Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

http://niebezpiecznik.pl/post/jailbreak-dla-iphone-5s-5c-oraz-ipada-air-na-ios7/

Have fun :)

 

Nie porównuj root'a na Androidzie do Jailbreaka na iOS.

Android ma otwarty kod i dowolność wyboru oprogramowania robionego przez innych ludzi, dzięki temu masz przejrzystą sytuację czy Twój system nie robi czegoś za Twoimi plecami. iOS jest i tyle,. Zero wglądu w kod źródłowy, jesteś skazany na updaty wyłącznie od Apple. Skąd masz pewność czy Twój system nie udostępnia jakiś informacji bez Twojej wiedzy? Nie twierdzę, że iOS to robi, ani że jest systemem gorszym od Androida, ponieważ jest przeznaczony do innej grupy społecznej. Są ludzie, którzy biorą telefon i ma on działać i być łatwy w obsłudze, a nie obchodzi ich jak on działa. Ale są też ludzie, którym to nie wystarcza.

Edytowano przez Waleq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć/wyłączyć Carrier IQ ?

...

Android:

Zainstalowanie custom ROMu (z którego carrier IQ zostało usunięte najprawdopodobniej dawno temu)

 

 

Właśnie o tym pisałem, że masz dowolność w instalowaniu różnych custom ROM'ów, co jest niemożliwe w przypadku iOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli chodzi o otwarty kod Androida - niby tyle mózgów nad nim pracuje, a jeszcze nikt nie naprawił buga 3434

 

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=3434

 

A to powinno być priorytetem, bo przecież dźwięk to kluczowa sprawa w telefonie, ale widocznie ważniejsze są cukierkowe menu i inne nieprzydatne duperele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie o tym pisałem, że masz dowolność w instalowaniu różnych custom ROM'ów, co jest niemożliwe w przypadku iOS.

Dowolność powiadasz... Jak w takim razie uzyskać tą dowolność przykładowo w Orange'owej Xperii S?

Mi wyświetliło tylko smutny komunikat "Bootloader unlock allowed: no",

więc zgodnie z moją wiedzą pełna instalacja custom romu jest tak samo możliwa, jak w przypadku iOS.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafi też mam ten problem tylko na Neo V...
Custom roma można wgrać, ale opartego na standardowym kernelu... Ja tak zrobiłem... To nie to samo co customowy zestaw, ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem kiedyś cyanogenmod do telefonu na próbę. Pierwsze wrażenie fajne, ale potem się często wieszał, baterie ssał jak szalony, zadzwonić to był cud bo aplikacja dzwonienia czasem się nie uruchamiała wcale, albo się zawieszał w trakcie rozmowy.

Tak więc takich domorosłych projektów nie będe więcej testować.

 

Jeśli chodzi o argument, że Android ma otwarty kod jest on trochę chybiony - i tak nie wiesz czy w telefonie znajduje się kompilacja udostępnionego kodu, czy ma jakieś "dodatki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem kiedyś cyanogenmod do telefonu na próbę. Pierwsze wrażenie fajne, ale potem się często wieszał, baterie ssał jak szalony, zadzwonić to był cud bo aplikacja dzwonienia czasem się nie uruchamiała wcale, albo się zawieszał w trakcie rozmowy.

Tak więc takich domorosłych projektów nie będe więcej testować.

 

Jeśli chodzi o argument, że Android ma otwarty kod jest on trochę chybiony - i tak nie wiesz czy w telefonie znajduje się kompilacja udostępnionego kodu, czy ma jakieś "dodatki".

 

 

Masz pecha elcct, ja swojego ArchiDroida kompiluję ze źródeł, tak więc nie ma opcji, żeby coś mi się cichaczem przemknęło, no chyba że ktoś coś wrzucił do binarki kompilatora, ale i kompilator można samemu skompilować w gruncie rzeczy. na i7-2600k Android 4.4.2 (kitkat) kompiluje się mniej więcej do 2 godzin, włącznie z kernelem.

 

Jedynymi zamkniętymi źródłowo częściami Androida jest Google Framework, który aktywuje takie funkcje jak chociażby sklep. Aczkolwiek NIE JEST on obowiązkowy do pełnoprawnego działania Androida, sklep google można zastąpić np. F-Droid'em (o ile masz do niego zaufanie) i nikt nie zmusza Cię do instalacji czegokolwiek, czego nie jesteś pewny.

 

W moim SGS3 dla tego przykładu, jedyną rzeczą całkowicie closed-source nad którą nie mam władzy jest bootloader, ale bootloadery od zawsze były, są i będą closed-source, poza tym ich struktura jest na tyle skomplikowana, że Samsung chcąc wrzucić backdoora nie wrzuca go w bootloader.

 

Dodatkowo bootloader wyłącznie startuje urządzenie i ładuje kernela, a kernel już jest open-source.

 

Archi, Twoja wypowiedz to chyba pierwsza wypowiedz zwolennika androida bez zbędnego hejtu w polskim necie :) Pytanie tylko czy np taki jailbrake w iOS nie da Ci tego samego co rootowanie Androida?

 

Nie, przeczytaj to co napisałem wyżej. Możesz grzebać na tyle, na ile Ci pozwala iOS, a nie tyle, ile jest możliwe. Poza tym brak open-source'a u mnie dyskwalifikuje ten system na starcie bo należę do typu ludzi, którzy dostają kod, ulepszają go i potem ew. forwardują do firmy. Takich osób masz z kilka tysięcy, prawdziwych developerów może kilkuset, i to całkowicie wystarcza do tego, żeby Androidowi doprawić takie steroidy, które aż zadziwiają tym co robią.

 

Przykład? Jest sobie Android, android działa ze wszystkim. Tak samo jak i kernela się rekompiluje własnoręcznie, żeby się pozbyć zbędnego syfu i ulepszyć wydajność, tak i Androida można "stargetować" na konkretne urządzenie. Przykład? Flaga -ftree-parallelize-loops=n w GCC, która pozwala na n równoczesnych loopów w kodzie, który go wspiera, co ogromnie zwiększa wydajność, jeśli ustawimy n na liczbę rdzeni lub threadów naszego urządzenia. W efekcie ja sobie dodaję flagę -ftree-parallelize-loops=4 do ArchiDroida, który ma konkretne przeznaczenie pod Galaxy S3, a system przyspiesza dwukrotnie.

 

A to tylko jeden z przykładów co można zrobić...

 

Tak jak mówiłem, to już są geekowskie tematy i większość śmiertelników nie ma pojęcia po co to komu i dlaczego działa, ale od tego właśnie są developerzy, community i open-source, żeby Kowalski ściągnął swój ulubiony ROM i się cieszył z odpicowanego telefonu.

 

 

@elcct

Wracając jeszcze na chwilę do CyanogenModa, CM nigdy nie był i nigdy nie będzie "dobry" na wiele urządzeń, głównie z tego powodu, że producenci nie wydają kodów źródłowych do swoich softów, a sam CM na 90% urządzeniach działa wyłącznie dzięki skradzionym "blobom" (binarki/sterowniki z oryginalnych stockowych romów), które odpowiadają za pracę rdzennych modułów telefonu, np. wyświetlanie obrazu, renderowanie grafiki na GPU etc. Cała reszta to zasługa reverse-engineeringu, a kod w ten sposób napisany nigdy nie będzie działał w pełni zgodnie z tym co napisał producent. Poza tym CM jest znowu stargetowany "we wszystko i nic" jednocześnie, dokładnie tak samo jak i Android, a swoją popularność zawdzięcza wyłącznie temu, że wspiera xx urządzeń i te xx urządzeń może mieć "czystego" androida od google'a, a nie syfiastego stocka od producenta, np. samsunga czy htc (chociaż niektórzy już to zauważyli i tworzą specjalne "google edition" romy, ciekawe dlaczego...)

 

Wyjątkiem jest chyba tylko LG i Nexus, który jest w pełni otwarty pod tym względem, drugi w kolejce jest Samsung, który udostępnia źródła kernela i dokumentację do wielu rzeczy, ale bloby i tak trzeba ciągnąć.

 

W najgorszej sytuacji są Wasze Xperie, które mają zablokowane bootloadery i nie pozwalają wgrać nic, ALE to jest wybór PRODUCENTA, a nie Androida. To WY wybieracie te telefony i wspieracie ich decyzje, więc nie wiem czemu obwiniacie za to google.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

T-Mobile to jednak ścierwo jest. Ciągle nie działa logowanie do systemu (przez SMS), linki na stronie błędu kierują do 404, a do tego już, sylwester, już linie zajęte, srają się i naginają... boszz jakie dziadostwo. Po nowym roku zmiana sieci na nju mobile, chociaż tanio będzie... a tu i tanio i syfiaście. "Europejska jakość", do jasnej cholery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wsiądź w samochód i gdzieś zacznij jechać, to zaczniesz żałować ; ) Lub odwiedź większe miasto

 

No ja na wsi przebywam i działa okej.

Sądziłem że w mieście tym bardziej powinno być dobrze.

Pamiętam jak pisałeś kilkanaście stron temu jakie miałeś problemy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Bydgoszczy jadąc gdzieś autem co chwile mam powiadomienie od Play, że jestem poza granicami kraju i mnie straszą opłatami z tego tytułu :D Rozmowa telefoniczna z mojego mieszkania (mimo, że to nie jest jakieś "zadupie") to jedno wielkie rwanie na antenach play, po przełączeniu na innego operatora (tu ciekawostka, nadal nie mogę do T-mobile się podpiąć) przerywa rozmowę średnio co minute.

 

Prywatny plus jakoś takich problemów nie ma, nawet jadąc przez las idzie z kimś przez telefon pogadać. No cóż, ale Play najchętniej zwali winę na karte sim lub telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na starszym telu z automatu zmienia sieć nie korzystam z srajfonów ani innych dotykowców stara dobra nokia 3100

Nokia_3100_blue_front.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę bzdur tu widzę:

 

 

 

W moim SGS3 dla tego przykładu, jedyną rzeczą całkowicie closed-source nad którą nie mam władzy jest bootloader, ale bootloadery od zawsze były, są i będą closed-source, poza tym ich struktura jest na tyle skomplikowana, że Samsung chcąc wrzucić backdoora nie wrzuca go w bootloader.

 

Dodatkowo bootloader wyłącznie startuje urządzenie i ładuje kernela, a kernel już jest open-source.

 

 

 

Nic nie jest na tyle skomplikowane aby nie można było tego rozwijać, szczególnie jeśli jest się autorem danego projektu. Pozatym skąd wiesz co bootloader robi jeśli jego kod jest zamknięty?

 

 

Nie, przeczytaj to co napisałem wyżej. Możesz grzebać na tyle, na ile Ci pozwala iOS, a nie tyle, ile jest możliwe. Poza tym brak open-source'a u mnie dyskwalifikuje ten system na starcie bo należę do typu ludzi, którzy dostają kod, ulepszają go i potem ew. forwardują do firmy. Takich osób masz z kilka tysięcy, prawdziwych developerów może kilkuset, i to całkowicie wystarcza do tego, żeby Androidowi doprawić takie steroidy, które aż zadziwiają tym co robią.

 

 

Może powłoka iOS nie jest open-source, ale sam system jest jak najbardziej otwarty - poczytaj o Darwin. To zupełnie tak samo jak pewnie większości telefonów, podstawę systemu masz otwartą, ale nakładki już nie. Wiele to się nie różni.

 

 

Przykład? Jest sobie Android, android działa ze wszystkim. Tak samo jak i kernela się rekompiluje własnoręcznie, żeby się pozbyć zbędnego syfu i ulepszyć wydajność, tak i Androida można "stargetować" na konkretne urządzenie. Przykład? Flaga -ftree-parallelize-loops=n w GCC, która pozwala na n równoczesnych loopów w kodzie, który go wspiera, co ogromnie zwiększa wydajność, jeśli ustawimy n na liczbę rdzeni lub threadów naszego urządzenia. W efekcie ja sobie dodaję flagę -ftree-parallelize-loops=4 do ArchiDroida, który ma konkretne przeznaczenie pod Galaxy S3, a system przyspiesza dwukrotnie.

 

 

Akurat to tak nie do końca działa jak piszesz. Kompilator zrównolegla tylko te pętle, które uzna za możliwe do rozwinięcia - czyli takie, gdy "ciało" pętli może być wykonane niezależnie od siebie, co w praktyce rzadko się zdarza. Przy małych pętlach wręcz spowolni to wykonanie, ponieważ uruchomienie nowych wątków zajmie więcej niż samo wykonanie pętli. W praktyce nie powinno się tej opcji używać, zamiast tego stosuje się dyrektywy preprocesora bezpośrednio w kodzie instruując które konkretnie pętle mają być wykonane równolegle.

 

I to jest właśnie problem takich domorosłych modyfikacji, że programiści za bardzo nie wiedzą co robią. Gdyby tak jak piszesz rzekome dwukrotne przyśpieszenie systemu było możliwe wierz mi, że inżynierowie z Samsunga by tak system skompilowali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę bzdur tu widzę:

 

 

Nic nie jest na tyle skomplikowane aby nie można było tego rozwijać, szczególnie jeśli jest się autorem danego projektu. Pozatym skąd wiesz co bootloader robi jeśli jego kod jest zamknięty?

 

 

 

Może powłoka iOS nie jest open-source, ale sam system jest jak najbardziej otwarty - poczytaj o Darwin. To zupełnie tak samo jak pewnie większości telefonów, podstawę systemu masz otwartą, ale nakładki już nie. Wiele to się nie różni.

 

 

 

Akurat to tak nie do końca działa jak piszesz. Kompilator zrównolegla tylko te pętle, które uzna za możliwe do rozwinięcia - czyli takie, gdy "ciało" pętli może być wykonane niezależnie od siebie, co w praktyce rzadko się zdarza. Przy małych pętlach wręcz spowolni to wykonanie, ponieważ uruchomienie nowych wątków zajmie więcej niż samo wykonanie pętli. W praktyce nie powinno się tej opcji używać, zamiast tego stosuje się dyrektywy preprocesora bezpośrednio w kodzie instruując które konkretnie pętle mają być wykonane równolegle.

 

I to jest właśnie problem takich domorosłych modyfikacji, że programiści za bardzo nie wiedzą co robią. Gdyby tak jak piszesz rzekome dwukrotne przyśpieszenie systemu było możliwe wierz mi, że inżynierowie z Samsunga by tak system skompilowali.

 

 

1. Mało można zmieścić w instrukcjach mikro-jądra, które jedyne co wie to to, że ma załadować kernela. Pisałem już - jakby ktoś chciał wrzucić backdoora nie wrzucałby go w bootloader, chyba, że samobójca bo uwalenie bootloadera to brick.

 

2. Skompiluj iOS'a od zera, a potem wgraj własną kompilację na iphone'a.

 

3. Pewnie, że nie. Dlatego nie wali się flagami na oślep i sprawdza co wyjdzie tylko selektywnie tam gdzie trzeba, np. w EGL'u.

 

https://github.com/JustArchi/android_build/commit/ff0d5a3917779cf09c79ec0e4401efe4587f98c8

Jeśli wiesz więcej niż ja to chętnie dowiem się jak się ustosunkujesz do zmian, które ostatnio wprowadziłem w powyższym commicie (najlepiej na PW). I mówię to całkowicie bez ironii, nigdy nie uważałem mojego hobby za coś lepszego niż to co inżynierzy samsunga/google robią na codzień, aczkolwiek widzę to jak mój system działa, widzę co mówią na ten temat benchmarki i zużyty ram ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukacie w domu oszczędności? :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=3741905078
Super żaróweczki - ostatnio kupiłem dwie sztuki do siebie do pokoju. Na moje oko są odpowiednikiem około 40w żarówki. Dwie sztuki na pokój 3x4m świecą jasno (nawet bardzo). Tylko trzeba mieć klosze zasłaniające żarówkę (w sensie, żeby nie było za gładką szybką, tylko mleczną, czy tam za czymś materiałowym), bo strasznie niemiłe dla oka są takie diody jeśli się na nie spojrzy. Do tego mają spoko barwę, troszeczkę chłodniejszą od typowych żarówek, ale właśnie myślę że światło jest bardziej naturalne. (nie jest zimne, jest ciepłe, ale troszke mniej niż ze standardowych żarówek)
Jak energooszczędne zaczną padać to zamawiamy w domu kolejne ;) i przymierzamy się do takich wkładów zamiast tych małych halogenów
coś takiego:
http://allegro.pl/zarowka-24-led-lush-g4-12v-dc-160lm-jak-35w-mocna-i3817256372.html
Tylko zastanawiamy się czy zwykły zasilacz który zasila dwie 20 watowe halegony podoła takim dwóm ledom? nie spali się czy ich przy tak niskim obciążeniu?

Pozdr
Kszysiu

ps. to nie jest żadna reklama czy odmiana marketingu szeptanego ;)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Skompiluj iOS'a od zera, a potem wgraj własną kompilację na iphone'a.

A ja nadal nie dowiedziałem się, jak wgrać ten skompilowany od zera system do Xperii S z OrangePL ;)

 

Poza tym coś mieszasz się w wypowiedziach. Raz piszesz, że system android ma otwarte wszystko poza google frameworkiem, a potem coś piszesz o jakichś wykradzionych binarkach ze sterownikami... Może warto było by się zdecydować na jakąś spójną jedną wersję twierdzeń o otwartości androida... ;)

 

A do czego zmierzam ja (i pewnie elcct) - że elementy układanki są trzy:

> producent systemu operacyjnego,

> producent telefonu,

> operator.

I to podejście każdego z nich w równej mierze warunkuje otwartość całej platformy.

Bo jak producent telefonu nie zrobi przykładowo publicznego (w sensie - dostępnego dla mas) bootloadera, to pomimo posiadania wszelakich źródeł, to aby wgrać to swoje oprogramowanie będziesz musiał użyć JTAG (jeśli oczywiście nie zostanie zablokowana komunikacja), a jak się nie da, no to wylutować i przeprogramować kość... oczywiście pod warunkiem braku glue area na elementach.

 

Jeśli operator ustawi jakieś (nazwijmy to umownie) fuse-bity w konfiguracji telefonu to podobnie może się stać - telefon będzie przyjmował tylko oprogramowanie autoryzowane przez tego operatora. No i znowuż nici z wolnej amerykanki.

 

Producent zamkniętego systemu operacyjnego mówi sam przez siebie. Bo pytanie, co np. z oprogramowaniem dla Nokii DCT4+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ogólnie mam dosyć dotykowych urządzeń, po prostu dosyć tego gówna... jakieś szybkie wpisane smsa, wybranie numeru, czy nie daj boże napisanie mejla czy coś - M-A-S-A-K-R-A... a że do tej pory korzystałem w 99 procentach z Androida (plus "na parę minut" z aplowskiego hipsterskiego szitu), stąd moja idea, by spróbować WP i Win8.1 na tablecie (miałem transformera t100 w ręce przez parę chwil,całkiem spoko, choć po dłuższych testach pewnie by się okazało).

 

Mam dość tego, jak te zakichane dotykowe dziadostwa nie kumają gdzie chcę nacisnąć (mam dość duże opuszki), nasrane przycisków (jak trafić na szybko w gówno wielkości pół centrymetra na pół centrymetra, gdzie obok jest inne gówno?), tych dziadoskich usług dodatkowych (wspomniane wybieranie głosowe - DEBIL to wymyślil), dziadoskiego GUI (ohyda, niefunkcjonalne, nasrane opcji, a jednocześnie ciężko ustawić podstawowe rzeczy najważniejsze), które jest nielogiczne IMO (UX w Androidzie chyba robili ci sami żydo-globaliści, co FB).

 

Co nie pojadę w teren (czy to wieś, czy inne miasto, czy zagranica), to się męczę jak cholera. Do tego dodać przekładanie kart, bo ci sami durnie wymyślili jakieś nano simy, micro simy, srymy, itd.

Albo chora animacja T-Mobile na całą pizdę startująca, gdy włączam telefon na konferencji - BEZCENNY (wkurw).

 

Także androidowe sprzety + T-Mobile za góra miesiąc totalnie wypieprzam w cholerę.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My się przymierzamy do zakupu Evolveo Strongphone Q4. Mam nadzieje, że po roku będzie wyglądał lepiej niż SE Neo V i Szajsugn Galaxy S Advance. Ma dual sima, więc jedna puszka mi odpadnie. Telefon ma być do pracy wszędzie. Zwykłe to tylko do chuchania i dmuchania i noszenia w skarpecie żeby sie nie podrapał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My się przymierzamy do zakupu Evolveo Strongphone Q4. Mam nadzieje, że po roku będzie wyglądał lepiej niż SE Neo V i Szajsugn Galaxy S Advance. Ma dual sima, więc jedna puszka mi odpadnie. Telefon ma być do pracy wszędzie. Zwykłe to tylko do chuchania i dmuchania i noszenia w skarpecie żeby sie nie podrapał :D

A jak ta Neo V się sprawdza bo w sumie zastanawiałem się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D.. nie urywa. Przyciski się szybko wycierają. Kilka gongów zaliczył, ale tel jest cały. Bywa, że przy kilku apkach działających w tle potrafi wiecznie odbierać połączenie ;) Ale ogólnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To neo v jest ok ;)
Tylko nie wgrywać andka 4.0 bo serio padaka. Na 2.3.4 chodzi ładnie ;) a w ogóle polecam soft xperia xgamer - chodzi na prawdę świetnie w porównaniu do standardowych.
Jeśli chodzi o wytrzymałość jako wygląd to ma swoje mankamenty jak właśnie wycierające się przyciski, wytarty tył (przez tą górkę na środku), ale jeśli chodzi o wytrzymałość jako niezniszczalność to jest na prawdę dobrze. Upadku się nie boi ;) Ostatnio z wysokości twarzy (podczas robienia zdjęcia) wyśliznęła się z ręki (ach te rękawiczki), odbiła się od czegoś w połowie lotu i wylądowała na wyświetlaczu na betonie - żyje ;)
ale z tymi telefonami dotykowymi to loteria - mój wcześniejszy soniak - Live with Walkman podczas wyciągania z kieszeni z przodu na koszuli za kabel odpiął się od niego i poleciał do przodu ze 2m, odbił się kilka razy i nic. Za to jakiś czas później szybko szedłem (spieszyłem się) i przy próbie wsadzenia go w kieszeń od spodni nie wjechał tak jak powinien i upadł na ziemie z wysokości... 80cm no i padł wyświetlacz (na szczęście naprawili na gwarancji).

pozdr
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×