Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Jak masz kuratora sądowego albo sędziego w rodzinie to jak najbardziej :)

 

P.S nie lepiej zacząć od jakiegoś mniejszego oddziału w Sulejówku :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Monitoring-z-nocnego-rajdu-po-Monciaku-n82270.html

 

Wszyscy wiedzą że mam bardzo krzywo pod sufitem. Dlatego w weekend wpakuję się na Monciak moim rowerem spacerowym i żeby tylko nawinął się pod koła jakiś urzędnik. Zawrócę i poprawię !

 

Wariatowi nic nie zrobią :D a będzie jakaś korzyść społeczna :)

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz jak ukradniesz bułkę za złotych dwadzieścia to dostaniesz 5 lat więzienia, a jak zabijesz człowieka i masz kasę i plecy to uznają Cię za niepoczytalnego i wypuszczą byś dalej zabijał. Chyba w ten sposób chcą zwalczać przeludnienie ziemi albo ten świat upadł na głowę.

 

Ja za to dla treningu mam kolejną akcję na allegro z kolejną "Firmą". Chyba zakończę zakupy na tym serwisie bo odnoszę wrażenie że allegro upadło już do końca i nikt nie sprawdza ludzi którzy handlują tam towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio gość napisał, że nie doczytali iż fakture chciałem. Wystawili na moje dane, a nie firmowe. Potem dodali, że już nic z tym nie mogą zrobić ;) Pare zł vatu przeżyje, napisałem im żeby księgowego zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugiego laptopa lenovo y510p tylko w innej konfiguracji niż poprzedni. Sklep przysłał sprzęt zapakowany i zabezpieczony fabrycznie, po tygodniu dostaje maila że rzekomo przysłali mi zły zasilacz i że przyślą nowy a ten mam od razu oddać kurierowi :D gdzie ten model jest sprzedawany wyłącznie z jednym rodzajem zasilaczem ze względu na zatokę ultrabay.

 

Druga akcja jest nadal w toku.

 

 

Ktoś wie jak sprawdzić dysk SSD? Bios go nie wykrywa, drugi komp też go nie widzi, i nie wiem za bardzo jak sprawdzić czy da się jeszcze go zreanimować czy od razu zamawiać drugi.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Enty post z kategorii "poszukuję...". Potrzebuję na bazie Google Maps (Satelita) utworzyć plik graficzny z nieco większym obszarem ~157 kilometrów długości razem, szeroki max kilometr przy skali 1:5000. Związku z tym poszukuję jakiegoś sensownie działającego programu do tworzenia zrzutów ekranowych - klawisz Prt Scr i wklejanie do Photoshopa za każdym razem jest niezbyt ciekawą wizją. Jeden zrzut przedstawia mniej więcej 1400 metrów co przy ~157 kilometrach wychodzi ich spora liczba. Wymagań nie mam wielkich, tworzenie zrzutów, zapis do .jpg w dowolnym katalogu, nie potrzebuję żadnych opcji edycji w programie - od tego mam Photoshopa, brak wyskakujących okien czy innych akcji po trzaśnięciu zrzutu. Zrzuty będą wykonywane na pełnym ekranie. Potrzeba mi czegoś darmowego (jednorazowa akcja), prostego, bez dodatków i udziwnień.

 

Jeżeli ktoś ma inny sposób na wygenerowanie takiego terenu proszę pisać - biorę każdy pomysł :)

 

W zasadzie niedługo będzie świtać, więc miłego dnia,

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że możesz skorzystać z np frapsa do robienia screenshotów (on je do folderu zapisuje) - robić je na pełnym ekranie, nawet możesz w rozdzielczości wyższej niż standardowa dla monitora, żeby tylko złapać jak najwięcej na raz (ja np mam monitor z rozdzielczością 1440x900 ale jako tako full hd wyświetla), no i myślę, że możesz spróbować to skleić programem do panoram - polecam hugin - powinien ci to ładnie równo poskładać - tylko najpierw przytnij je jakoś automatycznie żeby się pozbyć elementów interfejsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma inny sposób na wygenerowanie takiego terenu proszę pisać - biorę każdy pomysł :)

 

Zainteresuj się programem Mobile Atlas Creator... on pościąga ci pliki bezpośrednio z Googla bez kombinowania z print screenami... Choć domyślnie nie obsługuje Google Maps to jak wrócę do domu to ci wrzucę plik, który to "odblokowuje"... ;)

 

Podejrzewam, że jakbyś trochę pogooglował to byś znalazł coś co ci to wszystko zrobi za ciebie...

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miała paczka dotrzeć dzisiaj bo za taką opcję zapłaciłem a nadal jest:

 

 

Przekazanie przesyłki do doręczenia 2014-08-11 11:31

 

Sms z potwierdzeniem też jakoś do mnie nie dotarł :unsure:

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć domyślnie nie obsługuje Google Maps to jak wrócę do domu to ci wrzucę plik, który to "odblokowuje"... ;)

 

Nie mogę edytować poprzedniego posta więc daję tutaj... obiecane pliki dla Google Maps. Jak jako typ atlasu wybierzesz 'PNG + Worldfile (PNG & PGW)' to wszystko ci poskleja na gotowo...

 

Google Satellite.xml

Google Hybrid.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS: scrypt :blink:

 

Cytat:

(...) scrypt filmów (...)

(...) scrypty do automatycznego pobierania uploadów (...)

(...) pobierania i uploadowania (...)

 

 

"Polangielski". Niektórym osobom zaczynają mieszać się języki.

Ciekawe dla mnie jest, że nie napisano "downloadowania i uploadowania", tylko jedno słowo tak, a drugie inaczej. : )

 

Przyznaję, że sam czasami miewam kłopot, gdy dla niektórych specjalistycznych słów angielskich (w szczególności dotyczących nowych technologii i informatyki) nie znam polskich odpowiedników i w ostateczności używam oryginalnego angielskiego nazewnictwa, ale w tym ogłoszeniu to chyba przesada. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że sam czasami miewam kłopot, gdy dla niektórych specjalistycznych słów angielskich (w szczególności dotyczących nowych technologii i informatyki) nie znam polskich odpowiedników i w ostateczności używam oryginalnego angielskiego nazewnictwa, ale w tym ogłoszeniu to chyba przesada. : )

 

Ja jestem purystą językowym, zdecydowanie, ale za wyjątkiem branży programowania. Tam zdarza się praktycznie używać większość terminologii, skrótów, sloganu z języka angielskiego.

 

(...) mam do zrobienia dwa commity (...)

(...) zrobiłeś tego pull requesta? (...)

(...) dostaliśmy briefa od klienta (...)

 

Takimi kwiatkami się posługuję. Z dwóch powodów: szybkość komunikacji oraz, bardzo często, nieznajomość polskich odpowiedników, ponieważ edukowany byłem w tym przypadku w języku Szekspira. Dumny z tego nie jestem, ale śmieszne sformułowania czasami powstają.

@Piotr GRD Dlaczego Twoja odpowiedź na inny temat znalazła się tutaj?

 

Bo nie chciał robić OT w temacie, skoro jest ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa korzysta z serwera Cherooke na Debianie i mógłby powiedzieć jak to wypada pod względem performance/stability/security? Poszukałem w Sieci, ale większość dyskusji na forach pochodzi z czasów początku projektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa korzysta z serwera Cherooke na Debianie i mógłby powiedzieć jak to wypada pod względem performance/stability/security? Poszukałem w Sieci, ale większość dyskusji na forach pochodzi z czasów początku projektu...

 

Bawiłęm się nim za czasów początku projektu, jak widać nie przyjęło się i nie za bardzo jest rozwijane.

Imho. jest sporo lepszych alternatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rozpoczynamy walkę ze spamerami. Szlag mnie trafił, kiedy w prywatnej skrzynce znalazło się kilkanaście maili z ofertą szkoleń i innego tego typu gówna.

 

Co prawda Gmail już wie, że to spam, bo sam władował to do odpowiedniego foldery, ale nie mam czasu na wertowanie tego dziadostwa. Będę zdawał relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Korzystam z poczty na własnej domenie w BH i zdarzyło mi się może pięć, może 6 maili spamowych. Przychodzi to co ma przychodzić, nic więcej. Zaletą takiego rozwiązania jest to że bezpieczeństwo poczty i jej poufność nie jest uzależniona od jakichś algorytmów googla które ryje w mailach i szpieguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×