Skocz do zawartości

Insider

Użytkownicy
 • Zawartość

  125
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Insider wygrał w ostatnim dniu 23 Luty 2017

Insider ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

43 Normalna

1 obserwujący

O Insider

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Domena od GoDaddy a sprzedaż danych?

  Ja dla przykładu miałem kilka domen globalnych z włączonym whoisprivacy w Tucows/OpenSRS, do czasu aż opłacałem zero problemów, ale jak tylko domena wygasła to zaczął się dość mocno spersonalizowany spam. IMO to jakieś boty scrapujące whois nowo zarejestrowanych/świeżo dropniętych domen.
 2. To ja Ci jeszcze podrzucę lekturę: https://access.redhat.com/documentation/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/6/pdf/Performance_Tuning_Guide/Red_Hat_Enterprise_Linux-6-Performance_Tuning_Guide-en-US.pdf Obadaj czy masz I/O scheduler na deadline'a ustawiony (jest ogromna różnica między defaultowym CFQ) i standardowo ustaw noatime, nodiratime żeby niepotrzebnie nie siekać po dyskach. Edit: Zapomniałem jeszcze wspomnieć żebyś poczytał o TCQ/NCQ i ustawieniu odpowiedniej długości /sys/block/sdX/queue/nr_requests tak jak Krzysiu sugerował: http://yoshinorimatsunobu.blogspot.com/2009/04/linux-io-scheduler-queue-size-and.html
 3. Poszukuję dedyka pod ownloud

  Teraz trendy jest chyba fork ownclouda, czyli nextcloud.
 4. Testy bezpieczeństwa platformy webowej

  Wejdź sobie na niebezpiecznik, sekurak lub ewentualnie zaufanatrzeciastrona. Blogi o bezpieczeństwie to jedynie forma reklamy głównej działalności tych firm, czyli audytów bezpieczeństwa, pentestów, szkoleń. Ps. Osobiście zacząłbym od sekuraka.
 5. [dyskusje] ovh.pl

  https://pbs.twimg.com/media/CphFREKXYAAoS2R.jpg Wygląda na to, że mamy już potwierdzenie lokalizacji i terminu otwarcia nowego DC w Polsce.
 6. Hosted.pl

  No i należy zaznaczyć, że dane whois dot. wcześniej wspomnianej przeze mnie domeny są już wyczyszczone. Ktoś się uwija.
 7. Hosted.pl

  Dziwnie autor tego tekstu sprawdzał dane właściciela domeny, bo z drugiego rekordu A a szczególnie z wbitego tam PTR można wyciągnąć dane właściciela domeny. Co ciekawe te LinehostDC w rekordzie MX ma mx.wp.pl, więc wygląda bardzo pokrzepiająco.
 8. RCE via ImageMagick

  Jak w tytule, więcej info: http://sekurak.pl/imagemagick-krytyczny-blad-wykonanie-kodu-przez-upload-normalnego-obrazka-masa-systemow-podatna/
 9. Zainteresuj się OVH w jednej z opcji gdzie możesz dokupić dodatkowe łącze (mini HG, HG, BIG HG, HOST-XX-H, FS-48/72/MAX) do 3gbps w śmiesznych cenach.
 10. ATAK

  Oświadczenie typu: Dziś o 19:00 wejdę w gówno. Pytanie co z tego? 99.9 procentom userów lata to koło ch**a, a ty sobie tylko uj*biesz buty. Nawet nie chce mi się szukać mema o niedoj*baniu mózgowym żeby go tu wkleić, tak bardzo mnie ty i twoje zamiary interesują.
 11. Włamanie do 2be.pl

  Ten fuckup to bardzo dobry przykład: - jak nie powinno się robić PR w kryzysowych sytuacjach - jak nie powinno się robić firmy hostingowej oraz, że prowadzenie firmy hostingowej niejako przy okazji (nrm nie bij ) i po łebkach to zły pomysł
 12. Wróćcie do Home Cloud ;-))

  Misiek08, ile razy mam Ci mówić żebyś zaczął działać, a nie tylko snujesz plany.
 13. Zmiana ip na routerze upc?

  Z tego co pamiętam to wystarczy zmienić adres MAC urządzenia które jest podpięte pod modem UPC i zrestartować modem. To powinno spowodować zmianę adresu IP przydzielonego do modemu.
 14. FFMPEG, Citrix i YetiShare

  Byś zaczął działać, a nie tylko snujesz plany.
 15. motoWHT

  Rozumiem, że można być zadowolonym z jeździdełek <2L pojemności, ale taki potworek jakim pochwalił się Tomek to kompletnie inna liga. Szkoda tylko, że to GB i że ten ford nie zazna zbyt dużo słonecznych dni w których można by się nim w pełni cieszyć.
×