Skocz do zawartości

maniektme

Użytkownicy
 • Zawartość

  270
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  9

maniektme wygrał w ostatnim dniu 26 Styczeń 2018

maniektme ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

99 Pomocny

2 obserwujących

O maniektme

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Mariusz
 • Nazwisko
  Szafran

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://szafran.szczecin.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Szczecin
 1. Konfiguracja VPS Nazwa NVMe

  Myślę, że nie mniej niż 600-700 netto - google Ci przyjdzie z pomocą. Ewentualnie dodaj ogłoszenie do odpowiedniego działu wraz z Twoim budżetem.
 2. loady na dyskach po 40%

  Co tam masz za dyski? Jaki raid? Softraid, czy masz jakiś kontroler? Czy wykluczyłeś kwestię sprzętową - jakiś smartctl, logi kontrolera jeśli masz? Co Ci jeździ po dyskach? Wordpress wczytuje Ci się normalnie, czy zwolnił?
 3. Problem z SPAM-em - VPS z Plesk Onyx

  Musisz odpowiednio skonfigurować swój serwer pocztowy z poziomu Plesk. Możliwe, że wiadomości te są wysyłane z Twojego serwera w formie spamu. Warto dla pewności sprawdzić logi serwera - możesz też sprawdzić co masz w kolejce maili przez Plesk. Łap link do dokumentacji Pleska, będzie pomocne przy odpowiedniej konfiguracji. A jak będzie Ci ciężko to przemyśl zatrudnienie admina do tej sprawy. https://docs.plesk.com/en-US/onyx/administrator-guide/mail/configuring-serverwide-mail-settings.59430/ https://docs.plesk.com/en-US/onyx/administrator-guide/mail/protection-from-outbound-spam.71349/ Wybacz kolego, ale Twój post to bełkot. Patrząc na datę dołączenia do forum i jakość Twoich postów to przemyśl dwa razy zanim wyślesz swój post.
 4. Podaj adres strony to będzie łatwiej ocenić. Druga sprawa to jaki masz klucz prywatny(4096-bit, więcej)? Poza tym co masz za HTTP na tym VPSie? Masz Apache? To włącz sobie mod_status - coś pozwoli Ci bardziej prześledzić HTTP. Może coś ładujsze z zewnątrz(spoza swojego VPS) po SSL i tutaj jest wąskie gardło?
 5. Błąd w apache?

  Zajrzyj do logów http apache(access.log) lub zrób sobie tcpdumpa, co Ci leci na port 80/443
 6. 0. Pokaż jakie masz ustawione opcje, np. poleceniem MegaCli -LDInfo -LAll -a0 -> jeśli nie masz BBU to powinienieś mieć wyłączone to MegaCli -LDSetProp NoCachedBadBBU -LALL -aALL 1. Sprawdź logi kontrolera, skoro to LSI to możesz użyć MegaCli -adpeventlog -getevents -f lsi.log -aAll -nolog 2. Upgrade FW kontrolera.
 7. Serwer dedykowany z dużym dyskiem

  A co ma technik w serwerowni do faktu, że Ty jako najemca serwera musisz monitorować stan podzespołów. Jednym z takich podzespołów są dyski w serwerze, a jeśli masz złożoną macierz to monitorujesz jej stan i co się z nią dzieje. Nie musisz się na tym znać - wystarczy, że weźmiesz sobie admina. Uwierz, że istnieje możliwość uszkodzenia dwóch dysków jednocześnie(dwa dyski z jakieś felernej partii producenta). Oprócz tego, jeśli nie monitorujesz to mógł Ci wypaść jeden dysk z macierzy, póżniej drugi mógł raportować problem ze swoim działaniem. Jeśli chcesz się na przyszłość zabezpieczyć to weż sobie jakiegoś admina do zarządzania serwerem plus kup sobie jakiś storage pod backup. Mądra procedura backupu jeśli akceptujesz jakiś czas niedostępności usług lub weź drugi serwer w innej lokalizacji i zapewnij sobie replikację danych pomiędzy serwerami.
 8. Plesk 12.5.30 problem z miejscem

  Usunięcie plików z Backup Manager w Plesk nie zawsze idzie w parze z usunięciem ich z filesystemu. Sprawdź rozmiar katalogu /var/lib/psa/dumps/domains/ Drugi trop to konta pocztowe(może któreś jest zaspamowane) - /var/qmail/mailnames/
 9. Jak to po PLNOG Myślę, że trzyma swój poziom. Bardzo fajny pomysł z Community Corner, choć zdarzyło się, że było więcej chętnych niż miejsc, co tylko potwierdza, że to dobry pomysł.
 10. Poczekam na agendę to się wypowiem, czy będę w tym roku Może ich oceniłem zbyt ostro, ale to tylko moje subiektywne wrażenie, dlatego zalinkowałem do YouTube, żeby każdy mógł sam ocenić wystąpienia prelegentów. Jeszcze raz zachęcam każdego, kto się zastanawia to przejrzenia tych nagrać, żeby wyrobić sobie opinię, czy warto jechać. Z ciekawostek odnośnie wystawców na stoiskach w zeszłym roku to jedną fajną aplikację dostrzegłem - GUI do opisów patchpaneli. Można sobie kolorować, które wolne, które zajęte, opisać co do czego jest podpięte plus możliwość wyklikania połączeń do ticketa dla technika. Człowiek patrzy do ticketa i widzi na animacji, co i gdzie ma być wpięte i jakim kabelkiem. Niestety projektant aplikacji nie przewidział, że ktoś będzie chciał spróbować połączyć patchpanel ze światłem do miedzi - mina prezentującego bezcenna PS. Będę na PLNOG
 11. Na razie mało szczegółów, co do agendy i prelegentów. W zeszłym roku bardzo fajną prezentację( sensie techniczną) zrobił Kamil Stawiarski dotyczącą Oracle'a oraz kilku gości z Allegro o Hadoop'ie. 40% wystąpień wyglądało na typowy marketing(jak Zerto, czy Veeam). Duży plus za udostępnienie później materiałów z prezentacji. Myślę, że jak ktoś zastanawia się, czy się wybrać to może obejrzeć sobie zeszłoroczne prezentacje tutaj i wyrobić sobie własne zdanie.
 12. [Opinie] Zenbox.pl

  Ot, przerabiając kilka dziwnych przypadków, które statystyczne nie powinny wystąpić wolę konstrukcje, gdzie jest mniejsze prawdopodobieństwo przejścia macierzy w offline biorąc pod uwagę ilość dysków jaka może wypaść. Oczywiście zgodzę się z Tobą(jak napisałem we wcześniejszym poście, że rozumiem takie rozwiązanie), że wszystko uzależniamy od budżetu, zastosowania, itp. itd. Przykro jest tylko czytać, że jedna strona zrzuca odpowiedzialność na kogoś, kto już nie pracuje tam. Jakby nie patrzeć to jest to nieprofesjonalne.
 13. WORDPRESS problem z dodawaniem medium

  Odpal firebuga w przeglądarce lub zajrzyj do logów php.
 14. sprawdzenie dysków

  Sprawdź sobie je hdparm -Tt /dev/sdX Smart nie będzie Ci sygnalizował jeszcze uszkodzenia dysku, macierz będzie ok, ale data-check przy softraid lub consistency-check przy kontrolerze sprzętowym będzie wykonywał się baaaardzo długo. Reasumując smart twierdzi, że jest ok, a odczyt/zapis danych na dysku jest taki jakbyś posypał talerze piaskiem.
 15. [Opinie] Zenbox.pl

  Zgubił ich pewnie brak procedury/złe podejście do disaster recovery. Rozumiem punkt widzenia osoby, która była tym pierwszym CTO. Natomiast nigdy na produkcji nie zastosowałbym RAID 5, nawet z dwoma dyskami hot-spare. Dopóki ktoś nie przeżyje wypadnięcia kolejnego/kolejnych dysku/dysków przy odbudowie macierzy z RAID 5 to taki pomysł nie będzie się wydawał zły. Myślę, że lepszy rozwiązaniem byłby RAID6 lub RAID10(choć i tutaj może się zdarzyć niemiła niespodzianka ) Wystarczyłoby, że mogliby przepiąć wirtualkę z serwera na którym był problem na inną maszynę. W zależności od przyjętego modelu replikacji mogliby być na bieżąco z danymi lub ewentualnie ileś minut do tyłu - ale byliby online. Duży plus dla nich, że udało się odzyskać dane. A za uznawanie spidersweb/antyweb za blog technologiczny to tak jakby uznać Komputer Świat za gazetę technologiczną
×