Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Pokuć

Trzymam tam wszystkie domeny moje i znajomych poza dwoma które były dawno temu w Nazwa.pl na promo kupione... Od jakiegoś czasu rozważam czy nie przenieść ich do którejś z naszych rodzimych firm, ale jeżeli mam użerać się tyle co niektórzy opisują razy ilość domen to nie wiem czy dalej płacić mniej i niech te domeny sobie u nich siedzą czy lepiej jednak trochę się z nimi ponakurczać, płacić więcej kilka groszy ale mieć potem spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymam tam wszystkie domeny moje i znajomych poza dwoma które były dawno temu w Nazwa.pl na promo kupione... Od jakiegoś czasu rozważam czy nie przenieść ich do którejś z naszych rodzimych firm, ale jeżeli mam użerać się tyle co niektórzy opisują razy ilość domen to nie wiem czy dalej płacić mniej i niech te domeny sobie u nich siedzą czy lepiej jednak trochę się z nimi ponakurczać, płacić więcej kilka groszy ale mieć potem spokój...

Ja przenoszę do mintshost, teoretycznie jest u nich drożej (15zł nowa, 70zł odnowienie), ale oni mają takie coś jak portfel i można kupić wpln 2razy taniej. Albo trafić w weekend na potrajanie i przedłużać domeny za marne 23zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Orientuje się ktoś może jak wyłączyć w OVH opcję DNS Anycast?

Nie chodzi mi o wyłączenie na stałe, tylko tymczasowo, aby skorzystać z ich normalnych serwerów DNS.

 

Aktualnie chyba właśnie padły im (zarówno podstawowy jak i zapasowy).

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś wie, czy OVH oferuję jakąś usługę obliczeniową? Chodzi o duże zasoby pod kątem deszyfrowania pewnych zakodowanych plików. Wie ktoś jeszcze, jak to jest płatne/rozliczane?

 

Wolałbym coś innego niż serwer dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie... ;)

 

Jak ustawiony jest domyślnie raid sprzętowy MegaRAID na serwerach z trzema dyskami SSD (oferta SoYouStart) ? W przypadku dwóch dysków jak rozumiem jest raid 1, a ja to jest w przypadku trzech dysków ;)?

 

Czytałem w pomocy OVH że można zalogować się do kontrolera... więc pewnie i sprawdzić, ale wolałbym tego uniknąć aby nic nie popsuć, stąd moje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerach z SW RAID 1 z tej oferty domyślnie jest to właśnie tak ustawione (RAID1 + spare), więc 120 GB do dyspozycji. Myślę, że to jest też kwestia tego, że te dyski co oni tam dają często mają sporo pracy za sobą ;).

Przykładowa maszyna z SoYouStart zamówiona w październiku miała jakieś 2000 godzin na sda i 8000-9000 na sdb i sdc, z tym, że ten nowszy dysk z kolei ma jakąś sporą w porównanu z pozostałymi ilość host_writes :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w soyoustart jest dostęp do zarządzania kontrolerem? W standardowej ofercie OVH jest taka możliwość ale czy w soyoustart to już nie jestem pewien. Wiecie jaki jest tam instalowany kontroler? Istnieje możliwość rezygnacji z niego? Interesowałby mnie Matrix RAID, połowa dysków RAID 1 i połowa RAID 0. Nie można tego raczej wykonać z użyciem kontrolera stąd pytanie o możliwość rezygnacji z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nikt nie odłączy kontrolera, jedyne co możesz zrobić to via rescue swoje ustawienia raidu czyli np. z 2 dysków raid 1, a z kolejnych 2 raid 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywał się ktoś z Was lub może ktoś wie kiedy planowany jest koniec bety i start oferty game z soyoustart? W ofercie można znaleźć następujący tekst:

 

Rabat 50% obowiązuje dla ceny serwera w trakcie okresu testów beta aż do 30 listopada 2014.

 

 

Można z niego wywnioskować, że planowane jest to na początku grudnia natomiast po sprawdzeniu w google wiem już, że termin ten był już przekładany. Znalazłem wątek na zagranicznym forum w którym ten sam tekst dotyczy miesiąca czerwca tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego konkretnego terminu. Support polski tez nic na ten temat nie wie. Beta jest przedłużona już chyba od czerwca br.

 

Edytowano przez strefapc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 10 zgłosiłem pad dysku w Kimsufi przez formularz u nich na stronie - co prawda, serwer ze starej oferty, kupiony w 2009 roku w OVH, ale oni się go wypierają i zajmują się tylko teraz "ofertą biznesową" :-). Do teraz brak jakiejkolwiek reakcji. Zobaczymy ile im zejdzie... :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szybciej będzie jak sam się wybierzesz do nich i osobiście wymienisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czwarty dzień brak reakcji, gdyby kogoś to interesowało :).

Może jest jakiś ukryty regulamin na bazie którego wymieniają tylko sda, w razie padu, a już sdb nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany "turnover" to już wykonałem, poobserwuje teraz w ramach eksperymentu co się będzie działo bo serwer jest jeszcze opłacony na jakiś miesiąc : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Od kimsufi może i się odwrócili, ale support na ovh.pl się na pewno poprawił.

Reakcje na wymiany dysków są błyskawiczne, nawet reagują na problemy z siecią czy płytą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż tyle. Z tym, że znając dynamikę zmian w OVH za kilka miesięcy równie dobrze może się okazać, że support dotyczy już tylko np. oferty Infrastructure, a tej Enterprise nie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No niestety, w OVH wszystko jest możliwe i to jest ich największy minus.

Z supportem do Kimsufi mocno przesadzili w stosunku do starszych klientów, nowi mogli oczekiwać takiego traktowania za 15 zl /msc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno takie olewactwo jest doskonałym sposobem na tak opłakiwany przez olesa turnover... masakra ;D

Turnover się najwidoczniej poprawił, bo na SYS i przez jakiś czas w kanadyjskiej ofercie OVH przestali pobierać opłaty instalacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

W SYS to serwery które już na siebie zarobiły, a w kanadzie można domniemać, że po prostu się nie sprzedawały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turnover to problem niezależnie od tego, czy serwery się zamortyzowały, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×