Skocz do zawartości
tom_net

[opinie] Hekko.pl

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Od ponad 4 lat prowadzę w sieci politycznego bloga. Uznałem, że to najwyższy czas by przejść na własną domenę i hosting. Jako miejsce dla plików wybrałem serwis hekko.pl - zachęciły mnie pozytywne opinie, które znalazłem w sieci i niemal brak skarg...

 

A teraz zastanawiam się, czy opłacając konto nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto.

Wybrałem najtańszy pakiet EasyPack. Kilka pierwszych dni testowych, gdy serwer nie był jeszcze opłacony, wszystko było ok. Postawiłem WordPressa, wgrałem swój szablon, podpiąłem domenę, którą wcześniej kupiłem od OVH.pl

 

Wysłałem pieniążki, moją wpłatę zaksięgowano dzisiaj rano.

Niestety, od wczoraj mam bardzo poważne problemy ze swoim kontem. Witryna niemal nie odpowiada. Wczoraj czas ładowania znacznie przekraczał 30 sekund, dzisiaj już niemal nie da się korzystać z witryny. Nawet panel administratora WP ładuje się w nieskończoność. Po 10 minutach (sic!) w operze wygląda tak:

 

2hh0osh.png

 

Myślałem, że to może coś z kodem, dlatego zabrałem się za optymalizację z YSlow. Niestety, to rozwiązanie nie pomaga. Tzn. strona wyraźnie przyspieszyła w momentach, gdy sytuacja chwilowo się normalizuje. Niestety, zaraz potem wszystko wraca do tej niezdrowej normy, jaką zastałem - czyli wielominutowego, bezskutecznego ładowania... Wygląda mi to na kłopoty z bazą danych, ale mogę się mylić.

 

Napisałem w tej sprawie pod mail kontaktowy hekko. Dowiedziałem się, że wystąpiła awaria, ale żadnych szczegółów mi nie przekazano. Reakcja administracji na moje zgłoszenie była szybka i to się chwali, jednak problem nadal występuje. Liczę na jego skuteczne usunięcie. W międzyczasie chciałem jednak zapytać jak ostatnio sprawują się Wasze witryny na hekko.pl? Zauważyliście jakieś problemy, czy to może mój indywidualny przypadek? A może po prostu to nie najlepszy pomysł, by stawiać blog oparty o WP na tym hostingu? Lub zwyczajnie mam pecha? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dosłownie 30 minut występuje problem w serwerowni, stąd straty. Czekamy obecnie na rozwiązanie problemu, powinno to potrwać do kilkunastu minut. Dlatego nie pisz proszę, że od wczoraj jest problem bo nie jest to prawdą.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dosłownie 30 minut występuje problem w serwerowni, stąd straty. Czekamy obecnie na rozwiązanie problemu, powinno to potrwać do kilkunastu minut. Dlatego nie pisz proszę, że od wczoraj jest problem bo nie jest to prawdą.

Od wczoraj odczuwam solidne spowolnienie.

Może też już coś się działo, tylko nie zostało zauważone? Mam nadzieję, że niedługo sytuacja wróci do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie działo się nic wczoraj ani dziś. Dopiero po godzinie 14.

Wykluczam także problem z obciążonym serwerem, Twoje konto jest na świeżo dostawionym (mało kont, obciążenie bliskie 0).

Obecnie zresztą poza monitorowaniem usług, monitorowany jest czas generowania stron oraz wszelkich skryptów, czas trwania zapytań do baz danych. Każdą złą zmianę widzimy i o niej wiemy. Nie mamy nic do ukrycia.

Brak wielu opinii negatywnych również o czymś świadczy. Awarie takie jak ta zdarzają wszędzie :)

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dosłownie 30 minut występuje problem w serwerowni, stąd straty. Czekamy obecnie na rozwiązanie problemu, powinno to potrwać do kilkunastu minut. Dlatego nie pisz proszę, że od wczoraj jest problem bo nie jest to prawdą.

 

Nie bardzo..

Również od wczoraj mam problemy z witryną na serwerach hekko.

I do teraz problem istnieje..

 

145517082011-hekko.png

 

Hmm ciekawe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie polecenia traceroute ?

Bez tego to jak dialog:

lekarz-konował: jest pan chory

pacjent: na co ?

lekarz-konował: na chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

romix, to jest właśnie objaw problemu z dziś który pojawił się również dziś, po godzinie 14. Sugerujesz natomiast, że istnieje od wczoraj aż do dziś, co jest nieprawdą.

Wczoraj się nic nie działo. Gdyby tak było, na 10 tys klientów, ktoś na pewno by to zgłosił. Nie mamy natomiast takowego zgłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie działo się nic wczoraj ani dziś. Dopiero po godzinie 14.

Wykluczam także problem z obciążonym serwerem, Twoje konto jest na świeżo dostawionym (mało kont, obciążenie bliskie 0).

Obecnie zresztą poza monitorowaniem usług, monitorowany jest czas generowania stron oraz wszelkich skryptów, czas trwania zapytań do baz danych. Każdą złą zmianę widzimy i o niej wiemy. Nie mamy nic do ukrycia.

Brak wielu opinii negatywnych również o czymś świadczy. Awarie takie jak ta zdarzają wszędzie :)

 

Tak, wygląda po prostu na to, że miałem pecha.

Sytuacja wygląda już całkiem dobrze.

 

Dziękuję za rzeczową odpowiedź i szybką reakcję :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to żaden bardziej rozbudowany CMS nie będzie chodził na najniższym pakiecie, bo zaraz limit obciążenia się skończy, ale za to serwery VPS ładnie chodzą, tylko są ~12 razy droższe...dot.jpg

 

Co do awaryjności to jakiś czas temu była poważniejsza awaria, ale tak to nic się nie działo. Jednak teraz głównie działam na VPS'ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie polecenia traceroute ?

Bez tego to jak dialog:

 

Jak jest epidemia i wiele osób cierpi to lekarstwo jest jedno bo każdy jest chory na to samo.

BTW nie muszę się na tym znać.. żądam rozwiązania problemu od administratorów tam gdzie zakupiłem serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem od 5 minut już nie występuje.

 

żądam rozwiązania problemu od administratorów tam gdzie zakupiłem serwer.

Może trochę łagodniej?

 

BTW. To nie jest odpowiedni dział ani miejsce do zgłaszania problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem od 5 minut już nie występuje.

 

 

Może trochę łagodniej?

 

BTW. To nie jest odpowiedni dział ani miejsce do zgłaszania problemów.

 

Pisałem ogólnikowo. Jakby bardzo zależało mi to wysłałbym do Was emaile, a tego nie robiłem.

Napisałem ogólnie.. jak jest problem to żądam rozwiązania go od administratorów, a nie od nie wiadomo kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest epidemia i wiele osób cierpi to lekarstwo jest jedno bo każdy jest chory na to samo.

BTW nie muszę się na tym znać.. żądam rozwiązania problemu od administratorów tam gdzie zakupiłem serwer.

Dowcip tylko taki, że równie dobrze mogą to być objawy np. zbyt rygorystycznego personal-firewalla, zapchania się twojego domowego routera, zapchania się upstreamu twojego ISP, jakichś awarii operatorów po drodze, które to jednym prostym poleceniem - traceroute'm można wykluczyć. I na prawdę nikt nie zasugeruje się poważnie twoimi żądaniami, jeśli problem nie leży po stronie hostingodawcy. Bo co, mają np. sponsorować nową nitkę upstreamu dla jakiegoś trzepakowego ISP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze odnośnie tego, co napisał krzysiek-94 - czy uważacie, że wordpress na pakiecie easypack nie będzie działał poprawnie ze względu na limit zużycia czasu procesora?

 

To troszkę mnie martwi... Strona jest na razie zamknięta dla osób z zewnątrz (developer mode) ale jeśli rzeczywiście mają być tego typu problemy to chyba źle wybrałem :/

Proszę o szczerą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity są wszędzie. Różnice kilku punktów w przypadku gdy nie będziesz miał naprawdę bardzo dużej ilości odwiedzających, nie zrobią różnicy.

Dobierz odpowiednie wtyczki, niektóre są zasobożerne, dołącz cachowanie i zapewniam, że będzie chodzić dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 strony "widma" (używane od święta) no i mam wykorzystanie 0,2% na dzień (limit 2%), no niby są napisane nie optymalnie, ale jednak jak zainstalujesz IPB lub phpBB to nawet 50 userów ci to zamęczy...dot.jpg

Oczywiście to moje szacunki, może więc warto zrobić jakiś test? :)

Edytowano przez krzysiek-94 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to mi się podoba właśnie w zachodnich i doganiających zachodnie hostingach, że jest informacja na ICH forum czy w innym systemie powiadomień o awarii.

Gratki tutaj po stronie polskiej dla usług ionic.pl, gdzie informacje o awariach są na bieżąco, zaś w USA to wygląda tak: http://forums.site5.com/forumdisplay.php?f=4

 

Tutaj zaś niestety...

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

theqkash, Nasi klienci również mają informacje na bieżąco. Szybka odpowiedź przez BOK (o czym wspomniał Piechuła) oraz informację w panelu klienta. Skąd zatem Twoje "niestety"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem cache dla WP, czas ładowania strony skrócił się do 0.59 z około 3 sekund. Mam nadzieję, że ilość zapytań do bazy także efektywnie spadła.

Skoro już i tak wykupiłem pakiet, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przekonać się na własnej skórze, czy limity procesora nie wykurzą mnie z tej firmy.

 

O wynikach tego eksperymentu będę tutaj informował.

 

Tak na marginesie to wygląda na jeden z bardziej uciążliwych limitów z jakim miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piechuła, faktycznie, spędza on sen z powiek wielu osobom, jednak nie jedyni go stosujemy ale nie ukrywamy tego limitu nigdzie. Jest w równym szeregu z transferem, powierzchnią dyskową itp. Miesięcznie około 0,1% kont ma problemy z obciążeniem. Dzięki systemowi punktowemu problem jest jeszcze mniejszy.

Dzięki temu bardzo zmniejszyliśmy ryzyko bezpodstawnej blokady konta bez żadnych statystyk. Dzięki temu zwiększamy również jakość usług.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli jest jakieś info w panelu to zwracam honor. Szkoda tylko, że nie jest to ogólnodostępne, aby wszyscy mogli ocenić jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer chodzi dość szybko, cena nie jest wygórowana. Ogólnie jestem zadowolony, jednak BOK pozostawia wiele do życzenia. Również panel administracyjny serwera nie przypadł mi do gustu - ale to się mniej liczy.

 

Mam w innej firmie hostingowej stronę, płacę co prawda 100zł /rok, i mam 1gb mniej powierzchni dyskowej niż tu. Ale tam BOK potrafi odpowiedzieć rzeczowo, znaleźć rozwiązanie na wiele problemów, udzielić fachowej informacji.

 

Tutaj: szybko odpowiadają, jednak nie zawsze na temat. Próbowałem dowiedzieć się jednej rzeczy - rozmawiałem z 2 konsultantami, żaden nie zachował ciągłości korespondencji. Każdy odpowiadał, lecz nie na to co chciałem. Miałem wrażenie jakby w ogóle nie czytali moich poprzednich maili - może dlatego, że rozmawiałem ciągle z inną osobą.

 

Również z innym problemem przyszedłem to powiedzieli tylko, że proszą o cierpliwość, nic nie są w stanie powiedzieć. Przy hostingu który wymieniałem wyżej, bok chociaż wypisał możliwe problemy i określił kiedy ktoś się tym zajmie. Nie napisali: proszę o cierpliwość.

 

Ale czego można oczekiwać po hostingu za niecałe 50zł? Może droższe serwery mają lepszą obsługę? :D

 

 

 

 

Podsumowując: same usługi serwerowe są na poziomie. Jak za tą cenę idealne. Nadają się na prostą stronę, lub stronę domową. Z tego co wiem, pady nie zdarzają się tak często a i są szybko naprawiane. Jednak, jeżeli potrzebujecie wyższej jakości obsługi klienta - to nie tu. Jeżeli kombinujesz z wieloma rozwiązaniami, potrzebujesz szybkiej i niezawodnej pomocy - tutaj tego nie znajdziesz.

 

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadamy system zgłoszeń, który zachowuje ciągłość wysyłanych wiadomości od klientów. W firmie pracuje wiele osób i każdy czyta wcześniejszą korespondencję, jeśli wcześniej nie ta osoba realizowała zgłoszenie.

 

Zwrot "proszę o cierpliwość" chyba nie powinien dziwić. Oznacza, że wyjaśnienie sprawy zajmie chwilę dłużej. Np. sprawą zajmuje się administrator, osoba od płatności itp. Dzięki temu klient nie musi czekać i się niecierpliwić, kiedy ten BOK wreszcie odpowie.

 

Jeśli chodzi o problemy, staramy się wszystkie rozwiązywać, jednak nie wszystkie są możliwe do realizacji, o czym zawsze informujemy.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer chodzi dość szybko, cena nie jest wygórowana.

 

Cena może nie jest wygórowana, ale od pewnego czasu serwer chodzi tragicznie wolno, statystyki pokazują, że strona wczytuje się czasem nawet do 11 sekund (to oczywiście bardzo skrajny przykład) ale szybkość działania jest na prawdę na bardzo niskim poziomie.

 

Dla porównania ta sama strona po przeniesieniu na inny hosting otwiera się błyskawicznie.

 

Z BOKu dostałem info, że był atak DDoS na serwer i mam wrażenie, że od tego czasu szybkość działania jest właśnie taka jak opisałem. Jako, że nie dostałem od nich żadnej odpowiedzi na moje uwagi dotyczące działania hostingu, to zacząłem się rozglądać za nowym dostawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×