Skocz do zawartości

Polecane posty

Miłosz: ale po co nieoficjalne informacje, wystarczy zajrzeć na strony różnych operatorów, zwłaszcza kablowych, żeby zauważyć, że są lokalne POPy, gdzie ludzie w godzinach szczytu mają na drugim hopie 90% strat i pingi 1200 ms. Może niekoniecznie jest to kwestia OVH, ale już sprzedawanie 100 Mbps za 40 zł robi swoje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jacy to ISP? Jeśli komuś odpowiadają straty w szczycie rzędu 90%, to nic nie poradzimy :) Tym, którym to przeszkadza - zmieniają operatora ;) Jeśli op nie utrzymuje odpowiednich zapasów, to coś z nim nie tak :D U nas w sieci prognozuję wzrost ruchu na okres jesienno-zimowy w tym roku o jakieś 150-200 mbps. Przy tym wzroście pozostający zapas będzie jeszcze akceptowalny. No ale każdy ISP ma swoją polityke ruchu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma u nich ktoś wykupioną usługę konta Exchange?

 

czemu podczas usunięcia strefy DNS Anycast OVH wyłączył także pop3 dla tej samej domeny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz: ale po co nieoficjalne informacje, wystarczy zajrzeć na strony różnych operatorów, zwłaszcza kablowych, żeby zauważyć, że są lokalne POPy, gdzie ludzie w godzinach szczytu mają na drugim hopie 90% strat i pingi 1200 ms. Może niekoniecznie jest to kwestia OVH, ale już sprzedawanie 100 Mbps za 40 zł robi swoje ;).

 

Bez przesady w 2013 przykładowo vectra w 9 miesięcy mocno poszła w upgrade i teraz za ~40zl sprzedają te 100Mb/s i nie ma tu żadnych problemów ale juz w upc tak różowo to nie wygląda a tam cena większa i

prędkości tez większe tylko na papierku niestety

Czy upgrade na IX jest tak kosztowny dla operatora i niewykonalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale juz w upc tak różowo to nie wygląda a tam cena większa i

prędkości tez większe tylko na papierku niestety

Mam w UPC 60Mbps od paru lat i zawsze mam te łącze na wyciągnięcie ręki. Awarię dotychczas mieli jedną, naprawioną w weekend po zgłoszeniu telefonicznym.

 

Więc nie jest tak, że UPC jest be. To zależy od lokalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 60Mbit z UPC i tyle jest.

 

Chociaż z OVH nie zawsze ze wszystkich serwerów. Te tańsze z SYS mają chyba niższy priorytet, bo czasem jak pobieram backupy, to prędkość po dobrym starcie szybko spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPC wyjście w świat via aorta całego libertyglobal po eu marność

miałem parę lat i nadal mam kilkanaście lokalizacji w PL i upc jest słabe zdania nie zmienię :)

ovh ma z upc prywatny peering i widać jak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi jak chcesz pokazać, że twój ISP ma dobre łącza to rób testy nie do najbliższych serwerów tylko gdzieś dalej. Druga rzecz nie wybieraj serwera, do którego test trwa sekundę tylko wybieraj taki, który trochę dłużej łącze katuje, bo wtedy wychodzi jak stabilna jest rurka ;)

 

Dla porównania najbliżej położony serwer

 

4537526182.png

 

Serwer, który ty testowałeś.

 

4537515660.png

 

I serwer w Tokyo :)

 

4537532417.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego klucza :) I też nie można sie zalogować do rescue, bo nie ma klucza :D

 

B4O7eu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakość VPS classic odpowiadała cenie :D to był kolejny test po RPSach, kimsufi za 3 euro itd klienci OVH to jest jeden wielki poligon doswiadczalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale jacy klienci - połowa osób co brała te tanie VPSy/Dedyki za 15zł to albo ludzie z teamspeakami albo linuxiarze amatorzy, którzy chcą się pouczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kupował / testował te nowe vps'y, to dajcie znać.

Testy szybkości odczytu i zapisu dysku też możecie wrzucić : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klasykami to różnie było, zależy jak się trafiło, osobiście nie narzekam.

Widzicie gdzieś jak transferu dla tych nowych serwerów bo nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klasykami to różnie było, zależy jak się trafiło, osobiście nie narzekam.

Widzicie gdzieś jak transferu dla tych nowych serwerów bo nie widzę.

 

Niestety zapomnieli o nim na stronie, dzwoniłem przed chwilą do BOK i powiedzieli, że jest taki jak w poprzedniej ofercie, tj. 10 TB/m-c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klasykami to różnie było, zależy jak się trafiło, osobiście nie narzekam.

Widzicie gdzieś jak transferu dla tych nowych serwerów bo nie widzę.

 

Wiem, że z klasykami było różnie bo miałem kilka : )

Pytam o tą nową ofertę - bo jest ona dosyć ciekawa : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy Plesk 12 jest darmowy w tych najmniejszych VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×