Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Nie wystraszaj już tak chłopaka bo jeszcze dziś jak sie tu naczyta zapisze Maila do Bartka o usunięcie konta hahaha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@Sponsi - Każdy, dosłownie każdy tu jest dzieckiem - dla swoich mam (które pozdrawiam) oczywiście więc nie ściemniaj głupot że to dla pełnoletnich :) Devzan, nie ma co się bać, najgorsze masz za sobą, gorzej jak coś otworzysz.. Oj posypie się grom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi - Każdy, dosłownie każdy tu jest dzieckiem - dla swoich mam (które pozdrawiam) oczywiście więc nie ściemniaj głupot że to dla pełnoletnich :) Devzan, nie ma co się bać, najgorsze masz za sobą, gorzej jak coś otworzysz.. Oj posypie się grom :D

 

Ty nawet nie otworzyłeś zdążyłeś kupić i tak Cię jechali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak ja dostaje fotke, to zawsze przychodzi z przekroczeniem 11. Fenomen :) chociaż zawsze staram się jechać max 58,5 w zabudowanym, uwzględniam błąd pomiarowy ;)

 

Bo o 10 można przekroczyć to się jakoś nazywa "możliwa pomyłka kierowcy" mniej fachowo i jest właśnie o 10kmh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo o 10 można przekroczyć to się jakoś nazywa "możliwa pomyłka kierowcy" mniej fachowo i jest właśnie o 10kmh :)

Nie można, absolutnie. Chodzi Ci o "możliwość błędu kierowcy" zawartą w art. 129h ust. 5 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Tak jakby ktoś o podstawę prawną pytał.

 

Tylko, że jest parę "ale":

- przekroczenie dozwolonej prędkości do 10 km/h to w dalszym ciągu wykroczenie. Nie jest karane, ale to wykroczenie. Kierujący nie podlega karze, ale jest to w dalszym ciągu wykroczenie i tego ten zapis nie neguje. To tak jakby ktoś chciał trąbić, że można 60 jeździć, bo może się ostro przejechać.

- dotyczy ona fotoradarów, ale nie urządzeń pomiarowych ręcznych, a także tych zamontowanych w nieoznakowanych samochodach służb mundurowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś klienta ssh z możliwością posiadania kart w kilku rzędach ( coś jak mix tab plus w firefoxie, gdzie mam karty w x rzędach) - obecnie mam MTPutty jednak karty są w jednym rzędzie, co przy 20 kartach jest niewygodne.

 

Jakieś ciekawe propozycje?

mRemoteNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie można, absolutnie. Chodzi Ci o "możliwość błędu kierowcy" zawartą w art. 129h ust. 5 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Tak jakby ktoś o podstawę prawną pytał.

 

Tylko, że jest parę "ale":

- przekroczenie dozwolonej prędkości do 10 km/h to w dalszym ciągu wykroczenie. Nie jest karane, ale to wykroczenie. Kierujący nie podlega karze, ale jest to w dalszym ciągu wykroczenie i tego ten zapis nie neguje. To tak jakby ktoś chciał trąbić, że można 60 jeździć, bo może się ostro przejechać.

- dotyczy ona fotoradarów, ale nie urządzeń pomiarowych ręcznych, a także tych zamontowanych w nieoznakowanych samochodach służb mundurowych.

 

No tak ale mi chodziło o to dlaczego o 11 kmh przekroczenie przychodzą mandaty a nie mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mi chodziło o to dlaczego o 11 kmh przekroczenie przychodzą mandaty a nie mniej :D

Nom, bo do 10 km/h włącznie łaskawy aparat państwowy Cię nie karze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś w necie, że są nawet radary (często gdzieś gdzie jest gigantyczny ruch) że nawet przy przekroczeniu o 30km/h cie nie ukarzą. Powód? fotoradar by robił tak dużo zdjęć, że lampa by się przegrzewała, a tak to robi ich tyle ile się da w granicach wytrzymałości lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W latach 2007 i 2008 jechałem na wakacje do Radziechowego Wieprza (pod Żywcem). Wtedy jeszcze nie było A1 do Strykowa tylko do Grudziądza, resztę odcinka tj do Łodzi trzeba było przejechać wąskimi krajówkami. Od Łodzi do Bielska-Białej idzie już szeroka dwupasmówka. Radarów co chwila, ograniczenia do 70 bo przejście dla pieszych czy krzyżówka X z polnymi drogami. Raz albo dwa razy może się zwalniało, tak to przez cały czas się jechało mniej więcej stałą prędkością ~110 km/h, wyjątkiem były większe miejscowości. Ani jednego zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kiedyś jak fotki przychodziły jeszcze to było info ile jechałeś, od ilu mierzy, ostatni przegląd fotoradaru itp.

 

 

@Paweł

 

Jechaliśmy w zeszłym tygodniu do Zamościa z Sulejówka. Do 180-185 i nawet patrolu :)

Fotoradary były tylko w terenie zabudowanym przy pasach. I to też większość pewno niesprawne :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby przepis jest że te atrapy fotoradarów miały zostać zlikwidowane jednak u mnie pełno tego i jakoś nie zdejmują ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Niby przepis jest że te atrapy fotoradarów miały zostać zlikwidowane jednak u mnie pełno tego i jakoś nie zdejmują ....

 

Jak zrobi zdjęcie to trzeba się wrócić i zrobić zdjęcie tego fotoradaru bo to teoretycznie niezgodne z przepisami. I można się odwoływać. Gdzieś to czytałem całe procedury ale nie pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zrobi zdjęcie to trzeba się wrócić i zrobić zdjęcie tego fotoradaru bo to teoretycznie niezgodne z przepisami. I można się odwoływać. Gdzieś to czytałem całe procedury ale nie pamiętam :D

Już nie chodzi o to czy zrobi zdjęcie bo nie zdarzyło mi się aby cykały tylko po co stoi taki badyl jak w przepisach jest że powinno być to wywalone.

Tak jak ja u siebie to wiesz wiem który działa a który nie no ale przejezdny może się zlęknąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak walczyć z przydrożnymi zbójami lorda Vincenta pytajcie Emila. Na pewno wam odpowie i doradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak walczyć z przydrożnymi zbójami lorda Vincenta pytajcie Emila. Na pewno wam odpowie i doradzi :)

Ja też powiem: jeździć sensownie ;)

 

Jak już "walczyć" to o wiele lepiej z najbardziej niepotrzebną instytucją w tym państwie: Strażą Miejską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piułsucki mnie zabił : )

 

A z innej beczki - macie jakieś patenty na elektryzowanie np. fotela z Ikei biurowego, że potem lapa dotykam i pstryk jest? A lap to Dell metalowy, więc tym bardziej masakra... heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i gimail się wysypał ;P

 

Błąd tymczasowy (500)

Niestety, Twoje konto Gmail jest chwilowo niedostępne. Przepraszamy za niedogodności. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ograniczenie : Aby dodać nowy temat należy mieć konto aktywne od minimum 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może mi ktoś wyjaśnić co może być przyczyną tak porypanej trasy na mtr?

 

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| 10.0.0.1 - 0 | 38 | 38 | 1 | 11 | 60 | 20 |
| 201.ip-176-31-185.eu - 28 | 18 | 13 | 0 | 305 | 2206 | 76 |
|bundle-ether2.ffttr3.Frankfurt.opentransit.net - 24 | 21 | 16 | 0 | 376 | 1177 | 969 |
| war-r1.tpnet.pl - 13 | 24 | 21 | 0 | 251 | 2753 | 63 |
| rbx-g1-a9.fr.eu - 4 | 29 | 28 | 18 | 604 | 3184 | 63 |
|bundle-ether2.ffttr3.Frankfurt.opentransit.net - 22 | 19 | 15 | 28 | 331 | 1651 | 49 |
| rbx-s10-6k.fr.eu - 16 | 25 | 21 | 44 | 219 | 1136 | 68 |
| 201.ip-176-31-185.eu - 11 | 28 | 25 | 12 | 160 | 1653 | 26 |
| m7.serwerstatus.pl - 0 | 38 | 38 | 51 | 64 | 114 | 101 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 

 

 

albo o jeszcze lepiej:

 

 

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| 10.0.0.1 - 0 | 38 | 38 | 1 | 11 | 60 | 20 |
| 201.ip-176-31-185.eu - 28 | 18 | 13 | 0 | 305 | 2206 | 76 |
|bundle-ether2.ffttr3.Frankfurt.opentransit.net - 24 | 21 | 16 | 0 | 376 | 1177 | 969 |
| war-r1.tpnet.pl - 13 | 24 | 21 | 0 | 251 | 2753 | 63 |
| rbx-g1-a9.fr.eu - 4 | 29 | 28 | 18 | 604 | 3184 | 63 |
|bundle-ether2.ffttr3.Frankfurt.opentransit.net - 22 | 19 | 15 | 28 | 331 | 1651 | 49 |
| rbx-s10-6k.fr.eu - 16 | 25 | 21 | 44 | 219 | 1136 | 68 |
| 201.ip-176-31-185.eu - 11 | 28 | 25 | 12 | 160 | 1653 | 26 |
| m7.serwerstatus.pl - 0 | 38 | 38 | 51 | 64 | 114 | 101 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×