Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Własnie, tych nowych chyba nie można też transferować między userami na zasadzie podania nowego ID, ale nie jestem pewien na 100%. Ceny odnowienia to już zależy od momentu zakupu, bo są i takie po 30 zł jak i te po 200 zł+ z Xeonami i 2 dyskami z momentu jak Oles miał akurat taki pomysł na ofertę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakiej oferty, za mojego kebaba ze starej oferty GRA z OVH zapłaciłem jakieś niecałe 150 zł / rok. Jak liczyłem to wyszło jakieś 12,50 na miesiąc.

 

Kabaret.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ktoś się orientuje jak teraz wygląda ściganie piractwa w Polsce?

 

Moja mama dostała wezwanie na policję że pobrała jakiś film ponad półtora roku temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że w OVH wszystko jest loterią

Tylko przy VPS Classic tak było. Pozostałe usługi prezentują stały poziom. Oczywiście, coś się zawsze może zepsuć.

 

Ktoś się orientuje jak teraz wygląda ściganie piractwa w Polsce?

 

Moja mama dostała wezwanie na policję że pobrała jakiś film ponad półtora roku temu...

Na policję? Czy od jakiegoś podmiotu/kancelarii?

 

W każdym razie, ustal najpierw, czy pobrała (może nie pisz tutaj), czy to wezwanie jest prawdziwe, czy toczy się postępowanie w tej sprawie oraz kto do czego wzywa.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko przy VPS Classic tak było. Pozostałe usługi prezentują stały poziom. Oczywiście, coś się zawsze może zepsuć.

 

 

Na policję? Czy od jakiegoś podmiotu/kancelarii?

 

W każdym razie, ustal najpierw, czy pobrała (może nie pisz tutaj), czy to wezwanie jest prawdziwe, czy toczy się postępowanie w tej sprawie oraz kto do czego wzywa.

 

Szczegółów jeszcze nie znam, ale dostała jakiś kwitek jako świadek z policji, dużo osób korzysta z tego internetu i na razie sprawdzam kto w tedy mógł korzystać z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko przy VPS Classic tak było. Pozostałe usługi prezentują stały poziom. Oczywiście, coś się zawsze może zepsuć.

 

 

Nie nie, mnie bardziej chodzi o to, że dziś zamawiasz coś i ma możliwości X, a jutro zamawiasz to samo i masz możliwości Y. Brak jednoznacznej polityki cenowej i jakościowej itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda. Chociaż ostatnio trochę się uspokoili i przestali chociaż usuwać podstawowe funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko przy VPS Classic tak było. Pozostałe usługi prezentują stały poziom. Oczywiście, coś się zawsze może zepsuć.

 

 

Na policję? Czy od jakiegoś podmiotu/kancelarii?

 

W każdym razie, ustal najpierw, czy pobrała (może nie pisz tutaj), czy to wezwanie jest prawdziwe, czy toczy się postępowanie w tej sprawie oraz kto do czego wzywa.

 

Chyba chodzi o to: http://www.spidersweb.pl/2014/07/100-tys-internautow-piratow.html ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dlatego w miarę bezpieczne jest pobieranie z Chomika i nie posiadanie na dysku niczego związanego z p2p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dlatego w miarę bezpieczne jest pobieranie z Chomika i nie posiadanie na dysku niczego związanego z p2p.

 

No właśnie p2p się czepiają i polskich filmów. Jak dostanę wezwanie to pójdę i wyjaśnię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie, mnie bardziej chodzi o to, że dziś zamawiasz coś i ma możliwości X, a jutro zamawiasz to samo i masz możliwości Y. Brak jednoznacznej polityki cenowej i jakościowej itp itd.

 

To już nie jest "to samo". Ta duża zmiana to było wydzielenie kimsufi na ich panel i ich politykę cenową (euro), od tamtego czasu raczej dużo się nie zmieniło. Ja się załapałem na te cebulowe kebaby jakoś w lipcu poprzedniego roku, gdy chodziły jeszcze po ~15 zł. Potem OVH dodało anty-ddosa to wyszło chyba 19 zł, i ze zniżką za przedłużenie roczne teraz wychodzi jakoś 12,50 / miesiąc.

 

Specjalnie sprawdziłem i teraz to tak wygląda:

Nako68j.pngCzyli chyba usunęli jeszcze tą zniżkę roczną.

 

Przypominam tylko, że to OVHowskie kebaby, których dzisiaj już się nie dostanie, nie mam pojęcia jak wygląda polityka kimsufi.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież antyddos był zawsze dostepny bezpłatnie :D

http://www.wht.pl/ochrona-przed-atakami-ddos-standard-nie-opcja/

 

Firma OVH – dostawca usług hostingowych, domen, serwerów dedykowanych oraz usług chmurowych uruchomiła w swojej sieci automatyczny system ochrony przed atakami typu DDoS (Distributed Denial of Service). Co ważne, usługa ta jest nieodpłatnie oferowana wszystkim klientom, aby ataki DDoS w żaden sposób nie były w stanie zakłócić funkcjonowania ich serwisu, strony czy e-sklepu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież antyddos był zawsze dostepny bezpłatnie :D

http://www.wht.pl/ochrona-przed-atakami-ddos-standard-nie-opcja/

 

 

 

Nie, nie był. Kebaby pierw były po 15 zł, potem OVH "przymusiło" wszystkich o +4zł zasłaniając się anty-ddosem. I to 19 zł jest do dzisiaj.

 

Oj Marku, Marku, chyba pamięć zawodzi ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zawodzi, bo dobrze to pamiętam - chodzilo mi raczej o ten wpis który sugeruje zupełnie coś innego niż było faktycznie.

 

Poszukałem i nawet znalazłem ich cennik antyddosa:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/45080-ovh-anty-ddos/?do=findComment&comment=387837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zawodzi, bo dobrze to pamiętam - chodzilo mi raczej o ten wpis który sugeruje zupełnie coś innego niż było faktycznie.

 

Poszukałem i nawet znalazłem ich cennik antyddosa:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/45080-ovh-anty-ddos/?do=findComment&comment=387837

 

Nie zmienia to faktu, że kebaby pierw były po 15 zł, a potem po 19 zł, zmiana "retro active" jak to się mówi, i to właśnie przez anty-ddos. Jakkolwiek OVH by tego nie nazwało, i jakkolwiek obowiązkowe by to nie było, ja nadal czuję że za to płacę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie p2p się czepiają i polskich filmów. Jak dostanę wezwanie to pójdę i wyjaśnię ;)

 

Tylko i wyłącznie chodzi o polskie filmy nic więcej. Z p2p jak się korzysta normalnie bez ściągania piratów nikt Ci się nie ma prawo przyczepić.

 

To nie pierwsza taka akcja z polską kinematografią, już parę lat temu zaczęłą się nagonka na tych co udostępniają i z każdą kolejną akcją zwiększa się ilość wyłapywanych użytkowników, którzy niczego się jeszcze nie nauczyli.

 

Dlatego dla własnego bezpieczeństwa nie udostępniać nikomu łączą, nie dołączać do hotspotów bo potem takie cyrki się dzieją, że ludzi na komendy ściągają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągać, nie udostępniać. (...)

 

Tyle, że to zaprzeczenie idei P2P... Jeśli wszyscy wyłączą udostępnianie... skąd ściągniesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu p2p...

Zawsze mozna powiedziec, ze sciagnelo sie, a ratio wyrobilo ratio masterem i zadnych danych sie nie udostepnialo... :)

 

Sory za brak pl znakow, pisze z tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Właśnie wróciłem do W7 z W10. Niestety ale nowy, super uniwersalny i darmowy system Microsoftu okazał się gówniany chyba jeszcze bardziej niż jego starsi bracia Milenium (Me) oraz Vista.

Po którejś z aktualizacji - nad którymi nie mam kontroli - komputer musiałem włączać zawsze na dwa razy. Za pierwszym razem jak system zaczął się ładować to komputer się wyłączał, dopiero drugie podejście działało.

Ostatnio wlazła jakaś tona aktualizacji która coraz bardziej spowalniała system. Ostatnie uruchomienia trwały zdecydowanie za długo jak na komputer o tej mocy. W końcu system przestał reagować na cokolwiek, nie uruchamiały się ważne programy startujące wraz z systemem, nie można było kilku zainstalowanych programów otworzyć. Padła decyzja na powrót do W7.

Jak W10 będzie za kilkanaście miesięcy systemem w pełni stabilnym to mogę pomyśleć nad pobraniem ISO z W10 PRO SPX (gdzie X to cyfra) i czystą instalacją. Póki co zostaje przy W7.

Trochę szkoda bo do gustu przypadł mi ten minimalistyczny wygląd i kafelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×