Skocz do zawartości
tom_net

[opinie] Hekko.pl

Polecane posty

Ja mam konto w hekko od listopada 2010. Do dzisiaj byłem zadowolony z ich usług ale...

Dzisiaj mój serwer został zablokowany, prawdopodobnie przekroczony limit transferu co jestem w stanie zrozumieć ale...

Dlaczego wcześniej nikt nie przysłał mi chociaż mailowego przypomnienia że transfer jest już bliski wyczerpania? Mógłbym za wczasu

zareagować i opłacić dodatkowy transfer, albo podnieść usługę serwera na wyższy, co też dzisiaj po godz. 13:00 uczyniłem, opłaciłem zmianę

serwera na wyższy poprzez DotPay, po czym otrzymałem maila z potwierdzeniem że wpłata zaksięgowana i że serwerer został przełączony na wyższą

opcję, ale co z tego jak widocznie ich system nie jest na tyle automatyczny aby odblokować mi usługi!

W tej chwili wygląda to tak, że mamy weekend, sklep mi nie zarabia ( a w weekend największe obroty), hekko ma wolne, zgłoszenie wysłane do nich po 13:00 pozostało bez odpowiedzi.

Piszę że prawdopodobnie przyczyną jest przekroczony transfer, bo zablokowaną mam także, możliwość logowania do panelu administracyjnego (nie

spotkałem się z czyms takim u innych providerów) oraz wszystkie maile i domeny.

Zostałem ładnie wyłączony na weekend i tyle, żal takiego podejścia do klienta, a wystarczył jeden mail za w czasu, teraz pozostaje mi czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W przypadku wykorzystania 80% limit każdy użytkownik otrzymuje wiadomość (każdemu kto napisze mogę przesłać stosowne logi o dostarczeniu e-maila do skrzynki użytkownika).

2. Po opłaceniu przez Dotpay konto zostaje automatycznie odblokowane.

3. W przypadku blokady konta niemożliwe jest zalogowanie do panelu administracyjnego. Lepiej wskaż mi gdzie tak nie jest.

4. Pewnie wystarczy wcisnąć ctrl+f5 i wszystko magicznie zacznie działać.. ale nie, lepiej jest się wyżalić na forum jaka to firma jest bee, prawda?

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W weekend telefony mają nieczynne bo teoretycznie nie pracują.

Serwer zaczął działać w międzyczasie jak pisałem poprzedni post, także problem rozwiązany.

DUŻY PLUS DLA HEKKO za szybką interwencję w weekend.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Twój serwer zaczął działać 10 minut po otrzymaniu informacji o płatności z Dotpay. Zapomniałeś też dodać, że wiadomość z powiadomieniem o zbliżającym się końcu limitu transferu dotarła do Ciebie (log wysłany w zgłoszeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jakiś czas Hekko ... nie raz przekroczyłem limit transferu o 10 gb nikt nie zareagował ... jak trzeba dopłace zero padów strony chodzą naprawde szybko ... nie mam powodów aby narzekać... oby ta firma istaniała jak najdłużej :rolleyes:

 

Pozdrowienia dla Pana Damiana :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co za nową usługę wprowadza Hekko do oferty? Na ich stronie głównej jest nowy blok na nową opcję. Próbowałem się dowiedzieć w boku ale nie chcą nic zdradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O, przebudowali stronę - kierunek świetny, gorzej z faktem, iż te boksy i newsy nie pasują do nowego układu : (((

 

A nowa usługa... możemy tylko strzelać : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S. dedykowane ; D

Moim zdaniem ustaliliście coś ciekawego z Michałem z nephaxu i będzie ciekawa oferta. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby napisać mi (w poście albo na priv) adres(-y) IP serwerów hekko.pl??

Chciałbym je czasem zapingować... sprawdzić dostępność...

Zastanawiam się nad przeniesieniem domen i serwera do hekko.pl... ale mam małe uprzedzenie (nauczony lekcjami obecnego providera, MasterNet).

 

Gdzie znajdują się serwery tej firmy? Interesuje mnie na początek abonament EasyPack+... Może ktoś (kto korzysta z tego abonamentu) się wypowiedzieć... jakie problemy napotyka... jak z dostępnością serwera?

Z góry dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko ma serwery w Nephax (nephax.com)

Link do monitoringu strony głównej jest w serwisie hekko.pl, żebyś nie musiał szukać to http://host-tracker....ts/444689/lvuc/

serwery numerują chyba kolejno, czyli s1.hekko.pl, s2.hekko.pl

 

Dzięki wielkie za adresy...

Monitorowanie strony głównej nie ma sensu, może praktykują tak jak MasterNET, strona główna działa na całkiem innym serwerze... i nie ma nic wspólnego z serwerem www/poczty klienta...

Jeszcze raz dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jesteś strasznie cięty na masternet i wszędzie musisz wyrażać swoje niezadowolenie, ale może tyci opanuj się...

 

IMO to właśnie nie-oddzielenie strony firmowej od kont klientów to zbyt dobrym rozwiązaniem nie jest.

Szczególnie, jeśli system pocztowy pracuje pod kontrolą Exima...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to właśnie nie-oddzielenie strony firmowej od kont klientów to zbyt dobrym rozwiązaniem nie jest.

Szczególnie, jeśli system pocztowy pracuje pod kontrolą Exima...

 

Co ma piernik do wiatraka? Mógłbyś jaśniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano ma, i to wbrew pozorom bardzo wiele do siebie.

W skrócie - nie jest wtedy dużym problemem wysłać sobie wiadomość z adresu admin@mojhosting.pl.

 

Jak jakaś firma hostingowa chce więcej szczegółów, to pw proszę.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi, takiego maila można wysłać nawet jak nie jest strona na tym samym serwerze. Wiele serwerów i tak tego nie sprawdza odbierając takiego maila.

Sponsi, spokojnie. Już niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano ja wiem, że sposobów na spoofing maili jest od groma.

Tylko, że każdy inny da się jakoś poprzez analizę nagłówków wykryć.

 

A skoro w nich będzie ślad jedynie "Received from: s1.hosting.pl", gdzie strona i wychodząca od firmy hostingowej poczta też jest na owym s1, to już trudniej udowodnić, że to nikt do owej firmy się nie włamał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po przeczytaniu fragmentów wątku właśnie dołączyłem do grona klientów hekko.pl, mam nadzieję, że zmiana oszczędzi mi nerwów związanych z padami (całodziennymi !) poprzedniego serwera który zaczynał mnie doprowadzać do pasji :angry:

 

Pozdrawiam

 

arutha86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×