Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Albo jak masz wykładziny to pod nią puścić sobie kabel :D

 

No nie masz wyjścia albo estetyka albo jakość.

 

Padło na kabel, już nawet projekt zrobiłem :)

 

Tylko mnie teraz powiedzcie, czy na kablu 35 metrów duże straty będą?

 

Swoją drogą, obojętnie jaki kupić? Bo są różni producenci, różne oznaczenia :/ Ekranowany czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz po drodze nigdzie mikrofalówki i innych sprzętów zakłucających, to zwykła UTP5e da rade. Tylko nie bierz najtanszej chińszczyzny, bo w środku albo będzie miedziowane aluminium, albo trzy "włoski", więc taka linka będzie miała lichą żywotność, nie wspominając o reszcie parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz po drodze nigdzie mikrofalówki i innych sprzętów zakłucających, to zwykła UTP5e da rade. Tylko nie bierz najtanszej chińszczyzny, bo w środku albo będzie miedziowane aluminium, albo trzy "włoski", więc taka linka będzie miała lichą żywotność, nie wspominając o reszcie parametrów.

 

Lodówka się wlicza? Kurde, a jakiego producenta brać? Pojęcia nie mam, nie znam się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To może coś ekranowanego?

 

Ostatnio prułem chiński kabel jakiś stary. Przez pół metra była rdza w izolacji pokruszona zanim do "miedzi" doszedłem :)

 

 

Weź może jakiś STP jak bardzo dużo rzeczy. Jak mało i odległość 30-50 metrów to utp styknie pewnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może coś ekranowanego?

 

Ostatnio prułem chiński kabel jakiś stary. Przez pół metra była rdza w izolacji pokruszona zanim do "miedzi" doszedłem :)

 

 

Weź może jakiś STP jak bardzo dużo rzeczy. Jak mało i odległość 30-50 metrów to utp styknie pewnie.

 

 

Dzięki, jak będę kupował to i tak o radę zapytam ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o tym, że jeśli dobrze nie uziemicie skrętki ekranowanej to zamiast zmniejszać zakłócenia to będzie je ściągać na siebie jak antena?

kup zwykłą, dobrą UDP - 5e do 100m powinna ci przerzucić gigabita, więc 35m nie powinno być problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, to znowu ja, ale sytuacja stała się trochę klarowniejsza. Niestety, ale Netia nie zaoferowała nic więcej niż Orange :/ Jednak całkowicie przez przypadek znalazłem informacje o tym, że w Świętokrzyskim jest realizowany projekt światłowodowy, który zakłada budowę ponad 1,4 km światłowodów wzdłuż dróg wojewódzkich, a całkiem przypadkowo odkryłem, że mieszkam kawałek od drogi 42. Pamiętam, że zeszłe wakacje kopali wzdłuż drogi i na skrzyżowaniu ustawili sporą studzienkę. Pytanie co robić w tej sytuacji, czy da radę czegoś się dowiedzieć w urzędzie marszałkowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) który zakłada budowę ponad 1,4 km światłowodów wzdłuż dróg wojewódzkich, (...)

kilometr i 400 metrów to trochę mało ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

kilometr i 400 metrów to trochę mało ;P

Pomyliłem się ;) Chodziło mi o 1400 Km dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o tym, że jeśli dobrze nie uziemicie skrętki ekranowanej to zamiast zmniejszać zakłócenia to będzie je ściągać na siebie jak antena?

 

kup zwykłą, dobrą UDP - 5e do 100m powinna ci przerzucić gigabita, więc 35m nie powinno być problemem...

 

Dzięki za radę. To już któraś z paru forów, żeby ekranowanej nie brać. Tylko co to znaczy dobra skrętka? :) Gembird można uznać za dobrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Witam, to znowu ja, ale sytuacja stała się trochę klarowniejsza. Niestety, ale Netia nie zaoferowała nic więcej niż Orange :/ Jednak całkowicie przez przypadek znalazłem informacje o tym, że w Świętokrzyskim jest realizowany projekt światłowodowy, który zakłada budowę ponad 1,4 km światłowodów wzdłuż dróg wojewódzkich, a całkiem przypadkowo odkryłem, że mieszkam kawałek od drogi 42. Pamiętam, że zeszłe wakacje kopali wzdłuż drogi i na skrzyżowaniu ustawili sporą studzienkę. Pytanie co robić w tej sytuacji, czy da radę czegoś się dowiedzieć w urzędzie marszałkowski?

 

 

Obecnie netia świadcząc usługi tam gdzie nie ma ich Cu to świadczy BSA, LLU i nic poza stan tego co Orange / TP. Bo 99% technologii klient <-> centrala jest TPsy a oni mają tylko swoje "centralki". Przez telefon to i ci gigabit pójdzie po kablach a w rzeczywistości 10mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzie na neozdradzie w świętokrzyskim w jakieś dziurze i jedno co mogę napisać to synchronizację ten internet widział tylko na papierze. Pinga mam większego niż z Irlandii do serwerów w Polsce :)

 

3656034477.png

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za radę. To już któraś z paru forów, żeby ekranowanej nie brać. Tylko co to znaczy dobra skrętka? Gembird można uznać za dobrą?


Niestety na tym się nie znam... Możesz poszukać w necie - na elektrodzie się na kablach znają...;)

Z tego co ja zdążyłem się zorientować to ważne jest, aby kabel był miedziany, a nie z domieszką aluminium, czy tam co innego oni dodają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Są na rynku godne polecenia programy do tworzenia nadruków na płyty ? Nero Cover Designer mam ale wydaje się być dosyć prosty. Jakieś CoverXP etc też widziałem ale to wygląda jak dziadostwo, potrzebuję czegoś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na elektrodzie się na kablach znają... ;)

 

Nie znają się. Rzekłbym bladego pojęcia nie mają. Kiedyś szukałem kabla rj11 <=> rj45 i na elektrodzie znalazłem info że nie da się podłączyć w taki sposób modemu z gniazdem telefonicznym. Poszukałem głębiej i znalazłem schemat i bez problemu skręciłem sobie taki kabel. Teraz bez problemu można dostać gotowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie znają się. Rzekłbym bladego pojęcia nie mają. Kiedyś szukałem kabla rj11 <=> rj45 i na elektrodzie znalazłem info że nie da się podłączyć w taki sposób modemu z gniazdem telefonicznym. Poszukałem głębiej i znalazłem schemat i bez problemu skręciłem sobie taki kabel. Teraz bez problemu można dostać gotowce.


Od kiedy się rj11 z rj45 łączy? co to za modem i jaki to jest typ połączenia? (xDSL?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Od kiedy się rj11 z rj45 łączy? co to za modem i jaki to jest typ połączenia? (xDSL?)

 

Masz ty trochę pojęcie o modemach, portach i kablach?

Gotowiec:

http://www.conrad.pl/Kabel-przej%C5%9Bci%C3%B3wka-RJ45-%20-RJ11,-3-m,-czarny.htm?websale8=conrad&pi=922652

 

A poniżej jak sobie samemu zrobić taki kabel:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy się rj11 z rj45 łączy? co to za modem i jaki to jest typ połączenia? (xDSL?)

 

A w Neoshicie czegoś takiego czasem nie ma? Rj11 z gniazdka telefonicznego i rj45 do modemu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za radę. To już któraś z paru forów, żeby ekranowanej nie brać. Tylko co to znaczy dobra skrętka? :) Gembird można uznać za dobrą?

Żeby nie była alu, najlepiej drut, a nie linka. Może być Gembrid.

 

W jednej lokalizacji mamy 150m kabla między budynkami, ekranowany, Madex. Nikomu nie chciało się kombinować z uziemieniem i już kilka lat działa bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie była alu, najlepiej drut, a nie linka. Może być Gembrid.

 

W jednej lokalizacji mamy 150m kabla między budynkami, ekranowany, Madex. Nikomu nie chciało się kombinować z uziemieniem i już kilka lat działa bez problemów.

 

Dzięki. Już wiem czego szukać ;) Rozplanowałem już położenie, będą tylko dwa wiercenia, w tym jedno za meblami ;) Całkiem fajnie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dobre sobie...

 

A może by tak napaść na bank w Warszawie i też udać debila?

Jest duża szansa że nie wsadzą i jeszcze uda się wzbogacić jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×