Skocz do zawartości
Elektronik

[OPINIE] ultimahost.pl

Polecane posty

Nie rozumiem za bardzo, jak to brak możliwości odpalenia jakiegokolwiek firewalla? Program się przecież zainstaluje. Csf to kobyła więc w 100% to nie będzie poprawnie chodził na żadnym VPS opartym na wirtualizacji OpenVZ, bo przy tej formie wirtualizacji za dużego pola do popisu w temacie security to nie ma wink.png ale nie musi, ważne, żeby nie było żadnych fatal errors a były dostępne te moduły na których nam najbardziej zależy - i stąd moje pytanie czy jest możliwość aby administrator włączył jakiś moduł na prośbę.

No przegiąłem z tym "jakiegokolwiek". Powinienem dopisać jakiegokolwiek łatwokonfigurowalnego dla mnie pod DirectAdmina. Pardon ultima :-)

Co do modułów do csf nie udało mi się doprosić włączenia niezbędnego minimum csf, co było tłumaczone tym, że wymagałoby to restartu serwera-matki a to jest źle widziane u innych użytkowników vps. Poniekąd można się z tym zgodzić ale np. dla mnie spowodowało, że sobie odpuściłem tą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak jakiś czas temu miałem vps to właśnie brak możliwości odpalenia jakiegokolwiek firewalla na iptables w szczególności csf spowodował, że odłożyłem "na półkę". Tzn. uzgodniłem, że jak będzie możliwość odpalenia csf to mi dadzą znać. Jako, że informacji nie otrzymałem, to albo zapomnieli albo dalej nie można.

 

Jakby była możliwość to proszę o info.

Poprosiłem, to wymagane moduły zostały załadowane. CSF śmiga piknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem, to wymagane moduły zostały załadowane. CSF śmiga piknie.

O, ciekawe. Standardowe rozwiązanie csf w komplecie z DirectAdmin czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

U mnie to samo, dzisiaj poprosiłem o włączenie modułu (jednego tylko brakowało wg. testu z CSF) no i odpowiedzieli, że przy starcie będzie załadowane. Niemniej działa obecnie i bez tego.

 

Problemem pewnym może być limit na reguły, który trzeba co trochę podnosić poprzez kontakt z supportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, dzisiaj poprosiłem o włączenie modułu (jednego tylko brakowało wg. testu z CSF) no i odpowiedzieli, że przy starcie będzie załadowane. Niemniej działa obecnie i bez tego.

 

Problemem pewnym może być limit na reguły, który trzeba co trochę podnosić poprzez kontakt z supportem.

 

Jeżeli to xt_connlimit to na 99% csf błędnie pokazuje ze tego nie masz. Przerabiałem to samo wczoraj ale w innej firmie wink.png. Jednak nawet jeśli masz to i tak nie będzie współpracować z racji starego kernela OpenVZ którego używa większość usługodawców więc w większości wypadków bez sensu jest męczyć administratorów o to. Ale jest na to rozwiązanie...Najpierw podaj czy jak wpiszesz tą komendę to na liście znajdzie się connlimit:

 

cat /proc/net/ip_tables_matches

 

Jeżeli tam jest to musisz usunąć aktualne iptables, które masz i zainstalować wersję 1.3.6 - jeśli masz debiana 6 64bit to wykonaj te polecenia:

 

apt-get -y remove iptables
wget http://archive.debian.org/debian/pool/main/i/iptables/iptables_1.3.6.0debian1-5_amd64.deb
dpkg -i ./iptables_1.3.6.0debian1-5_amd64.deb[/size]

 

Później reboot i włącz sobie connlimit poprzez /etc/csf/csf.conf wpisując odpowiednie wartości (znajdziesz w readme.txt na stronie csf - rozdział bodajże 21 wink.png) i znów restart albo tylko restart csf jak wolisz - ja tam dla pewności zrebootowałem jeszcze raz. I dopiero po tych zabiegach csf działa na 100% co możesz sprawdzić zarówno poprzez iptables -L jak i ten test csf.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dpkg -i ./iptables_1.3.6.0debian1-5_amd64.deb

Bez tego [/size] na końcu jakiś błąd się wkradł i już nie da się edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apt-get -y remove iptables

 

Taka mała prośba - nie podawajcie nigdy -y, force itp. - większość osób na pałę wklepuje komendy i poźniej zdziwienie że coś im się usunęło.

Oczywiście plus za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej... jakie to tragiczne. Przecież za takie psie grosze, to najlepiej być jedynym na serwerze-matce...

Do 30 serwerów VPS w dzisiejszych czasach to i tak MAŁA ilość, jak na potworki sprzętowe obecnie dostępne.

 

Obstawiam, że przy umiejętnym overcommitingu to spokojnie na takim nawet i desktopowym i5 to dało by się z setkę upchać i też by działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu 30 serwerów VPS wyklucza użycie 1-10 Mbitów w godzinach szczytu?

 

PS: Ile chciałbyś wrzucać serwerów VPS na maszynę pokroju 2x Xeon 6C na markowym sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponieważ na matka serwerze jest nawet 30 VPS'ów upchanych

A skąd masz takie informacje, takich informacji nie podaje się klientom. Może jest 29?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie informacje, takich informacji nie podaje się klientom. Może jest 29?

W przypadku domyślnej konfiguracji OpenVZ da się to pewnymi metodami w przybliżeniu (mniejszym lub większym) określić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś ich zwykły host www?

6złoty na transfer bez limitu,2% obciążenia serwera..

 

Hosting za 6 zł ma limitowany transfer do 10GB / miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo na plus oceniam support i metody rozwiązywania problemów. Napisałem o problemie z wartością kmemsize na jednym z VPSów (uruchomione na serwerze procesy powodowały przekroczenie tej wartości), VPS został przeniesiony na maszynę nr 8 opartą o Xeony E5 i OpenVZ w wersji z vSwapem, dzięki czemu wspomniany wyżej problem nie występuje i występował jak mniemam nie będzie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawa informacja dla potencjalnych i obecnych klientów :)

 

Miło nam poinformować, że zmieniliśmy bazową platformę na której zakładane są serwery VPS ovz.8192MB. Nasze nowe serwery zostały oparte o rozwiązania firmy IBM, model x3650 M4 z pełną redundancją, podwójnymi procesorami Xeon E5-2660 (2x8*2,2GHz) oraz 16 dyskami SSD firmy Intel. Wydajność nowej konstrukcji jest pod względem mocy obliczeniowej o około 20%-50% wyższa od poprzednio stosowanej platformy. Jednocześnie ilość serwerów VPS zakładanych per serwer pozostanie taka sama jak przy poprzedniej generacji serwerów. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze usługi będą jeszcze bardziej bezkonkurencyjne.

 

Dodatkowo zmianie uległy parametry usługi ovz.8192MB:

- limit transferu został zniesiony i ograniczony jedynie przepustowością łącza,

 

- limit dyskowy został powiększony do 80GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, ostatnia wiadomość jest bardzo intrygująca ;) Cieszy ciągły rozwój usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ogolnie opinie teraz o supporcie i niezawodnosci uslugi? rozchodzi sie glownie o VPSy

Jak najlepsze. Support szybki, kompetentny.

 

Jakość świetna, w dodatku za taką kasę. Dwa VPSy mają u mnie uptime ponad 80 dni, trzeci niewiele mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić relację pedro84 - w takich przedziałach cenowych trudno cokolwiek można chcieć więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fiedoruk: No wiesz! Dają radę dzięki tak wspaniałemu gonu klientów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×