Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

 

No teraz to mnie zaciekawiłeś, co to za firma? ;)

Jak mówiłem wczesniej, przemilcze nazwę:D

Może nie tyle, że jest mocno chwalona, ale za to polecana jest zazwyczaj przez osoby, które mają stosunkowo mało postów (albo przez takie, gdzie widać że to osoba nie do końca biegła w hostingu), a osoby takie jak ja (setki postów i jakiś tam staż na forum) raczej nawet nie mają u nich usług i jakoś z tego powodu nie narzekają i raczej do nich pchać by się nie chcieli ;)

 

 

 

Cóż, skoro ktoś lubi płacić za nic to się z tobą zgodzę . Pytanie w takim razie czemu te uczelnie jeszcze nie splajtowały skoro nic sobą nie reprezentują, a nie dość tego są jeszcze płatne .

 

Ludzie jak się to czyta to tak jakbym słuchał ludzi z innego końca świata.;)

W Polsce jest bardzo mało uczelni prywatnych na które idzie się żeby się nauczyć.

Przykładem takiej uczelni jest np. PJWSTK na którą chyba z chęcią bym się wybrał jakbym miał pieniądze (a tak to nie idę w ogóle na studia bo nie widzę sensu 3 lata siedzieć na politechnice i jak to napisaliście całkować)

Do reszty uczelni prywatnych idzie się po to żeby zdobyć papier. Może to jest śmieszne (i w naszej branży się nie sprawdza), ale w wielu firmach po prostu wymogiem na różne stanowisko jest "wykształcenie wyższe" i nawet nie patrzą jaki ten magister ale ważne że jest. Cała Europa się z nas śmieje, że u nas to co drugi magister.albo inżynier.

 

Przytoczę nawet forumowy przykład - rozmawialiśmy chyba coś o pracy, wykształceniu, a to wszystko zaczęło się chyba jak szukałem firmy która przyjęłaby mnie na praktyki.

Jeden z wyższych rangą forumowiczów (nicku nie podam) wypowiadał się, jak to nie ważne jest wykształcenie a to co ktoś umie. Że jeśli miałby wybierać inżyniera i technika z certyfikatami to by i tak wolał wziąć licealistę z doświadczeniem...

Tydzień później wstawił ogłoszenie, że potrzebuje do pracy, warunek konieczny - Co najmniej wykształcenie wyższe. - chociaż stawiane wymagania co do wiedzy nie były jakieś wielkie i myślę, że i tak tych rzeczy co tam były opisane nie nauczyłby się na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli umiesz przekonać pracodawcę, że jesteś dobrym kandydatem to nawet bez wyższego Cię przyjmie, kwestia żeby to dobrze pokazać i udowodnić, że w rzeczywistości tak jest.

 

Większość osób po prostu nie wie na co się porywa, a firma nie szuka osoby, którą trzeba prowadzić za rączkę i uczyć kultury na BOKu, a taką która potrafi się choć trochę odnaleźć.

 

Myślę, że jakbym wysłał swoje CV do podanej przez Ciebie firmy to i bez wyższego bym się dostał :). Ale to tylko moje spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi

Czemu IT?

 

Do niczego innego się nie nadaje :D. Urodziłem się "z komputerem", poza tym lubię technologię i wszystko co z nią związane, a na dobrą sprawę sądzę, że każda osoba w IT się odnajdzie, kwestia tylko wybrania dobrego działu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Do niczego innego się nie nadaje :D. Urodziłem się "z komputerem", poza tym lubię technologię i wszystko co z nią związane, a na dobrą sprawę sądzę, że każda osoba w IT się odnajdzie, kwestia tylko wybrania dobrego działu.

 

Dobrze że z komputerem a nie z myszką :)

W tedy byś miał nick Archia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można być tak bezczelnym i cisnąć tego Owsiaka za to co robi. Chyba Ci religijni nie myślą, na serio że gdyby nie było orkiestry to oni by tą kasę dostali. Bo chyba o pieniądze(zazdrość) w tej nagonce chodzi ? chyba, że mnie coś ominęło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież Caritas zbiera rocznie conajmniej o jedno zero więcej więc nie o kasę chodzi tylko o to jaka część tych pieniędzy idzie dla potrzebujących...

 

 

Przecież wrzucając 1zł do puszki nie masz pewności że trafi to do potrzebujących. Przecież z tych pieniędzy są zasilane chyba 2 firmy i koncert w błocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czepiacie się Prezydenta Putina i tyle. Nie znam drugiego tak dążącego do celu i zdecydowanego polityka. Polscy politycy wraz z francuskimi nie podlegają pod porównanie. Nadają się jedynie aby wysłać ich do maison de prostitution bo tam jest ich miejsce. Tak tak, zaraz się zacznie łamanie praw człowieka, represje, brak swobód obywatelskich i inne takie. Jeszcze chwila durnych rządów unijnych a Polacy będą masowo spierdzielać na Białoruś za swobodami i świętym spokojem, bo u nas niedługo zabronią walić bąki w dni parzyste, zaś w dni nieparzyste nie będzie wolno bekać. Podsumujmy: realne wzrosty płac, regularne wypłacanie świadczeń emerytalnych, rozwój gospodarki, spłacenie długu zagranicznego po ZSRR, wzrost znaczenia na arenie międzynarodowej, przyznanie Igrzysk w Soczi, przyznanie mundialu w 2018 roku. A u nas ? Euro mieliśmy chyba tylko dlatego że na Jasnej Górze ktoś głośniej śpiewał i zostało to wysłuchane. Autostrady ? Z bólem w dupie jakoś się budują choć ile budowlańców zostało przez Pierwszego Zegarmistrza wyruchanych na dwa baty i potracili majątki bo państwo nie zapłaciło a ZUS i komornik (czyli poniekąd też państwo) zabrali ? Jak mi ktoś zara wypali żebym sobie jechał na tę Białoruś czy na sam Kreml to niech się zastanowi czy nie chce jechać ze mną. Tam nikt nie będzie dyktował jak należy żyć, jak należy spuszczać wodę w kiblu ani czy można wędzić dymem czy chemią.

 

CO do Owsika... Z jednej strony facet robi sporo dobrego, nawet największy jego przeciwnik nie przekona mnie że sprzęt od WOŚP to bujda. Ale chciałbym wiedzieć czy 100% kasy którą ludzie wrzucają pod kościołem idzie na ten sprzęt czy na anarchistyczną i narkotyczną orgię w błocie pod Kostrzynem. Bo jak na to drugie to liberum veto - ja się nie zgadzam. Niech robi za swoje. W przypadku Owsiaka widzę analogię do Gierka. Niby sporo dobrego zrobił, ale przez złe zarządzanie wyszło jak zwykle. Niech historia oceni.

 

Jak ktoś mi rypnie że jestem zdrowo ***..ty to mu dzisiaj wyjątkowo przyklasnę i się z nim zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wrzucając 1zł do puszki nie masz pewności że trafi to do potrzebujących. Przecież z tych pieniędzy są zasilane chyba 2 firmy i koncert w błocie...

 

Koncert w błocie jak to nazywasz nie jest finansowany z kasy zbieranej, przejrzyj sprawozdania, są jawne.

 

A kiedyś przyjedź na ten koncert to może zmienisz zdanie.

 

PS.

 

ze sprawozdania finansowego z 2012 roku

 

Przychody z działalności statusowej

 

WOŚP - 65,273,575.55

CARITAS - 133,088,155.99

 

Więc różnica nie jest o jedno zero tylko dwukrotnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Koncert w błocie jak to nazywasz nie jest finansowany z kasy zbieranej, przejrzyj sprawozdania, są jawne.

 

A kiedyś przyjedź na ten koncert to może zmienisz zdanie.

 

PS.

 

ze sprawozdania finansowego z 2012 roku

 

Przychody z działalności statusowej

 

WOŚP - 65,273,575.55

CARITAS - 133,088,155.99

 

Więc różnica nie jest o jedno zero tylko dwukrotnie

 

 

Ile pieniędzy idzie na wyznaczony cel?:

 

WOŚP - 50% (około)

CARITAS - 98%

 

 

Wiesz i tak jak dla mnie to dużo, ale kupując sprzęt to można powiedzieć że w tedy NFZ się rozleniwia bo nie muszą w tedy kupować tego sprzętu i pieniądze wracają do budżetu.

 

Nie ma co się kłócić o to kto daje więcej bo to nie o to chodzi. Ważne że idzie jakaś pomoc. Szkoda tylko że owsiak się tak wyrobił na tej pomocy wraz z żoną że sami żyją w luksusie :D Nie chcę wypominać tylko daję do zrozumienia :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda tylko że owsiak się tak wyrobił na tej pomocy wraz z żoną że sami żyją w luksusie


Wierz mi, że on był już bogaty zanim zaczął w ogóle myśleć o założeniu Wośp'u. Myślę, że nie robił tego z zamiarem wzbogacenia się.


Ile pieniędzy idzie na wyznaczony cel?:
WOŚP - 50% (około)


Po czym to wnioskujesz? Jakieś dane?

 

Przecież z tych pieniędzy są zasilane chyba 2 firmy i koncert w błocie...

Nie wiem jak z firmami (i o jakich w ogóle mówisz), ale "koncert w błocie" jest w 100% finansowany ze sponsoringu itd itp. i nie jest w żaden sposób finansowany ze zbiórki.

Szczerze? jak zbiera 80 czy tam 90mln złotych to dla mnie mógłby sobie i 10% zabrać - ważne że dużo dobrego już robi.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze
Zebraliśmy 50.638.801,30 PLN

 

 

kupiliśmy

901 urządzeń za 35.350.151,44 złotych
.

 

No to 70<->30 % akurat to jest z 2012.
Widziałem w necie zestawienie z kilku lat. Warto poszukać.
Może zmienimy temat? :D
Nie ma co drążyć tego głębiej żebyśmy się denerwowali wzajemnie. Pomaga to ok - oczu mu nie wydłubie. Ale mam prawo nie lubić tej fundacji, tego gościa. My dajemy przykładowo na lokalną fundację "Otwartych serc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Organizacja tego, reklama, sprzęt, ludzie i poświęcony czas też kosztuje. Nawet jak można zatrudnić 80% wolontariuszy to i tak koszty są, a nikt nie będzie z własnej kieszeni dokładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOŚP to w 100% słuszna akcja, ale przez tą akcje polski rząd zamiast przeznaczać pieniądze na sprzęt przeznacza je na inne cele, bo jest Jurek i jest orkiestra. Koszt utrzymania fundacji to w przypadku 2013 roku 8% z prawie 40 milionów jakie udało się zebrać czyli około 3,2 miliona.

 

Czy Jurek Owsiak bierze pieniądze do swojej kieszeni bezpośrednio z tego co zbierze: NIE!!!!

Czy bierze w inny sposób: TAK za pomocą pośredników jak firma Złoty Melon której jest prezesem :)

 

Czy "festiwal w błocie" jest sponsorowany z tych pieniędzy ze zbiórki: TAK ale nie bezpośrednio. Część pieniędzy podchodzi od sponsorów kolejna część pochodzi z odsetek od tych zebranych pieniędzy i jeszcze jedna część pochodzi z pieniędzy bezpośrednio ze zbiórki które zostały przekazane na cele fundacji. A robione jest to w sposób w 100% legalny i zgodny z prawem za pomocą firmy Złoty Melon (świetna nazwa tak nawiasem) która jest finansowana ze środków zebranych na aukcjach oraz za pomocą firmy żony Owsiaka Mrówka Cała.

 

Czy można cokolwiek zarzucić ludziom działającym wokół WOŚP, jeden taki bloger już próbował ;)

 

Podsumowując kiedyś w Tok FM Jurek powiedział: "Nie jest tak, że z pieniędzy które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy.Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem”.

 

Czy można go nie lubić, każdy ma takie prawo.

Czy można lubić, każdy ma takie prawo.

 

Skąd pojawiają się negatywne głosy odnośnie orkiestry, cóż trwa to już 22 lata i chyba niektórzy są tym już trochę zmęczeni.

 

Mi osobiście przeszkadza fakt że akcja ta wyszła po za granice Polski i wręcz zmusza się do tego by właściciele stawiali puszki w Polskich sklepach. No bo jak nie pomożesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to 70<->30 % akurat to jest z 2012.
Widziałem w necie zestawienie z kilku lat. Warto poszukać.
Może zmienimy temat? :D
Nie ma co drążyć tego głębiej żebyśmy się denerwowali wzajemnie. Pomaga to ok - oczu mu nie wydłubie. Ale mam prawo nie lubić tej fundacji, tego gościa. My dajemy przykładowo na lokalną fundację "Otwartych serc"

 

 

Popatrz ile wydali na działalność statusową - to nie tylko sprzęt ale i inne rzeczy.

 

Polecam przeczytać ze zrozumieniem bilans a nie klepać to co zasłyszałeś w Internecie, że 50% tylko wydają ze zebranych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dzisiaj w nocy oglądałem program że większość tych bilansów może być niezgodnych z prawdą przez niejasne wyliczenie bo przykładowo stosując długoterminową (wieloletnią) pomoc nie idzie tego w prosty sposób przedstawić w rozliczeniu rocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy oglądałem program że większość tych bilansów może być niezgodnych z prawdą przez niejasne wyliczenie bo przykładowo stosując długoterminową (wieloletnią) pomoc nie idzie tego w prosty sposób przedstawić w rozliczeniu rocznym.

 

Fundacje są objęte pełną księgowością, każdy wpływ musi być zaksięgowany, podobnie jak każdy wypływ z konta. Szukanie na siłę problemów jest średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalował ktoś z Was ISPConfig 3 na CentOS 5? Czy instalacja "na gołym systemie" automatycznie dociągnie co trzeba (PHP, MySQL, jakiś serwer), podobnie jak to ma miejsce w zPanel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam dziwny problem z internetem.

 

Mam WinXP, przeglądarka Firefox / Chrome i np. facebook nie ładuje mi się. Tzn ładuje treść, skrypty, ale nie ładuje się grafika. Jest biała strona z napisami.

 

Dodatkowo ciągle pokazuje że certyfikacja niedostępna. Trzeba potwierdzać każdą szyfrowaną stronę np. google, fb, allegro itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No własnie rypnąłem się na roku :D

 

Poprawiłem wcześniej ale 3 razy patrzyłem datę i mówie nie no git jest... Cóż niektórzy dalej żyją w 2013 roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×