Skocz do zawartości

dan

Użytkownicy
 • Zawartość

  125
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Normalna

1 obserwujący

O dan

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Chętnie się dowiem o alternatywach, bo nieco w kratkę działa wydajność dyskowa w webh.pl. Chyba, że to Ty @goa puszczasz co 4h test wydajności i przycinasz kilka sąsiednich VPSów ;-)
 2. Taka sytuacja: na VPS mam paru klientów, obsługuję DirectAdminem z CSF. Jeden z klientów raz na tydzień, dwa wpada na blacklistę przez nieudane połączenie via SMTP. Muszę ręcznie wyrzucać. Trudność w tym, że ma dynamiczne IP z dialogu np. PL/Poland/dynamic-11-22-333-444.ssp.dialog.net.pl. Klasyczna whitelista CSF przyjumje jedynie IP. Czy da się wrzucić na whitelistę np. *.ssp.dialog.net.pl ?
 3. Ktoś ma jakieś doświadczenia z dostarczalnościa maili wysyłanych przez sparkpost.com w Polsce? Mają miły plan darmowy... Tylko pytanie jak u nich z dostarczalnością właśnie. Ktoś? Coś w temacie?
 4. @lord101 - mam VPS i wysyłam mailing do ok. 6000 uzytkowników. Nie tylko RBL jest wyzwaniem. Profilowanie kolejek maili w zależności od limitów dostawców poczty (wp, onet, inne) i tym podobne zagadnienia to nie jest to czym chcę się zajmować. Jeśli mogę umiarkowanie drogo zapłacić za wysyłke maili np. amazonowi przy założeniu ze on zajmie się "czarną" robotą upewnienia się, że jak najwięcej maili wejdzie i nie wskoczy w spam czy gdzie indziej - to chętnie. Dlatego też założyłem ten temat ciekawy jakie macie doświadczenia z rozsyłaniem maili przez Amazon SES.
 5. @nvu - jakies wielkie elaboraty trzeba w tym requescie pisać? Z Twojego doświadczenia jak szybko rozpatrują?
 6. @l3szcz, a także getresponse, mailerlite, mailchimp itd. Wiem za co się tam płaci ale w tym konkretnym przypadku poszukuję "tylko" usługi wysyłające maile. Raz, że potrzebne to mi do integracji z wew. systemem a dwa, że tak będzie taniej.
 7. No dobra, to jak już nie Amazon SES to może jakiś podobny dostawca usług rozsyłki poczty? ;-) Aczkolwiek nurtuje mnie wciąż ten Amazon :-)
 8. @maraczi - tak jak pisałem, restartowałem. Chyba zaczynam ogarniać :-) /etc/cron.d zadania z tego katalogu obrabia jakieś zadanie crona i tam faktyczny zapis jest nieco inny - wymaga podania uzytkownika uruchamiającego zadanie. Miałem wszystko ok poza tym, że przy zadaniu niezbędny jest EOL na końcu - inaczej nie wystartuje zadanie. Zajrzenie w logi pozwoliło namierzyć problem. Piszę dla potomności ;-) No chyba, że zrobiłem coś na okrętkę i powinno to wyglądać inaczej - proszę o info zatem.
 9. Rozglądam się za zewnętrznym serwerem do rozsyłki maili. Wpadł mi w oko Amazon SES. Jednak mam trudność w znalezieniu opinii o jego skuteczności w Polsce (głównie chodzi o dostarczalność maili). Jeśli ktoś korzystał proszę o pdozielneie się doświdczeniem: 1. Jak z dostarczlnością głównie w Polsce? 2. Jak z możliwością konfiguracji? (czy da się tak skonfigurować aby uniknąć np. w gmailu informacji przesłane przez i tu jakieś odniesienie do amazon?) 3. Czytałem o ostrożnej polityce wolumenu wysyłki maili stosowanej przez Amazon. Że na początku to tylko kilkanaście/set maili na dobę tylko na swoją domenę a potem zwiększają zasoby. Jak to jest w praktyce teraz?
 10. Usiłuje odpalić z poziomu systemu zadanie (skrypt) w cron z uprawnieniami root. Zadania dodane przez DA odpalają się bez problemu. Dodałem skrypt do /etc/cron.d z uprawnieniami roota z możliwością uruchamiania, zrestartowałem crona i dalej nic. Z konsoli: for user in $(cut -f1 -d: /etc/passwd); do echo $user; crontab -u $user -l; done zwraca tylko zadania założone przez userów przez DA. Mojego nie widać. Może mi ktoś naświetlić jak to jest przy zainstalowanym DA z zadaniami cron? Czy to jakiś inny zarządca jest? O co chodzi? ;-)
 11. Czy faktycznie wydajność tak skacze na nowszym jądrze? Pamiętając, że VPS jest używano jako hosting na DA.
 12. apt-get update & apt-upgrade czysto (wszystko poinstalowane). No może wspomnę, że taka ciekawostka wisi: apt-get upgrade Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done The following packages have been kept back: db4.8-util 0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 1 not upgraded. system wersja Debian 7.9 i pytanko: czy z punktu widzenia zastosowania VPS typowego pod hosting jest sens napierania na nowsze jądro? (różnice w wydajności, etc.?)
 13. Usługodawca oferuje do wyboru również Debian 8 x64 z tym, że wymaga to reinstalki VPS. Czy to oznacza, że wykorzystywane jądro jest zależnie od wybranego na starcie systemu? Czy technicznie możliwe jest ze strony dostawcy VPS zmianę jądra na istniejącym systemie bez reinstalki? (wiem, że to pytanie do usługodawcy ale skoro drążymy temat to może więcej osób dowie się czegoś ciekawego)
 14. dla potomnych :-) Update z 6 do 7 w zasadzie książkowo poszedł - jakieś tam drobiazgi powychodziły ale nawet ja to ogarnąłem. Helpdesk dostawcy VPS zwrócił mi uwagę, że może się pojawić problem przy aktualizacji do 8 (system nie wstaje) i podobne info znalazłem w czuleściach internetu. Tak więc zostaję przy 7. No chyba, że ktoś aktualizował w kontenerze OpenVZ i nie było problemu albo wie jak się zabezpieczyć przed nim.
×