Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

@kaszub: A 500 GB w OVH to tylko niecałe 15 zika, więc jeszcze taniej :P

@behemoth: Nope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaszub: parę chmur też już się posypało i były jaja. Uzależnienie od jednego źródła plików jest zawsze szkodliwe, bez względu na to, czy będzie to jeden dysk w pececie, jeden dysk w serwerze, czy "chmura".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Albert Einstein powiedział „Postęp techniczny jest niczym siekiera w rękach patologicznego przestępcy”

Chwilę mi to zajęło, ale końcu go rozumiem. Jak często uganialiśmy się za marzeniem postępu, by w końcu zostało ono wypaczone?

Czy nie częściej maszyny stworzone przez nas w celu poprawy bytu niszczyły życie milionów istot zamiast je ratować?

Warto o tym pomyśleć. Było nam zimno, więc ujarzmiliśmy ogień, byliśmy słabi, więc wynaleźliśmy narzędzia. Zawsze kiedy natrafialiśmy na przeszkodę, używaliśmy kreatywności i pomysłowości, żeby ją pokonać.

Ten cykl jest nieunikniony, ale czy rezultat zawsze będzie dobry?

Po tym, co widziałem, chcę wierzyć w jedno: że ludzka przyzwoitość jakoś zatriumfuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zamiast tracić czas użytkowników czekających na strony tracimy czas administratorów przepisujących .htaccessy na język zrozumiały dla nginx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę mu brakuje do możliwości jakie oferuje apache. Najbardziej frustrujący jest fakt, że trzeba się zrzec obsługi .htaccess w sposób dynamiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepisanie .htaccess to przy najgorszych wiatrach godzina roboty, a ta godzina użytkowników zwraca się w zależności od wielkości serwisu od godziny do miesiąca :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić tak jak ma Mydevil.net i mieć własny plugin, który to sparsuje. Ale jak widać na razie nikt nie był na tyle na siłach, aby napisać coś takiego opensource.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@chmuri: to chyba nie forum ma przerwy, tylko gdzieś po drodze pomiędzy Tobą a serwerem z WHT sobie pakiety biorą urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale potwierdzę, że kilka dni temu zdarzały się kilkunastominutowe pady. Przynajmniej na moim łączu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić tak jak ma Mydevil.net i mieć własny plugin, który to sparsuje. Ale jak widać na razie nikt nie był na tyle na siłach, aby napisać coś takiego opensource.

 

Po co opensource, jak można na tym zarobić? :rolleyes: Ja mam problem z automatycznym odświeżaniem wht na linuxie, dopóki nie zatrzymam ręcznie to się zapętla :/

Edytowano przez Bartosz Stępień (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za $ też nie mogłem się dogadać :)

Też w tym roku coś mało os koło was lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się śmieję. Ale pewnie w słowach Einsteina coś jest, że człowiek bez os, pszczół nie przeżyje dłużej niż 4 lata.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się śmieję. Ale pewnie w słowach Einsteina coś jest, że człowiek bez os, pszczół nie przeżyje dłużej niż 4 lata.

Aaaa, bo ja w sumie nie doczytałem całego wątku.

 

Wiesz, ja uważam, że wszystkie zapylacze tak naprawdę determinują nasze życie na tej planecie, bo wyobraźmy sobie, że nagle ich zabraknie. I co? I ludzkość spotka duże kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Bez pszczół daleko nie zajedziemy, według ONZ spośród 100 głównych gatunków roślin uprawnych, dostarczających ludziom 90 proc. pożywienia, aż 71 jest zapylanych przez pszczoły.

 

Trochę odskoczę od nurtu dyskusji, co myślicie na temat PostgreSQL, czy bardzo się różni od MySQL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×