Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Cisco a ECDL to tak jakbyś porównał rower do lamborghini. Cisco to już jest naprawdę wysoka półka i typowy Mirek będzie musiał włożyć sporo wkładu własnego ażeby egzamin zdać. Mi chodzi o takie dziadowskie świstki, które masz a które tak naprawdę nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Która Polska firma z branzy na swojej stronie w dziale pomoc oferuje video-poradniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisco to już jest naprawdę wysoka półka i typowy Mirek będzie musiał włożyć sporo wkładu własnego ażeby egzamin zdać

Zależy jakie Cisco. Jeśli CCNA - to nawet średniointeligentny szympans, którego horyzonty będą lekko wyższe niż livebox jako przykład profesjonalnego routera, to zda bez problemu... Chociażby wykuwając na pamięć Q&A.

 

Zasadnicze pytanie w tej kwestii powinno być inne - czy idę na (studia|kurs|szkolenie) po to, żeby się czegoś dowiedzieć i zyskać, a certyfikat/dyplom ukończenia to tylko miły dodatek/pamiątka; czy też idę tak naprawdę po papier który w moim (i właściwie tylko moim) mniemaniu to jedyny klucz do znalezienia pracy, w której zarobki mierzyć będzie się w miljonach a czas na nią poświęcony - w sekóndach

 

 

For GrammarNazi - miliony i senundy celowo są napisane kursywą ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co według was jest lepsze, MyISAM czy InnoDB? Oraz jak dodać PL znaki do tabeli, pomimo że mam ustawione DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_polish_ci i przy każdym wierszu COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL, wychodzą mi krzaczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co według was jest lepsze, MyISAM czy InnoDB? Oraz jak dodać PL znaki do tabeli, pomimo że mam ustawione DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_polish_ci i przy każdym wierszu COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL, wychodzą mi krzaczki :(

 

Serio w tym temacie to musiałeś napisać :( ?

 

Zerknij tu ... http://www.webhostingtalk.pl/forum/44-serwery-baz-danych/

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm - Tomasz chce pokazać że jego firma jest "topowa" i jeśli coś sie schrzani pierwsze lecą do boxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Oktawave uparcie twierdzi, że dzisiaj NIC się nie stało :D

 

CT0HFVg.png

 

Idą w zaparte, nie mogłem się powstrzymać, tak mnie te czujki sprowokowały :D

 

1186266_10200975627650199_298637919_n.jp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

THX, webd.pl też ma. Widzę że niewiele firm preferuje taką metodę pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie u Nas jest tylko jeden taki:

 

http://biznes-host.pl/help/jak_polaczyc_sie_z_serwerm_vps

 

Ale jeśli takie cos Wam odpowiada, to w sumie mogę zrobić kilka poradników video.

 

----------------------------

 

Czy ktoś korzysta z Ubuntu Desktop i wie jak ustawić poprawny słownik?

Podkreśla mi każdy wyraz na czerwono co jest troche wkurzające.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widea mają sens ale wg mnie tylko w przypadku jakiegoś bardziej złożonego zagadnienia np przygotowanie serwera dedykowanego do OpenVZ + instalacja panelu do zarządzania tym środowiskiem. Rzeczy tak proste jak łączenie się po ssh przez putty bez sensu jest przedstawiać w formie wideo - wystarczą 2-3 ładne screeny wraz z krótkim komentarzem.

Edytowano przez Zoel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

WideoPoradniki to tylko gdy robisz coś wizualnie np. grafikę / film. Ale w innych przypadkach suchy tekst to podstawa i moim zdaniem jedyne źródło informacji. Osobiście nawet wolę coś drukowanego niż ekranowanego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Znacie może jakiś darmowy Dynamiczny DNS? DynDNS.org niestety już nie daje za free dosłownie nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No właśnie nie sprawdza się na routerze, będę musiał chyba clienta postawić na kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WideoPoradniki to tylko gdy robisz coś wizualnie np. grafikę / film. Ale w innych przypadkach suchy tekst to podstawa i moim zdaniem jedyne źródło informacji. Osobiście nawet wolę coś drukowanego niż ekranowanego :)

 

Niektórzy ze słuchu dużo pamiętają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, co zrobić jeśli dałem dostęp do PA tylko z danego IP i je utraciłem (ostatnio dostawca mi zmienił bez uprzedzenia na całkowicie inne i nie wiem czy warto się w to bawić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nawet w najgorszym wypadku powinno się umożliwić logowanie na usera (który może się dostać poprzez su(do) do roota) poprzez klucz prywatny do SSH wyniesionym np. na port 3xxxx ;).

 

Jeśli to jakiś VPS to możesz ew. poprosić via BOK firmę, żeby zmienili to i owo podmontowując Twój dysk, jeśli to dedyk i się odciąłeś całkowicie to raczej zdalny format, a jeśli hosting to j/w BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pytam o te video poradniki bo znalazłem fajny soft do nagrywania w wysokiej jakości tego co się dzieje na pulpicie + wykopałem przy robieniu porządków w szafach kilka programów - nieco przestarzałych bo kilkuletnich ale jednak - do obróbki które dostałem razem z kartą TV. Czasu w robocie mam czasem aż za dużo to pomyślałem czy by nie zrobić takich poradników pod DA, cPanel, WHMCS czy jakieś autorskie firmowe, z ładnymi efektami, zaś całość ładnie stonowana bez zbędnych fajerwerków. Dodatkowa umiejętność zawsze się przyda a i może jakaś firma by zechciała to wykorzystać - byłoby miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×