pan otrzymał na wszystkie swoje pytania odpowiedzi, w żadnym wypadku nie zadał Pan pytania o przyczynę konkretnego problemu ze skryptem PHP a jedynie o samego CRONA.

 

 

Teraz Hekko ma stronę na Facebooku:

http://www.facebook.com/topic.php?uid=131245853590020&topic=73

Zadałem na niej pytanie: „czy CRON już działa, czy nadal działa tylko wg admina?” – rozgorzała dyskusja. W odpowiedzi na moje posty, w obliczu braku argumentów, Hekko je skasowało, ponieważ „pomawiam firmę pisząc nieprawdę” ;)

Dyskusja ? To Pan próbuje non stop wmówić, że ma Pan rację podczas gdy tak nie jest na co odpowiednie dowody poniżej.

Poza tym zadał Pan pytanie o crona: czy działa. CRON DZIAŁA ! O czym świadczą maile z wynikiem crona które na Pańskie pytania szczegółowo zostały wskazane (lokalizacja). Jest dokładnie tak jak Fiercio i Najdmen napisali.

 

W sieci jest masa innych krytycznych opinii o Hekko – wystarczy wygooglować frazę "Hekko jakość".

Jakże dawno ich nie było - o czymś to świadczy B)

 

 

Niestety powtórzę, że błąd nie leży po naszej stronie.

 

Błąd:

Warning: main(katalog1/katalog2/katalog3/plik4.php): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/user/domains/domena.pl/public_html/katalog/plik.php on line 0

(celowo zmienione ścieżki folderów i plików, nie jestem do tego upoważniony)

 

wskazuje właśnie na błąd ścieżki.

Za manualem: http://www.php.net/manual/en/features.commandline.differences.php

 

>>> It does not change the working directory to that of the script. (-C and --no-chdir switches kept for compatibility)

>>> The CLI SAPI does not change the current directory to the directory of the executed script!

 

Plik był uruchamiany za pomocą /usr/local/bin/php /home/user/... co właśnie należy wziąć pod uwagę korzystając ze skryptów.

 

Nie będę dalej z Panem polemizował gdyż nie ma to najmniejszego sensu, nie ma Pan racji co też każdy może ocenić a obecnie świadczymy usługi bardzo wysokiej jakości i staramy się każdemu pomóc. W żaden sposób nie daje się Pan przekonać, ciągle tylko pisze Pan, że ma Pan rację. Absolutnie żaden z dowodów Pana nie przekonuje bo przecież gdzie indziej działa. Jest to bezpodstawny powód aby twierdzić, że jest to nasza wina.

 

Trzeba posiadać minimum umiejętności (lub napisać na biuro@hekko.pl) i nie wierzyć bezwiednie autorom skryptów, że ich skrypt jest święty i jak nie działa to znaczy, że hosting jest bee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Z Hekko mam stycznośc od dłuzszego czasu  , z przerwami.

 

Ogólne wrazenie pozytywne , mają lepsze i gorsze okresy jeśli chodzi o stabilnośc usług , ostatnio jest bardzo przyzwoicie.

 

Kontakt z BOK zadawalający , na pytanie wysłane w niedzielę o 22:00 odpowiedz mam na drugi dzień z rana.

 

Jako że jestem klientem z najniższej półki w ofercie uważam to za dobry wynik , biorąc pod uwage doswiadczenia z innymi firmami.

 

Jakiś czas temu  przekroczyłem 2x  dopuszczalny dzienny limit , na koncie , przyszedł email z info i instrukcjami  , żadnego blokowania konta czy coś podobnego.

 

  firma godna polecenia ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za udział w dyskusji.

 

@Fercio

@Najdmen

Niestety, skrypt został przeze mnie kupiony i wykorzystuje ionCube loader, więc nie widzę kodu.

 

Uściślając też - nie twierdzę w zaparte, że skrypt jest bezbłędny, a hosting jest bee. Próbuję natomiast uzyskać elementarną obsługę klienta na poziomie "w czym mógłbym pomóc", a nie "wina leży po Pana stronie".

 

Panie Damianie,

 

Niestety dopiero teraz nasza dyskusja (tak, dyskusja) przybiera merytoryczną formę. Przypomnę, że jakiś czas temu jedyne, na co było Pana stać w odpowiedzi na moje zgłoszenia, to odesłanie mnie pod linka: http://www.pomoc.hek...hp-w-cron-.html

 

Po zastosowaniu się do instrukcji zapytałem Pana:

 

Niestety, wymienione strony nadal się nie aktualizują. Wszystko wygląda na ustawione prawidłowo - mógłby Pan rzucić okiem, co jest nie tak?

W odpowiedzi Pan napisał:

 

Proszę zajrzeć do logów z crona:

The encoded file /home/optimist/domains/ofineo.pl/public_html/cron.php is not permissioned for this server

i drugi skrypt:

Warning: main(inc/modules/rss/rss.php): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/optimist/domains/lucky7.pl/public_html/inc/api.php on line 0

Warning: main(inc/modules/rss/rss.php): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/optimist/domains/lucky7.pl/public_html/inc/api.php on line 0

Warning: main(): Failed opening \'inc/modules/rss/rss.php\' for inclusion (include_path=\'.:/usr/local/php5/lib/php\') in /home/optimist/domains/lucky7.pl/public_html/inc/api.php on line 0

 

Napisałem więc:

 

Te komunikaty są co najmniej dziwne, gdyż zarówno wspomniane pliki i katalogi istnieją, jak i manualne wywołanie crona również działa. Wszystko mam ustawione zgodnie z instrukcjami. Mógłby mi Pan wyjaśnić, dlaczego zaplanowane zadania nie wykonują się, ale manualne wywołanie crona działa bez zarzutu?

Odpowiedział Pan:

 

Powtórzę, że logi na temat wiadomości cron znajdzie Pan na koncie e-mail głównym, takim jak login do konta.

Niestety takie ścieżki są nieprawidłowe, nie istnieją z punktu widzenia skryptu.

 

Wtedy też przetestowałem, że aplikacja działa bez problemu na innym serwerze - toteż ją tam przeniosłem, aby się dłużej nie prosić o obsługę.

 

Twierdzi Pan teraz, że powinienem był pisać na biuro@hekko.pl - niestety nie wspomina Pan, że pisałem, próbowałem, tylko niestety nie chciało się Panu ze mną dyskutować. Rozumiem, że cena hostingu jest niska, ale nie zwalnia ona Pana z obowiązku traktowania swoich klientów poważnie.

 

Konsultowałem problem ze sprzedawcą aplikacji, która nie działała - tak jak pisałem wcześniej, on również doświadczył arogancji z Pana strony. Oto jedna z jego wiadomości z jego przeprawy z Panem:

 

Niestety obsługa Hekko jest tak chamska, że nic konkretnego nie

udało mi się ustalić.

Po pierwsze standardowa zabawa w ciuciubabkę żebym się odczepił.

A więc mail - odpowiedź, że nie jestem ich klientem, drugi mail,

odpowiedź że nie podałem jakich użyłem komend Crona. Oczywiście

że podałem, wysłałem więc ponownie kopie wcześniejszego maila. Odpowiedź:

"Taka komenda nie istnieje (links), absolutnie nie wiem skąd Pan ją wziął."

Odpisałem podając źródła i oczywiście wspominając poraz wtóry, że

komenda działa na innych hostingach. Wtedy admin się obruszył i

opryskliwie odparł że mam se więc używać innych hostingów, skoro

tam działa. O tym, że inne podane przez nich komendy również

nie działają - przemilczał. Po wspomnieniu o tym, odpowiedź:

""Szanowny Panie, cron funkcjonuje poprawnie. Dalsza korespondencja

z Panem nie będzie miała miejsca - Pański adres e-mail nie istnieje w naszej bazie."

A więc Cron u nich działa, mimo że nie działa w żaden sposób. I taka

z nimi rozmowa.

Z ciekawości zapytam - skoro pisze Pan o wysokiej jakości usług - czemu notorycznie kasuje Pan moje posty na Facebooku, gdzie przecież ani Pana nie obrażam, ani nie piszę nieprawdy, tylko próbowałem uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia, których nie mogłem uzyskać poprzez kontakt niepubliczny, na adres mailowy firmy Hekko?

 

Dopiero po publicznym zadaniu przeze mnie pytania na facebookowym forum, odpisał Pan:

 

Kontynuując niegrzeczny wątek na facebooku informuję, że to Pan zakończył wcześniejsze zgłoszenie.

Oto błędy z Pańskich zadań do których miał Pan dostęp - taką informację przekazałem Panu po czym Pan podziękował za nią i więcej zgłoszeń nie było:

Błąd 1:

/bin/sh: /home/optimist/domains/ofineo.pl/cron.php: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Błąd 2:

The encoded file /home/optimist/domains/ofineo.pl/public_html/cron.php is not permissioned for this server

Błąd 3:

Warning: main(inc/modules/rss/rss.php): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/optimist/domains/lucky7.pl/public_html/inc/api.php on line 0

Warning: main(inc/modules/rss/rss.php): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/optimist/domains/lucky7.pl/public_html/inc/api.php on line 0

Warning: main(): Failed opening 'inc/modules/rss/rss.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/optimist/domains/lucky7.pl/public_html/inc/api.php on line 0

Błąd 1 oznacza prawdopodobnie zły format zadania. Błąd 2 - Pańska licencja skryptu nie pozwalała na użycie skryptu na tym serwerze. Błąd 3 natomiast wskazuje na błędne ścieżki do funkcji include.

Później już Pan w ogóle nie uruchamiał zadania.

 

Później Pan Karol wyjaśniał jeszcze, że:

 

problem nie dotyczy samego działania "zadań crona" ponieważ ten działa prawidłowo i uruchamia wskazane skrypty w określonym czasie.

Problem występował w samym skrypcie i odpowiednim jego skonfigurowaniu lub dopasowaniu do specyfiki konfiguracji serwera.

 

oraz:

 

aplikacja cron ma za zadanie uruchomić wskazany skrypt o wskazanym czasie. Według wiadomości systemowych na Państwa koncie skrypt był uruchamiany przez corna tylko kończył się błędem. Co oznacz iż sama aplikacja cron działa prawidłowo.

Państwa skrypt może wymaga specyficznej konfiguracji serwera lub bibliotek których może nie być na serwerze. Skoro skrypt działa na innym serwerze nie oznacza iż usługi na naszym serwerze nie działają.

 

a także Pan pisał:

 

Jak sam Pan widzi na WHT są osoby które się na tym znają i podejrzewają w czym problem bez żadnych szczegółów które uzupełniłem..

 

Brałem to pod uwagę i na to liczyłem, w końcu to specjalistyczne forum - całe szczęście, że tutaj nie ma Pan uprawnień do kasowania postów, co skłoniło Pana do wysiłku i rzeczowej odpowiedzi na moje zgłoszenie. Za które dziękuję, z pewnością pomoże znawcom tematu ocenić, gdzie tkwił problem. Ja, nie będąc programistą, mogłem kierować się jedynie logiką - dlatego zwracałem się do Pana o pomoc.

 

Konkludując, jestem zniesmaczony obsługą w firmie Hekko i podejściem do klienta, z pewnością jej nikomu nie polecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkludując, jestem zniesmaczony obsługą w firmie Hekko i podejściem do klienta, z pewnością jej nikomu nie polecę.

Cóż. Widać nie jesteś w stanie zrozumieć wypowiedzi hekko tylko bronisz czegoś, co tak naprawdę nie wiesz, jak wygląda w środku.

 

Bo katalogi, które mówisz jak najbardziej NIE istnieją na serwerze.

Bo wywołanie względnej ścieżki bez zmiany CWD powoduje, że twoja ścieżka wygląda mniej więcej postaci /usr/local/bin/inc/modules/rss/rss.php (gdzie /usr/local/bin/ to lokalizacja php - może być ewentualnie lekko inna).

 

Ciebie jako klienta też nie można polecić, a jedynie na czarną listę wpisać.

Bo stuprocentowo nie jest winna twoja nieumiejętność czytania logów crona, nie jest też stuprocentowo winny zakodowany skrypt o którym tak naprawdę nie masz pojęcia jak wygląda, tylko winny jest cron. A jakiekolwiek próby wyjaśniania przez hekko owego "błędu" odbijają się jak groch o ścianę z werdyktem "ale i tak hekko jest winne".

 

 

A co do tego linksa - to może zamiast wygadywać bzdury, to poczytaj sobie, co to jest?

Bo z tego, co wiem, to ta wersja nie jest standardową aplikacją w wielu dystrybucjach

To tak, jak byś się dziwił, czemu na swojej firmowej windowsowej workstacji z windowsem 7 nie działa ci komenda winmine a na domowym windowsie 98 działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat programista tego skryptu powinien się szybko zorientować o co chodzi i ustawiać w skrypcie ścieżki include. Są różne konfiguracje php i najlepiej samemu mieć w skrypcie poustawiane ścieżki - nawet automatycznie wykryte.

 

Jest też możliwość odpalania skryptu w cronie przez wget albo lynxa jak z przeglądarki aby nie mieć problemu z include (dobre jeśli skrypt jest zakodowany i proste). btw. tutaj opisane http://www.pomoc.hekko.pl/content/5/41/pl/jak-uruchomi%E6-za-pomoc%B1-cron-skrypt-z-innego-serwera-.html

 

Cron oczywiście działa bo inaczej by błędów nie było.

 

Programista dał d**y, klient nie rozumie odpowiedzi hekko, hekko nie dostosował odpowiedzi do poziomu pytającego. Bywa. Niekiedy zakładamy, że ktoś kto pisze skrypty ma pojęcie jak działa php i ma jakąś podstawową wiedzę na te tematy. Niestety tak nie jest.

 

To, że z tym programistą nie chcieli rozmawiać to normalne - on nie jest klientem - tylko z klientem rozmawia się o detalach dotyczących konta. Jeśli chciał przetestować jak działa cron i popytać to mógł konto testowe założyć dla siebie.

 

JJAkieś popsute szybkie odpowiedzi są - nie widzę co piszę w tej chwili - tekst obcina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Bo katalogi, które mówisz jak najbardziej NIE istnieją na serwerze.

Bo wywołanie względnej ścieżki bez zmiany CWD powoduje, że twoja ścieżka wygląda mniej więcej postaci /usr/local/bin/inc/modules/rss/rss.php (gdzie /usr/local/bin/ to lokalizacja php - może być ewentualnie lekko inna).

A czy przypadkiem od razu Hekko nie powinno wyjaśnić sprawy w ten sposób?

JJAkieś popsute szybkie odpowiedzi są - nie widzę co piszę w tej chwili - tekst obcina

Ano są :) Pewnie dlatego że styl forum jest węższy niż oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

 

A czy przypadkiem od razu Hekko nie powinno wyjaśnić sprawy w ten sposób?

Mniej więcej tego się spodziewałem. Sam na co dzień pracuję z klientami i gdy dzwonią bo "nie działa XYZ", a ja widzę, że działa, to próbuję klientowi pomóc, szukając źródła problemu poza XYZ. To się nazywa "chęć pomocy", niestety w krajach byłego bloku ZSRR tego brakuje. Z reguły taki kontrast jest widoczny między np. Pocztą a prywatną firmą - tutaj akurat mamy wyjątek od reguły.

 

nie jesteś w stanie zrozumieć wypowiedzi hekko tylko bronisz czegoś, co tak naprawdę nie wiesz, jak wygląda w środku.

Tak, nie wiem. Dlatego prosiłem o pomoc. Udzielona mi informacja nie była wystarczająca. Być może, gdyby Hekko wyjaśniło to w taki sposób, jak piszesz Ty czy Prohost, mógłbym przekazać ją programiście, który zmodyfikowałby skrypt. Albo sam bym to zrobił, gdyby nie był on zakodowany.

 

Niestety, Hekko nie udzieliło wystarczająco dokładnych informacji, które przyczyniłyby się do rozwiązania problemu. Skutek był taki, że dla mnie - jako klienta - usługą niedziałającą poprawnie był właśnie CRON. Logiczne było też to, że skoro skrypt dało się odpalić gdzie indziej (teraz rozumiem dlaczego), to uznałem, że problem tkwi w Hekko.

 

Ciebie jako klienta też nie można polecić, a jedynie na czarną listę wpisać.

A jakie zachowanie, wg Ciebie, miało wywołać u mnie traktowanie z góry i brak zaangażowania w rozwiązanie mojego problemu?

Co stało na przeszkodzie, aby Hekko wyjaśniło sprawę dokładnie od razu, aby problem mógł zostać rozwiązany?

 

Czy kupując nowy samochód muszę znać się na mechanice pojazdowej?

 

Oczywiście, mogłem kupić kilka książek, posiedzieć w necie, kończąc na własnoręcznej instalacji i konfiguracji Debiana w domu. Tak? To po co w takim razie oferta takich usług w Internecie?

 

Dla porównania, mój obecny dostawca hostingu wykazał chęć pomocy, przeanalizował moje potrzeby, wytłumaczył (dokładnie!) jak skonfigurować pewne rzeczy na serwerze, co więcej pomógł mi z tym osobiście i zrobił to tylko dlatego, że jestem jego klientem. Hekko zareagowało w podobnie rzetelny sposób dopiero wtedy, gdy wyjąłem sprawę na forum, Facebooka i kilka prywatnych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×