Skocz do zawartości

Mich@ł

Użytkownicy
 • Zawartość

  255
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Mich@ł

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  Krynski NET
 • Imię
  Michał
 • Nazwisko
  Kryński

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://www.krynski.net

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 1. Mam do odstąpienia serwer w SoYouStart E3-SSD-4-32 (serwer ze starej oferty ) Dane serwera: Procesor: Intel® Xeon® CPU E3-1245 V2 @ 3.40GHz Pamięć: 32GB RAM Dyski: 3x 300GB SSD HardRaid konto backup: 100GB Koszt miesięczny to: 221.40 zł brutto/m-c Serwer zwolni się w przyszłym tygodniu i jest aktywny do 30 września 2017 I tyle pięknej reklamy. Serwer zmieniam ponieważ na tym działy się pewne cyrki a mianowicie zawieszanie się i ciągłe restarty wykonywane przez pracowników (automatyczny restart nie zaskakiwał). Zapewne jest to wina jakiś błędów w systemie operacyjnym bo mam tam już starą wersje debiana 7.x, jednakże nie jestem fachowcem od linuxa a więc łatwiej jest mi zmienić maszynę na nową niż szukać przyczyny zawieszeń. Jeżeli jest to kwestia serwera, to nowy nabywca jeżeli się na tym zna może zawsze zgłosić się do supportu ovh aby wymienili wadliwą część. Szkoda aby się zmarnował serwerek z HardRaidem więc dlatego pomyślałem o sprzedaży/odstąpieniu a może się komuś przyda. Serwer w moich "rękach" jest od kwietnia 2015 roku Koszt odstępnego: 123 zł brutto (100 zł netto). Istnieje możliwość wystawienia FV. Oczywiście na serwer zostanie wykonana cesja.
 2. Witajcie, Czy są gdzieś w logach serwerowych zapisane informacje dotyczące portu w przypadku użytkowników ze zmiennym IP takich jak Neostrada z Orange? Na wniosek prokuratury poproszono mnie o udostępnienie adresów IP pewnego użytkownika forum, jednak dostałem również zapytanie czy posiadam numery portów, z których w danym momencie korzystał ten użytkownik więc domyslam się że takie dane znajdę gdzieś w logach serweram, tylko pytanie gdzie Serwer apache 2.4, debian, directadmin Z góry dziękuje za pomoc.
 3. Blokowanie subdomeny przy włączonym wildcard

  behemoth, a no tak się jakoś złożyło Zapewne kiedyś musiałem je zmieniać poprzez opcję przypominania hasła i dlatego się nie zgadzało
 4. Blokowanie subdomeny przy włączonym wildcard

  Posiadam serwis oparty na wildcardzie i było na nim strona XYZ, która nie spodobała się pewnej marce samochodowej i zażądali jej usunięcia. Aby nie robić problemów oczywiście strona znikła jednak po pewnym czasie dostałem jeszcze emaila z prośbą "uprzejmie proszę o także o pilne (w terminie 3 dni) usunięcie/likwidację adresu xyz.123.pl z serwera. ". Przez ten czas zamiast strony był komunikat że podany adres jest wolny. Obecnie dałem tam komunikat serwerowy 404 poprzez htaccess. Obecnie sprawdzałem testowo wpis A w strefie DNS (strefa DNS nie jest na serwerze, a u rejestratora domen [wiem wiem nie jest to zbyt mądre ]) i o dziwo mogę wydelegować subdomenę na inny adres IP a więc kierując ją na jakiś błędny adres IP subdomena nie powinna działać. A więc jeżeli komunikat serwerowy 404 lub 301 na główną nie zadowoli prawników marki XYZ to pokombinuje właśnie z rekordem A. Dziękuje wszystkim za szybką pomoc!
 5. Blokowanie subdomeny przy włączonym wildcard

  kafi, ale w jaki sposób ? Fizycznie przecież tej subdomeny nie ma bo generuje ją wildcard. Dodać wpis do strefy DNS np. subdomena.wildcard.pl. NS nie_dzialajacy.dns ? PS. W końcu dostałem maila z hasłem do mojego konta
 6. Mam do odstąpienia serwer w SoYouStart E3-SSD-4 (na FV jest: Serveur So you Start - 32G E3-1245v2 SoftRaid 2x240 Go SSD - 1 m-c). Obecnie nie widze go w ofercie. Dane serwera: E3-1245v2 (8 wątków 4 rdzenie) 32GB RAM Dysk 2x300GB SSD (wstawili większe dyski) Koszt miesięczny to: 177.59 zł netto/m-c Serwer aktywny do 9 grudnia 2016. Serwer wziąłem z myślą zmiany innej maszyny w SoYouStart, na której działy się "cyrki" z zawieszaniem ale ostatecznie serwer zaczął działać stabilnie.. i przenosiny nie były konieczne. Obecnie serwer stoi pusty Koszt odstępnego to jedyne 61,50 zł brutto (50 zł netto). Istnieje możliwość wystawienia FV. Oczywiście na serwer zostanie wykonana cesja.
 7. [dyskusje] ovh.pl

  Tak dla potomnych
 8. Mam do odstąpienia serwer z oferty SoYouStart, a dokładniej e3-ssd-4 (z pierwszej oferty SYS). Parametry techniczne: Intel® Xeon® CPU E3-1245 V2 @ 3.40GHz 32 GB RAM 2x SSD 120GB raid sprzętowy: mega raid Miesięczny koszt wynajmu serwera to 200 zł netto. Serwer jest w moim posiadaniu od czerwca 2014 roku i nie "wiszą" już na nim żadne zobowiązania związane z opłatą instalacyjną. Obecnie opłacony jest do 15 listopada 2015 (czyli jeszcze 12 dni). Z tego co widzę serwery te już znikły z oferty SYS, a więc szkoda aby taki "okaz" się zmarnował Dodatkowo oszczędza się na opłacie instalacyjnej 199 zł netto oraz 80 zł netto za obecny okres ważności (12 dni). Odstępne jakie mnie interesuje to 180 zł netto (wystawiam FV). Na serwer oczywiście zostanie wykonana cesja. Kontakt: PW emal: michal [m] krynski [k] net
 9. [dyskusje] ovh.pl

  Orientuje się ktoś czy w soyoustart dostępna jest cesja serwera na inną osobę? Mam u nich dwa dedyki i jeden będzie mi się w połowie miesiąca "zwalniał" i zastanawiam się czy można by go było ew wydzielić z mojego konta i komuś odstąpić Z tego co czytałem kimsufi nie można przenosić pomiędzy kontami a jak to jest z soyoustart i ew jaka jest procedura ? Z góry dzięki za pomoc
 10. kori, w DA można bez problemu dodawać subdomeny więc najprościej zarejestrować konto na okres testowy z subdomena hostinghodawcy, a później już w DA dodać własną subdomenę i przekierować ją na IP serwera.
 11. likufanele, niestety ta opcja ogranicza jedynie ilość "gałęzi" na podstronie, a ja potrzebuje aby ograniczało również ilość baz danych wyświetlanych w gałęzi, tak jak to ma miejsce jeszcze w wersji 4.1.x. Czyli zakłądając że mam 1000 baz podpiętych pod jedno konto DA czyli znajdują się w jednej gałęzi. W najnowszej wersji phpmyadmin lista tych 1000 baz jest ładowana do panelu nawigacyjnego, zaś w starej wersji 4.1 jest włączona paginacja czyli wyświetla mi jedynie po 100 baz i jest możliwość wyboru podstrony. Na razie po prostu zmieniłem phpmyadmin na niższą wersje i działa ok.
 12. OVH down

  Czyli jak się domyślam to jest przyczyna nie działania moich stron na dedyku w SoYouStart... Miałem komunikat o problemie z DNSami, jednak problem występował jedynie na NEO. Na Aero2, w SLDC oraz na tablecie z androidem (net z neo) problemu nie było.
 13. Niestety potrzebuje jeszcze raz Waszej pomocy Wraz ze świeżą instalacją DirectAdmina otrzymałem najnowszą wersje PhpMyAdmin czyli 4.2.11. Wszystko fajnie ale z tego co widzę w wersji tej w panelu nawigacyjnym niestety nie ma paginacji. Bazy danych są co prawda grupowane po prefixach jednak jak przy dużej ilości baz danych z panelu nie da się za bardzo korzystać bo "ładuje" do panelu nawigacyjnego listę wszystkich baz ;/ Czy da się jakoś włączyć paginacje tak jak to było w starszych wersjach czyli wyświetla 100 baz na podstronę? Przeglądałem dokumentacje ale nie widzę tam nic co mogło by mi pomóc ;/ Z góry dzięki za pomoc.
 14. MegaRAID 3xSSD w SoYouStart

  Ok dzięki za pomoc Najprawdopodobniej pozostanę przy domyślnym configu czyli Raid 5, bo znając moje szczęście to jeszcze coś popsuje "grzebiąc" w kontrolerze
×