Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja teraz się czaje na ofertę soyoustart, nie ukrywam że fajnie by było jakby zmienili trochę tą ofertę, i przy droższych serwerach dodali opcję dysków SSD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja też na nie czekam mam nadzieje ze bęzie nieco szybciej :)

 

Szybciej będzie na pewno, tylko pozostaje kwestia ilości cykli zapisu danego modelu dysku, zanim trzeba będzie go wymienić. SSD do PC to super sprawa, natomiast przy bardzo dużej ilości danych zapisywanych przez serwer, ciekawe jaka jest ich żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szybciej będzie na pewno, tylko pozostaje kwestia ilości cykli zapisu danego modelu dysku, zanim trzeba będzie go wymienić. SSD do PC to super sprawa, natomiast przy bardzo dużej ilości danych zapisywanych przez serwer, ciekawe jaka jest ich żywotność.

 

Mam na jednym serwerze 2 dyski ssd intela bodajze - 0 problemow przez ostatnie 2 lata... Baza MySQL przy tych dyskach smiga !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może, czemu dostaję serwer vps z ovh z niemiec, jeśli wybrałem EU -> ROUBAIX ? :x (FR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się cieszył z powrotu starej oferty kimsufi bo ta teraz to zwykle śmieci, jedynie ta i5 przydaje mi się do monitorowania serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, straciłem tylko 50 Mbps, mogło być gorzej :P Między innymi dlatego nie lubię płacić rocznie, bo w ciągu roku oferta może się zmienić kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze by się przydała sieć prywatna...

 

Pisałem do nich o to tydzień temu, odpisali mi że jeśli serwery są w tym samym DC to nie potrzebna jest mi sieć prywatna ponieważ dane nie wychodzą z serwerowni więc zdaniem ovh działa to na zasadzie sieci prywatnej...

 

Teraz jeszcze totolotek z kupowaniem serwerów, ja mam aktualnie 2 w SBG i 3 w RBX... a przenieść do jednego dc wszystkiego pewnie nie mogę. Ktoś próbował pytać o przeniesienie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałem do nich o to tydzień temu, odpisali mi że jeśli serwery są w tym samym DC to nie potrzebna jest mi sieć prywatna ponieważ dane nie wychodzą z serwerowni więc zdaniem ovh działa to na zasadzie sieci prywatnej...

 

 

Odpowiedź na poziomie OVH :) Tylko oni tną cały traffic (lokalny też) do tych teraz 250mbps. Więc trochę kiepsko np na jednym mieć bazę a na drugim serwis, przy dużym obciążeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiedź na poziomie OVH :) Tylko oni tną cały traffic (lokalny też) do tych teraz 250mbps. Więc trochę kiepsko np na jednym mieć bazę a na drugim serwis, przy dużym obciążeniu...

 

Czasami ciężko z nimi wytrzymać, szczególnie mailowo gdzie support praktycznie z wiedzą gimnazjalisty i wysyłają tylko linki do help.ovh... Od kilku dni ciągle się mnie czepiają że niby posiadam złą konfigurację na jednym z VM (chociaż jest taka sama jak konfiguracja matki tylko inne IP i bramka) niby maska jest zła... ale gdy pytam się o poprawne dane to standardowo help.ovh. niby ma być 255.255.255.255, ale przecież ta maska jest dla pojedynczego hosta, moim zdaniem powinienem użyć 255.255.255.128 wtedy używałbym 1/2 klasy C ewentualnie 255.255.255.0

 

W ogóle najlepsza jest informacja o kontakcie, którą otrzymałem w odpowiedzi na mojego maila :

 

For further information, please contact us at noreply@soyoustart.com.

 

Brawo... A potem tylko 550...

Edit :

 

Jeśli coś pomieszałem z maskami proszę aby ktoś mnie poprawił :)

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

For further information, please contact us at noreply@soyoustart.com.

 

Mistrzostwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

OVH życzy sobie takiej konfiguracji, by nie śmiecić po ich sieci przez ARP.

 

http://pomoc.ovh.pl/BridgeClient

 

Dzięki w końcu się odczepią (gdyby rzucili poprawnym linkiem to wcześniej bym to zrobił, ale nie wiedziałem o co im chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby co, jakby komuś serwer wygasał z kimsufi i jest on w SGB to chętnie przejme :D obojętnie jaki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kiedyś narzekał na Polski support OVH, to polacem popisać ewentualnie porozmawiać telefonicznie z brytyjskim supportem, to są dopiero niedorozwinięci ludzie, większość z nich nie ma pojęcia co w ogóle robią, wytłumaczyć nic nie potrafią, a jak zadajesz zbyt "konkretne" pytania to proszą o kontakt mailowo, poza tym mam u nich kilka serwerów i to nie kimsyfy, tylko soyoustart i ovh. Wczoraj potrzebowałem server VPS na zaraz i dupa, po opłaceniu otrzymałem maila że przed aktywacją mojego serwera potrzebują ode mnie skan dowodu osobistego, lub jakieś stare rachunki... fajnie że wcześniej ich nie potrzebowali gdy brałem serwery za 50 razy tyle co ten VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam każdemu sobie wbić do głowy, że z OVH supportu nie było, nie ma i nie będzie. Decydując się na OVH trzeba wiedzieć o tym, że jakikolwiek kontakt z OVH jest naprawdę trudny i więcej czasu i nerwów się straci niż to warte. Ja nadal mojego kebaba sobie chwalę bo się nie psuje, wydajność ma super, stabilność na poziomie 99,9%, a co najważniejsze cena zwala z nóg. Kontaktować z OVH polecam się tylko w przypadku zgłoszenia awarii, np. dysku. Jeśli ktoś liczy na support w tej firmie to niech lepiej pójdzie po rozum do głowy, bo go po prostu nie dostanie. Płacąc takie grosze za tak wydajne maszyny po prostu nie można oczekiwać żadnego wsparcia.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem od OVH maila ujemnym saldzie (!!!) spowodowanym przez…. wystawione wczoraj faktury VAT (nie proforma) za adresy IP failover, ktore zgodnie z ogłoszeniami Olesa mialy byc darmowe: http://forum.ovh.pl/showthread.php?17194-IP-Failover

Sa to faktury wstecz za okres od 1 do 31 maja i dzisiaj sie w tym temacie obudzili.. Wystawione wedlug tego co napisali na podstawie regulaminu. Ciekawe czy wystawia tez je za pozostale miesiace i kiedy np. stwierdza ze na podstawie regulaminu serwery byly 50% tansze niz powinny.. to OVH się nigdy nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Po raz kolejny okazuje się, że co tanie, to drogie :-/

 

Tez dostałem taką fakturę. Teraz czekam na wyjaśnienie od supportu o co chodzi.

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×